Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w ogóle,

pszenica już się obudziła, pięknie się zieleni, jak będzie przymrozek to sypie nawozy na rzepak i pszenicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem siać w środę, ale u nas pada tak że ze 2 tygodnie pewnie nie wjedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięć dni wiosną robi różnicę

 

22 luty

 

27 luty

 

28 lutego dostała 80kgN/ha,

a od 3marca wrócił nocami mróz -3C i śnieg w rożnej formie z deszczem, granulowany, w płatkach.

Czy ten azot pomoże czy zaszkodzi jeśli zrobi się jeszcze chłodniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten azot nie był pobrany przy temp. ok 0 stopni to on się co najwyżej rozpuszcza, roślina nie pobiera azotu ani fosforu co pięknie widać u mnie na rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz zdziałać antywylegaczem jak żeby zboże sie nie położyło to jeszcze troche za wcześnie a jak chcesz dokrzewić (stosujac CCC) to już może być za późno na niektórych polach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę na dokrzewienie dałem 0.8 CCC plus 5 kg siarczanu magnezu i już dziś widać efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie -- ile jeszcze mam czasu żeby zastosować chwastox trio - zastosować z powodzeniem oczywiście - ciągle albo przymrozki albo deszcz albo wiatr-przeszkadzają w pryskaniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśmy kiedyś stosowali na poprawki w fazie 2 kolanka i widocznych skutków ubocznych nie było.

ale powinieneś zdążyć do 1 kolanka.

ja też jeszcze na 2 liścienie nie pryskałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś do czynienia z chorobą wirusową zbóż "Żółta karłowatość jęczmienia"?

ponoć mamy całe regiony upraw zaatakowane tym wirusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba własnie do czynienia - całe pole jęczmienia zółte i nie kwapi się do rośnięcia. Dziś dałem mu 250 kg saletry i zobacyzmy co będzie. Ale czym jeszcze można mu pomoc ?? 10 marca dostał 150 kg saletry.

 

miał ktoś do czynienia z chorobą wirusową zbóż "Żółta karłowatość jęczmienia"?

ponoć mamy całe regiony upraw zaatakowane tym wirusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomóc nie można, plantacja znajomego 50 ha pszenicy czeka na likwidacje, qq pewnie będzie, wysłał roślinki na badania, czeka na wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesna siewy zeszłoroczne niestety nie wyszły na dobre. U mnie pszenica po qq ładniejsza od tej 3 tyg. wcześniej posianej. Znajomy siał w listopadzie po burakach piękna zieloniutka zbiera się do krzewienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też lepiej wyglądają pszenice siane po burakach w okolicach 20X niż na poczatku miesiaca, mam pszenice po burakach odmiana Pamier która ma nawet po 10-12 rozkrzewniena a siana w ilosci 370 ziaren /m2, muszę opóźnić drugą dawkę azotu bo bedzie za gesto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podchodzicie w tym roku do skracania pszenicy, przy aktualnie panującej suszy i braku perspektywy na deszcz w najbliższym czasie? redukujecie dawki? rezygnujecie ze stosowania CCC na rzecz innych substancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zboże tez mi nie rosło susza no to myślę skracać nie trzeba ale jak później dopadło pszenica nadrobić to z nawiązką, ja dałem 0.7 antywylegacz 750 i 2 setki modus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok temu poleciałem 1L CCC + 0,6 Medax Top i.... bamberka leżała w całości, stanowiska po rzepaku, intensywna uprawa. Dzisiaj wyjeżdżam 2l CCC i 0,6 Medaxu, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tamtym roku na polu testowym przy ponad 200 kg/h azotu dałem litr ccc+ 0,2 l moddusa, po tygodniu jeszcze litr ccc i na początek flagowego 0,5 l cerone.

skagen pięknie leżał.

w tym roku na planowane 160 kg/h azotu dałem 1 l ccc+ 0,25 l moddusa, i później pojadę jeszcze raz modusem albo cerone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosuje Antywylegacz 675 SL 1l + optimus 0,5l/h. W ubiegłym roku wszystko pięknie stało (przy nawożeniu 190kg N) więc nie będę kombinował. Najważniejsze to by w odpowiednim momencie wykonać zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy przyczyną może byc choroba podstawy źdzbła i wtedy bedzie leżało nawet jak by sie dało nie wiadomo ile "wiagry". Niedawno znajomy powiedział że musi dac wiecej niż dawał 1l ccc + 0,2 modus na pierwsze i drugie kolanko, bo przy dawce azotu 250kg w zeszłym roku i tak leżało, ale wyszło w rozmowie że siew w ilości ponad 250kg i na choroby bedzie topsin lub tebu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z tobą w 100%.U mnie na pierwszy zabieg poszedł TILT TURBO,na drugi pujdzie ARTEA i na T3 MENARA. Lecz to tylko plany i tak wszystko zależy od pogody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jodosulfuron metylosodowy Caliban 178 WG

 

Panowie i drogie Panie

 

 

tak sobie dumałem i mysle ze coś ta substancja ma w sobie

 

np Atantis to ma i jeszcze kilka innych srodków

 

 

i raz to działa ze palce lizać innym razem jak głowa w płot czy ktos ma pomysł dlaczego ?

w kukurydzy tez np maister to ma i problem jest podobny

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...