Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

co do rozstawu redlic to ja jestem za szerszym rozstawem.przerabiam teraz mojego Famarola 2,7m na 3m.redlice z 10,5 na 12cm i jest 3m.na jesieni siałem rzepak własnie na szerokim rozstawie redlic czyli 12,5cm(Amazone D7) 3,5kg/h kazda redlice (nie co druga) i mówie wam masakra.takiego rzepaku nie miałem jeszcze.równiutki pole idealnie pokryte.chwasty nie maja szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz na jsieni przerobiłem poznaniaka 2,7 na 3m do agregaty i jest super. jak spojrzy sie na pole p[szenicy to wyglada jakbym suoer kazdy rzadek jak po sadzarce ale juz ładnie zakrywa, juz koledzy farmerzy szykuja sie do kupna agregatów upr-siew Pozazdroscili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bialy2005 mam pytanko , ile waży taki zestaw agregat+siewnik , nie podrywa ci przodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja juz na jsieni przerobiłem poznaniaka 2,7 na 3m do agregaty i jest super. jak spojrzy sie na pole p[szenicy to wyglada jakbym suoer kazdy rzadek jak po sadzarce ale juz ładnie zakrywa, juz koledzy farmerzy szykuja sie do kupna agregatów upr-siew Pozazdroscili

Dokładałeś redlice czy tylko zwiększyłeś rozstaw między nimi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozprawiamy tu o siewnikach a mój sąsiad ma siewnik uniwersalny, sieje nim nawóz, margiel no i oczywiście zboże. Jest to najzwyczajniejszy lejek nawozowy. W czasie pracy z 360 nie jest oczywiście wypoziomowany, ale sieje. Ten sąsiad (trochę jebnięty nawaisem mówiąc) obrabia tak ok 100ha, i osiąga z nich jakieś 70 ton żyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozprawiamy tu o siewnikach a mój sąsiad ma siewnik uniwersalny, sieje nim nawóz, margiel no i oczywiście zboże. Jest to najzwyczajniejszy lejek nawozowy. W czasie pracy z 360 nie jest oczywiście wypoziomowany, ale sieje. Ten sąsiad (trochę jebnięty nawaisem mówiąc) obrabia tak ok 100ha, i osiąga z nich jakieś 70 ton żyta.

 

 

No cóż ! Ludzie mają rózne hobby !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porozsuwałem redlice na 12 cm a fabrycznie jest chba 10cm, przekreciłem koła odwrotnie i jest 3 m:) Agregat koło 600kg, siewnik ze 350 + zboze. mam komplet obciazników czyli 210kg + 120kg. na jesieni siałem tak i było oki tylko najgorzej jak był pełny siewnik pszenicy to juz podrywało na dołkiach przód. Na wiosne załozyłem jescze dodatkowo przeciwage od tura i Ju jest wiele lepiej. ładowałem pełny siewnik owasa i na agregat kładłem 6 worków zboza i dało sie jechac choc deliktanie Alebez dodatkowego zboża to jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma może któryś z Panów książkę z numerami katalogowymi części zamiennych do Poznaniaka 3,20 typ S-04313C 1995 r. prod. Agroma Kutno ?

Za udostępnienie z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ,

 

Jeżeli ktoś potrzebuje instrukcję do Poznaniaka S-043 to udostępnię

Czy mógłbyś mi ją udostepnic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ,

 

Jeżeli ktoś potrzebuje instrukcję do Poznaniaka S-043 to udostępnię

Czy mógłbyś mi ją udostepnic??

 

 

moje gg 6973332

 

sorki prace polowe ! nie było mnie na forum

proszę o kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poplony sieję zwykłym poznaniakiem. Nie jest taki siew jak specjalnym do poplonów, ale nie opłaca mie się takiego kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja poplony sieję zwykłym poznaniakiem. Nie jest taki siew jak specjalnym do poplonów, ale nie opłaca mie się takiego kupować.

 

 

oczywiście ! Zmieniasz kólka ( rolki ) i jazda !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja poplony sieję zwykłym poznaniakiem. Nie jest taki siew jak specjalnym do poplonów, ale nie opłaca mie się takiego kupować.

 

 

oczywiście ! Zmieniasz kólka ( rolki ) i jazda !

 

tak też można, ale ja robię inaczej. Sieję tak, jak zboże, a jeśli trzeba posiać jakieś drobne nasiona to mieszam z jakimś zbożem (najczęsciej zbieram to, które już się nie nadaje do siania, a jest zaprawione)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja poplony sieję zwykłym poznaniakiem. Nie jest taki siew jak specjalnym do poplonów, ale nie opłaca mie się takiego kupować.

 

 

oczywiście ! Zmieniasz kólka ( rolki ) i jazda !

 

tak też można, ale ja robię inaczej. Sieję tak, jak zboże, a jeśli trzeba posiać jakieś drobne nasiona to mieszam z jakimś zbożem (najczęsciej zbieram to, które już się nie nadaje do siania, a jest zaprawione)

 

 

Można i tak ! Dobra myśl ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i można zagospodarować ziarno, które nia nadaje się już do niczego innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i można zagospodarować ziarno, które nia nadaje się już do niczego innego

 

 

A jaki masz wspólczynnik błędu przy zaprawianiu ?

U mnie pomyłki 0 % ale areal też mały ! bo 7 ha do obsiania !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaprawiam w betoniarce, bo tak mi jest wygodniej. Ostatnio znalazłem sposób, żeby zmniejszyć ilość zaprawionego zbożą, które zostaje. Najpierw zaprawiam w petoniarce, ale trochę mniej niż mi potrzeba, a później jak zabraknie na polu to zaprawiam "ręcznie" w siewniku. Ale i tak nie udaje mi się tak, żeby nie zostało ani jedno ziarno. W sumie z 15ha (tyle mam zboża w tym roku) to zostanie mi z jakieś 40-50kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ilu chektarach opłaca się kupić agregat uprawowo siewny bierny, mam teraz 15 ha zbóż, planuje siać z 25ha, czy takim agregatem można siać poplony prosto na ściernisko (gleby słabe)? Czy są dużo wyzsze plony zbóż po takim agregacie dotychczas sieje po kultywatorze albo zaraz po przyoranym gnoju (gleby IV,V VI klasa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy są dużo wyzsze plony zbóż po takim agregacie dotychczas sieje po kultywatorze albo zaraz po przyoranym gnoju (gleby IV,V VI klasa)

 

Nie piszesz, czy używasz przed siewem po świeżej orce wałów ugniatających. Jeżeli nie to nie powinno się siąć po świeżej orce, trzeba odczekać ze 2 tyg. Przez ten czas gleba osiada. Jeżeli wsiejesz w nią ziarno, ono wypuści korzonki , osiadająca gleba część z nich pozrywa, co w znacznym stopniu obniży plony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...