Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak tam u was chowacze??

u mnie słodyszka nie ma ale chowacza pełno,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ani jednego ani drugiego jak na razie nie widać,ogólnie to nawet pszczoły nie widziałem. Może uda się w tym roku prysnąć tylko na płatek.

Wczoraj poszedł tylko bor+siarczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak daję jak zaczyna kwitnąć i na opadanie dostanie to samo (bormax i siarczan) + coś na grzybka i na pryszczarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych regionach ale u nas w tym roku rzepaki wyjątkowo niskie i mało wykształtowały pędów bocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sobie pomyślałem i te rzepaki wyglądają najładniej.

A co proponujecie dać od grzyba na ostatni zabieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o środku ZAMIR 400EW w dawce 1,5l/h? (jest to prochloraz+tebukonazol)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje ktos acanto+tebu+proteus ? w tym roku zastosowalem i pokrecilo mi rzepak mam nadzieje ze to przejsciowe objawy bez wplywu na plon , opryskiwacz dokladnie umyty byl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o środku ZAMIR 400EW w dawce 1,5l/h? (jest to prochloraz+tebukonazol)

Prochloraz w 1 l środka warty jest ok 30 zl i tyle samo tebukonazol.

Skalkukluj co się bardziej opłaca , kupic gotowaca czy mieszać.

Ja stosuję u siebie Tebu razem z Dursbanem w ostatnim oprysku na słodyszka, natomiast Mondatak , czyli prochloraz na płatek razem z Mospilanem i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o środku ZAMIR 400EW w dawce 1,5l/h? (jest to prochloraz+tebukonazol)

Prochloraz w 1 l środka warty jest ok 30 zl i tyle samo tebukonazol.

Skalkukluj co się bardziej opłaca , kupic gotowaca czy mieszać.

Ja stosuję u siebie Tebu razem z Dursbanem w ostatnim oprysku na słodyszka, natomiast Mondatak , czyli prochloraz na płatek razem z Mospilanem i nie narzekam.

Ja dałem tylko Toprex i chciał bym dać coś dobrego na płatek,a gdyby tak zmieszać Tebu i Modak w jakich dawkach byś proponował tak aby nie narobić krzywdy. Oczywiście plus Proteus bo już mam kupiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamir 400 posiada w litrze 267 g prochlorazu i 133 tebukonazolu . polecany jest w dawce od 1 do 1,5 l/ha , gdzie w wyższej dawce dostarczasz ok 400 g prochlorazu i 200 g tebukonazolu na hektar.

Tebu posiada 250 g /l tebukonazolu , natomiast Mondatak , 450 g prchlorazu.

Reszta to matematyka , ale taką ilosć dostarczysz dając ok 0,9 l Mondataku i 0,8 l Tebu.

Koszt takiej dawki wynosi ok 90 zl /ha , w zależności od żrodel zaopatrzenia i rodzaju użytego generyku tebukonazolu i prochlorazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ceny u mnie w punkcie sprzedaży mieszanka wyszła by 100zł/h zamir 110zł w górnej dawce oczywiście,wiec chyba nie bede kombinował. Ale dzięki za rade i znak że ktoś jeszcze żyje na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie też rzepak jakoś niezbyt obficie wygląda. W tym roku zasialem tak jak zalecają chodowcy czyli 70 i 50 na metr. To była dobra decyzja wydaje mi się. Zabieg na płatek acanto, tarcza lan, proteus. Razem 150zl netto na hektar. Acanto uważam siła - w końcu to pikoksystrobina składnik pictora. Nie prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosuje ktos acanto+tebu+proteus ? w tym roku zastosowalem i pokrecilo mi rzepak mam nadzieje ze to przejsciowe objawy bez wplywu na plon , opryskiwacz dokladnie umyty byl

Nic takiego dziwnego się nie działko, wygiety jest, ale z kierunkiem wiatru bo wieje strasznie, ja II raz to stosuje, do tego prochlorazu dolałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda w Pictorze jest dimoksystrobina+boskalid. Ja w tym roku dałem sie namówić na Propulse, zobaczymy co z tego wyniknie, a rzepaki faktycznie w tym roku nie napawają optymizmem co do plonu, małe drobne, cherlawe odkąd uprawiam rzepak to jeszcze tak kiepskiego nie miałem, wyglądają jak by dostały połowę azotu, niestety zimna i sucha wiosna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosuje ktos acanto+tebu+proteus ? w tym roku zastosowalem i pokrecilo mi rzepak mam nadzieje ze to przejsciowe objawy bez wplywu na plon , opryskiwacz dokladnie umyty byl

Nic takiego dziwnego się nie działko, wygiety jest, ale z kierunkiem wiatru bo wieje strasznie, ja II raz to stosuje, do tego prochlorazu dolałem

 

Ja daje acanto + impact + proteus i wyraźnie po 3-4h go wygina i to widać gołym okiem. Nie tylko moja obserwacja to jest. Ale po 1-2dniach sprawa przechodzi.

 

Wg bayera tak proteus niby robi w mieszaninie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem na polu i jest w porzadku zdecydowanie mieszanina acanto tebukonazol proteus go pokrecila na jeden dzien , wydaje mi sie to bez wplywu na plon , ale dzien po oprysku wygladalo to nieciekawie myslalem ze juz po plonie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proteusa mieszam z różnościami i jeszcze czegoś takiego nie miałem, myślę że to raczej acanto, nigdy go nie stosowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też po 0,5l proteusa nic się nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...