Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:23 Sob 20 Gru 2014

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 1655, 1656, 1657  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radas

PostWysłany: 23:59 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bamber jako stary ubojnista i ściemniacz na tym forum zaraz nam przedstawił kalkulację uboju i sprzedaży.... i tak mamy jasność kim on jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
krulik

PostWysłany: 22:37 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: a Odpowiedz z cytatem

witam jestem rzadkim użytkownikiem ppr. i nie bardzo umiem sie posługiwać na tym forum. ale mam do was pytanie czy którys z was robi sam badania ptakom, to znaczy tzw. posiew na płytkach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurka złotopiórka

PostWysłany: 22:18 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej koledzy co znowu ku...a się dzieje na tym rynku ? komu zależy żeby cena niedrgneła? przeciesz niema w naszym regjonie kurczaków. może na kaszubach są ale nie w lubuskim i mało w wielkopolsce.pozdrawiam
Powrót do góry
cobbross

PostWysłany: 21:14 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox odebrałes swoja kule z serwiusu zajzyj do niej i napisz nam cos na pocieszenie bo moje ptaki rosna a cena spada. Kiedy bedzie pińc złotych???
Powrót do góry
cobbross

PostWysłany: 21:10 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox odebrałe
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 20:52 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze ze masz leb jak sklep i wiesz napewno ze flaki w zywym kurczaku to 25 proc.wagi calego,korpus ze skrzydlem to 35 proc. A twoje filety i udka to lacznie 40proc. I teraz sobie oblicz jaki zrobisz zloty interes jak ze swojego kilograma zywca sprzedaz 40 dkg po 6 .Jakbys nie liczyl to..........zloty[quote="farciarz"]
kol napisał:
farciarz napisał:
wama napisał:
Jaka cena na dzisiaj w Wielkopolsce? Zaczynam zdawanie i wlos mi się jeży.....
Koszty odchowu 3,50 i juz wszystko wiadomo....DOKŁADKA (kolejna zresztą).
Pozdrawiam wszystkich na forum.[/quotccce]
u nas też kicha 3,2 n ale problem w tym że nie chcą skupować . W sobote zdałem część i zostało mi 8 tyś które średnią 3 miały dawno temu.Nikt nie intersuje się skupem od tygodnia-zdają tylko daaaawno umówieni.Jak mi ktoś powie że brak żywca to zatłukę!!!

Spróbuj zatłuc. Very Happy
Żywca nie ma dużo, handel stoi, popyt kiepski.
I co? Postawimy jeszcze jeden obiekt?
Masz dużo to i dużo dokładasz. Prosta matematyka.
Nie, nie. Uśmiechu na mojej twarzy nie ma Sad

żebyś wiedział kolego ,że o tym myślałem ,
wytnę piersi i sprzedam po 6zł , udka po tyle samo a resztę do piachu. I jestem zarobiony. W dwa dni na lewo sprzedam do sklepów jak się wkurzę .wyśle o tym już od popołudnia kurde !.
Idea
Powrót do góry
farciarz

PostWysłany: 19:54 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kol"]
farciarz napisał:
wama napisał:
u nas też kicha 3,2 n ale problem w tym że nie chcą skupować . W sobote zdałem część i zostało mi 8 tyś które średnią 3 miały dawno temu.Nikt nie intersuje się skupem od tygodnia-zdają tylko daaaawno umówieni.Jak mi ktoś powie że brak żywca to zatłukę!!!

żebyś wiedział kolego ,że o tym myślałem ,
wytnę piersi i sprzedam po 6zł , udka po tyle samo a resztę do piachu. I jestem zarobiony. W dwa dni na lewo sprzedam do sklepów jak się wkurzę .wyśle o tym już od popołudnia kurde !.
Idea
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:32 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="farciarz"]
wama napisał:

Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 18:19 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie 2,9 Brychcy,Chleboski,Kulus
Powrót do góry
wama

PostWysłany: 17:32 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest ktoś na forum kto niedawno zdawał, bądź będzie zdawał w najbliższych dniach do Banasiewicza do Szczytnik? Jeśli tak to proszę o informację po ile płaci. Z góry serdeczne dzięki !
Powrót do góry
farciarz

PostWysłany: 17:14 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="wama"]Jaka cena na dzisiaj w Wielkopolsce? Zaczynam zdawanie i wlos mi się jeży.....
Powrót do góry
501

PostWysłany: 17:11 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rowex 3,10 / hamrol 2,90 / adros 2,90 / stokłosa ( lepiej nie pisać ) Evil or Very Mad
Powrót do góry
wama

PostWysłany: 17:08 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam wszystkich na forum.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 13:24 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolegu Rufusie jak myslisz , czy mozna wierzyc ktoremu kolwiek z szefow ubojni, albo jego pomagierowi ,ktory umawia kury do uboju ,oni graja w jednej druzynie , nie tak jak my.Slyszlam taka wypowiedz jednego z szefow sredniej wielkosci ubojni (opwiadalo mi to 2 innych kolegow),ze ptasia grypa powinna byc przynajmniej raz w roku , bo skupowal kurczaka po 0.80 gr.Nie dziwi Cie to ze dwa duze zaklady sie palily w jednym dniu , konkurencyjne firmy Cedrobu i Drosedu.To wszystko ma glebsze dno ,czy wylegarnia ,ubojnia wytwornia pasz ,hurtownia doklada do interesu przez tyle miesiecy.
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 12:37 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
to jakie potezne magazyny chlodnicze musi miec ten Gosz , ze tyle czasu wpuszcza w rynek tego ptaka z okresu ptasiej grypa i od polnocy po poludnie wszyscy dokladamy , bo nigdzie ceny nie ma.

niestety faktem jest że gosz strasznie namącił wszystkim (słowo zostało usunięte) jeden, potwierdzają to też ubojowcy (gadałem z 2 dużymi i jednym średnim) .Ja nie sprzedaję kur bo gosz obniżył wszystkim ceny .Dodatkowo Meger dzisiaj zrobił promocje i wszystko stanęło.
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 12:31 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
Drogi przyjacielu moją nadwyżke finansową zabiera komornik a wiesz dlaczego bo miałem za niski płot . więc najlepiej inwestowac w ogrodzenie,żeby gnojek taki niewlazł . pozdrawiam
,

Na pytania o jaką nadwyżke mi chodzi, odpowiadam, że o finansową. Teraz też mam przestój, ostatnio straciłem kolo 40 tys. ale szczerze to uważam, ze czas wyplewić to marudzenie z natury polskiego hodowcy i rolnika. Spójrzmi w koncu prawdzie w oczy i przyznajmy, że był czas kiedy mieliśmy niezłe zyski. Teraz jest dużo gorzej ale mądre dysponowanie tamtymi zyskami pozwala spokojnie czekać na lepszy dzień. Oczywiście najważniejsze jest żeby pamiętać o inwestowaniu tego co się zarobi i to nie w wyższy płot lecz w przedsięwzięcia, które są rentowne. Jak nagle wpada komuś suma równa 1,5 rocznej pensji krajowej to nie oszukujmy sie ale jest to dużo pieniędzy. No chyba że ktoś ma w zwyczaju wszysko przejadać lub wydawać na głupoty - ale jeśli tak no to już sam jest sobie winien,że nie poitrafi myśleć tylko kieruje sie potrzebą zaspokojeia chwilowych pustych potrzeb. Z drugiej strony, własnie dzięki takim ludziom banki mają sie dobrze Smile Pytałem szanownych forumowiczów o pomysły na inwestycje bo myśle, że warto wymienić się i takimi pogladami. Pozdrawiam
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 12:23 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jakie potezne magazyny chlodnicze musi miec ten Gosz , ze tyle czasu wpuszcza w rynek tego ptaka z okresu ptasiej grypa i od polnocy po poludnie wszyscy dokladamy , bo nigdzie ceny nie ma.
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 12:13 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
kolejna podwyzka paszy ,koniec tygodnia ,albo poczatek przyszlego nie wie jeszcze ile na tonie?

