Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja daję mocznik do zakwaszania a i niby działa jak przylepiec. 1%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wheat myślę że źle mówisz bo do nas nikt nie patrzy tylko ciągnie tańsze zboże węgiel etcr to dlaczego my rolnicy nie mamy prawa do tańszych środków np środków ochrony roślin, nawozów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja mam miejsce właśnie dlatego, że sprzedawców interesują wyłącznie niskie koszty zakupu, a klienci nie patrzą na kraj pochodzenia produktu, jakość, skład (w przypadku żywności) a tym bardziej legalność źródła zakupu.

 

Made in Poland w czasach gdzie nawet pamiątki sprzedawane na górskich jarmarkach z napisem Zakopane bądz Karpacz , produkowane są w Chinach jest frazesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mamy prawo kupować taniej, ale w takim układzie nie mamy prawa żądać żeby ktoś kupił od nas skoro sprzedajemy drożej.

 

@wheat myślę że źle mówisz bo do nas nikt nie patrzy tylko ciągnie tańsze zboże węgiel etcr to dlaczego my rolnicy nie mamy prawa do tańszych środków np środków ochrony roślin, nawozów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu jest problem z nami Polakami, że tak postępujemy. Wiem tylko, że jak będziemy tak dalej robić to już niedługo nie będziesz się musiał martwić ceną pszenicy.

 

wheat

Widzę że u ciebie słońce ostro piecze bo już na głowę ci się rzuciło.Jakie wyrzuty człowieku,przy takiej cenie,czego ty oczekujesz Wyrzuty to powinni mieć ci co eksportują pszenicę z ukrainy i rosji po kosztach naszej produkcji. A może napiszesz jaka jest przewidywana cena skupu w tegoroczne żniwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

590 powodów aby kupować polskie produkty - http://www.590powodow.pl/patriotyzm.html

Jak rozpoznać polskie produkty - http://www.590powodow.pl/sposoby.html

 

Taka sytuacja mam miejsce właśnie dlatego, że sprzedawców interesują wyłącznie niskie koszty zakupu, a klienci nie patrzą na kraj pochodzenia produktu, jakość, skład (w przypadku żywności) a tym bardziej legalność źródła zakupu.

 

Made in Poland w czasach gdzie nawet pamiątki sprzedawane na górskich jarmarkach z napisem Zakopane bądz Karpacz , produkowane są w Chinach jest frazesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście mamy prawo kupować taniej, ale w takim układzie nie mamy prawa żądać żeby ktoś kupił od nas skoro sprzedajemy drożej.

 

Indywidualny import samochodow pewno też jest bldem, poniwaz w kraju jest bogata oferta nieskazitelnie uczciwych wlascicieli komisow ,, oferujących bogatą gamę aut z autentycznym przebiegiem i pelną informacją dotyczacą ich przeszlosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście mamy prawo kupować taniej, ale w takim układzie nie mamy prawa żądać żeby ktoś kupił od nas skoro sprzedajemy drożej.

 

Indywidualny import samochodow pewno też jest bldem, poniwaz w kraju jest bogata oferta nieskazitelnie uczciwych wlascicieli komisow ,, oferujących bogatą gamę aut z autentycznym przebiegiem i pelną informacją dotyczacą ich przeszlosci.

 

Problem jest złożony wiec nie da się tej debaty rozstrzygnąć na forum. Argumentów za i przeciw można przytoczyć dużo, ale to nadal niczego nie zmienia. Jedyny sposób to włączenie myślenia podczas zakupów bo przesadna oszczędność może nam się odbić czkawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jest dużo przykładów nieuczciwych firm które wykorzystują luki w prawie oraz naiwność konsumentów. Jedyny sposób by z mini skutecznie walczy to po prostu przestać kupować ich produkty a zamiast tego wybierać te sprawdzone i znane i najlepiej wyprodukowane w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zapominasz o jednej najważniejszej kwestii jaką jest opłacalność produkcji

A jakiekolwiek zmiany zawsze trzeba zaczynać od góry,bo jeśli ja za swoją pracę wezmę godne pieniądze to na pewno nie będe się zastanawiał nad tym jak zredukować koszty produkcji tak aby nie dołożyć do interesu.

I temat ten nigdy nie pojawił by się na tym ani innym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To hipokryzja wymagać zmian od innych, a samemu nic nie robić. Problem jest w mentalności i moralności ludzi, a nie w poziomie wynagradzania bo w przypadku gdy Kowalski zarabia godnie szybko wpada na pomysł, że gdy maksymalnie obniży swoje koszty np. sprowadzając produkt z to przecież zarobi jeszcze więcej.

 

Cały czas zapominasz o jednej najważniejszej kwestii jaką jest opłacalność produkcji

A jakiekolwiek zmiany zawsze trzeba zaczynać od góry,bo jeśli ja za swoją pracę wezmę godne pieniądze to na pewno nie będe się zastanawiał nad tym jak zredukować koszty produkcji tak aby nie dołożyć do interesu.

