Skocz do zawartości
sunman7

Odwodnienia ze stali nierdzewnej wpust, kanał, właz

Rekomendowane odpowiedzi

Wspólczesne rolnictwo coraz częściej sięga po nowoczesne maszyny oraz urządzenia a także linie technologiczne. Wynika to z faktu duzej konkurencji zachodnich przedsiębiorstw oraz wchodzenia w życie coraz surowszych przepisów Unii Europejskiej.Wymaga to odwoływania się do coraz bardziej wyszukanych technik, które przynoszą korzyści nie tylko w postaci większych plonów czy wyników ale także wzrostu higieny oraz egonomii pracy.

Poniżej znajduje sie opis podstawowych elementów instalacji sanitarnych które powinny znajdować się w każdym przedsiębiorstwie przetwórczym a w szczególności w branży rolno-spożywczej.

 

Wpusty nazywane także kratkami ściekowymi lub odwodnieniami punktowymi. Służą do odprowadzania wody z powierzchni przemysłowych do kanalizacji ściekowych lub stanowią odpływ kanału rynnowego lub szczelinowego

Wpusty wykonywane są ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej (AISI 304 albo AISI 316) dzięki czemu zapewniają trwałość oraz funkcjonalność w użytkowaniu spełniając nawet najsurowsze wymogi sanitarne. Każdy element spawany jest w osłonie argonu, a następnie wytrawiany, co zapewnia wysoką jakość spoin. W proponowanych przez firmę KMB STEEL PRODUCT rozwiązaniach brane są pod uwagę wszystkie czynniki mające wpływ na zgodność produktu z założeniami Klienta według zasady Indywidualne rozwiązania ze stali nierdzewnej.

 

Elementy wpustu

 

Korpus- okrągły kształt ogranicza osadzanie się zanieczyszczeń oraz zapewnia łatwe ich usuwanie.

Ruszt - dostępny w różnych kształtach, wymiarach oraz rodzajach wykończenia. Ruszty dobieramy w zależności od obciążenia i miejsca montażu wpustu. Oferujemy następujące rodzaje rusztów: kratowy - antyślizgowy, drabinkowy, płytowy i blaszany - perforowany

Kosz osadczy - zaleca się ich stosowanie w przypadku dużych ilości zanieczyszczeń stałych w odprowadzanych ściekach

Sitko - zaleca się ich stosowanie w przypadku niewielkich ilości zanieczyszczeń stałych w odprowadzanych ściekach

Syfon - charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością i prostą obsługą. Zapewniają łatwy dostęp do rury kanalizacyjnej

 

Kanały rynnowe służą do zbierania wody z powierzchni posadzki i odprowadzania jej do kanalizacji. Odwodnienia tego typu znajdują zastosowanie w zakładach przemysłu spożywczego (browary, mleczarnie, masarnie), chemicznego, w obiektach gastronomicznych, szpitalach i innych. Stosowane są również, gdy przepisy sanitarne i wymogi technologiczne wymuszają wykonanie odwodnień ze stali nierdzewnej, ze względu na wysoką higienę pomieszczeń produkcyjnych.

 

Kanały szczelinowe - stanowią prosty i tani system odwadniania powierzchni, gdzie nie jest wymagana duża wydajność hydrauliczna kanału. Doskonale nadają się do pomieszczeń, gdzie spadają

skropliny z maszyn i urządzeń klimatyzacyjnych, mleczarni, piekarni, obiektów basenowych, jako oddzielenie powierzchni suchych i mokrych.

 

Włazy rewizyjne znajdują szerokie zastosowanie w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej tj. sklepach, halach wystawowych, restauracjach, warsztatach, magazynach oraz innych, w których wymagany jest dostęp do instalacji pod posadzkowych. Jako elementy wykończenia części górnej mogą być stosowane: płytki podłogowe, terakota i inne. Włazy rewizyjne wykonywane są ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej (AISI 304 albo AISI 316) i grubości 3 [mm], pozwala to na użycie ich w miejscach o podwyższonych wymaganiach sanitarnych

 

Rewizje to elementy kanalizacji znajdujące szerokie zastosowanie w obiektach przemysłowych (zakłady chemiczne, spożywcze, farmaceutyczne itp). Umożliwiają dostęp do kanalizacji pod posadzkowej. Wszystkie rewizje wykonywane są ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej (AISI 304 albo AISI 316) dzięki czemu zapewniają trwałość oraz funkcjonalność w użytkowaniu spełniając nawet najsurowsze wymogi sanitarne. Każdy element spawany jest w osłonie argonu, a następnie wytrawiany, co zapewnia wysoką jakość spoin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...