Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:55 Pon 24 Lis 2014

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 1642, 1643, 1644  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Chikara

PostWysłany: 21:07 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczak w Auchan Gdańsk 6,99 Drosed i 6,59 Animex
nie wiem jak to się dzieje.
a najważniejsze
dziś - sobota poszła kolejna część po 2,7 netto na Kaszuby.
liczę że w pon, wtorek 2,9-3,0 chociaż.
pozdrawiam i apeluję o konkrety a nie naskakiwanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kol

PostWysłany: 20:45 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
Kurczak Maly trzymac sie razem to jest sedno kazdej branzy + mniejsze obsady i zadziej ,to o czym cigle pisze Medox i Brojler Kurzy.Zawsze uwazalm,ze poto masz obiekty do produkcjii brojlera ,zeby moc obsadzac i zarabiac ,bo taka jest normalna kolej rzeczy.

Dokładnie o tym pisałem.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 18:30 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox.Wybierać koguty to możesz z tysiąca sztuk.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 18:09 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczak Maly trzymac sie razem to jest sedno kazdej branzy + mniejsze obsady i zadziej ,to o czym cigle pisze Medox i Brojler Kurzy.Zawsze uwazalm,ze poto masz obiekty do produkcjii brojlera ,zeby moc obsadzac i zarabiac ,bo taka jest normalna kolej rzeczy.
Powrót do góry
Agrobiznesmen

PostWysłany: 17:57 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StaśStaś napisał:
Odnoszę niodparte wrażenie, że coraz więcej na tym forum ubojowców i żeby było jasne nie jest to dla mnie żadna sensacja, w kon
ńcu to ludzie z branży. Dopóki jednak jeden z drugim nie napisze jasno " jestem właścicielem ubojni i płacę za żywiec taką to a taką cenę, bo warunkuje mnie to i to ...." dopóty będę Was uważał za pozbawione h o n o r u głupie gnidy, których jedynym celem jest krótkowzroczne dymanie swoich dostawców czyli podcinanie gałęzi na której siedzicie. Pzdr

Wtedy prędzej je oddasz do Utylizacji ,a nie do ubojni Wink
U nas tez zawsze wybieramy koguty z poczatku...
Potem juz nie ma co wybierac...

2.60 na Dolnym...
Może podskoczy coś w przyszłym tygodniu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kurczak mały

PostWysłany: 17:35 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Kol ,gdy nie pracuje to oczywista ,ze nie zarabiam ,ale jakwstawiac i dokladac do jednego kurnika po 30000 tysiecy zlotych to jaka to ekonomia.

Niby jest w tym troche racji co pisze barbara. z drugiej strony basiu rzeczywiscie czekanie z wstawieniem na cene moze skutkowac częstą strata, wiec jesli mowisz o ekonomi to pamietaj o ryzyku inwestycyjnym. Podobnie jak Ty czekam juz dlugo z wstawieniem i ciesze sie ze bylem na tyle madry zeby inwestowac nadwyzki gdy one byly. Pozatym nic sie nie martw bo tam gdzie sa ludzie na poziomie to nie strzela sie do posłancow niezaleznie od wiesci jakie przynosza Smile Wiecej optymizmu mniej teorii spiskowych Smile Wazne zeby dzialac grupą - jak jedna wielka rodzina.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:49 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymaj nie dawaj, ja wtedy podczas sprzedaży której już muszę dokonać wybieram jak największe ptaki ,żeby te zostawione na bardzo długo na końcu nie miały jakiejś szalonej wagi.Uważam to za dość pomocne, trzeba łapaczom tylko zwracać uwagę żeby dobrze wybierali same koguty
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 16:17 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

