Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:28 Pią 28 Sie 2015

Agrifirm
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 1737, 1738, 1739  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 17:28 Wto 1 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://praca.money.pl/kierownik;fermy;drobiu,ilawa,oferta,538181.html
Może ktoś jest zainteresowany......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 17:25 Wto 1 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.nto.pl/Spor-o-gigantyczna-ferme-drobiu-t6146.html
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:37 Wto 1 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksiądz Pana wini Pan Księdza a nam prostym zewsząd nędza....
1.Zlikwidować kredyty MR
2.Zaostrzyć normy tak ,żeby pół kurnika nie dało się wybudować nowego
3.Zmniejszyć obsady w istniejących o minimum 30%
I kasa jak drut.Na 50tys zarobicie tyle co teraz na 200 nie zarobicie
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 16:34 Wto 1 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Cena 3,30 netto to przy śiwetnym wyniku zero"
Nie zgodzę się z kolegą. Dlatego będę dalej powtarzał to samo: komu sie ta cena nie podoba to niech zmieni branżę. I nie mam zamiaru się tu licytować kalkulacją kosztów. Chciałbym wyższych cen ale przy takich jak są aktualnie w Wielkopolsce nikt nie dokłada...a jesli tak to tylko z własnej winy.
I jeszcze jedno: zgadzam się z medoxem w jednej kwestii. Mamy nadprodukcję z własnej winy i dlatego głównie zarabiają ubojnie i wszyscy kolejni przed konsumentem. A więc im chciwiej będziemy wstawiać żeby "odrobić straty" tym szybciej zbankrutują najsłabsi. I jesli dopisze nam szczęście to zostaną najlepsi, a jesli nie, to wskoczy w to miejsce zachodni kapitał i wykończy resztę, która sie jeszcze trzymała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Brojler kurzy

PostWysłany: 15:45 Wto 1 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem : produkcja planowana! Nie ma mowy o jakiejkolwiek nadprodukcji kiedy każdy by miał określony limit produkcujny . Jakoś w innych krajach potrafią produkować zgodnie z zapotrzebowaniem więc dlaczego u nas nie? Jasne , że gdybyśmy wszystko puscili na żywioł to każda stodułka , szopka , szklarenka byłaby pełna brojlera , a kurniki powstawałyby jak grzyby po deszczu . Nie o to chodzi . Planowo to znaczy wg zapotrzebowania ubojni z którą mamy umowę . A umowa jest dopiero przepustką do kupna pisklaka i paszy . To tak w stylu kwot mlecznych. Itd.itd. Wielokrotnie już o tym pisaliśmy więc chyba szkoda dalej pukać w klawiaturę . Dodam tylko , że interwencja w powyższej sytuacji nie jest potrzebna . O oszczędnościach to lepiej już nie wspominaj bo już od wielu miesięcy nie mamy na czym oszczędzać .Cena 3,30 netto to przy śiwetnym wyniku zero i nic dziwnego , że nam nie odpowiada . Jest tylko pytanie dlaczego jest 3,30 , a nie 3,60? Bo hodopwcy zgadzają się na taką cenę . Zobacz ile ptak kosztuje w ubojni , ile w sklepie . 10 czy 20 groszy w sklepie nikt speckjalnie nie zauważy , ale dla nas to bardzo często zamknięcie się na zero lub jakiś drobny zysk . Dla ubojni bijącej sobowo 30tys. to dziennie minimum 5 tys. więc co się dziwić , że jak hodowcy dają po 3,30 to oni biorą? Tak to już jest , że byle powod jest dobry do opuszczenia ceny lub jej nie podnoszenia . Zapowdź upałów już lecimy 20-30 groszy niżej . W poniedzialek sprzedało się trochę mnie już płacz , że nie ma zejścia i obniżamy cenę . To nic , że w czwartek wszystko wraca do normy - cena raz opuszczona trudno się dźwiga . Oczywiście nie ma mowy o obniżkach tuszki . 3 teleony więcej koleja obniżka . Na pytanie hodowcow , że mogą spokojnie zaplacić więcej słyszymy: inni też tak płacą , a ja się nie wychylam . Itd.itd .
Co tam fajnie jest!
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 15:35 Wto 1 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aiverson napisał:
na jutro (slask) 3,15.. masakra...

ajwerson z jakiej jestes
ubojni?

hehehhe

co teraz przyszlo placić wiecej
;>

raz z górki raz pod GÓRKĘ Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Radas

PostWysłany: 14:47 Wto 1 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestańcie marzyć o cenach gwarantowanych bo gospodarka planowa już się skończyła. Jeśli teraz ktoś zagwarantowałby cenę żywca na poziomie 3 do 3,2 krotności ceny paszy to po kilku miesiącach mamy gigantyczną nadprodukcję, bo wszyscy chcieliby tak zarabiać....nawet taksówkarze...i znowu mielibyśmy powtórkę z przeszłości.
Jeśli o czymś można pomarzyć to tylko o cenie minimalnej ( na zasadzie ceny interwencyjnej ) która teraz powinna wynosić 2,5 krotność ceny paszy. Oczywiście to nie daje zysków, ale wiadomo jakie straty można ponieść...i niech rynek ( każdy z nas ) podejmuje decyzję czy warto tyle dołożyć, czy wrzucić pieniądze na lokatę.
Pytanie brzmi kto zapłaci cenę interwencyjną jeśli rynkowa będzie niższa?
Nasze Państwo z pewnością nie, więc szkoda gdybania. Komu cena 3,30 nie odpowiada niech szuka oszczędności lub zmienia branżę, komu odpowiada - niech ładuje kasę w ten "śmierdzący interes".
Cena w Wielkopolsce 3,30 do max 3,50 netto
Powrót do góry
Sahara

PostWysłany: 10:29 Wto 1 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Brojler kurzy" - w Polsce nie podpiszesz umowy na sprzedaż kurczaków z ceną gwarantującą zysk , to musisz wbić sobie do głowy ......... Embarassed[/quote]

Pewnie , że nie podpiszesz . Ja to wiem , ale pamiętam czasy kiedy "dobra" cena była gwarantowana , wstawienia obligatoryjnie ustawione itd. Oczywiście były też i negatywy , ale zarabiało się ZAWSZE , a produkowało planowo . Nie było partyzantki , a kasa przekazana szybko . To hodowcy zaakceptowali i dalej akceptują długie terminy platności , umowy z ceną poniżej kosztow itp . Kiedyś napisalem , że tylko tzw. " zamordyzm" może cokolwiek zmienić w tej /i nie tylko / branży . Planowa produkcja pod groźbą potężnych kar może tu cokolwiek zmienić . Ale oczywiście nie zmieni bo nikomu nie zależy , żeby produkcja mięska w Polsce była usystematyzowana . Dla ubojni im więcej tym lepiej . Szkoda , że hodowcy tego nie rozumieja .
Pomarzmy: ustawowo cena minimalna np. na dzisiaj ustalona na poziomie 3,80 netto , a ogólnie warunkowana ceną paszy / cena żywca = cenie 3,0 - 3,2 kg paszy / , termin platności 3-7 dni , produkcja po 4-4,5 rzutu w roku , obsada po 17 szt. na m2 . Wstawienia ściśle planowane i ustawiane z ubojnią.
Wczasy minimum dwa razy w roku . Zero stresów i problemów . Fajnie ???????????
[/quote

Twoje myślenie wzorowe , a marzenia niestety nierealne , żadna ubojnia nie chce słyszeć o cenie opartej na współczynku paszowym . Jak zaczynałem hodowlę drobiu w umowie kontraktacyjnej miałem zagwarantowaną cenę :
5,5 kg średniej ceny paszy za kg żywca , a w sklepach mięsnych puste haki
W obecnym czasie obowiązuje cena rynkowa , czytaj " gra rynkowa" , Hodowca ma hodować i oddawać , a nie sprzedawać!!!! , do ubojni kurczaka
takie są obecnie realia , a perespektywy : wielu musi stracić , żeby jednostki mogły zarobić . ' Brojler kurzy" życzę spełnienia marzeń.............
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:15 Wto 1 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Sahara"]
Brojler kurzy napisał:
alojz napisał:
b]quote]

I .

"Brojler kurzy" - w Polsce nie podpiszesz umowy na sprzedaż kurczaków z ceną gwarantującą zysk , to musisz wbić sobie do głowy ......... Embarassed

Pewnie , że nie podpiszesz . Ja to wiem , ale pamiętam czasy kiedy "dobra" cena była gwarantowana , wstawienia obligatoryjnie ustawione itd. Oczywiście były też i negatywy , ale zarabiało się ZAWSZE , a produkowało planowo . Nie było partyzantki , a kasa przekazana szybko . To hodowcy zaakceptowali i dalej akceptują długie terminy platności , umowy z ceną poniżej kosztow itp . Kiedyś napisalem , że tylko tzw. " zamordyzm" może cokolwiek zmienić w tej /i nie tylko / branży . Planowa produkcja pod groźbą potężnych kar może tu cokolwiek zmienić . Ale oczywiście nie zmieni bo nikomu nie zależy , żeby produkcja mięska w Polsce była usystematyzowana . Dla ubojni im więcej tym lepiej . Szkoda , że hodowcy tego nie rozumieja .
Pomarzmy: ustawowo cena minimalna np. na dzisiaj ustalona na poziomie 3,80 netto , a ogólnie warunkowana ceną paszy / cena żywca = cenie 3,0 - 3,2 kg paszy / , termin platności 3-7 dni , produkcja po 4-4,5 rzutu w roku , obsada po 17 szt. na m2 . Wstawienia ściśle planowane i ustawiane z ubojnią.
Wczasy minimum dwa razy w roku . Zero stresów i problemów . Fajnie ???????????
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 09:05 Wto 1 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opolskie ZD na dzisiaj cena minimalna w umowie - 3,25 netto.

Sahara napisał:
Brojler kurzy napisał:
alojz napisał:
b]Czy ja trafiam.

I to cała prawda o polskich hodowcach : CZY JA TRAFIAM???
Wbijcie sobie do głów , że to nie ruletka . Nauczcie się liczyć , liczyć i jeszcze raz liczyć . Nauczcie się planowania producji , podpisywania umów na ceny gwarantujące zyski , umów , które dadzą gwarancję zysków. Warunkiemtego wszystkiego jest przyjęcie do wiadomości , że Polska od wielu już lat to kraj około 40miln. i zdolność do zjedzenia pewnej ilości drobiu jest ograniczona . Nie można produkować kiedy się chce i ile się chce . Cały czas to robimy i co mamy? Ale po co ja to piszę? Przecież wszyscy hodowcy na tym forum i nie tylko to największe mądrale . Każdy najlepiej wie jakie ma koszty , kiedy i ile ma wstawiać i ma głęboko w d-pie jakieś nakazy , zakazy , planowania itd.
Zafajdana pseudoelita rolnictwa z długami po 5 i więcej zer w kwocie.

"Brojler kurzy" - w Polsce nie podpiszesz umowy na sprzedaż kurczaków z ceną gwarantującą zysk , to musisz wbić sobie do głowy ......... :oops:
Powrót do góry
cobbross

PostWysłany: 20:38 Pon 30 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Ilczak -3.45 netto.
Powrót do góry
Sahara

PostWysłany: 20:32 Pon 30 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
alojz napisał:
b]Czy ja trafiam.

I to cała prawda o polskich hodowcach : CZY JA TRAFIAM???
Wbijcie sobie do głów , że to nie ruletka . Nauczcie się liczyć , liczyć i jeszcze raz liczyć . Nauczcie się planowania producji , podpisywania umów na ceny gwarantujące zyski , umów , które dadzą gwarancję zysków. Warunkiemtego wszystkiego jest przyjęcie do wiadomości , że Polska od wielu już lat to kraj około 40miln. i zdolność do zjedzenia pewnej ilości drobiu jest ograniczona . Nie można produkować kiedy się chce i ile się chce . Cały czas to robimy i co mamy? Ale po co ja to piszę? Przecież wszyscy hodowcy na tym forum i nie tylko to największe mądrale . Każdy najlepiej wie jakie ma koszty , kiedy i ile ma wstawiać i ma głęboko w d-pie jakieś nakazy , zakazy , planowania itd.
Zafajdana pseudoelita rolnictwa z długami po 5 i więcej zer w kwocie.

"Brojler kurzy" - w Polsce nie podpiszesz umowy na sprzedaż kurczaków z ceną gwarantującą zysk , to musisz wbić sobie do głowy ......... Embarassed
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:26 Pon 30 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O wyższej cenie nie chcą nawet słyszeć. Sad
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:23 Pon 30 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawiślak- 3,3
Zalewo-3,4
Urban-3,25
Kondratowicz-3-3
netto
Powrót do góry
Ryszard40

PostWysłany: 18:20 Pon 30 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie dzsiaj ceny w mazowieckim?
Powrót do góry
donciu

PostWysłany: 11:47 Pon 30 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkopolska 3.50 netto tyle proponują same ubojnie, po negocjacjach dostaje się 3,60 netto i więcej
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 10:41 Pon 30 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 200% zgadzam się z przedmówcą.
A tak na marginesie to prawnik za wysłanie wezwania do zapłaty nie bierze pieniędzy ( to najczęściej juz wystarcza- jak ubojnia zobaczy nagłówek Kancelarii Prawnej ) bo wie, że konkretne koszty sobie doliczy przy sprawie sądowej a to dla niego prosta i ewidentna sprawa. W każdym razie ode mnie nie wziął nic, zarobił później i zyskał kolejnych klientów...moich kolegów.
Namawiam do zaprzestania dawania zgody na dymanie nas przez nieuczciwe ubojnie.
Wolsztyn na dziś od 3,30-3,50 ( jeśli ktoś potrafi się targować ).....netto... jak zwykle
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 10:32 Pon 30 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malopolska 3.55 brutto , do 3.60 brutto
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:58 Pon 30 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O Boże co za łaska!!!!!! Wypłacą!!! Na jakim świecie Wy żyjecie? Umowa na 45 dni z przeciąganiem na 60 i więcej ? I macie później pretencje , że ubojnie jadą z nami jak chcą? Przecież drób sprzedaje się w kilka dni , a jeżeli ubojnia chce kredytować handel to niech to robi za swoje! Płacą Wam odsetki od przeterminowanych płatności?
Jak można sprzedać kurczaki takiej ubojni?
Skąd pewność , że wypłacą? Bo co ? Bo płacą? Przyjdzie moment , że nie zapłącą i co wtedy? Sąd? Śmiechu warte.
Dla przykładu nazwy byłych już ubojni z naszego terenu , które przewiozły hodowców na miliony:
Drobpol Żukowo Gdańskie , Drobkartel Tuchom , Zakłady Drobiarskie Sławno trzykrotnie pod różnymi właścicielami , Polandrob dwukrotnie pod właścicielami ze Sławna / p.Rutowicz i spólka / i z Kaszub / p.Goryszewski i spółka / , Pomysk Wielki p.Pranczk Ryszard - oni też płacicli długo , ale płacili aż w końcu przestali płacić .
Zastanówcie się tylko ile oni muszą wisieć kasy jeżeli płacą po np. 60 dniach , a dzienny ubój 20tys-30tys czy też więcej . Rachunek jest prosty- 4 dni ubojowe po 25tys. to 100tys. tygodniow , 450tys. miesięcznie czyli około 900tys. przez 60 dni .
Żywiec brutto np.3,60 , średnia waga ptaka 2,40 czyli przez 60 dni ubiją 2160000kg x 3,60 to daje grubo ponad 7,5 miliona złotych .
A myślę , że biją więcej . To darmowa , nieoprocentowana kasa beż ŻADNYCH zabezpieczeń .
Jak nie wypłaca to możecie pocałować ich w d-pę .
W najgorszym wypadku poddadzą się dobrowolknej karze i roześmieją się Wam w noś .
NAIWNIACY.
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 08:06 Pon 30 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak napisał:
Ryszard40 napisał:
Moze ktoś wie jakie terminy płatności ma Zalewo?

oni nie wiedzą co to znaczy termin, bardzo mnie wkur...... wydzwanianie później po kasę!!!!
zawsze jest niby termin 45 dni a przeciągają do ponad 60 ......masakra

Racja. Trzeba się porządnie nadzwonić, żeby wyciągnąć swoją kasę. jest jeden plus, wypłacą na pewno może z dużym poślizgiem ale wypłacą.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 07:39 Pon 30 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani !!!!!!
Tyle lat jesteśmy waleni w rogi, i tylko dzięki nam.
W sklepach kurczak po 8 zł.
Gdzie te pieniądze?
Tylko w ubojniach i hurtowniach.
AMEN. Twisted Evil
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 06:50 Pon 30 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tuszka nadal 5,3 netto a zaklinacze węży niech piszą co chcą!!! towaru na hurtowniach po niedzieli nie ma.
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 20:16 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryszard40 napisał:
Moze ktoś wie jakie terminy płatności ma Zalewo?

oni nie wiedzą co to znaczy termin, bardzo mnie wkur...... wydzwanianie później po kasę!!!!
zawsze jest niby termin 45 dni a przeciągają do ponad 60 ......masakra
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 19:33 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox , znajdz sobie jakas inna pasje , a nie podniecaj sie obnizka cen zywca. Hodowcy z Malopolski dzisiaj zadzwonila do mnie kolezanka z branzy i mowila mi ze w naszym terenie nie ma dalej duzo zywca do uboju ,wiec radze tym co maja do oddania niech sie na forum kontaktuja , a moze cena pojdzie w gore , zagrajmy z Medoxem w ruletke czerwone cena w gore , czarne cena w dol , ja oczywiscie obstawiam kolor czerwony.
Powrót do góry
general

PostWysłany: 19:14 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem Medox ,czy cytowanie kogos kto napisal 8 postow( w tym 6 o burakach cukrowych) mozna uznac za wiarygodne?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 1737, 1738, 1739  Następny
Strona 1408 z 1739

Skocz do: