Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to obserwacje kilku osób pokręcenie pojawia się po 3-4h od oprysku. Wątpliwa jest kwestia tego, że to acanto bo po mieszance z pictorem też tak robi.

 

Prawdopodobnie wiele osob tego nie zauważa bo po 24-48h rzepak wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proteusa nie wolno mieszać ze strobiluryną, albo przez dwa dni nie pojawiać sie na polu, ja zrobiłem to drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze acanto kreci rzepak albo proteus z acanto , rok temu stosowalem tebukonazol+proteus na platka nic sie nie dzialo w tym roku acanto tebukonazol i proteus to na drugi dzien zawalu mozna dostac . Tak jak mowisz lepiej nie isc na pole przez 2 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszam proteus z pictorem (dawka 50%) + Tebu (dawka 50%) do tego jeszcze bormax 0,8l i od 3 lat nic nie zauważyłem żeby coś sie działo z rzepakiem, dawka wody to 150l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na pogodę,żeby opryskać kwitnący rzepak.Przy jakiej minimalnej temperaturze polecacie oprysk na płatek-ostatnio wieczorami tylko

8-10 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tem na grzyby ma takie znaczenie ze wolniej sie rozwiaja wiec rośliny masz zdrowsze pewnie działanie nie bedzie gorsze w niższych tem bo środek i tak sie przemiesci po roślinie

 

moj nowy sąsiad pryskał po północy wiec tem na pewno ponizej 10 c

 

 

.U was nadal rzepaki małe ? południe polski raczej rzepaki w normie a moze i pow normy bo kwitna 4 tydzień i ogólnie żle nie wygladaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tem na grzyby ma takie znaczenie ze wolniej sie rozwiaja wiec rośliny masz zdrowsze pewnie działanie nie bedzie gorsze w niższych tem bo środek i tak sie przemiesci po roślinie

 

moj nowy sąsiad pryskał po północy wiec tem na pewno ponizej 10 c

 

 

.U was nadal rzepaki małe ? południe polski raczej rzepaki w normie a moze i pow normy bo kwitna 4 tydzień i ogólnie żle nie wygladaja

 

Dzięki za radę.

Dopiero 4 sezon uprawiam rzepak i w tym roku(odmiana populacyjna ) jak na razie jest najlepszy(oby tylko nic nie schrzanić -stąd pytanie)).Wszędzie dookoła rzepaki wyglądają super kwitną od ok.5 maja,odmiana mieszańcowa sąsiada budzi moją zdrową zazdrość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 11-05 opryskałem rzepak od pryszczarka (proteusem) dziś byłem na polu rzepak przekwitł w 50/60% a muszki lata aż gęsto nie wiem czy prysnąć to jeszcze raz? w zeszłym roku miałem podobną sytuację(długo kwitł),a pózniej po otwierane łuszczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ziomale i ziomalki znalazłem doświadczenie na UWM prawie 50 lat rzepak w monokulturze plon troche lichy ale nie ma chorób na korzeniach .Wiec KIŁA KAPUSTNYCH nie do końca jest z monokultury a zycze 1500 za tone rzepaku w żniwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szu , gdy pojawią się oferty zatytułowane - "Pilnie kupię rzepak na potrzeby zrealizowania kontraktu " to cena 1500 zł/t ,a nawet wyższa jest możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kolego jak była KAMA z brzegu to Wasi rolnicy do niej nie sprzedawali rzepaku

 

u nas ludzie co nie dostali pieniędzy od Kamy przez kilka lat w ogole nie siali rzepaku

 

kurde to był dopiero busz

 

ja miałem fuksa bo do takiego durnego jak ja sprzedawałem a on wytrzymał tych z brzegu ze nie zapłaca i woził do Szamotuł ludzie sie napiedalali z nas ze nam coś jebło by wozlic za swoje 300km ale jak nie otrzymali kasiory to juz sami by zawiezli ale Kama im rzepaku tez nie odała

 

nie wiadomo czy 1500 to nie realna cena na ten rok ale poczekajmy do żniw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie -- a u mnie zakwitł w rzepaku mak polny --czy desykacja wpłynie na zmniejszenie makówek w ziarnach rzepaku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie -- a u mnie zakwitł w rzepaku mak polny --czy desykacja wpłynie na zmniejszenie makówek w ziarnach rzepaku ?

Kolego w ubiegłym roku miałem ten sam problem,na polu było po prostu czerwono

Dziś mogę Ci powiedzieć że nie masz się czym przejmować bo w żniwa nie miałem w rzepaku nawet jednej makówki i zanieczyszczeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie -- a u mnie zakwitł w rzepaku mak polny --czy desykacja wpłynie na zmniejszenie makówek w ziarnach rzepaku ?

Kolego w ubiegłym roku miałem ten sam problem,na polu było po prostu czerwono

Dziś mogę Ci powiedzieć że nie masz się czym przejmować bo w żniwa nie miałem w rzepaku nawet jednej makówki i zanieczyszczeń

Oczywiście po desykacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taka prośbę zamierzam a wrecz bije się z myślami żeby w tym roku posiać i tu moja prośba żeby ktoś zapodał cała agrotechnikę rzepaku poczawszy od posiania przez nawożenie i ochronę najlepiej jakie srodki i kiedy kończywszy na desykacji i zbiorze z góry dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś sprawdzał czy macie teraz pryszczarka w rzepaku? u mnie jest ok 1 szt może 3 tak wokół siebie. Czy opłaca się wjeżdżać i go pryskać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem. Panowie już rozmyśliłem się z pryszczarka. A ktoś mi powie jak lepiej zrobić kleić go teraz i już nic nie robić czy na koniec glifosad i klej ? co jest bardziej opłacalne ? bo samym klejem to ścieżki później zielone długo sa;/ jak wy to robicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopy koniunktura w rolnictwie jest dobra to cyt z nie dawnego wice mistra rolnictwa bardzo gruby to dobrze chyba mówi i z PSL jest

 

Rzepak nawet nawet wyglada nie wiadomo jak cena ale jak macie chabry nie daj Boze przytulie to albo na pokos w Polsce pokosówki z DDR robiły furore

 

w Austri do dzis sie produkuje hedery do pokosu przed ciagnik sie to zatrzepia przedni tuz i wow i do przodu nawet 11m robia na jeden pokos

 

 

Ale Polska bieda to co na glifosat żałujecie 50 zł plus 1 litr kwasu azotowego plus 5 kg siarczanu amonu po 14 dniach sucho jak na pustyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...