Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Co do jajczarka to zero rozeznania w kosztach .

- proszę mnie tępaka uświadomić.

 

Koszt produkcji 1szt jaja

 

0,0965zł. +. 0,0435zł. +. 0,040zł +. 0,01zł = 0,19zł

dziena pasza+Inne koszty+odchow+inwestycja (budynek klatki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
starczy tych wyliczeń, bo co niektórzy zawału dostaną

 

wykrakałem

Pewnie PANA CENĘ zacisnęło, tak mi przykro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat: Ceny jaj spożywczych

Jajczarek

 

Odpowiedzi: 22030

Wyświetleń: 2735263

PostForum: Drobiarstwo Wysłany: 16:47 Sob 5 Sty 2013 Temat: Ceny jaj spożywczych

jak chcesz wiedzieć dorosły człowieczku ja 1968 roku zapierdala.em przy fundamentach jak mój ojciec budował kurniki - jesteście gnojki dla mnie .

 

JAJCZAREK TO MASZ JAKIES 70 LAT ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ręka na pulsie, dwa grosze do góry, busy nienadążają rozwozić, magazyn pusty, koszt produkcji jaja 30gr
ręka na pulsie, dwa grosze do góry, busy nienadążają rozwozić, magazyn pusty, koszt produkcji jaja 30gr
ręka na pulsie, dwa grosze do góry, busy nienadążają rozwozić, magazyn pusty, koszt produkcji jaja 30gr
ręka na pulsie, dwa grosze do góry, busy nienadążają rozwozić, magazyn pusty, koszt produkcji jaja 30gr
ręka na pulsie, dwa grosze do góry, busy nienadążają rozwozić, magazyn pusty, koszt produkcji jaja 30gr

 

Tylko to potrafisz pisać....

- nudności biorą jak to się czyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu temat zastępczy - koszty produkcji czyli kolejne bleble żeby tylko zaczarować cenę . A ta na dzisiaj przy zakupie 16 palet XL 0,33 L 0,26 M 0,23 S 0,20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ręka na pulsie, dwa grosze do góry, busy nienadążają rozwozić, magazyn pusty, koszt produkcji jaja 30gr

 

Ceny na dziś ..

L-0,28+0,02

M-0,24+0,02

.

 

Nic nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do jajczarka to zero rozeznania w kosztach .

- proszę mnie tępaka uświadomić.

Koszt produkcji 1szt jaja

 

0,0965zł. +. 0,0435zł. +. 0,040zł +. 0,01zł = 0,19zł

dziena pasza+Inne koszty+odchow+inwestycja (budynek klatki)

 

CENA !!!!!! dotarło wreszcie do ciebie tepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat: Ceny jaj spożywczych

Jajczarek

 

Odpowiedzi: 22030

Wyświetleń: 2735263

PostForum: Drobiarstwo Wysłany: 16:47 Sob 5 Sty 2013 Temat: Ceny jaj spożywczych

jak chcesz wiedzieć dorosły człowieczku ja 1968 roku zapierdala.em przy fundamentach jak mój ojciec budował kurniki - jesteście gnojki dla mnie .

 

Jajczarek ile miałeś lat jak robiłeś przy tych fundamentach ??? pytam grzecznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do jajczarka to zero rozeznania w kosztach .

- proszę mnie tępaka uświadomić.

Koszt produkcji 1szt jaja

 

0,0965zł. +. 0,0435zł. +. 0,040zł +. 0,01zł = 0,19zł

dziena pasza+Inne koszty+odchow+inwestycja (budynek klatki)

 

CENA !!!!!! dotarło wreszcie do ciebie tepaku

 

Hehehehehe

Jajczarek, ale Ty banialuki ludziom wciskasz !!!!! Stary a niemądry.

 

1. Jak rasa kury je Tobie poniżej 120 g. paszy na dobę ? A może to zaleta Twojej super, hiper niesamowicie niesamowitej paszy ? No to się tym tak lepiej nie chwal, bo bez sypania mączki zejście w zdrowym stadzie ze zużyciem poniżej 130 g . jest raczej nierealne. A przypominam, że za sypanie mączki jest kara w wysokości dużej bańki.

 

2. Jeśli nawet Twoje kury zjadają poniżej 120 gr. na dobę, a tona Twojej super, hiper odjazdowej paszy kosztuje Cie 800 zł to średnia wartość paszy w jajku to 0.10 zł. Czyli bardzo blisko wartości, którą podałeś. Tyle tylko, że przy nieśności 100 % !!!! Wątpię, żebyś uzyskał taki wynik w całym cyklu produkcyjnym. Wątpię nawet, żebyś uzyskał taki wynik w szczycie szczytów swojej produkcji !!!!

 

Teraz podam trochę bardziej UREALNIONE koszty netto !!

 

obecnie średnia cena paszy netto : 900 zł

średnie spożycie dzienne na nioskę : 130 gr.

uśredniony procent nieśności dla całego cyklu produkcyjnego (18-80 tydzień) : 77 %

 

Powyższe dane (poza ceną paszy, która może być wyższa lub niższa) są w zasadzie nie zmienne. Chyba, że ktoś ma jakąś niezwykła mutację niosek, o których nikt tu na forum jeszcze nie słyszał.

 

Składając powyższe dane do kupy- średnia wartość samej paszy w jaju to 0.15 zł (bez żadnych innych kosztów) !!!

Przy własnej produkcji paszy wartość ta może być niższa o ok 1 gr. Jeśli robiąc pasze ktoś zbyt bardzo idzie na obniżenie kosztów jej produkcji- to od razu widać to w nieśności. A wiadomo- mniej jajek=większy koszt paszy w jajku. Na paszy więc też zbytnio nie zaoszczędzimy w całym cyklu produkcji jajka. Obniżenie kosztów paszy w jajku o 2 grosze przy własnej produkcji jest więc bardzo mało realne.

 

Myślę człowieku, że masz poważny problem ze zrozumieniem realnego sposobu liczenia kosztów.

 

Mogę to liczyć dalej i pokazać DOKŁADNIE inne koszty produkcji ale to chyba nie ma sensu. Biedronek i tak zrozumie z tego tyle ile będzie chciał zrozumieć, nimaceny nie zrozumie nic bo mu rozum na to nie pozwoli, a Jajczarek i tak się będzie upierał, że jego kury jedzą 100 gr na dobę i mają 100 % nieśności.

 

Powtórzę raz jeszcze dla mniej kumatych. Powyższe wyliczenia dotyczą samej paszy i tylko paszy !!!! Nie odnoszą się do żadnych innych kosztów !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajczarek dlaczego zaniżasz koszty produkcji jaki masz w tym interes ???

Ps . czekam na odpowiedz ile miałeś lat jak robiłeś przy tych fundamentach ???

 

Oj długo będziesz czekał smarku dlugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo!!!!!

Cześć hodowców potwierdzi twoje wyliczenia, a cześć moje.....

- proszę nie spierają się ze mną bo nie masz racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo, Twoje wyliczenia są dobre tylko do banku jak się chce uzyskać kredyt niemając własnych środków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajczarek wiec ja wyliczę , zakładając miałeś 20 lat w 1968 r kiedy pracowałeś przy fundamentach mamy 2014 r więc różnica 46 lat + 20 to masz 68 lat

 

Dobry jesteś, niech mie kule biją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...