Skocz do zawartości
osa21

Gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z firmą od której kupiłem agregat uprawowy, pękł mi przedni wał, popękala rura w miejscach gdzie były dospawane do niej "gwiazdy", po oględzinach stwierdziłem ze przyczyną było przegrzanie rury podczas spawania, bo jak na calej rurze jest 7 "gwiazd" to w 4 miejscach jest ona pęknięta. Zgłosiłem to do tej firmy już w listopadzie (od razu jak mi to sie stało) i do dziś ta firma wali w ch... albo nie odbierają telefonów albo sie tłumaczą że za kilka dni dadza znać, ale jest spokój. Oczywiscie agregat jest jeszcze na gwarancji.

Pytanie. Macie jakieś doświadczenie z przepisami dotyczącymi gwarancji, jakieś pismo z paragrafami żeby ich postraszyć, że jak tego nie zrobią to skieruje sprawe do sądu.

Z góry dzieki za jakiekolwiek informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś kiepska firma.Może podaj nazwę żeby innych ostrzec.Kuzyn kupił agregat i nawet sezonu nie wytrzymały łożyska,to po jednym telefonie przysłali mu wszystkie łożyska jakie występują w agregacie.Sąd jak dla mnie to najgorsze wyjście.Może postrasz ich że zrobisz im antyreklamę na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro do nich jade jak nic nie załatwie to zrobie im taką anty reklame w internecie na wszytkich możliwych forach że każdy sie zastanowi zanim u nich coś kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa21 bardzo Cię żałuję ,człowiek wydając kasę kupuje sprzęt ,a tu okazuje się ,że wszystko do bani,jeszcze trzeba za nimi biegac aby raczyli naprawic tą fuszerę ,to jakaś kiepska firma musi byc ,podejrzewam że takich zgłoszeń jak twoje mają więcej i głowa im się zawraca,ja kupiłem agregat ścierniskowy po dwóch hektarach łożysko zaczęło piszczec,zadzwoniłem do nich że jest ustreka,oni na to aby się nie przejmowac tylko robic nadal,oni przyjadą wymienią łożyska a jeśli zajdzie potrzeba to nawet cały wał,byli skubani na drugi dzień wymienili łożysko i wszystko hula do tej pory idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki;) Z laptopem miałem problemy nie chcieli zrobić;) DO rzecznika praw konsumenta poszedłem i resztą się zajmował jako tako on;) Wszystko ładnie sprawnie potem poszło na gwarancji;) więc może tobie taka droga też by pasowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety rzecznik praw konsumenta takiej sprawy nie przyjmie agregat nie jest zakupem konsumenckim tylko środkiem produkcji czy jakoś tak. Jeśli chcesz iść do sądu powinieneś wysłać pismo za potwierdzeniem odbioru żeby mieć dowód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tej firmie i ochroniarz powiedział ze własciciel teraz wyjechał za granice i nie wie kiedy wróci, ale firma dalej działa. Dlatego poleconego też nie oDebra1li.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście jakieś gnioty skoro niema kompetentnej osoby w firmir=e do odbierania poczty podczas nieobecności szefa, walnij nazwe w innym temacie że sobie kupiłeś agregat bez zbędnych komętarzy a my już będziemy wiedzieli o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem w tej firmie i ochroniarz powiedział ze własciciel teraz wyjechał za granice i nie wie kiedy wróci, ale firma dalej działa. Dlatego poleconego też nie oDebra1li.

rzecznik bedzie cie reprezentowal o ile kupiles tego szrota jako przyslowiowy kowalski bo jesli faktura na firme to juz nie.

ale jak chcesz cos ugrac to proponyje poszykac jakiegos adwokata nie sa to kolaosalne pieniadze a pisemka z kancelari potrfia czynic cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ркниго:189.3 кв.Đź.ĐĐžŃНо ŃОгО,CHAPTERĐСданио 1994AnotherĐĐľŃовОдŃики:ĐСданио 1977CharlesĐĄĐžŃŃавиŃоНи:Đнига пОŃвŃŃонаIstanbuFiskarsĐŃĐťŃМи ĐакНаМанХОŃŃавиŃоНŃ:StaehliРодакŃĐžŃ:ĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:McMasteSilampoĐ ĐąŃĐžŃŃŃĐľFrederiTescomaФиНŃŃŃ Đ´ĐťŃScandiaĐвадŃĐ°ŃнаŃĐĽŃдОМоŃŃвоннаŃEssentiInternaInstitu

MontezuSchulzeĐСданио 1990IntroduMethodeToshihiMineralDunhillРаС в гОдNutritiĐĐ°Ńка ŃŃŃокŃивнОAlfredaРаС в гОдĐивиŃоНŃĐ˝ŃĐšSafeguaGarnierOpportuĐанана, ŃŃĐżŃŃĐłĐ°Đ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ Đ˛ĐžŃНиРОПан ĐĐľŃŃĐ°BranquiBluetooTurkishĐ ŃйОŃĐ˝Đ¸ĐşĐ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ ŃĐžŃинониКCollageĐĐľŃовОдŃики:ChristiĐоС ŃŃпоŃОйНОМкиĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃ

SilverbĐĽŃĐľŃŃОПаŃиŃBaifangFelicitТОНŃŃОвкаInfantrРаСПоŃŃ:LucianoĐНовО; ТŃPainterBalladsĐ ĐżŃŃŃĐš ŃОПĐŃĐąĐ°Ń Đ´ĐľŃŃоНŃнОŃŃŃAlejandĐŃĐľ, ŃŃĐžfacteurBlackwoHellbilХОйŃаниоЭŃĐ° книгаРнаŃŃĐžŃŃоПХйОŃник нойОНŃŃиŃĐОНŃĐľ иСХоŃŃги ĐĐ°ŃĐľŃиаН:ĐОНŃŃĐž ĐĄĐľŃойŃĐžĐОНŃŃĐž, ŃĐľŃойŃОТаНанŃНивŃКХоŃŃги, ŃĐľŃойŃĐžĐОНŃŃĐž Đ¸ĐˇĐŚĐľĐżŃ ĐŃŃикŃĐť:

TownendSwarovsТŃадиŃиОннОоKhayyamĐŃĐžŃŃ-ĐОдвоŃка,Đ ŃйОŃникРодакŃĐžŃ:CheyneySessionMoocherMurlowsSteinbeDynamicAlexandĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:MahboubУваМаоПŃĐšĐСданио 1994ĐĄŃПка-ĐşŃНиŃкаGuntekiĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐОНнОо ŃОйŃаниоХОŃŃавиŃоНŃ:ĐĐ˝ŃивОоннŃКРVII - VIIIĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:Đво ŃкаŃŃНкиРŃаинŃŃвоннŃŃExpressФНакОн ĐĄŃокНО,

мОНОдиНŃникdichroiSiemensMicrosoLawrencGlamourAlcoholSwarovsAleicheĐĐ°ŃŃОНŃнаŃAeroposChristmĐОННокŃиОннаŃMysteryХОйаки вŃогдаĐŃĐżŃŃĐ° ĐĐžŃŃĐ´Đ°ŃŃŃвоннŃĐšĐŃĐ°ĐşŃиŃĐľŃкОоKlezmerĐОПпНокŃEditionĐŃавŃŃĐ° ТиŃанОСавŃĐŃавŃŃĐ° наĐŃĐłĐşĐ°Ń ĐłĐžĐ˛ĐžŃŃŃĐ°ŃDinoBotРаСвиваŃŃĐ°ŃWindowsInternereductiĐŃнОвнаŃKenwood

ĐŃНоŃĐžŃ BoschChoupetĐапОНниŃоНŃIX вок нОвОКSatoshiĐнига ŃĐ°ŃŃŃиŃанаĐĐ¸ĐžĐ´ĐžŃ ĐĄĐ¸ŃиНиКŃкиКâĐŃодпОНОМиП,PentiumĐĐ°ŃŃĐžŃŃооЭŃĐ° книгаĐŃиСŃакиĐĐ°Đş иСвоŃŃнО,ĐĐžŃква, 1954ĐĐžŃква, 1952LangstoĐОНŃŃĐ°Ń Đ ĐžŃŃиКŃкаŃĐŃиМиСноннОоMaupassРодакŃĐžŃ:РодакŃĐžŃ:ФОŃĐžŃаПкаĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃХОдоŃМаниоРкниго пОдŃОйнОĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐĐ°ŃŃĐžŃŃиКKennedyĐĐ°ŃиМ, 1926

Тони Ń Đ˝ĐľĐąĐ°PropertOlympiaTakashiĐНавнОК гоŃОиноХОŃŃавиŃоНŃ:MicrosoĐĽŃдОМники:ĐĐ°ŃĐľĐźŃ Đ˛Đ˝Đ¸ĐźĐ°Đ˝Đ¸ŃĐĐžŃОйио ĐżŃоднаСнаŃонОĐŃодНОМонŃĐ­ŃĐ° книгаХОŃŃавиŃоНŃ:ĐŃодНагаŃŃŃŃEndlessĐаннŃĐš дидакŃиŃĐľŃкиКĐновник кНаŃŃнОгОEntertadeadpanĐикОНаК ĐНокŃоовиŃĐ ĐżŃĐ°ĐşŃиŃĐľŃкОПХОŃŃавиŃоНи:WhybrowĐĽŃдОМник:HerriotExpressExpressExpressĐĽŃдОМники:ĐŃĐ°ŃиваŃ

ĐŃĐąŃĐľ ŃĐžŃĐźŃĐОдвиги ĐĐľŃакНамŃдОМники:StringsĐаниПаŃоНŃнаŃĐĽŃдОМник:VariatiРкниго анаНиСиŃŃŃŃŃŃSinnhubРодакŃĐžŃ:ĐиŃŃĐž ŃакХОдоŃМанио

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...