Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

z ołowiem w roślinach nie ma problemu

 

poza sałata ale tam tez nie ma problemu jezeli by jesc nasiona

 

Roślina w owocu lub ziarnie ma minimalne stężenie

 

a nawet jak ktos zje to co skoro od wody z rur ołowianych nie umierali to z jakies tam ilosc ktoś umrze

 

dla rolników nawet korzystnie mieć ołów na polu robisz badanie i niesiesz do PFOŚi GW i lekko 50% dotacji na zdegradowane glebę na wapnowanie dostajesz

 

nikt nie bada na zawarosc ołowiu pszenicy czy rzepaku

 

 

wiec co za kłopot

 

To cena pszenicy jest jak za zboze teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kissmy... przedzwonię jutro po tych Twoich handlowcach.. Dzisiaj obdzwoniłem Cefetrę i Speed Biomę i przy partii 260 ton jakie im zaproponowałem to przedstawili cenę niższą niż podałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomass`12345

 

ale jak dzwonisz to sie przedstawiaj ze kurzego gówna nie dawałaś na pszenice tylko deszczówka czysta ja podlewała

 

pewnie dlatego ze im nie pełne autka wychodzą to Ci po plecach chca dać

 

a nie możesz przerobić na wódeczkę tej pszenicy i sprzedaż bezpośrednia z PROW kasiorę dostaniesz

Tylko kapslownice kup i butelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szu...debilu, powiedz no psi wentylu, czy Ty jesteś od urodzenia takim imbecylem czy też później coś Ci się pod strzechą pomieszało? A może to jakiś uraz z dzieciństwa lub jakaś przebyta trauma... może ktoś zgwałcił cię kijem od szczotki lub coś w ten deseń

czy Twój nick "szu" jest to skrót od szurniętego lub Strasznie Zje.any Umysł lub od szui ( pogard. osoba zła, nikczemna, podła; drań)

Następnym razem nie wcinaj się między wódkę i zakąskę jak starsi rozmawiają... kumasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekmie... Z całym szacunkiem dla Ciebie i dla Twojego wkładu w to forum, masz chłopie całkowitą rację! Tylko jak wytłumaczyć i jak dotrzeć do takiego baraniego łba jakim jest "szu" ,aby trzymał te swoje gimnazjalne herezje w tym swoim pustym baniaku. Sorki.... ale jak grzeczne prośby nie pomagają (bo osobnik jest tak tępy i niereformowalny) to trzeba wobec niego użyć słów uznanych raczej za nieparlamentarne i dosadne ...ale w sposób taki aby zrozumiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko apropo kolegów produkujących pszenice konsumpcyjną. Dziś rozmawiałem ze znajomym który sprzedawał pszenice konsumpcyjna do młyna i dostał karę 5000 za bak jakiegoś papierku z sanepidu czy słyszeliscie o takim czymś o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja nie wiem o co kaman ale powiedział ze go 5000 ukarali i u nas teraz w okolicy wielki szum, a moze to chodzi o ta inspekcje weterynaryja ale po co ona dla producentów roślinnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło o weterynaryjny numer dla producentów pasz. Ode mnie też chcieli nawet jak sprzedawałem rzepak bo odpady szły na paszę. Ja sprzedawałem pszenicę na młyn też go chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie juz wiem zzgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności nakłada na rolnika obowiązek rejestracji w jednostce saneidu art 61 i 63 ust. 2 i 3 PODMIOTY PROWADZĄCE SPRZEDAŻ BEZPOŚREDNIĄ ORAZ PODMIOTY PROWADZĄCY PRODUKCJĘ PIERWOTNĄ OBOWIĄZANI SĄ ZŁOŻYĆ WNIOSEK O WPIS DO REJESTRU ZAKŁADÓW PODLEGAJĄCYCH URZENDOWEJ KONTROLI ORGANÓW PAŃSTWOWEJ INSPEKCJII SANITARNEJ.

 

z art 103 ust 1 pkt 4 ustawy KTO PROWADZI DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE PRODUKCJI LOB OBROTU ŻYWNOŚCIĄ BEZ WNIOSKU O WPIS DO REJESTRACJI ZAKŁAD , PODLEGA KARZE DO 5000 ZŁ, NIE MNIEJ NIŻ 1000 ZŁ.

 

I co wy na to mam ta całą rozpiskę przed sobą umieściłem najważniejsze założenia. U nas wielki szum bo kary ponakładali, mówią że dziura jest i ktoś se o przepisie przypomniał żeby było czym łatać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej rolnikowi nie nałożą 5kzł kary, chyba że poczęstował ich widłami na przywitanie, zasadniczo to powinni sami odesłać rolnika z kwitkiem, gdyż muszą oDebra1ć magazyny, a chyba nie muszę wyjaśniać jakie wymogi muszą spełniać powierzchnie mające kontakt z żywnością, pomijając już zaplecze socjalne i sanitarne, ja na wszelki wypadek sprzedaję ziarno prosto z kłosa/pola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie juz wiem zzgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności nakłada na rolnika obowiązek rejestracji w jednostce saneidu art 61 i 63 ust. 2 i 3 PODMIOTY PROWADZĄCE SPRZEDAŻ BEZPOŚREDNIĄ ORAZ PODMIOTY PROWADZĄCY PRODUKCJĘ PIERWOTNĄ OBOWIĄZANI SĄ ZŁOŻYĆ WNIOSEK O WPIS DO REJESTRU ZAKŁADÓW PODLEGAJĄCYCH URZENDOWEJ KONTROLI ORGANÓW PAŃSTWOWEJ INSPEKCJII SANITARNEJ.

 

z art 103 ust 1 pkt 4 ustawy KTO PROWADZI DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE PRODUKCJI LOB OBROTU ŻYWNOŚCIĄ BEZ WNIOSKU O WPIS DO REJESTRACJI ZAKŁAD , PODLEGA KARZE DO 5000 ZŁ, NIE MNIEJ NIŻ 1000 ZŁ.

 

I co wy na to mam ta całą rozpiskę przed sobą umieściłem najważniejsze założenia. U nas wielki szum bo kary ponakładali, mówią że dziura jest i ktoś se o przepisie przypomniał żeby było czym łatać.

 

Przyjacielu to nie jest tak całkiem do końca z tą rejestracją... Rolnik który sprzedaje przez giełdę lub bezpośrednio handlarzowi nie ma obowiązku rejestracji w sanepidzie oraz inspekcji weterynaryjnej (sprawdzone potwierdzone). Ja osobiście 99% swojej produkcji sprzedaję albo przez WGT albo przez NETBROKERSA i nigdy ale to nigdy nikt nie żądał ode mnie wypisu z rejestru producentów rolnych ani nawet numeru paszowego. Z tym numerem paszowym nadawanym przez inspekcję weterynaryjną to też pewnie nie wiecie, ale ta instytucja współpracuje z agencją nasienną i właśnie prywata jaką jest AgNas nielegalnie pozyskuje nasze dane (być może odpłatnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u nas było tak że sanepid przyjechał do młyna i pobrał dane i zaczął wystawiać mandaty po 5000 mi nie chodziło o inspekcjie weterynaryjną tylko SANEPID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam te same informacje i dziś już byłem i zarejestrowałem swoją produkcję pierwontną w sanepidzie, 5 tys piechota nie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tekmie... Z całym szacunkiem dla Ciebie i dla Twojego wkładu w to forum, masz chłopie całkowitą rację! Tylko jak wytłumaczyć i jak dotrzeć do takiego baraniego łba jakim jest "tomass12345" ,aby trzymał te swoje gimnazjalne herezje w tym swoim pustym baniaku. Sorki.... ale jak grzeczne prośby nie pomagają (bo osobnik jest tak tępy i niereformowalny) to trzeba wobec niego użyć słów uznanych raczej za nieparlamentarne i dosadne ...ale w sposób taki aby zrozumiał.

 

no coment

 

 

Ale tato jak Ty wpuścisz 260 ton na rynek to cena pierdolnie na lep na szyje

 

ale co Ty z kasiora będziesz robił kupisz 2 ha pola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tekmie... Z całym szacunkiem dla Ciebie i dla Twojego wkładu w to forum, masz chłopie całkowitą rację! Tylko jak wytłumaczyć i jak dotrzeć do takiego baraniego łba jakim jest "szu" ,aby trzymał te swoje gimnazjalne herezje w tym swoim pustym baniaku. Sorki.... ale jak grzeczne prośby nie pomagają (bo osobnik jest tak tępy i niereformowalny) to trzeba wobec niego użyć słów uznanych raczej za nieparlamentarne i dosadne ...ale w sposób taki aby zrozumiał.

 

no coment

 

 

Ale tato jak Ty wpuścisz 260 ton na rynek to cena pierdolnie na lep na szyje

 

ale co Ty z kasiora będziesz robił kupisz 2 ha pola?

A wiesz niedorozwinięty smarku, że nieładnie jest interesować się zawartością czyjegoś portfela

PS: I nie nazywaj mnie tatą, bo w życiu nie zmajstrowałbym i przy okazji nie zyebał takiego przygłupa jakim jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro sprzedajesz po 750 to dokładasz kolo 100 do tony wiec masz pusto

 

ale to nawet fajnie bo takich ludzi nam potrzeba = frajerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na ołowiu przejechali się rzymianie, potem żeglarze (uszczelniający sobie ołowiem puszki) i jeszcze gdzieś to dziadostwo jest wykorzystane? podobno od ołowiu wzrasta poziom agresji,

 

jeśli uda nam się wytropić wszystkie zagrożenia na talerzu to będziemy w stanie wyprodukować więcej żywności, nie pojmuję tylko o co idzie z kazeiną? brak błonnika w pożywieniu powoduje problemy z jej transportowaniem przez układ pokarmowy? jak zatem jeść? prosto z kłosa, zanim zeżre go krowa?

 

jakie macie ceny na pszenicę? ja miałem ostatnią ofertę na 780zł/t netto za 12,5% na gospodarstwie, zanim Rosja upubliczniła w zeszłym tygodniu swe plany

kissmy... zdradź jeśli możesz kto tyle płacił "cefetra, buszel czy cargill" albo jeszcze ktoś inny? Coś musi się dziać na rynku, bo od piątku to miałem dwa telefony z PZZ Kraków a wczoraj z firmy z którą handluję już ładnych parę lat, tylko że u nich cena za pszeniczkę klasy E oscylowała w granicach 690-710 zł netto.

PS: A tak abstra(słowo zostało usunięte)ąc od tematu pszenicy to sprawdźcie lepiej dlaczego FLUORYZUJE się wodę i w jakim celu (jak już dojdziecie do kontroli umysłu to dalej nie musicie już czytać )

http://www.vismaya-maitreya.pl/teorie_spiskowe_fluor_-_cichy_zabojca_z_kranu.html

PS2: aby ukrócić niepotrzebne pyskówki ze strony szu... to dla Twojej informacji, mam własne ujęcie wody

 

 

Na początku miesiąca podpisałem umowę na 50t po 735 netto, zresztą czekam. Szał się robi bo firmy mają podpisane kontrakty na grudzień do wykonania. Takie jak choćby Chemirol, Agrosieć czy Agrolok i to one obdzwaniają wszystkich dając sporo aby wykonać te konktrakty. Moja pszenica ma iść na Glencore odbior do 20.12. Dziś podobno chemirol daje już 750 netto. Dobrze, że tylko na tyle podpisałem umowę bo chciałem na więcej.

 

Tomass proszę nie karm już trolla nam tu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny farmer co zarobił duzo na pszenicy ale ja wiem ze odstaje od poziomu tego forum

 

ale co ma wspólnego ołów kismme do ceny pszenicy ?

 

To ze tomas12345 jest przeciwnikiem oczyszczania ścieków to fajnie

 

moze pić do naszczał na pewno by mu nie zaszkodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolejny farmer co zarobił duzo na pszenicy ale ja wiem ze odstaje od poziomu tego forum

 

ale co ma wspólnego ołów kismme do ceny pszenicy ?

 

To ze tomas12345 jest przeciwnikiem oczyszczania ścieków to fajnie

 

moze pić do naszczał na pewno by mu nie zaszkodziło

 

A co żal ci duupsko ściska że ktoś swoją ciężką pracą dorobił się paru groszy a ty niemoto wpyerdalasz chleb ze smalcem lub z przeciągiem popijając wodą z kałuży.To że całym Twoim zyskiem z gospodarowania jest dotacja unijna to nie nasz interes, i nie rozliczamy Cię z tego a więc wara od podliczania nas, kto ile i na czym zarabia.

PS: Naucz się (słowo zostało usunięte) z dysgrafią lub innym dysmózgowiem pisać normalnie po Polsku, bo lepiej zrozumieć kogoś kto gaworzy w Suahili i to w narzeczu Mandżurskim niż Ciebie obmierzła parówo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomas12345 dzięki Tobie mamy nobla znowu z literatury tak pięknie piszesz

 

Nie interesują mnie Twoje dotacje które masz nie opodatkowane do następnych wyborów

 

Skoro wszyscy przedsiębiorcy płaca podatki od dotacji to dlaczego rolnicy maja nie płacić jest to przychód

 

to 260 ton z 100ha zebrałeś

 

kosą ciełeś czy żniwiarka ?

 

jak bys oszczędzał na smalcu 2 tygodnie to bys mógł kupić wędlinę na swieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skoro nie uprawiasz poplonów ani miedzy plonów pole bardzo wyjaławiasz

jeszcze dodatkowo ug maxa nie stosujesz tylko siki co sam nalejsz pod wiatr a potem sie dziwisz ze żółty

 

Ja perz uprawiam działa jak chelat na imikro i makro elementy NPK koncertowo wyłapuje oczywiście RS 400 plus zrównoważone i miedze sród polne

oczywiście jest to naturalny chelat szybko wiąże składniki i po powolutku odaje

a u Ciebie susza fizjologiczna jak polejesz gnojówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...