spomis 25 .chyba teraz priovimi najtańszy
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 12:12 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Re: Gosz, uwaga znowu zaniża rynek Odpowiedz z cytatem

gut3 napisał:
Gosz znowu zaniża rynek i wypycha ubite mięso ze strefy zapowietrzonej. Jest tak konkurencyjny, że wchodzi na rynek innym ubojniom, przez co one też już placa ściemniająz ceną.

BOJKOT GOSZA
BOJKOT GOSZA
BOJKOT GOSZA

amen!
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 08:37 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Tak,tak reprodukcja się ubije.Mieszlnie odmówią kredytowania i zaczną sprzedawać tylko za gotówkę.Jak kurz opadnie to tak będzie wyglądał krajobraz po bitwie.Dla niewielu całkiem miła perspektywa.
moze cos zle zrozumialam,dla niewielu calkiem mila perspektywa.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 08:12 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co Ty Baśka nie umiesz czytac polskich liter?Nie sądzę żebym się ostał na rynku.Jak inni zarobią to i ja zarobię.Nigdy nie było inaczej.Tak,że jak życzę innym znakomitych cen to tak jakbym sobie życzył.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 07:35 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro 3 ,oby twoja mroczna wizja sie nie spelnila,tego zycze sobie i innym hodowcom wolnorynkowcom i tym na kontraktacjach , abysmy wszyscy przetrwali , a nie liczyli na to ze inni popadaja i hybro 3 bedzie zarabial krocie jako jednostka pozostala po calej branzy.Slask i Malopolska wszystkie prawie kurniki poobsadzanie , z tego co sie zorientowalam wczoraj,cena na poludniu ladnie szla do gory w tamtym tygodniu do czwartku , wtedy gwaltownie zachamowal sie zbyt w ubojniach , musi byc znowu jakias przewalanka , do hurtowni wszedl tani towar z Brazylii i Ameryki , bo jak nie wiadomo oc chodzi to jest z regoly nielegalny import , o tym glosno tez mowia producenci trzody chlewnej. dopuki z tymi faktami sie nie uporamy hustawka cenowa bedzie trwac , albo sie w nia wstrzelisz , albo dokladka i nic nie ma to juz wspolnego z iloscia zasiedlonych kurnikow.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 00:39 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na koniec te niedobitki sprzedadzą ubojniom towar na kredyt za co dostaną weksle bez pokrycia.Wbrew pozorom sporo ubojni kiepsko stoi.Sam znam takie które finansują hodowców kasą innych hodowców.Strach pomyśleć co będzie jak obrót zacznie kuleć.Oby był to tylko zły sen.Dobranoc.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 00:01 Wto 5 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,tak reprodukcja się ubije.Mieszlnie odmówią kredytowania i zaczną sprzedawać tylko za gotówkę.Jak kurz opadnie to tak będzie wyglądał krajobraz po bitwie.Dla niewielu całkiem miła perspektywa.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 23:11 Pon 4 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowcy z wolnego znów odmawiają wstawień/np w pon. odmówione wstawienia na 10 i 12/ z tym , że w tej chwili wszystkie nadwyżki piskląt połyka Cedrob/po pożarze Pawłowa/

jak to p.......nie to ubojnie będą żałowały , że dziś nie płaciły 4,5 by zachęcić do wstawień/a z rozmów z nimi wyczuwa się , że tego się boją tylko nie potrafią sobie poradzić z handlem i poderwać ceny , a wielu wychodzi z założenia "dziś zarobić a potem jakoś to będzie"/

jak będzie co bić , bo na wolnym jest nas coraz mniej
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 1655, 1656, 1657  Następny
Strona 1408 z 1657

Skocz do: