Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w zimie i na wiosnę mówiłem ze cena pszenicy bedzie po 100euro inni twiedzili ze interwencyjna cena bedzie 170 do 180 ale nie spodziewałem sie ze takimi duzymi krokami idzie w tym kierunku

 

patrzcie kukurydzy jest ponad 1,1mln ha produkcja swin jak w czasie wojny no zwracam honor tym co hodowali podczas okupacji szt w Polsce bylo więcej

 

Ale analitycy zaraz napiszą ze Polska byla wieksza

 

ale nie wiem dlaczego ceny pszenicy sa powiązane z cenami rzepaku jest to od 1,6 do 2,2

i kukurydzy zwykle pszenica jest tańsza

 

Dobrze ze mamy drobiarzy bo bez nich cene 100 euro juz byśmy mieli dawno z takim zapotrzebowaniem na ziarno .

 

A tak po za tym to zboze juz popryskałem na chwasty a 2 bede zasiał mikroelemtami moze w sobote

Bardzo ciekawe jak nam sie ten rynek zbóż rozwinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też twierdzę, iż pszenica będzie po 100 euro jeśli nie muszę wskazywać horyzontu czasowego;] będzie również po 200 euro

 

związku między cenami pszenicy i rzepaku nie ma, jest to ogólna tendencja na surowcach żywnościowych, rzuć okiem na notowania ropy i rzepaku, nawet dla nich statystyczne zależności nie przyjmują istotnych wartości,

 

w kuj-pom nawet zboża mają słabe wschody i nie potrafię ocenić jaki wpływ na plon będzie miał taki stres suszy od wschodów do zimy (najprawdopodobniej), w obecnym sezonie pszenica nie trzyma parametrów (nie tylko u nas) stąd dobra cena wyłącznie na pszenicę jakościową, paszówka jest tania, a kukurydza nie jest tak istotna ze względu na duże zapotrzebowanie przemysłu, sam BZK przewala bardzo dużo kukurydzy, do tego biogazownie i jeszcze zacznie się niedługo ssanie w żołądkach przeżuwaczy w kuj-pom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blisko mnie jest ferma swin na sell 23mln cena wywoławcza nawet 1 dał wadium ale ze obok kulczyk budował bio gazownie to odali mu wadium i nie sprzeli mu tej fermyy Ferma na 43tys swin plus 1 tys ha pola

 

w bio gazownii ani jednej kukurydzy nie zgazowali zreszta oni poza wysłodkami poza sezonem to nic nie kupuja do gazowania . a jak bede padline gazować to moze i z tych wysłotek zrezygnuja . Ile jest zywnosci skazonej albo po terminie albo z innymi wadami to sie w głowie nie miesci .oni to za darmo utylizują

 

a cena 510 za pszenice na dzis to panowie 122 euro

 

a pow 200 euro to zboze w ue bylo pierszy i być moze ostani raz panowie a kolo 100 bardzo długo sie kreciło .

 

Ale tak szczerze napisze kiedys sprzedawałem drobiarzowi zboze po 1000 on ptaki sprzedawał po 3,5 wiec ona nawet na pasze nie dostał za swoja prace . nie wiem czy dozyje takiej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grunty po 23tys/zł ha to raczej niska cena przy tym areale, pszenica dzisiaj się mocno ruszyła 12,5% już powyżej 650zł/t netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grunty po 23tys/zł ha to raczej niska cena przy tym areale, pszenica dzisiaj się mocno ruszyła 12,5% już powyżej 650zł/t netto

 

ale poza gruntami srednio 3 klasa masz jeszcze magazyn na zboze 6tys ton suszarnia kupe sprzetu no i ile zwierzat teraz moze na 50% jada

 

Gosc chciał zrobić hurtownie medyczna a ziemie uwolnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba rozbiję swoją świnkę;] który to jest region?
oja tam na biednego nie trafiło koniunktora w rolnictwie jest dobra jak znasz niemiecki to w w wschodnich landach kupisz taniej jeszcze niemke jaka poderwiesz

 

a w bługarii to prawie za darmo daja 1,5 tys euro za ha a bługarki ładne sa

 

a jak bedziesz sie wybierał do niemiec to daj znać pozegnamy Ciebie woda i sola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIFENSULFURON METYLU

(związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika - 68,2%)

METSULFURON METYLU

(związek z grupy sulfonylomocznika - 6,8%)

 

 

mili panowie i piekne panie kiedys kupiłem pakiet toto ale ja mialem własnie 3 pudełka tego list GALAPERA i 3 litry IPU

 

 

galalera troche użyłem na poprawki mocny jest Ipu tez wlałem ale miotła duza byla to jak kropidło działał

 

ale to mi zostało tak patrze ze to to samo co chisel i mam pytanie bo ja pryskam jesienia a wiosna to mam koniec fazy krzewienia jak mokro to czasem juz 1 piersze kolanko moge wjechać albo jak przymrozki sa długo

 

ja patrzylem i mustang forte nie całkiem załatwił na 1 polu fiolek polny ale ten kawałek od kiedy go mam to nasilenie fiołka ma z 50 razy większe od normalnych pól . Czy moge teraz jesiennia tym popryskać . Nic poza takim lekko skreconym fiołkiem 5mm nie mam a pszenica zatrzyna sie krzewić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z innej beczki. Mam prośbę o poradę. Na jednym polu, tam gdzie Bogatka po Bogatce siana 13 września, zaprawa Certicor, zaobserwowałem pasami i placami żółknięcie, czerwienienie, blednięcie liści od końców i ich zasychanie, rośliny małe, słabo się krzewią, korzenie częściowo zamierają, czarne, przez 4 tygodnie był brak opadów. Susza, niedobory, choroby podsuszkowe, żółta karłowatość, wszystko po trochu? Przychodzi mi do głowy tylko odżywka dolistnie i fungicyd, interweniować, czy czekać do wiosny na T0, ew pokazać profesorom za tydzień na podyplomówce z rolnictwa? opryskiwacz już wyczyszczony i schowany na zimę, nie chce mi się wyciągać i pogoda niepewna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta sama odmiana po sobie to mogło byc lepiej nic nie padało przez 4 tyg suma opadów to jak mogło zboze wschodzić .

 

Nie widze tego co piszesz ale to moze być objaw nie doboru fosforu to taka specyficzna barwa inni podają ze aż fioletowa

 

Daj jakis nawóz NPK z Mg dolistnie co 7 dni do ustąpienia przebarwień

 

Profesorów tez spytaj

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za głęboko orałeś i gdzie się wyorało za mocno, tam pasy za dłutem, dziobem lemiesza i place.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica po pszenicy , 13 wrzesnia -to nie blad w sztuce to wielblad, rozwiazanie problemu[moze cos da] sam znalazles . widzialem pszenice siana 15 wrzesnia-niedlugo beda ja orac ale to nie rolnicy tylko emeryci na 30 ar w ogrodku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem ale pszenice będę siał dopiero w tym tygodniu a te plantacje w okolicy początek września słabiutko wyglądają mało tego rzepaki jeszcze gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pszenicę zasianą 9 września tak na próbę 2ha i nic nie żółknie ma obecnie trzy rozkrzewienia, możne za gęsto zasiana wystarczyło by połowę 60kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pszenicę zasianą 9 września tak na próbę 2ha i nic nie żółknie ma obecnie trzy rozkrzewienia, możne za gęsto zasiana wystarczyło by połowę 60kg/ha

 

 

widze ze na chwasty tez pryskales co bylo przedplonem?

ile siałeś

ja pierwsza 7 siałem tez ładna .

 

Ja juz pare lat sieje przed 10 wrzesnia a pszenzyto to nawet 1 siałem

 

jak pszenica po pszenicy ta wczesniej zasiana jest mocniejsza i tak sie nie daje choroba jak ta siana w terminie . Ale kiedys u mnie cały wrzesien padało a chciałem od 12 zaczać to dopiero w pazdzierniku ostania kolo 25 siałem ale tez ładna była . nie ma reguły na plon a termin siewu ale zboze do zimy zasiane wcześniej lepeij wyglada pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 ziaren/m² MTZ-53 ZK-99%, czyli 130kg/ha, nasiona premium zaprawa Celest Trio. Straszne bryły odległość między ziarnkami wyszła prawie jak rozstaw rzędów. Expert Met 56 WG -350g/ha + Diflanil 500 SC -0,15l/ha w fazie 2/3 liście pszenicy. Kawałek bardzo zróżnicowany, od doniczkowej przez cegielnię do szarego pyłu, dodatkowo na skraju przylega do lasu tam prawie w źdźbło strzela. Taki eksperyment, przeważnie sieje pod koniec września. Optymalny termin przypada na 15-20 września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diflanil 500 SC to na fiołka ?

 

ja tak sie zastanawiałem czy w następnym roku by sobie nie zrobić legato plusa samemu tz własnie to kupić plus IPU lub Zawartość substancji czynnych

- diflufenikan (związek z grupy anilidów) - 100 g/l,

- izoproturon (związek z grupy pochodnych mocznika) - 500 g/l.

 

to było by to samo kiedys tym pryskałem takie pole co wiosna mozna było tam wjedzać 2 tyg po ruszeniu wegetacji bo mokro jak diabli nie dawna łaka teren tez mokry ale jak ładnie ruszyło ozimie to rosło jak szalone wiosna tam siew to loteria wieksza niz totolotek

srodek dobrze zadziałał wiosna na 2 liscienne cos dałem ale luzki tylko troche drogi mi sie wydawał jak na te substancje ale i dawka jego jest mała zaraz po siewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Ryś 500sc(0.25l)+ Isoguard 500sc(1,5l) wyszedł 88zł/ha.A za legato 600 sc chcieli ponad 100zł w takiej dawce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sprzedawca polecił tolurex 2l +glin 8gram na ha na miotłe i dwuliścienne.

Opryskałem pole 10 dni temu.

Co myślicie o tych opryskach?

Stosował je ktoś i jaK ze skutecznością ich jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Grześ to dlatego wlasnie sam chce zrobic legatu plus

to ze cena dobra bo to bedzie IPU kolo 30 zł i ta substacja z legato 600 100ml czyli kolo 20 wiece bedzie kolo 50 zł

ja jeszcze staranna dodawałem mustanga i lekko chwastoksu na razie jest czysto ale pewnie do wiosny jeszcze coś sie pojawi wiec cena troche wyższa wyszła niz 50 na ha ale jeszcze tragedii nie ma bo bardzo niskie dawki dałem na 2 liscienne

czy to załatwi miotłe w kazdym roku to watpie ale zawsze coś zwalczy

 

Ja kilka lat temu z IPU sie rozeszłem nie do konca ale nie był to dla mnie podstawowy srodek na miotłe bo na oprysku po burakach zawsze wiosna dawałem polowe dawki zalecanej czyli 1 do 1.5 l na ha ale na powtorzeniu dawki w koncu zalecanej nie przekroczyłem bo było maksymalnie 3 a w tamtym przypadku było 2 l na ha i troche spaliło mi pszenice . ale tylko na nałozeniu

 

Bardzo mi pasował Apyros ale ostanie 2 lata to poprawki prawie wszędzie wiec sulylomoczniki u mnie przestają działać na dobre

 

a co do Glennu w dawce 8 gram kiedys tez tak dawałem ponoć na miotłe to nie ma znaczenia ale inne chwasty walczy np samosiew rzepaku to wazny chwast by go walczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chyba niema samosiewów rzepaku bo niepamiętam żeby na tum polu rósł rzepak ale za to jest zatrzęsienie ognichy bo pole leżało odłogiem kilka lat i się wysiało nasion na kilka lat. W truskawkach na tym samym polu obok ogniche skutecznie zwalczyłem sukcesywnie objeżdżając i wyrywając ją.

Ale pewnie po zaoraniu plantacji znowu nowe nasiona znajdą się pod wierzchem i od nowa polska ludowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...