I temat ten nigdy nie pojawił by się na tym ani innym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To hipokryzja wymagać zmian od innych, a samemu nic nie robić. Problem jest w mentalności i moralności ludzi, a nie w poziomie wynagradzania bo w przypadku gdy Kowalski zarabia godnie szybko wpada na pomysł, że gdy maksymalnie obniży swoje koszty np. sprowadzając produkt z to przecież zarobi jeszcze więcej.

zmian oczekuje się od ludzi którzy mogą coś zmienić,bo mają taką władzę by zmienić ten chory system,a nie od przeciętnego kowalskiego

Kolego gdybym dostawał godne pieniądze za swoją produkcję to na pewno nie ciął bym kosztów,czesto kosztem plonu.nie kupował bym używanego samochodu z niewiadomą przeszłością i pochodzeniem gdyby stać mnie było na nowy i.t.d. i.t.d. i w taki oto sposób wszyscy by zarabiali.

Naiwność to cecha młodości. Młodzi są wyrywni, naiwni i wierzą w ideały. To dlatego, że jeszcze nie stracili wiary, że chcieć to móc. Z czasem dopiero nabierają gorzkich doświadczeń, tracą wiarę i powoli starzeją się w swoich poglądach. Zaczynają nabierać tzw. "rozsądku" i tego Ci życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To hipokryzja wymagać zmian od innych, a samemu nic nie robić. Problem jest w mentalności i moralności ludzi, a nie w poziomie wynagradzania bo w przypadku gdy Kowalski zarabia godnie szybko wpada na pomysł, że gdy maksymalnie obniży swoje koszty np. sprowadzając produkt z to przecież zarobi jeszcze więcej.

A co w tym złego. Moim zdaniem zachowanie zdroworozsądkowe. Czemuż to nie naprawić sobie samemu np. ciągnika uzywajac częsci przywiezionych samodzielnie z kraju jego pochodzenia skoro są umiejętnoiści , chęci i czas.

Czy leżenie bykiem przed telewizorem , korzystanie z firmowych serwisów usprawiedliwia dodatni rachunek na koncie?

Dzialam w rolnictwie ponad 30 lat i nie spotkałem się z przypadkiem , bym w wypadku braku czujności nie zostaŁ wydymany i to tak bezczelnie bez mydła.

A co do godnych zarobkow Kowalskiego to jaki poziom masz na mysli , 3, 5 15 czy 20 tyś zł miesiecznie ?

Bo jakoś nie czuję się gorszy od gastarbeitera z Turcji w Niemczech który nie mając nic zarabia 2-2,5 tys euro miesięcznie .

Tym bardziej ze moj warsztat pracy mimo że nieduży , wart jest wiecej niz owy Turek wraz z calą swoja rodziną moze zarobić za swojego żywota .

I to w niemieckich warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy stosuje ktoś środki ochrony roślin z UKRAINY i jakie są efekty

 

Przypominamy, że do ochrony upraw mogą być stosowane wyłącznie środki ochrony roślin dopuszczone do obrotu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Środki te należy nabywać wyłącznie w miejscach sprzedaży uprawnionych do prowadzenia w nich tego rodzaju działalności, nadzorowanych przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Powinny być one oferowane w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach. Etykieta znajdująca się na opakowaniu powinna być w języku polskim.

 

Jednocześnie przestrzegamy przed zakupem i stosowaniem środków ochrony roślin pochodzących z nielegalnych źródeł, jak również nie posiadających etykiety w języku polskim. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że są to towary podrobione, zawierające w składzie substancje chemiczne, które stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska.

 

Należy pamiętać, że nabywając i stosując środki pochodzące z nielegalnych źródeł mogą Państwo stać się uczestnikiem procederu przestępczego.

 

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa zwraca się z prośbą o informowanie o przypadkach oferowania do sprzedaży lub zastosowania niedopuszczonych do obrotu środków ochrony roślin.

 

Zgłoszenia proszę kierować do najbliższej jednostki WIORiN lub na adres poczty elektronicznej gi@piorin.gov.pl

Ja widzialem wyniki badan jak sie bada wszystkie substancje a nie tylko dopuszczone w Polsce 10% posiada w Polsce pozostalosci srodków nie zajestrowanych w Polsce

Europa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja daję mocznik do zakwaszania a i niby działa jak przylepiec. 1%

 

 

kolego nie obrażaj sie ale ja pisze z błędami bo szlag mnie trafia jak czytam Was bez błędów

 

Zalecałem kupno papierków lakmusowych na alegro z przesyłką kolo 6zł najtansze

jak nie masz to Ci dam kasiore

 

A nigdy czegoś takienie nie napiszesz co tu napisałeś

siarczan amonu lekko zakwasza takie 5 kg na 200l wody to jak o0,5 ph zjedzie to w porywach ale za to lepsza jest przyczepnosc

Ale czesciej siarczan Magnezu lub siarczan potasu lepiej zadziała np z srodzkiem na grzyba lub nawet herbicydem .Ale to jest inna szkola jak nie mam czegos przetestowanego to nie pisze o tym

mocznik ph alkaliczne

to ze ciecz sie robi bardziej przylepna to fajnie i nie drogo ale nie zawsze wskazane np z Sulfomocznikami opinie sa podzielone i ja obie potwiedzam

 

a Chciałem powitać nowego forumowicza i fajnie ze go nie zjedliście od razu jak bede miał czas przeczytam bo gośc nie głupio nam Tłumaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile dodajecie siarczanu amonu /ha czy /100l w celu zakwaszenia wody przy zabiegach etefonem Cerone. Niby zalecają 5kg/ha, ale jakoś nie za dużo?

 

 

kolego nic sie nie stanie zrób próbe opryskiwaczem plecakowym i rozpuść w przeliczeniu na 100l 20kg ale w 1 l to 200gr i wykonaj próbe - daje Ci gwarncje ze nie spalisz pszenicy

 

 

A do kolegi z Buszu Ty prawie moj Ziomal jesteś odrobinę skromności

liczysz Swoj majatek po 100tys za ha? ja kupilem nie jeden hektar po 2tys do 3 i nie czuje sie spekulantem mało tego nie bylo wcale amatorów w tej cenie .

Zawód Rolnika to bardzo nie wdzieczny zawód i każdy duzo ryzykuje byli wielcy porzed nami i po nas tez beda wielcy .

 

Turcy i Polacy sa w kazdym europejskim kraju to chyba dowod ze w Polsce wspaniale nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A do kolegi z Buszu Ty prawie moj Ziomal jesteś odrobinę skromności

liczysz Swoj majatek po 100tys za ha? ja kupilem nie jeden hektar po 2tys do 3 i

Jeśli twoim majątkiem jest tylko posiadana ziemia , to nie dziwię się ,ze masz się za ubogiego czlowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego lanz buldog

Wiem ze masz ziemie po 100tys za ha

 

i ze w ogóle jest wspaniale w Polsce pewnie jest tak dzieki działaczom z PSL

 

 

jak wprowadzą JOW to działacze pojada do kołek rolniczych a nie do sejmu

 

Rolnicy na zachodzie sa o wiele lepiej zorganizowani niż Polscy rolnicy

 

Dzieje sie tak z wielu powodów

 

Nie patrzysz na to ze z 70 cukrowni 20 zostało ze 30% mniej buraków jest

świn nawet połowy nie ma

ziemniaków 10%

lekko wiecej rzepaku o powiedzmy 200gys ha i kukurydzy 4 razy wiecej

ale suma wartości produkcji jest duzo niższa niz 30 lat temu

i wytłumacz mi co w tym jest wspaniałego ?

Dlaczego Polski rolnik nie kupuje np Nestle tak nawiasem firma z poza wspólnoty europejskiej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego lanz buldog

Wiem ze masz ziemie po 100tys za ha

Zależy jaką ziemię masz na myśli.

w mojej okolicy ostatnia oferowana dzialka zostala sprzedana za 100 tys , ale miała 4 ha o średniej bonitacji IV. Było to dwa lata temu , koniunktura dużo lepsza i tylko jeden oferent.

Myślę ze dzisiaj przy gorszej koniunkturze , braku chętnych 20 tys/ha to maksymalna stawka przy szybkiej odsprzedazy.

Ziemia odrolniona to zupełnie inna bajka i jej cena przy szybkiej sprzedaży przekracza 100 tyś/ha , sięgając 150- 200tyś/ha w zalezności od polożenia.

Parcelacja na dzialki budowlane zwiększa te kwoty co najmniej dwukrotnie , tyle że wydłuża czas odsprzedaży , ale jeśli ktoś nie nerwowy ma to sens.

Co do destrukcji rynku rolnego masz rację , o czym swiadczy totalny brak zainteresowania zakupem ziemi rolnej , przez racjonalnie myślących producentów rolnych., chyba że za cene okazyjną , czyli 18-20 tyś na , o ktorej wspominałem wczesniej.

 

w mojej okolicy , aktualnie jest totalny brak wody, niezależnie od dalszej aury , spadek plonow jest nieunikniony i obstawiam plony ponizej 4ton/ha ,a moze i 3 z ha

Ten plon zawieziony w sierpniu na okoliczne skupy , przy cenie 400-480 zl/t w zalezności od gatunku ziarna , przyniesie zasilenia konta sumą nie pozwalającą na odtworzenie produkcji na obecnym poziomie.

Zmniejszone doplaty , chocby wynikiem nizszego kursu euro , zwiększą tegoroczną gorycz porażki i wybiją z glowy ostatnim chętnym pomysł o zwiększeniu areału ziemi rolnej.

Agitacja na rzecz zniesienia prawa do zakupu ziemi rolnej przez obcokrajowców ,rownież nie służy jej wzrostom , a wprowadzenie trwałego zakazu zmniejszy liczbę potencjalnych chętnych.

Dlatego też ziemia rolna nie jest wyznacznikiem ,ani majątku, ani statusu spolecznego . Jest tyle warta ile potencjalny kupiec jest w stanie za nią zaplcić.

A ten nie zapłaci wiecej niż kwota za którą moze ją odsprzedać lub na niej zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...