Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie jest pewien czy miał siewnik zaczepiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiałem i nie posieje w popiół. Będzie więcej grochu. Jak zbiorę 5T (tak jak w tym roku) to tak jakbym zebrał 2,5T soi i stanowisko jeszcze lepsze pod pszenicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie posiałem i nie posieje w popiół. Będzie więcej grochu. Jak zbiorę 5T (tak jak w tym roku) to tak jakbym zebrał 2,5T soi i stanowisko jeszcze lepsze pod pszenicę.

 

i bardzo dobrze takich ludzi popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie posiałem i nie posieje w popiół. Będzie więcej grochu. Jak zbiorę 5T (tak jak w tym roku) to tak jakbym zebrał 2,5T soi i stanowisko jeszcze lepsze pod pszenicę.

 

zebrałeś w tym sezonie 5t/ha grochu? w kuj-pom przy takim rozkładzie opadów:

marzec 35 litrów,

kwiecień 20 litrów,

maj 20,5 litra,

czerwiec 48 litrów

lipiec 80 litrów

3t/ha to był bardzo dobry wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam dla Ciebie 3 tony to bardzo dobry wynik dla

Szopena 5 ton to lichutki takie jest zycie

 

jeden mietkiem CLK jedzi

inny autobusem

 

lub jak OLBRYCHSKI DANIEL na piechotę

 

 

a jak poplony zasiane bo w taki popiół siać ale duzo wody zatrzyma

 

 

tak sobie pomyslem czy ktoś na głowe nie upadł z tymi poplonami

 

czy ktos orał ładne samosiiewy rzepaku i miał mokro na polu? powiedzmy po 15 września ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja (słowo zostało usunięte) jak szopen72 nie sieje to już masakra. u nas 24 ha posiane nieco ponad tydzień temu. wschodów brak, to znaczy widziałem kilka na bagnach gdzie nigdy nie dało się zaorać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś posiany rzepak.Orka pod niego to kruszenie skały-czekałem na deszcz lecz daremnie.I nadal czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowłaśnie a co z rzepaczniskami gdzie osypany rzepaczek dopiero teraz sie zieleni i zaczyna rosnąć,szkoda likwidować wielu znajomych w obliczu tej suszy postanowiło samosiewy zostawić, tylko jak o niego zadbać....? Przerzedzić to podstawa może ktoś już to przerabiał i podpowie jak z tym postępować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem tego rzepaku jest to, że jak piszesz zaczyna szybko rosanąć.

Jeśli popada , na tak bogatym stanowisku jakie pozostawia rzepak , moze zacząć zapierda... ć, a nie rosnąć i przy ciepłej jesieni osiąGnie poziom lydki , a nawet kolana i to chłopa słusznych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnego problemu mój tak wygląda jak zasiany w normalnym terminie ,teraz jak popada ( takie są prognozy) zabronuje go aby zmniejszyć obsadę , i jak będzie dobrze rokował to zastosuje opryski jak na normalny wysiew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ostatnie trzy komentarze to nie mogę wyjść z podziwu że stosując takie archaiczne metody osiągacie plony rzędu 4-6 ton rzepaku i to w tym roku !!

Będę wdzięczny za podpowiedzi i instrukcję jak to zrobić by w roku podobnym do obecnego osiągać tak wybitne plony stosując metody jak za króla Ćwieczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam ze w rolnictwie nie chodzi o to ile się zbiera , a ile zostaje w kieszeni.

Kto o tym zapomina pracuje za murzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja z kolegi Lans troche łacha zdarłem ale wiedziałem ze jest w pożo

 

to tak by weselej bylo

 

to co napisał w ostanim poście jak bylem dzieckiem i ogladałem notowania nie rozumialem bo pokazywali niemców my jeszcze tego poziomu nie mamy

 

ale biedowali jak to rolnicy na całym swiecie albo prawie całym ze System nas wykorzystuje bo ma nas za idotów

 

 

Ale Ci Niemcy twierdzili ze mogli by produkować 9 ton pszenicy ale to sie nie oplaca

 

i musza mniej intensywna technologie stosować i maja 7 ton ale to bylo o pszenicy nie o rzepaku

 

 

 

wiec panowie do 10 ton rzepaku w tym roku i kupimy każdy po 2 miętki w następnym roku

 

 

a mam pytanie do znawców tematu 500 kg polifoski tzw 8 starczy na ha rzepaku bo tylko tyle dałem bo kryzys u nas jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze siać a co nam pozostało pobiedować mozemy ale jak nie będziemy mieli co sprzedać to co biede sprzedamy?

 

Tomas12345 ładniejszy to może ciałem coś dorobić ale reszta to co

 

u mnie po 4 opadach i 8 dniach po siewie rzepak jest w pełni wschodów do zakonczenia a w sumie 4mm napadało i troche ochłodniało

 

jest to o 3 dni pożniej niż normalnie ale tragedii nie ma a roślinki ładnie rosna w tamtym roku tez tyle wschodzily ale w błocie i bardzo słabo rosły jesienia

 

Ci co jeszcze nie zasiali siać bo po co sie z starą w domu kłócić tak wyjdzie Wam to na dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekord jak na moje realia 15 ha w sobote posiane do póznej nocy walka była, a nad ranem piekny deszczyk...zastanawiam się nad kolejnymi hektarami pó-źno tylko sie robi...sieliscie w okolicach 8-10 wrzesnia, jak to oceniacie zdązy przed zimą, ze wschodami nie powinno być problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok temu siałem 9 września.

nie było źle, tyle że jesienią nie skracałem tylko prysnąłem na grzyba topsinem i połową dawki tebukonazolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was wschody rzepaku? u mnie bardzo rzadko punktowo po tych deszczach zwłaszcza w miejscach gdzie są większe grudy. Jest po siewie ok 10 dni czy ktoś miał doświadczenie z taką sytuacją co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

siać mozna w końcu demokracja

 

jak kolega pisał w tamtym roku siał 9

 

ja 6

 

 

ale tamten rok tym sie róznił od tego ze było takie błoto ze ja nie mogłem ujechać w polu

 

nad jecznieniem sie zastanawiaj albo wódke pij narazie bo na pszenice czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

suszy nie ma bo pada nawet kazdego dnia a rzepak szczególnie siany na zerowa uprawe juz 20 dni od siewu nie schodzi a samosiewy ładnie sie rozgosciły na polu moze samosiewy uprawiać ?

 

 

 

Panowie i miłe panie koniunktóra jest (słowo zostało usunięte) w rolnictwie nie ma co zmieniać Debila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tą chwilę może i nie ma suszy ale prognoza pogody na przyszły tydzień 30 c i powyżej kilka dni nadają, ...rzepaczek tydzień temu posiany dziś już na wierzchu...pola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tam gdzie licho jest ze wschoda spokojnie z agregatami

 

co teraz zrobicie poza zniszczeniem rzepaku

 

zaczekać 20 dni i ocenic czy macie 50 roslin an m czy nie

 

moj sasiąd wydawał sie nie nerwowy a czały z agregatował

 

bylo sucho i moze byc nadal

 

 

ale ten deszcz co byl dużo zmienił w wschodach u mnie tez dużo jeszcze wschodzi

 

 

tak czy inaczej fazy rozwojowa rzepaku jest bardzo opóźniona bo pierwsze 2 liscie sie pojawiają a jeszcze duzo nowych sie pojawia

 

 

ja juz nie raz skracałem 15 wrzesnia rzepak w tym roku racze zaoszczędzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...