Brojler jak ty przy cenie 2.20brtto do 2.30 brutto a taka była w tym tygodniu na śląsku i w małopolsce dokładasz 60gr?Bo mnie wychodzi minimum 1zł dokładki.
Chyba że pisałeś o cenach 2.70 to się zgodzę
Czyżbym się przeprowadził na Śląsk i nic o tym nie wiedział? Very Happy Czasami walnę sobie lufkę , ale nie do tego stopnia he,he,he. Cena minimum na Kaszubach wynosiła 2,50 . Wczoraj 2,600 , a dzisiaj ponoć 2,70 . Jeżeli tak to o.k. chociaż marne szanse na dalsze podwyżki bo jest sporo hodowców , którym grunt pali się pod stopami . To znaczy mają wstawienia i już niezależnie od ceny muszą ptaka sprzedać. "Atakują" ubojnie , molestują Very Happy itd. Nadzieja w tym , że zbyt będzie dobry to szybko ubojnie ich wchłoną i poszukując żywca będą zmuszone płacić więcej . Może potrzymam do 60-65 dni? Sprzedam wtedy jako indyki Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
StaśStaś

PostWysłany: 16:16 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnoszę niodparte wrażenie, że coraz więcej na tym forum ubojowców i żeby było jasne nie jest to dla mnie żadna sensacja, w kon
ńcu to ludzie z branży. Dopóki jednak jeden z drugim nie napisze jasno " jestem właścicielem ubojni i płacę za żywiec taką to a taką cenę, bo warunkuje mnie to i to ...." dopóty będę Was uważał za pozbawione h o n o r u głupie gnidy, których jedynym celem jest krótkowzroczne dymanie swoich dostawców czyli podcinanie gałęzi na której siedzicie. Pzdr
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:48 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak znajdę chwilę to poszukam na forum postu który pisałem w zeszłym roku latem przy b.wysokiej cenie.A post ten dokładnie opisywał sytuację dzisiejszą.
Chcecie lepszej ceny? Zamknijcie 30-35% waszych bud.Kropka.Potem myślcie nad zrzeszeniami , grupami , planowaniem,kontraktacją itp.Jak czegoś jest za dużo to żadne zrzeszenia ani planowanie ani kontraktacja niczego nie zmieni bo TRZEBA BY NAJPIERW ZAPLANOWAC i ZAKONTRAKTOWAĆ GDZIE UPCHNĄĆ NADWYŻKĘ.

Brojler jak ty przy cenie 2.20brtto do 2.30 brutto a taka była w tym tygodniu na śląsku i w małopolsce dokładasz 60gr?Bo mnie wychodzi minimum 1zł dokładki.
Chyba że pisałeś o cenach 2.70 to się zgodzę
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 15:04 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Barbara napisał:
Cytat:
Twoje posty Basiu krążą po tym forum jak sępy nad umierającym. Troszkę więcej optymizmu. Przecież Ciebie to nie dotyczy. Masz puste hale.
Pozdrawiam

tak Kol mam puste kurniki , niestety poslancy ktorzy przynosza zle wiesci sa pierwsi rozstrzelani ,jak pisalam w listopadzie cen do wiosny nie bedzie no i nie bedzie ,a ty jako optymista z kujawsko -pomorskiego wsawiaj ile chcesz i kiedy chcesz ,widze iz pisanie na tym forum prawdy o sytuacji to jest tak jak mowic komus ze jest piekny ,a on dobrze wie ,ze jest brzydki .

To nie takie proste wstawić czy nie. Gdy jest cena to trzeba mieć a nie dopiero wstawiać.
Ja wstawiam tylko 3/4 obsady i przerwy 4 tygodnie. Gdy nie pracujesz to też dokładasz. Życie kosztuje i są pewne koszty niezależne od tego czy masz coś w kurnikach czy nie.

Wiesz Kol ,gdy nie pracuje to oczywista ,ze nie zarabiam ,ale jakwstawiac i dokladac do jednego kurnika po 30000 tysiecy zlotych to jaka to ekonomia.
Powrót do góry
ŁYSY 10

