Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:12 Pon 22 Gru 2014

Firmy zajmujące sie sztucznym zapładnianiem Loch.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
witek
Gość

PostWysłany: 07:24 Pią 3 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WBP napisał:
A na jakiej wadze to osiągasz?Jak mi napiszesz, że na 115kg w.ż., to pęknę ze śmiechu. I pamiętaj, z reguły jest tak, ze wysoka mięsność jest połączona z odrobinę niższym przyrostem. A jak przyjdzie Ci sprzedawać na wagę żywą, co może się zdarzyć, to twoja mięsność przestanie mieć znaczenie dla zapłaty.

Popieram, popieram, popieram.
Mam niejasne przeczucie że w tym roku będziemy wszyscy sprzedawać trochę więcej świń ma wż niż na poubojową, a u wszystkich odbiorców co tak krzyczą że potrzebują mięsnej świni to mięsności poszybują w dół. A my znowu będziemy szukać przyczyn w paszy, knurach itd itp
Powrót do góry
WBP
Gość

PostWysłany: 20:15 Czw 2 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na jakiej wadze to osiągasz?Jak mi napiszesz, że na 115kg w.ż., to pęknę ze śmiechu. I pamiętaj, z reguły jest tak, ze wysoka mięsność jest połączona z odrobinę niższym przyrostem. A jak przyjdzie Ci sprzedawać na wagę żywą, co może się zdarzyć, to twoja mięsność przestanie mieć znaczenie dla zapłaty.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 18:18 Czw 2 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja p 76 +naima osiagam srednio 58% miesnosci a tempo wzrostu mnie nie obchodz jak jest miesnosc to jest i wzrost
Powrót do góry
WBP
Gość

PostWysłany: 12:21 Czw 2 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie było czasem tak, że P76 miał być najlepszy na świecie i to wiecznie. Tempo przyrostu i zuzycie paszy to jedne z najważniejszych czynników w koszcie. Pamiętajcie, dłuższy przyrost to mniejszy ilościowi przepływ świniów przez chlewnię. A to już duża kasa. JA biorę nasienie z PICa, sprzedaję część prosiąt, a część tuczę sam. Nasienie knura PIC 408 i 337 daje rzeczywiście dużo satysfakcji na swoim produkcie(prosiaku-tuczniku). Nigdy moi odbiorcy nie mieli zastrzeżeń co do jakości materiału rzeżnego.
Powrót do góry
Gość x
Gość

PostWysłany: 00:03 Pon 23 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale sie czepiacie. Ładny tucznik chyba nie ma wyglądac jak Cindy Crowford, ładny w moim mniemaniu to tucznik ubity mięsem, a oto chyba chodzi, przeważnie tym co sprzedają tucznika na wage żywą np prywatnym odbiorcom. hans, większe oko polędwicy chyba wpływa na mięsność, co?
Trojan, masz racje: Jak dłużej rośnie to niższy przyrost Wink i uważam, ze nie zawsze na taniości sie zarabia. Uwierz mi, na "ładność" można tucznika sprzedac drożej, tylko trzeba umieć.
Powrót do góry
trojan

PostWysłany: 15:03 Nie 22 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gość x napisał:
Polecam Ci prywtną stacje Insefarm ze Śmiłowa. Mają tam nasienie knurów P76, nie jest blisko Gdańska, ale ja mieszkam na wschodzie Polski i mi nasienie przysyłają, idzie dosyć sprawnie, dzisiaj zamawiasz jutro masz. Koszt nasienia to 14 zł netto z kateterem. Moga Cię tez przeszkolić. A co do knura P76 to najlepszy na rynku, szybkie tempo wzrostu i dobra mięsność! Ja teraz dużo kryję Neckarem, tempo wzrostu niewiele dłuższe, a tucznik jeszcze ładniejszy. Pozdro.

To co z tym Neckarem ?
Jak dłużej rośnie to niższy przyrost i wyższe zużycie paszy - chyba logiczne. Na "Ładność" to ode mnie nikt tucznika nie kupi drożej. Ma sie dobrze wybić i mieć dobrą miesność to uzyskuje najwyzszą cenę. A u mnie w chlewni muszę tak kompinować z zywieniem i obsługą żeby wyszło tanio. Wtedy zarabiam i o to chodzi w produkcji. Ładne swinie to moga hodować miłosnicy wystaw hodowlanych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: 14:57 Nie 22 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rolnik napisał:
podajcie link odnośnie informacji jak inseminować krowy moze jakieś opisy ze zdjęciami jak macica powiększa się podczas ruii zasady ,temperatura itd....

Czyśbyś hołdował zasadzie
Każdy rolnik postepowy sam zapładnia swoje krowy ?? Rolling Eyes
Powrót do góry
rolnik
Gość

PostWysłany: 10:47 Nie 22 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podajcie link odnośnie informacji jak inseminować krowy moze jakieś opisy ze zdjęciami jak macica powiększa się podczas ruii zasady ,temperatura itd....
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 07:56 Nie 22 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gość x napisał:
Ładniejszy w sensie lepiej wybudowany, jak to w Penarlanie mówią, ładniejszej konformacji, wieksze oko polędwicy itp.

Co to znaczy wybudowany i co to znaczy konfromacja
Pisz jasno i konkretnie o co chodzi a nie zaciemniaj jak sprzedawca Penarlanu,
Cos mi sie zdaje ze te posty to ukryta reklama
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 00:13 Nie 22 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprzedajesz prosieta?
Powrót do góry
Gość x
Gość

PostWysłany: 00:01 Nie 22 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie nie ma, ale sa tacy, co zyski z tuczników widza tylko na rozliczenu z zakładu miesnego. Jak dla mnie to tucznik tez ma szybko urosnąć i mało zjeść, na tym mnie nikt nie oszuka Wink Ale jak sprzedaje prosięta to klient "kupuje oczami" i mi potem nie marudzi, że miesności niema.
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 23:57 Sob 21 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gość x napisał:
Ładniejszy w sensie lepiej wybudowany, jak to w Penarlanie mówią, ładniejszej konformacji, wieksze oko polędwicy itp.

wybacz ale w dzisiejszych czasach ma być szybko i tanio czyli mozna dyskutować o miesności , zuzyciu paszy, przyrostach ale czy wysokość oka poledwicy ma jakieś znaczenie-dla Ciebie , moze dla zakładów miesnych tak ......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość x
Gość

PostWysłany: 23:39 Sob 21 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
hans

PostWysłany: 23:11 Sob 21 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gość x napisał:
Polecam Ci prywtną stacje Insefarm ze Śmiłowa. Mają tam nasienie knurów P76, nie jest blisko Gdańska, ale ja mieszkam na wschodzie Polski i mi nasienie przysyłają, idzie dosyć sprawnie, dzisiaj zamawiasz jutro masz. Koszt nasienia to 14 zł netto z kateterem. Moga Cię tez przeszkolić. A co do knura P76 to najlepszy na rynku, szybkie tempo wzrostu i dobra mięsność! Ja teraz dużo kryję Neckarem, tempo wzrostu niewiele dłuższe, a tucznik jeszcze ładniejszy. Pozdro.

co rozumiesz pod słowem "tucznik jeszcze ładniejszy" ??????????? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość x
Gość

PostWysłany: 22:19 Sob 21 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
oli007

PostWysłany: 16:02 Sob 21 Sty 2006    Temat postu: Firmy zajmujące sie sztucznym zapładnianiem Loch. Odpowiedz z cytatem

Chciałbym sie dowiedzieć czy ma ktos namiary na taką firmę w pomorskim, jak najbliżej gdańska. Wskazane by było też powiedzieć czy według was są dobzi, jaka cena, jakie świnie po tym. Z óry dzieki za odpowiedzi:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: