Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Tak dla porównania.Zdjęcia zrobione wczoraj z tych samych pól (ale nie są dokładnie te same rośliny), co zamieszczałem w listopadzie

https://plus.google.com/u/0/photos/113275700209538508819/albums/5567718743568479841/6119319205014881170?pid=6119319205014881170&oid=113275700209538508819

 

x6tyr73kawvy_t.jpg

"Wrześniową " wczoraj wykosił.nie znam plonu "wagowo" ale ale sądzę że był zadowalający.Ja swoją (pażdziernikową) będę kosił w tym tygodniu (jak pozwoli pogoda).Duża różnica w terminie wysiewu nie powoduje aż tak wielkiej różnicy w terminie zbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze u Ciebie Teskme plon był porównywalny u mnie w tej wrześniowej nawet połowy nie bylo

 

miałem taka z końca października to nie wiem czy nie ustanowiła u mnie rekordu plonu musiałem zwiekszyć obroty silnika bo bylo za cieżko kosić .

 

mimo ze do tej pory nigdy pszenica wrześniowa nie dała mi gorzej od październikowej a przynajmniej zawsze mialem 100kg saletry oszczednosci to w tym roku bylo tragicznie dobrze ze mało mialem pszenicy wogóle bo bym urwował strasznie

 

ale panowie co robicie by cena 20 euro pszenicy byla opłacalna bo to bardzo madry pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opóźniłeś pierwszą dawkę azotu w tej wrześniowej? u mnie te najlepiej rozkrzewione wiosną zredukowały liczbę pędów ze względu na opóźnienie pierwszej dawki azotu, a te rzadkie potraktowałem ccc i azotem, co skutkowało lepszą obsadą i wyższym plonem (o 1t/ha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby klęska urodzaju?

jak z cenami u was, u nas kolejki do zakładów zbożowych ogromne cena niespecjalna, wielu musi wywieźć bo po prostu nie ma gdzie składować-wszystkie kąty zasypane, plony 8-9 T/ha bez specjalnych wysiłków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem u kapki bodajże w piątek to skup wstrzymany.

wszystko zasypane

97% pszenic przechodzi próby jakościowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opóźniałem nic w wrześniowej licho rosła od początku

Oprysk na chwasty jakies IPU troche glenu starane i mustang i bardzo jej to nie pasowało

chyba mój błąd ze nie dałem jej coś na grzyby w październiku

tam nie było mszyc jak nie którzy pisza ze to zatakowało

 

wiosna ona dostała najwiecej bo licho wygladała ta z końca pazdzienika nie wiele dostała bo była tak gesta i taki miała wigor ze ....

 

tej z września dopiero sie poprawiło po oprysku na grzyba i co ciekawe nigdy Bumper 250 nie miałem za mocny srodek a jej mocno pomógł bo tam rdze były i inne choroby które na poczatku wiosny jeszcze zwykle nie były

 

Panowie zboża nie ma za wiele ale kupujący obczaili ze można cene obniżyć to obnizaja a Wy piszcze nadal o plonach 9 ton to cena nie bawem wróci do 100 euro za tone pzdr Rolników i rolniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plony zależą od rejonu kraju - podam swoje żeby nie było tak kolorowo. Średni plon ze wszystich zbóż (gleby od III do VI klasy) w tym roku u mnie to4,8 t/ha, w zeszłym 6,7t/ha, co daje około 30% niższy plon, głównie na słabych ziemiach nastąpił znaczny spadek (nawet trzykrotny spadek plonowania), na III, IV klasie plon porównywalny. Za to ogólny zbiór w tym roku to 181 ton, w zeszłym wynosił 341 ton, co daje zbiór mniejszy prawie o połowe. Skąd ta różnica? ano stąd że 12 ha jęczmienia poszło pod pług i nie było z tego pola żadnego plonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jeczmień jary to tragedia ale jakos ziarna rewelacyjna je nigdy nie miałem gęstości jęczmienia kolo 700g /L

 

 

problem polega na tym ze nie mamy swiń i 10mln szt musiało zjesc kolo 4 do 5mln ton zboza i ta własnie czesc jest problemem na naszym podwórku

 

dobrze ze drobiarze sie rozpędzają ale oni produkcje znowu o 15 % zwiększyli czyli zboze 400tys ton to 10% tego co nam ustaje z swin

 

problem sa sie nie rozwiaze albo będziemy mieli na co przeznaczać nasze plony albo cena nie bedzie ciekawa

 

Ale wiecej takich wspisów potrzeba jak Uana by ktos zrozumiał problem

 

jak nie bedzie to rynek sam sie odsłoni po styczniu

 

ale ja osobiscie na poczatku zniw prawie wszystko sprzedałem w cenie nie najgorszej bo w czasie zniw cena u mnie prawie o 100 zjechała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

ale ja osobiscie na poczatku zniw prawie wszystko sprzedałem w cenie nie najgorszej bo w czasie zniw cena u mnie prawie o 100 zjechała

Ja zaś zachowałem się zupełnie odwrotnie. Sprzedałem tylko to co nie zmieściło się na magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku jakoś pszenicy jest super wiec zboża na mąke nie braknie a czy na pasze braknie wątpie bo świiń nikt nie zacznie masowo chować wiec na co ma isc zboże ? na alkohol jak gozelni prawie nie ma

 

kolego za rok porozmawiamy kto zrobił lepiej

 

 

ale mam inne pytanie http://www.agrolok.pl/pl/site/sklepy-internetowe-12.html

 

ceny na command maja nawet ale na allegro i w swoim sklepie identyczne ale jakis kod rabatowy można dostac ktos u nich kupował

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote="szu"

 

 

problem polega na tym ze nie mamy swiń i 10mln szt musiało zjesc kolo 4 do 5mln ton zboza i ta własnie czesc jest problemem na naszym podwórku

 

 

Myślisz ze gdyby w Polsce bylo te 10 mln sztuk świn to problemu nie bylo by ze zjedzeniem wyrobow z nich zrobionych.

O cenie tych świn nawet nie wspomnę bo pewnikiem jest, że zlodziejskiej zrobila by się bandycka ,a przy bandyckiej cenie na żywiec ,trudno liczyć na godziwą za paszę.

Wobec czego tak czy sieak (słowo zostało usunięte) zawsze z tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

 

ceny na command maja nawet ale na allegro i w swoim sklepie identyczne ale jakis kod rabatowy można dostac ktos u nich kupował

 

 

pzdr

Nie ma w tym nić dziwnego. Allegro jest powszechnie znanym portalem aukcyjnym, i szeroki dostep umożliwia sprzedaż wielu potencjalnym nabywca , pod warunkiem jednak atrakcyjności ceny .

Problem tkwi w prowizji , która Allegro pobiera od sprzedawcy , wobec czego za towar sprzedany we własnym sklepie , oferent uzyskuje 100 % ceny , natomiast w portalu aukcyjnym potrącenia sięgaja 3 i wiecej %

Stąd zachęta do kupna we własnej sieci , czesto z rabarem promocyjnym na inny środek lub procentem z ceny , jest korzystniejsza niż sprzedaż bez rabatu , w portalach aukcyjnych .

Co do allegro , kupowałem u nich i wszystko było O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a alegro u Wieszka z sieradza kupuje

 

 

ale on na tyle uczciwy ze poza alegro 5% na dzień dobry w słuchawce proponuje

 

bo prowizja Alegro to nie żart 10% dla vatów jest to kwota brutto ale tak czy inaczej tyle klient płaci kupujac towar bo za wystawienie sa jakies drobne opłaty

 

 

wiec ten Wiesiek tez nie dokłada do interesu jak oferuje 5% taniej niz przez Alegroo ale srodki zawsze na 2 dzień od zamówienia sa u mnie w domu i cena tez dobra ale fakt sa Wiesiek nigdy nie miał ceny 101 bez upustu

 

 

a co do problemu ceny pszenicy bylem i jestem za 100 euro ale i 100 euro ma saletra kosztować i 100 sól potasowa nikt w tych cenach nie dokłada

 

 

Zapewniam Was ze drobiarze jak kupuja po 200 euro to mocno sie pocą czy coś zostanie im poza gnojem z ptaków

 

i swinarzach nie wspominam bo 9 x600 to na dzis cena srednia pszenicy daje 5,4 a oni nawet 4 zł nie widza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczny kolego szu , rolnywiesiek jest szybki i solidny, jednak co tu duzo ukrywac-promocji cenowej to on nie posiada.

Proponuję udac się na zakupy za Kalisz w kierunku Konina-Bydgoszczy.

Zobaczysz wtedy ile mogą kosztować te same środki kupione u rolnegowieslawa , a za ile mozesz je kupić w tamtejszych hurtowniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemiły kolego lans osadkowski tez potrafi być miły i tani

 

wystarczy tylko mu pokazać ze zamiast niego mozesz wybrać wieska

 

ale i Wiesiek i osadkowski i Agrolak daleko odstaja od przyjaciół z Ukrainy

 

srodki masz dostaczone do domu konfortowym busikiem a ceny ...

 

pzdr farmerów i farmeki

 

 

a ktoś kiedys zdjecia kukurydzy suchej wstawiał być moze to stonka kukurydziana bo INiG w Puławach nie widzi zagrozenia dla kukurydzy susza w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roztropny przyjacielu @szu , środki z UA sa tanie i dobre

Tyle że w związku z ich zakupem miałem przyjemność odwiedzić komendę powiatowa -wydział PG i by było śmieszniej Sąd Rejonowy w Chelmie .( tak tym oddalonym o prawi 500 km , od mojej siedziby)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świata zwiedziłeś

 

 

na rozprawie sie wnosi o zwrot kosztów

 

 

niemieckie srodki tez kupuje wcale nie sa tańsze od naszych ale ....

 

 

 

tak inaczej to zakończe kiedys mialem do przewiezienia maszyne stary lum od rolnika do mnie czyli (słowo zostało usunięte)

 

nie mam przyczepki nie mam haka i nie mam E kategorii

 

ten rolnik miał wszystko poza E kategoria

 

transportoweic co mi to wiózł mówi do mnie i czego tamten sie bał ja mam przyczepke na 750 kg w dowodzie woze nia ile da sie załądować

 

bo viatola nie musze płacić

 

a rolnik jak by wiózł to by chyba sam wjechał w patrol inspekcji by go skontrolowała

 

Nastepnym razem jak kupisz srodki z ukrainy to zwieracze mniej sciśniete a nie jak to bylo jak kupilles

 

mam nadzieje ze rozumiesz o co chodzi bo na pewno nie o zwieracze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
świata zwiedziłeś

 

 

na rozprawie sie wnosi o zwrot kosztów

 

Za 3 stówki auto z gwiazdą na masce staje w pól drogi , a więcej dać nie chcą.

Na temat zwieraczy się nie wypowiadam , bo Ty tu jestes autorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy tylko Lanciami jeździ bo mietki bardzo kradną

 

ja jak Biedroń rowerem

 

Ci w Chełmnie nikt nie ukradł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy planuje posiac odmiane julius w tym roku. moze ktos ją uprawiał ? jakie daje plony? posieje tez sprawdzoną arkadie. julius da plon porównywalny z arkaadią czy lepiej z niej zrezygnować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ci w Chełmnie nikt nie ukradł ?

Do Chełmna bym nie pojechał nigdy, wolałbym zapłacic kare porządkową za niestawienie się , niż pozegnać się z mieczysławem , skoro tam go tak lubią zajumać.

Sprawę miałem w miejscowości CHEŁM , a to i zupełnie inny kierunek i całkiem bezpieczne miasto dla mego mietka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego siej jak w dym

 

plon 11 ton

 

słomy 12

 

razem 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy planuje posiac odmiane julius w tym roku. moze ktos ją uprawiał ? jakie daje plony? posieje tez sprawdzoną arkadie. julius da plon porównywalny z arkaadią czy lepiej z niej zrezygnować?

 

ja już 2 rok jadę prawie 100% na juliusie, nie jest to może żadna rewelacja, ale bardzo uniwersalna i prosta odmiana, przetrwała wysmalanie w 2012 roku, ma dobre parametry i znośny plon (w zeszłym sezonie średnio 8t/ha, w tym 6,2t/ha) i radzi sobie również na słabych stanowiskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy planuje posiac odmiane julius w tym roku. moze ktos ją uprawiał ? jakie daje plony? posieje tez sprawdzoną arkadie. julius da plon porównywalny z arkaadią czy lepiej z niej zrezygnować?

 

ja już 2 rok jadę prawie 100% na juliusie, nie jest to może żadna rewelacja, ale bardzo uniwersalna i prosta odmiana, przetrwała wysmalanie w 2012 roku, ma dobre parametry i znośny plon (w zeszłym sezonie średnio 8t/ha, w tym 6,2t/ha) i radzi sobie również na słabych stanowiskach

 

a słomy nie zbierasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...