Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No mi też proponowali dodatek jakiegoś sulfonylomocznika ale lepiej na wiosnę dać jakiegoś lintura czy nawet chwastoxa na poprawki w razie wtopy. Tak jestem do przody o miotłę i kilka innych chwastów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też właśnie mam zamiar opryskać linturem na wiosne jak będą jakieś chwasty pojesiennym pryskaniu.

A tak wogóle na tym glinie pisze że do 12 miesięcy po opryskaniu nim pola na tym polu niezaleca się sadzenia warzyw i innych upraw oprócz zbóż bo zalega w glebie i szkodzi roślinom a mi się troche kurcze na truskawki obok zakurzyło z których będę brał sadzonki w tym roku i ciekawe czy nie uschną po wsadzeniu skoro ten glin niby taki szkodliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na samosiewy rzepaku (nawet duże) wystarczy 5 gram gleanu, niektórzy praktykują 3 gramy

 

kolego takie posty powinły być na forum

 

a tam o trustawkki sie nie martw pewnie cos złapały u mnie w okolicy w tym roku wszystkie maliny sa przebarwione od comandu i co ciekawe to on leci nawet z 20 m od rzepaku

 

ja nie raz tez siałem rzepak po dawkach gilinu do 15 gr a nie powinno tak sie robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic się nie działo z rzepakiem?

Nie chodzi mi tak o te truskawki tylko o tą robote którą włoże niedługo w posadzenie a na wiosne się okaże że nic nie rośnie bo naciągło glinu i uschło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od dawki i czasu. Kiedyś poleciałem glinem w dawce koło 20g do okoła pola w jęczmieniu ozimym na jesieni. Jak w lipcu posiałem qq po tym jęczmieniu długo właśnie w tym miejscu qq nie rosła była o 50% niższa od tej kilka rzędów dalej. Najpierw sądziłem że to efekt brzegowy tylko że aż 18m, dopiero potem skojarzyłem to fakty. No i niestety to się utrzymało aż do połowy października aż poszła w kopiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja truskawek nie siadze ale skoro jeszcze rosna to co ma sie stać

wez 5 pedów do domu i do doniczki wsadz zobaczysz przez zimie co sie bedzie dziać a wiosna sam nam napiszesz co wynikło

a rzepak normalnie rósł juz zapomniałem kiedy to było ale napewno tak kiedys zrobilem bo to miałem taka wredna dzierawe ze jak dałem nawoz bo poprzednik ekolocznie jechał to chwasty jak szalone rosły i pryskałem na 2 lisciene wiosna i jesienia w zbożach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak wsadze ile mam wsadzić a potem niech się dzieje wola nieba bo z nią się zawsze zgadzać trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys nasz ODR zrobił doświadczenia tz co roku robi ale wtedy ktos był odwazny i zaisali po zycie pszenice oz płon tez był doś przyzwoity i nie odbiegał od plonu po rzepaku doszli do wniosku ze zyto coś korzystnego wydziela do gleby ze taki plon był ale co to juz nie ustalili

 

 

rok rekordowych zbiorów wiem ze jęczmienia oz mieli pow 13 ale az sie bali wyniku i pisali ze musza jeszcze raz przeliczyć

 

Ja moze i upierdliwie o tym Zn pisze ale spotkałem sie juz z hodowcami drobiu bardzo ich łubie i gęba mi sie cieszy jak współpracujemy razem ale roznie ro bywa

Ale jeden sie skarzył w tamtym roku ze kupił ziarno pszenicy i kukurydzy od dobrego rolnika a przyrosty marne

szukał i sie okazło ze kukurydza białko ponizej 8% a w pszenicy 11 to tylko jedna partia miał a najmniej miał cos 9,5 . A ziarno wygladało bardzo dobrze .Ale jedno jest fajne jak juz człowiek wie jak ma wygladać roślina co ma cynku pod dostakiem .Nic nie zrobimy albo znajdziemy sposób na duzo niższe koszty albo bedziemy dopłać do interesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od lat zachodzę w głowę dlaczego to na pasze przeznacza się zboża najgorszej jakości, producenci zwierząt powinni być skłonni do płacenia za dobre parametry, ale nie są - dlaczego? co więcej nie ma dla nich znaczenia czy kukurydza ma 8 czy 11% białka, a pszenica 10 czy 15% dla nich to jedno i to samo - paszówka!!! byleby samo się z naczepy zsunęło

 

podobnie rzecz ma się z konsumentami, którzy nie zapłacą więcej za smaczny i bezpieczny produkt, lecz wolą zaoszczędzić kilka groszy i obejść się smakiem, postępują co najmniej nieracjonalnie nie dążąc do maksymalizacji użyteczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od lat zachodzę w głowę dlaczego to na pasze przeznacza się zboża najgorszej jakości, producenci zwierząt powinni być skłonni do płacenia za dobre parametry, ale nie są - dlaczego? co więcej nie ma dla nich znaczenia czy kukurydza ma 8 czy 11% białka, a pszenica 10 czy 15% dla nich to jedno i to samo - paszówka!!! byleby samo się z naczepy zsunęło

 

podobnie rzecz ma się z konsumentami, którzy nie zapłacą więcej za smaczny i bezpieczny produkt, lecz wolą zaoszczędzić kilka groszy i obejść się smakiem, postępują co najmniej nieracjonalnie nie dążąc do maksymalizacji użyteczności

 

Nie do konca masz racje ja znam drobiarza co jak były interwancje polskie czyli 440 plus dolpata on swoje zboże mimo ze miał towar de luks bo rzepak tez taki miał nie sprzedawał i nie kupował od innych paszówki .

Bo on produkuje mało w stosunku do potentatów nie daje antybiotyków do paszy a jak by dał zboże z nawet nie z małym białkiem ale on sie bał z grzybami

to miałby problem

a Młynarze to inna bajka płaca za lepsze wiecej ale patrz sie by kupić najtaniej bo patrz ile młynów upadło i małych i duzych . a najczesciej towar ma parametry to po co płacić lepiej ? A i sprzet do przemiału i segeregacji maki maja inny dzis kazdy z nich prawie kazdy robi mąki ile przenica wyda co najczesciej jest okolo 770g z 1 kg ziarna i ma wszystkie typy z jednego przemiału od 405 do 770 a o separatorch do ziarna porażonego przez grzyby to dla młynów od 100 ton dziennie przemiału to standard a moze 10 lat temu 1 w polsce taki był

Ale to ze za jakoś nikt nie płaci to jest zagrywka pod pępek bo skor ziastno pszenicy ma 15,5 białka moj rekord to musiało więcej pobrać azotu niz to co ma 10% ale patrz jak ładnie robia potracenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, kto Cię takich mądrości nauczył?

To co powiesz o typie mąki 2000 tzw. "graham", że z kilograma pszenicy uzyskuje się 2 kilo mąki?

Młynarzowi nie chodzi o ilość mąki wyprodukowanej z kilograma tylko o kleistość tej mąki po połączeniu z wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej piekarzowi o wodochłonność chodzi by mieć duza mase i duzy nadpiek

a nadpiek jest okolo 40% a wodochłonosc tez kolo 30 wiec patrzcie ile chleba z 1 kg maki powstaje

 

Ale dzis sie nadziwić nie mogłem bo z makro mąka ale zmiemniaczana mi sie skonczyła w zwykłym sklepiek kolo 4 zł a pyry takie tanie nie powinna kosztować wiecej niz 2 zł za kg

 

Ale to jest Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre, kto Cię takich mądrości nauczył?

To co powiesz o typie mąki 2000 tzw. "graham", że z kilograma pszenicy uzyskuje się 2 kilo mąki?

Młynarzowi nie chodzi o ilość mąki wyprodukowanej z kilograma tylko o kleistość tej mąki po połączeniu z wodą.

 

a ja sie nie znam wogole na mące nie znam kilku młynarzy i 1 młynarek kobieta ma analizator jakosci w rece i w oczach . jednego roku były tak samo mokre zniwa jak w tym badałem u 5 ludzi procen wilgoci i był w normie ona reke wsadziła i mowi ze mokre i ona miała racje bo dałem do pewniejszej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zamiast pszenicy zasiej mariuane ale nie kilka krzaków bo nie będziesz miał sie czym dzielić

 

z plantacji 1 ha wchodzisz w pełna ksiegowosc

 

Ale tak szczerze to bym nie powiedział ze jesteś z Wielkopolskiego bo kolega Grześ to dało sie wytrzuć .

 

Młynarza z Kraszewic dobrze wypominam kurde gość tyle zbóż mle a do nie dawna starym polonezem jeździł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o mieszance pendimetalina izoproturon i diflufenikan w dawkach 1l pendi, 1,5l izo, 0,2l DFF-koszt mieszanki 81zl na ha??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ipu +dff+chlorotoluron super rozwiazanie dosc tanio wychodzi trinity do tego granstaru jak problem z chabrem i nic lepszego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co myslicie o mieszance pendimetalina izoproturon i diflufenikan w dawkach 1l pendi, 1,5l izo, 0,2l DFF-koszt mieszanki 81zl na ha??

 

no ja mysle ze skoro w legato jest go 100 gr to 0.1 DFF styknie i koszt o 9 zł tez zejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co myslicie o mieszance pendimetalina izoproturon i diflufenikan w dawkach 1l pendi, 1,5l izo, 0,2l DFF-koszt mieszanki 81zl na ha??

gdzie kupisz tak tanią mieszankę? mnie drożej wyszedł sam ipu i dff a gdzie pendi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ musisz jechać do wachocka tam maja niska pszenice to na wylengaczach zaoszczędzisz

- Jak niska pszenica rośnie w Wąchocku?

- Tak niska, że jak wróbel chciał spróbować, to musiał przyklęknąć.

ja juz wszystka taka obsiałem ciekawe czy nie wypierdzuli znowu jak w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia mogą być mylące z powodu jakość.Sądzę że główną przyczyną tych "białych cętek" na liściach jest to co na zdjęciach.Nie wiem co to jest dokładnie,więc nie podpowiadam

505zb.jpg

 

https://plus.google.com/u/0/photos/113275700209538508819/albums/6084874310783018033/6084874314557138994?pid=6084874314557138994&oid=113275700209538508819

 

PS:Widziałem pszenice porażone mączniakiem i wyglądało to całkiem inaczej.

Przepraszam że "rozwalę " trochę rozmiar ale chodzi mi o czytelność (za duży rozmiar zdjęcia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...