PostWysłany: 14:59 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD napisał:
Jakby mocno szukali to by była cena 4 zł a nie 2,7 zł Shocked
TEZ CHCIALBYM ZE BY BYLO 4 ZL A CO MUSLISZ ZE Z 2.7 ODRAZU ZROBIA CI 4 ZL POWOLI A MOZE BEDZIE ZALEZY TO OD RYNKU I ILOSC ZYWCA
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:51 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
Cytat:
Twoje posty Basiu krążą po tym forum jak sępy nad umierającym. Troszkę więcej optymizmu. Przecież Ciebie to nie dotyczy. Masz puste hale.
Pozdrawiam

tak Kol mam puste kurniki , niestety poslancy ktorzy przynosza zle wiesci sa pierwsi rozstrzelani ,jak pisalam w listopadzie cen do wiosny nie bedzie no i nie bedzie ,a ty jako optymista z kujawsko -pomorskiego wsawiaj ile chcesz i kiedy chcesz ,widze iz pisanie na tym forum prawdy o sytuacji to jest tak jak mowic komus ze jest piekny ,a on dobrze wie ,ze jest brzydki .

To nie takie proste wstawić czy nie. Gdy jest cena to trzeba mieć a nie dopiero wstawiać.
Ja wstawiam tylko 3/4 obsady i przerwy 4 tygodnie. Gdy nie pracujesz to też dokładasz. Życie kosztuje i są pewne koszty niezależne od tego czy masz coś w kurnikach czy nie.
Powrót do góry
ŁYSY 10

PostWysłany: 14:50 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD napisał:
TEZ CHCIALBYM ZE BY BYLO 4 ZL A CO MUSLISZ ZE Z 2.7 ODRAZU ZROBIA CI 4 ZL POWOLI A MOZE BEDZIE ZALEZY TO OD RYNKU I ILOSC ZYWCA
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 14:05 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pozdrawiam

Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:46 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem pewną prawidłowość : cena za żywiec bardzo niska to cena za tuszkę w sklepie wysoka . Jak cena za żywiec zaczyna zwyżkować to cena za tuszkę w sklepie zaczyna spadać . No i handel z oporami przyjmuje wyższą cenę z ubojni tłumacząc , że przecież dopiero co zrobili w sklepach obniżki! Może to przypadek , ale od wielu lat tak już się dzieje. Idąc więc tą drogą można przypuszczać , że ceny za żywiec zaczną rosnąć. Myslę , że już dawno byłyby wyższe gdyby hodowcy jak jacyś u.p.i.r.d.l.i.w.c.y ciągle wydzwaniają do ubojni i skamlą: przyjedź bo mam wstawienie itd,itd. Gdyby przerwy pomiędzy wstawieniami były np. 5-cio tygodniowe byłby czas na przetrzymanie i powolną sprzedaż tylko w przypadku sporego zagęszczenia spowodowanego dużą wagą . Pierszy raz od lat kilkunastu trzymam ptaki po 8 tygodni dawkując sprzedaż po jednym zestawie . Tyle ile jest konieczne. No , ale mnie nie goni termin wstawienia bo mam właśnie rezerwę czasową . W pzreciwieństwie do wielu hodowców z okolic Sławna , z Kaszub . Jak na ironię są to ludzie kupujący paszę na terminy i tak umoczeni w paszarniach , że gdyby chciały one ściągnąć wszystko to co hodowca zalega to niestety nawet sprzedając budę szumnie zwaną kurnikiem kasy by zabrakło . Czym kierują się wytwórnie pasz kredytując bankrutów ? Dzisiaj nie jest to 10 gr. straty do kilograma czyli 4-5 tys. ze średniego kurnika . Dzisiaj to jest około 60 groszy czyli jakieś 28-30 tys. złotych . Jaka musi być cena żeby hodowca to odrobił i oddał paszarni? A najbardziej mnie w.k.u.r.w.i.a to , że później kiedy już wiadomo , że od hodowcy i tak nie odbiorą wszystkiego część tych strat jest ukryta w cenie i tak naprawdę to my hodowcy spłacamy innych hodowców . Co za syf!!!
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 13:26 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
MD wszyscy w malopolsce ruszli od 15 stycznia, wstawiaja bez opamietania,jeszcze znowu przez strajk celnikow ,slyszalam to rano w radiu zawracaja z piskletami z granicy ,to co z nimi wylegarnie zrobia ,beda znowu wpychac hodowcom ,dzis ceny w marketach Jan dostarcza Ekodrub Losiowski :filet z kurczaka 10.80,ludka 3.18 ,kurczak 4.18

Pozdrawiam
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 13:22 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie 2,7 ubojnie nie zarabiają kokosów mają problem z exportem ubojnia z Nieborzy w sklepach firmowych sprzedaje fileta 10,90 PASZARNIE I WYLĘGARNIE TO JEST PROBLEM.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:22 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Sznury , gilotyny , arszenik taniooo!!!
No medox teraz zawsze wiedziałem , że Twoje posty trącą Glebkiem czy innym Businesmenem Very Happy Oj mały oszuście nieładnie , nieładnie Embarassed
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:59 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sznury , gilotyny , arszenik taniooo!!!
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 12:31 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Re: CENA BOJLERA Odpowiedz z cytatem

ŁYSY 10 napisał:
KASZUBY PONIEDZIAŁEK 2.7 I MOCNO SZUKAJA.POZDRAWIAM

Potwierdzam zarowno cene jak i fakt ze zaczynaja dzwonic. Cena podawana przez nich samych wiec mozna by pewnie cos jeszcze wycisnac. Zeby przy sobocie w tym okresie byly dwa telefony? Cos moze w koncu sie ruszy jak jeszcze ich troche przetrzymamy i bedziemy twardo negocjowac ceny.
Powodzenia.
Powrót do góry
piter2x

PostWysłany: 12:24 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: cena w wielkopolsce Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Dopiero Dzisiaj zalogowałem sie na tą stronę.Przeczytałem co piszecie i chciałem wtrącić swoje trzy grosze.
Wstawiamy kurczaki już ponad 25 lat i jeszcze takiego bagna nigdy nie było.
Przy dzisiejszych cenach 2.6 - "Nowość" koło inowrocławia, Koziegłowy 2.4 - 2,6 "Starteboom" tak samo i cały czas CENA IDZIE W Dół..Porównując koszt produkcji wychodzi że trzeba dołożyć ok. 50 - 60 tyś. na kurniku z obsadą 30 tyś. To jest chore naprawdę walą nas dupsko aż BOLI. Na dodatek mieszalnie pasz podbijają ceny. Uważam że w najbliższym czasie nic sie nie zmieni. W naszych rejonach też wszyscy wstawiają, mając nadzieję że to była ostatnia dokładka.Ale czy tak będzie?Co robić?
Powrót do góry
piter2x

PostWysłany: 12:22 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: cena w wielkopolsce Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Dopiero Dzisiaj zalogowałem sie na tą stronę.Przeczytałem co piszecie i chciałem wtrącić swoje trzy grosze.
Wstawiamy kurczaki już ponad 25 lat i jeszcze takiego bagna nigdy nie było.
Przy dzisiejszych cenach 2.6 - "Nowość" koło inowrocławia, Koziegłowy 2.4 - 2,6 "Starteboom" tak samo i cały czas CENA IDZIE W Dół..Porównując koszt produkcji wychodzi że trzeba dołożyć ok. 50 - 60 tyś. na kurniku z obsadą 30 tyś. To jest chore naprawdę walą nas dupsko aż BOLI. Na dodatek mieszalnie pasz podbijają ceny. Uważam że w najbliższym czasie nic sie nie zmieni. W naszych rejonach też wszyscy wstawiają, mając nadzieję że to była ostatnia dokładka.Ale czy tak będzie?Co robić?
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 12:10 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD wszyscy w malopolsce ruszli od 15 stycznia, wstawiaja bez opamietania,jeszcze znowu przez strajk celnikow ,slyszalam to rano w radiu zawracaja z piskletami z granicy ,to co z nimi wylegarnie zrobia ,beda znowu wpychac hodowcom ,dzis ceny w marketach Jan dostarcza Ekodrub Losiowski :filet z kurczaka 10.80,ludka 3.18 ,kurczak 4.18
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 11:55 Sob 26 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 1642, 1643, 1644  Następny
Strona 1408 z 1644

Skocz do: