Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też daje ok 40 kg siarki. Jesli chodzi o wigor S to nie wiem ile kosztuje ale sąsiad wisiał ten nawóz pod koniec lutego no i do tej pory leżą na polu nie rozpuszczone żółte granule także ja bym się zastanawiał czy to najlepsze źródło tego składnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o te larwy w korzeniu to ja bym sobie opuścił ich zwalczanie jeśli nie ma ich za dużo.

Podobno movento (nowy insetycyd) daje radę ale to raczej na warzywa bo koszt zastosowania miedzy 200 a 300zl na 1ha. Można jeszcze pokombinowac z dursbanem ale ja bym go zastosowal w dawce ok.2,5l/ha i najlepiej żeby w chwili wykonywania zabiegu padał mały deszczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"gregorfik"

Za vigor s płaciłem 115zł/100kg

Czy za dużo...? Po prostu tyle daje + 600 kg saletry w 2 dawkach (pierwsza 400kg) A co do siarki to zawsze mówiono że "Nawożenie siarkowe rzepaku powinno stanowić około jednej czwartej nawożenia azotowego."

Ale każdy ma swoje sprawdzone sposoby i możemy tylko wymienić poglądy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też daje ok 40 kg siarki. Jesli chodzi o wigor S to nie wiem ile kosztuje ale sąsiad wisiał ten nawóz pod koniec lutego no i do tej pory leżą na polu nie rozpuszczone żółte granule także ja bym się zastanawiał czy to najlepsze źródło tego składnika.

Tak jak pisałem siarkę należy siać bardzo wcześnie,a że leży masz rację i będzie leżał aż do kwitnienia,bo nie chodzi o to by roslina dostała taki strzał tylko by przyswajała ją stopniowo, w końcu to nie azot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można jeszcze pokombinowac z dursbanem ale ja bym go zastosowal w dawce ok.2,5l/ha i najlepiej żeby w chwili wykonywania zabiegu padał mały deszczyk

za mało, u nas na śmietkę próbowali w kapustach i 4 litry to za mało.

na opuchlaki w truskawkach kiedyś było zalecane 5 litrów na ha więc sądzę że tutaj mniej też nie pomoże

śmietkę też pryskają proteusem w dawce ponad 2l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałem zapytać czy oprysk na chowacza można połączyć z fungicydem i regulatorem wzrostu czy jeszcze za wcześnie na fungicyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jaknajbardziej jeszcze siarczanu mg mozesz dorzucic ale na oprysk to zalezy jakie u ciebie temperatury ale w moim regionie zdecydowanie za wczesnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj poszło mikro z siarczanem, okienko pogody było, ale na cokolwiek innego za zimno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według prognoz zimno to dopiero ma się zrobić, wspominają nawet coś o śniegu na święta kiepsko się ten rok zaczyna ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła druga dawka azotu-mam nadzieję ,że nie za wcześnie.

Rok temu rzepaki zakwitły w połowie kwietnia-w tym będzie znacznie póżniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nie pewnie nie wcześniej niż za 2 tygodnie druga dawka

rzepak stoi i nie rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to koleżanka nie wie że każdy towar najczęsciej kupuje się w sklepach specjalistycznych i tak ryby kupuje się w sklepie rybnym, prezerwatywy w aptekach , wibratory w sex-shopach, a materiał siewny w CN.

Oczywiście są i odstępstwa , ale nie polecam, bo np znaleziona prezerwatywa może być niebezpieczna dla zdrowia , a wibrator mieć przebicie i "kopać" prądem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że poprawiła się troche pogoda i ma dalej się poprawiać, najwyższy czas wjechać w rzepak z regulatorem wzrostu i przy okazji fungicydem, wiem że wszyscy stosują caryx i toprex a jak coś jest tansze to z gory wiadomo że jest złe, ale ja chce podobnie jak jesienią zastosować mieszaninę CCC+tebukonazol i tu moje pytanie ile czego? znajomy u którego zaopatruje się w chemie doradza 0,5 litra/ha CCC 675g/l plus tebukonazol 0,4-0,5 litra/ha przy zawartości 430g/l substancji aktywnej czyli jakieś 0,85 litra/ha przy zawartości 250g/l

Jakie są Wasze doświadczenia z taka mieszaniną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem CCC+tebu 0.5/0,5l a, kolega dał 1l Caryxu, mój do oprysku na płatka miał powyżej 190cm ,prawie brakło prowadnic w opryskiwaczy, u kolego ładnie Caryx przytrzymał. Pryskam Caryxem 1/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko posialem poraz pierwszy rzepak 5ha czy, mozna laczyc odzywke z opryskiem na chowacza i czy skracanie mozna polaczyc z siarczanem mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko posialem poraz pierwszy rzepak 5ha czy, mozna laczyc odzywke z opryskiem na chowacza i czy skracanie mozna polaczyc z siarczanem mg.

Jeszcze jedno jutro zamierzam pryskac pytanie ktory zabieg najpierw a moze go polaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można w jednym, przestrzegaj jednak zasad mieszania ŚOR, i mieszanine wypryskaj zaraz po sporządzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zastosowałem CCC+tebu 0.5/0,5l a, kolega dał 1l Caryxu, mój do oprysku na płatka miał powyżej 190cm ,prawie brakło prowadnic w opryskiwaczy, u kolego ładnie Caryx przytrzymał. Pryskam Caryxem 1/ha.

Czy w obu przypadkach był ten sam rzepak?

Wysokość to cecha odmianowa . Dla jednych 190 cm to norma , dla drugich 150 szczyt możliwości. Może więc zamiast pakować się w kosztowne i mało efektywne skracanie np Monolita , zasiać coś krótszego , a zaoszczędzone pieniądze na regulator, zamienić ,choćby na dobrze schłodzony złocisty trunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przedawkowałem bor (dwukrotna dawka), rzepak odczuje?

 

Zależy jaka to dla Ciebie dwukrotna dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...