Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy przy wypełnianiu deklaracji do US w przypadku wprowadzenia podatku dochodowego INFOZA błysnąłby podobnymi wyliczeniami.

Brak rozliczenia jesiennego nawozenia PK i komentowanie tego że rzepak zostawił ,pole na 'bogato " jest podobne do tłumaczenia darmowego wyjazdu na wczasy ponieważ nie musiałem tankować samochodu na stacji paliw , tylko napełniłem bak tym ,które pozostało mi w gospodarstwie po żniwach .

Podobnie traktuję imieniny , wyprawione za bezcen, gdyz po weselu mojej córki , zostało mi kilkanaście kartonów wódki .

Martwię się niestety moją pazernością, bo skoro pozostała mi wódka była za free , należało rozdać ją wszystkim nierobom pod sklepem.

Nic bym przecież nie stracił, a jaki szacunek zyskał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się ma limit paliwa rocznego do paliwa które zużywam,...?A tekich ekonomistów co potrafili tylko płakać i nażekać żę niema żadnych zysków i muszą dokładać do interesu jest bardzo bardzo wielu i albo pracują u niemca albo na swojej ziemi tylko już jako parobek(swoją drogą są bardzo pracowici ) a spszęt? może nie mam ciągników za 400000zł ale nie narzekam bo jest tylko i wyłącznie mój.,a nie jakiegoś tam banku. A co do ceny to niema na to mądryych jaka będzie za miesiąc czy 2 czy za rok. I CZYTAJ PO 2 RAZY MOJE POSTY JEŚLI CZEGOŚ NIE ROZUMIESZ (to nie wstyd) bo nigdzie nie pisałem że pszeniće sprzedałem pużniej a nie w żniwa. A koników parę też mam ale tylko z pasji

POZDROWIENIA ZE SŁONECZNEGO MAZOWSZA DLA POZOSTAŁEGO LEKKO W TYLE KOLEGI Z BUSZU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

drobiarza policzyłem zysk to dlaczego rolnikom mam nie policzyć dla pszenicy

 

 

86 l paliwa marne 450

200kg polidapu 400

200 soli 350

400kg saletry 550

3 razy grzyb 300

hwasty c 200

 

podatek 150

dobrze by bylo zaorac zasiac i zebrac

 

600

 

jest lekko kolo 3000

 

zakladam plon 6 ton co daje po 500 równo 3000

 

 

nie liczylem ze trzeba miec pole ze trzeba miec maszyny i nie liczylem pracy ale tez nie podałem doplat

 

plon sreni w Polsce według GUS to nie spełnia 4 tony wiec Ci to filantropi i dokładaj równo 1 tys do ha

Za to taka analiza kosztów odpowiadała wszyskim. Nikt nie kupuje 1h ziemi za 50/70 tyś wiedząc że nie będzi on na siebie zarabia.ł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a co robiliście jak ceny produkcji do gory szybowały co liczyliście ze cena pszenicy będzie na 250 euro?

Nam jeszcze przedsiębiorcy pomagają 50 czy 70 tys za ha ziemie to nie kosmiczne pieniądze

znam takich co więcej placa i dzierżawią za doplaty i 300 sie placi wlascielowi to jest lokata kapitalu on jeszcze cos innego robi ale ja nie jestem od tłumaczenia

 

 

 

takie ceny sie placi po to by w danej okolicy podnieść innym czynsz dzierżawny

 

mało tego budowa 1 wiatraka powoduje ze w całej gminie ziemia zyskuje na wartości rolna !!!!!

 

 

a co zrobiliscie by miec doplaty do produkcji?

 

czy ktos powiedzial Izba Rolniczym ze Wyliczenia z Plonem wyższym niz GUS sa gówno warte?

 

 

Mimo ze jestem za Izbami Rolniczymi ale tam musi byc władza i odpowiedzialność a teraz oni opiniują w taki sposób by sie nie narazić na brak subwencji od ministra rolnictwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmonałta a ja taki madry jak Ty nie jestem

 

 

zborze by bylo stabilnie musi kosztowac kolo 100euro

 

nic nie zrobiłeś by opłacalność swin byla na 200 cena swin musiał by byc 7,6

drób mogłby byc 25 \% tańszy ale i tez nic nie zrobiles by po tyle byl

 

za to podobalo Ci sie jak cena nawozów szybowały w górę wiec co teraz Ci nie pasuje?

 

sposób dopłat im głupszy tym lepiej dla europy bo oni i tak musza dac jakis poziom ale jak spowoduja spadek producki jak np w buraku to Polska staje sie importerem zywnosci , Swiń zreszta tez

 

i o to chodzi by nasza produkcja byla wygaszana a my możemy kupic z wspolnego rynku

 

bo bezcłowy kontyngent nawozów to holendry Niemcy rozprowadzają

 

podobnie z świniami i drobiem

 

chyba ze cos zrobicie by wprowadzić nowy porządek ekonomiczny

 

zawsze moga ASY z forum postawić budy i pokzać jak sie hoduje swinie przy cenie zborza 200e a cenie swin po 4 zł lub mniej

rownie dobrze mozecie sie wykazac w drobiu tam wieksze ilosci paszy ida to koszty dopiero ciekawe

 

Jak nic nie bedziecie robic to samo sie nie zrobi no chyba ze ,,frajer'' nam coś obieca -ostanio ulotke na bazarku z chlebem dostałem coś o wojnie bylo nie dopytywałem czy to zelichowski zakatuje kalembe czy jak

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu to akurat 100 euro /t Idąc tym tokiem myślenia jeszcze większą stabilność zapewniła by cena 20 euro/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dlaczego wdajecie się w polemikę z szurniętym ?

Chyba każdy z was zna przysłowie: “ Nie dyskutuje się z idiotą. Bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”

Jakiś czas temu próbowałem z tym kretynem upośledzonym w stopniu znacznym, polemizować ale to jak krew w piach. Żadna logiczna argumentacja do tego tępego barana nie dociera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest cena interwencyjna w europie?

20 euro

Tomas12345 vel szu. vel debil opisuje swoje dolegliwości

 

 

niech cos madrego napiszę albo lepiej narysuje bo to cieżki przypadek

 

skoro nic nie robicie i czekać na PSL który wami nie jest zainteresowany to na co liczycie na GUS?

 

 

a co Tomas12345 zrobil by cena 250euro byla oplacalna coś Ci od swin (słowo zostało usunięte) swinie i w (słowo zostało usunięte) maja chodowle

 

ale w niemczech holandii dani w tym czasie noych chlewni tyle ze luke po Polsce załatali

a Tomas 12345 co jajka ksiedziu po koledzie obmacywał?

 

czy staremu konia walił w tym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum wreszcie szubrawcu że rolnik, baaaa nawet cała rzesza rolników ma w tym łańcuszku jakim jest rynek najmniej do powiedzenia a już tym bardziej ma goowno do powiedzenia jeśli chodzi o środki potrzebne do produkcji rolnej.

Pojmij to wreszcie zamiast się ośmieszać w każdym temacie. No powiedz (ale napisz to wreszcie po POLSKU a nie w tym twoim bełkocie Suahili ) jaki wpływ ma rolnik na ceny kopalin z których są produkowane nawozy sztuczne lub ceny gazu z których produkuje się nawozy azotowe ? Jaki wpływ ma rolnik na ceny komponentów chemicznych potrzebnych do wyprodukowania ŚOR. Jaki wpływ ma rolnik na wyprodukowanie stali potrzebnej aby zrobić jakąkolwiek maszynę rolniczą itd itd? Przykładów można by mnożyć do groma, ale po co jak TY i tak tego nie pojmiesz swoim wąskim jak (słowo zostało usunięte) węża rozumkiem.

Tak ciebie czytając, to człowiek ma wrażenie że ty człowieku mieszkasz i żyjesz tam sobie u siebie jak za króla Ćwieczka.... orzesz koniem albo swoją starą, uprawiasz perz na poplony, narzędzia do uprawy wystrugasz sobie z jakiegoś pniaka i tak sobie wegetujesz na tej swojej wiosce gdzie wszystkim dałeś się poznać jako miejscowy wiejski głupek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się jeszcze do terminów oprysków i warunków atmosferycznych.Koniec kwietnia lub początek maja..Jak przyjechał pryskać jeszcze temperatura była ok.16-18*C ale momentalnie wiatr od morza i zrobiło się bardzo chłodno. , nawet przestał pryskać i się zastanawiał pryskać dalej czy zjechać do domu.Ale postanowił opryskać całą działkę.Była pryskana od "grzyba" jeszcze raz.Do wczoraj jeszcze stała a to widok po dzisiejszej nocy

xy51qcqx174j_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Tomass12345 u którego podejrzewałem ze sobie jajka przytrzasną wchadzac do swojego fara

 

a tu pisze ludzkim głosem

ale zacznijmy pod konca czyli od ceny 100 euro

 

20 euro jak by w Polsce sie udało osiągnąć to innych rolników w europie Polacy w ciągu dekady by wykupili

 

moja wiara nie jest tak wielka ze posiadamy takich geniuszy ekonomicznych

 

teraz od konca tego co Tom pisze, ceny maszyn od czasu wstąpienia do Eu i dotacji 50% własnie o 100% podrożały i tak sie dzieje w kazdym państwie gdzie sa dotacje tyl ze panstwa sie bronią i stosuja dotacje 10 -15 %

 

Swoja stara lepiej na ulice wystaw to więcej zarobi niz u Ciebie

to czytaj durniu z zrozumieniem polacy kupuja maczke fosforytowa w afryce placa o 30mln mniej niz u ruskich a cena fosforu skoczyla o 25%.

 

Jaki efekt ruscy sie (słowo zostało usunięte) i nie kupuja od Polaków nic do jedzenia a polacy u ruskich maczek fosforytowych i jest zajebiscie tyle ze my na tym jestesmy z 100 razy do tylu ale to niuans

 

Pewnie ze jeden rolnik nie ma żadnego wpływu ale w koncu ktoś rzadi Polska chodz powinien służyć

 

sa duze ilosci nawozu bezcłowego do europy dlaczego polacy nie przejmuja tych kontyngentów i nie sprzedaja po całej europie

 

tak dla przykładu jak nie bylo kontyngentu glifosatu to litr tego cudownego srodka kosztował 30 zł

 

jak jest chiński to cena jest kolo 12 zł

 

kiedys mnie wysmiales ze pytam o ukrainców

 

oni sprowadzają do Polski oryginalne srodki Du pointa .Oryginalność łatwo sprawdzić piszac do fabryki w belgii i podając nr partii

 

ceny kolego sa blisko 10 ktronie niższe niz te Polskie a w du Point Polska nie sprawdzaj orginalnosci środka na rynek ukrainski tu podaje przyklad na Grandard zapytaj kolegów z wschodniej sciany o skutecznosc ukainskich srodków ja znam goscia co od 25 lat na tych srodkach jedzie i jeszcze zyje

 

Paliwo rybackie o kolorze niebieskim jest kolo 2zł a paliwo rolnicze po ile?

 

a jak bym chciał posłuchać piedzulenia ze sie nie da włączył bym tv i posłuchał bym ministra frajera

 

 

 

 

 

kolego takich przykladów ze u nas sie dotuje ogolnie a nie produkcjie i efekt jest taki ze stajemy sie rynkiem zbytu a nie eksporterem jest wiele

cukier 20% kupujemy

swinie 50%

juz brakuje bydła i zaraz zaczniemy kupowac

to chcesz dalej rozwijac

 

w tym tempie za 10 lat

cukru poławe bedziemy kupowac

swinie w zoo beda

a krowy w niemczech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wy przypadkiem nie jesteście podesłani z innego forum aby nikt już tutaj nie zaglądał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kolego malkolm nie jestes ze sciany wschodniej to masz daleko do środków z Ukrainy ale Titus jest ponad 10 razy tańszy niz na rynek polski

 

a co do kolegi Tekme ja nad Polskim morzem bylem raz przez 1 mies i potwierdzam wieje i zimno w kwietniu bo tak przypadkiem bylem w kwietniu

 

ja jestem z południa Polski i u mnie lekko o 14 dni jest wegetacja przesunięta do przodu wiec moze da tego u Ciebie koniec kwietnia ma sie nie jak do oprysku na grzyba u mnie 10 maja od maczniaka w pszenicy bez ochrony jest biało wiec jest to conajmniej 14 dni po infekcji . Tak sie patrz na pszenice nie dopryskaj z 2 m i na tej podstawie ocenisz kiedy u Ciebie jest poczatek maczniaka to najsposobniejszy moim dniem na okreslenei poczatku infekcji

 

ale zawsze mozesz eksperta spytac z BASF on zaleca podgrzewanie wody do oprysków moze to byłby sposób na wcześniejszy oprysk - To żarcik oczywiście

 

 

a to zdjecie co dałes to nie objaw choroby podstawy zdzbła wiec to raczej nie skucona pszenica lub przekroczona dawka N

 

ale o miernikach do zawartości aztou w roslinie tez juz pisalem ze ludzie co to ozywają 10% oszczedzaja na azocie . Ale po co inwestowac w takie mierniki i np wyposazyc izby rolnicze ktore by jezdzily od rolnika do rolnika i badaly by czy rośliny maja azot czy nie i wystarczająca ilosc lepiej sponsorować

ROLNIK SZUKA ZONY lub RANCHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po primo SZU myślę że jesteś wysoko postawionym działaczem izb rolniczych bo CI się wydaje że wszystko wiesz i wszystko widziałeś a tak naprawdę to W D.... byłeś i G.... widziałeś.

 

Po drugie Ja uważam że izby rolnicze są dla polskich rolników nie potrzebne ponieważ nic nie robią a biorą kasę dużą kasę za co za nic. My płacimy składki pod przymusem, dodam składki a nie podatek i prawie cała kasa idzie na wynagrodzenia, a ty jeszcze chcesz dofinansowywać to isntytucję po co za małe pewnie pobory mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

...

a to zdjecie co dałes to nie objaw choroby podstawy zdzbła wiec to raczej nie skucona pszenica lub przekroczona dawka N.....

Miałem nie wdawać się z Tobą w polemikę bo to tak jak zawracanie kijem Wisły.Spójrz na str 10 http://www3.syngenta.com/country/pl/pl/produty/scp/fungicydy/Documents/unix_75_wg_ulotka_informacyjna.pdf

czyż objawy nie są bardzo podobne (łamliwość źdźbła zbóż)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/uprawy/zboza/choroby_zboz/Choroby_zboz.html

 

tu nawet nasz ekspert jest to co podales jest mało dokladne zdjecie tz za mały obszar pokazuje

 

na chłopski rozum wylegniecie od N przekroczone jest gładkie jak na stole jak masz rowna pszenice lub co innego

 

jak masz podstawe zdzbła to masz takie koki pozawijane w kolo zdrowych roslin nigdy 100 % nie będzie zakatowanych

 

ponadto białe klosy to juz raczej napewno inna choroba niz podstawa zdbła

 

 

Kolego ja 20 lat temu albo więcej 2 az bylem w zyciu w ODR

 

i mowie panie mamy super pszenice ładnie nazwozimy pryskamy na grzyba bo sąsiad środek przynosi ale i tak nie wiemy na co tylko on przyniesie to prysmy bo on tez pryskał w zakladzie

ale preblem jest taki ze plon mamy 4 tony

 

i co jest gosc mi dał jakos ultke nawet nie pamiętam firmy ale podobnie byly opisane choroby

 

uwierz mi albo nie dzis mam kupa wieksza wiedze jak rozpoznawac choroby a nie tylko wiedze co to za choroba

 

Ty Kolego widac ze sie satrasz i fajnie ale zapewne możesz uzyć mniej srodka i z większa kozyscia podstawe zdbła i maczniaka sie jednoczenie zwalcza min jest to ekonomiczne mimo ze nie sa to identyczne choroby to srdoki te same działąa na jedna i na druga

 

zrob tak jak pisalem rano nie dopryskaj na pierwszy oprysk 2 m widac jak na dłoni jak choroba atakuje i co robi podstawy zdzła nie zobaczysz tak latwo

jak bedziesz miał rok wmiare to roznice symboliczne

 

 

i Zobaczysz ze przyznasz mi racje ze wiedzialem jak bez sprzetu ocenic po fakcie kiedy byl poczatek choroby.i zapisz pierwsze obajwy maczniaka np 15 maja wiec infekcja byla 1 maja bo dopiero 1 objawy golym okiem po 14 dniach widzisz

Zreszta metoda integrowa jest super bo oprysk ma byc ostaczenoscia ale by to osiagnac to rolnik musi miec duzo wiedzy np czy jzu ma próg ekonoczny szkodliwy przekroczony . Ci od Srodków byli przecini metodzie integrowanej twierdzili ze to im zabiera chleb

ale bym ja mogł to stosowac to musze miec za to zaplacone bo nie bede np kukurydzy redlił mechanicznie by za tydz opryskac chemicznie a w metodzie integrowanej tak powiniem zrobic .

w pszenicy tez najpierw bronami chwaty mam zwalczać jak to nie da skutku to mam chemicznie /Ale dodatkowe zabiegi to czas i pieniadze a tu rolnicy maja to robic za free to niech minister pójdzie do Sowy i Przyjaciele zje i niech nie zapłaci zaraz dostanie zapoznany z kelnerami

 

 

 

a do drugiego kolegi znam tylko kilka osob z izb rolniczych straja sie cos zmienic

nic nie placisz na izby to gminy przekazuja 2 % podatku

 

czy wiesz jaka kasiore za obsługe platnosci bierze Polski platnik?

 

jest to jedna z najdroższych intutucji platnichych w europie

 

do dzis pojac nie moge dlaczego w Polsce jest tylko jedna instytucja platnicza

myslisz ze IZBY rolnicze nie podołały by zadaniu wyplaty platnosci ?

 

można by te testery tez dac ODR ale tam wie by sie musiało zmienić by ktos cały dzien kazdego dnia jezdzil i badał rosliny

 

to przypuszczam ze juz lepiej prywatnym doradzca dac takie testery jeden 60 tys w tamym roku kosztował

ale nie wiem dlaczego nie ma przez cały rok dotowanych tych doradzców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koluniu SZU a czy te 2% podatku to nie są nasze pieniądze, moim skromnym zdaniem można by było lepiej te pieniądze wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ przyjacielu Hekotr lepie kuknij na zdjecia Teskmme i mu napisz czy to objaw choroby zdzbła czy inna chorobo mu wywrocila lan zboza

 

 

a Dla Ciebie mam dobra rade bo widze ze kazdy gr liczysz kup se farme w niemczech tam na izby rolnicze sie placi od 7 do 9 %

 

utrzymujesz minstra Rolnictwa za duzo wieksze pieniadze np z dopłat cukrowych z ponad 45omln euro rolnika nie spełna 48% tej kwoty ARiMR wyplaci reszta gdzie? to Ciebie HEKTOR nie interesuje

 

taka ARiMR za nic otrzymuje gigantyczne pieniadze bo kredyty obsługuje czy ktos dostał od nich 1 zł kredytu juz nie wspome ze oni nie wygrali konkursu na wyplate platnosci i innych rzeczy ciekawe dlaczego nikt konkursu nie zrobił

takie ARR to juz tylko dla działczy PSL jest potrzebne bo co wyplacaja dotacje do materiału siewnego całkiem nie trafiona dotacja

która spowodował wzrost cen nasion

a nie spowodowała wzrostu zakupu nasion

ten PIORIN coś robił moze oceniali czy jest chowacz nie wychodzac z samochodu ale to specjalisci -po co uperdolić spodnie

jest taka inspekacja jakosci artykułować rolno spozywczych to juz całkiem pomyłka ten PIORIN ich zadania lekko by lyknoł

 

 

 

ja mimo ze jestem z opolskiego i moja izba rolnicza nigdy nie dostała dotacji do wapna rolniczego ale prawie 50 wniosków złozyla

o to dotacje i odpowiedz zawsze ze wapnowanie to nawożenie a opolszczyzna wogole nie jest narażona na wypłukiwanie wapnia a nadto wysoki poziom jest w glebach

 

mimo ze jest to najmniejsza izba z wszystkich w kraju i maja najmniej pieniadzy i mimo ze ludzie sami odchodza jak widza jak nie wiele mozna zrobic to straja sie cos pomoć .

 

W kazdej izbie jest radca prawny za darmo napewno wie wiecej od was

czy ktos kto tylko piedzuli ze to organizacja nie potrzebna byl raz u tego radcy?

 

 

 

ale ktos pisał o cenie 20 eu za pszenice panowie to w PL swin w ciagu 2 lat bylo by 100mln albo wiecej bo oplacalnosc na 1 szt byla by 200zł

 

drobiarze to latem chyba na wolnym wybiegu hodowali nawet w lasach

 

stawka vat na olej napedowy dla rybaków 0% a ile rolnicy płaca bo sie nie orientuje?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku będę magazynował troche pszenicy a mam trzy nowe odmiany: jantarka, muszelka i bogatka, która powinna miec najlepsze parametry? Bo w poprzednich latach miałem inne pszenice i mogę stwiedzic że najlepej u mnie sie sprawdzały wg parametrów, lukullus, bamberka, boomer, pamier, retro, baryton, potenzial, A względem plonowania to pamier, bamberka, potenzial, lukullus, baryton, boomer, retro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas z bogatką były problemy z glutenem, a muszelka u sąsiada zawsze ma straszne porażenie, z jantarką nie miałem styczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowa, pozatym to miałłem miec inne odmiany, zamawaiłem przez cukrownie a wyszło jak wyszło w tym roku już od nich nic nie wezmę, nawet te odmiany na etykietach nie zawierały MTN, czystości i siły kiełkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...