Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi konkretnie jak sie wam spisują siewniki zbożowe, które lepsze, polskie czy importowane zachodnie oraz ile siejacie na ha

 

/edit Poprawiona pisownia, zmieniona nazwa tematu. Jak widzę, ktoś poprzedni temat o siewnikach skasował.

Pozdrawiam Mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę tylko które wysiewają drobne nasiona. A pozatym wszystkie są podobne skrzynia bezstopniowa(tylko starsze modele mają trybiki) no i te bardziej wypasione maja automat do ścierzek, liczniki, czujniki. Generalnie króluje Amazon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co w nich takiego super?

 

nas tez czeka wymiana siewnika w koncu,

nie bede pisal czym siejemy - mialem juz 2 podejscia do sciezek ale cos mi nie wypalilo, moze w tym roku sie w koncu uda cos kupic, nowego to raczej nie ma sensu kupowac (25tys) na 25ha, lepiej juz chyba korzystac z uslug

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup amazona za 5-8 tys zł 3 metrowego pod agregat:P Ma znaczniki, licznik hektarów i pare tam takich bzdór... Sieje z dokładnością 2kg na hektar pozatym jak przejedziesz siewnikiem z doczepionymi grabkami tymi specjalnymi to za siewnikiem masz nie zobaczysz prawie ziarenka... Nie to co poznaniaki... Na kilku hektarach zostaje ci albo braknie worek zboża albo i lepiej i nie wiadomo co sie z tym stało... A reszte ptaki zjedzą bo wszystko na wierzchu... W porównaniu wypada jak niebo a ziemia, nie spodziewałem sie że taki stary grat potrafi tak ładnie zasiać:P:P Jednym słowem jestem zachwycony pracą starego gówna bo i tak jest dokładniejszy niż jakikolwiek nowy polski niestety:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jesli masz duzo hektarow kup Väderstad sa nie do zdarcia moi kumple maja takie jeden 6 metrowym w tym roku 800 ha zasial i nie narzeka teraz bierze nowy za 6m placi 300 tys ale i tak sie oplaca na kamieniach i ciezkich ziemiach sa nie do zdarcia jak robil to tylko jeden talezmu sie urawl a 3 m mozna w cigu dnia zasiac nawet do 40 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w ciagniu dnia zasieje wszystko co tylko mamy

jest 25ha zboz, a wiadomo troche jeczmienia, rzepaku, pszenicy i jarego jeczmienia wiec wszystko sie robija - najwiekszy kawalek ma 11ha i malo kiedy jest obsiewany jednym zbozem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem poznaniaki są spoko mam teraz ale ten mój ma 25 lat ale kupuje nowego też ponaniaka w opcji biore redlice talerzowe, hydrauliczny przeżutnik znaczników, scieżki technologiczne elegtrycznie zamykane i dpulchniacze śladów przejazdowych czyli FULL OPCJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej specyfikacji jak nizej to: 19 400 tys. netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja taki sam tylko bez talerzy, ale wszyscy mówią mi że może mi brakowac worek zborza na h i lepiej starego Amazone kupić. Sam już nie wiem Pozatym jakoś nie uśmiech mi się fakt przeżutników 2500zł za 2 siłowniki hmm taniej sobie zrobie. Pozatym nie wiem czy gorczyca tym napewno bedzie szła jak myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

mam pewne doświadczenia z siewnikami mniej więcej takie:

1. poettinger terrasem 3m w zeszłym roku posiał 1500 ha z rzepak + zboża, pio 600ha odleciało koło od wału oponowego po następnych 600ha odleciało następne koło - co do jakosci siewu brak uwag krytycznych.

2. horsch 6m zasiał ( rzepak + zboza) 3000ha ma już na liczniku 12 tys. ha - maszyna nie do zajechania dosłownie kilka punktów smarowniczych bardzo prosta obsługa -dla mnie numer jeden, wada gdy jest za mocno oblepiaja się kółka dogniatajace i ziarno jest odkrywane w nowszej wersji są kóła z profilem rolniczym i to ponoć eliminuje wadę.

3 vaderstad obsiał 4tys ha siewnik super ale są problemy ze smarowaniem ( no bo jak dostać się do smarowniczek pod skrzynią nasienna. drogie części i ich duża ilość( talerze łożyska )

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co myslicie o sieniku fiona d 7 special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiona chyba nie moze być ,,D7 specjal" bo to oznaczenie jest do siewników Amazona a nie do Fiony:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w rzepaku jak się sprawdza amazone czy duża jest różnica między pró/ort kręconą a faktycznym wysiewem i czy sial ktoś groch tym siewnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jaki ej firmy siewnik preferujecie do siania kukurydzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kukurydzy to chyba jedne z lepszych to Becker, Gaspardo, Klein a i potem cała reszta. Ale dokładnie to nie wiem. Tylko każdy mówi Becker "o dobra maszyna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy korzystacie/ort z tabel wysiewu załączonych do siewnika i na ile są one zgodne z próbą kręconą bo mi przy amazone d7 ni cholery nie zgadza sie z tabelą a może mam nie te tabele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo prędkość jest niedostosowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siewnik to Amazone albo Rolmasz!! dziś przywieźli kombiaka jestem bardzo szczęśliwy maszyna super!! Ta firma jest the best!! ( wiadomo że są lepsze ale na nasze polskie warunki) hehe Amazone też są super ale patrz na hydrauliczne znaczniki przydają się !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy korzystacie/ort z tabel wysiewu załączonych do siewnika i na ile są one zgodne z próbą kręconą bo mi przy amazone d7 ni cholery nie zgadza sie z tabelą a może mam nie te tabele

No ja korzystam/ort własnie w D7 i wszystko zgadza sie jak w komputerze:) Sprawdź czy twoja waga dobrze waży. A dopasowałeś rozmiar kół siewnika?? Bo tam ich jest kilka radzajów i musisz wybrać swój rozmiar... Inaczej może ci sie nie zgadzać. Pozatym zależy też od grubości ziarna bo jak jest drobniejsze to poleci więcej.. Zresztą nawet w tych tabelkach jest dla poszczególnych zbóż.. Np osobno dla pszenicy i jęczmienia są inne tabelki. W każdym bądź razie mi sie w miare wpasowało tam najwyżej o pare ząbków na skali trzeba przerzucić/ort dopasowując do mieszanki czy czegoś. A próba kręcona z wysiewem jest z dokładnością do 2-5kg:) Ile se wylicysz tyle wysiejesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbę robiłem na jęczmieniu jarym i sprawdzałem rozmiar kół i robiłem wszystko zgodnie z opisem w tabelach dla jęczmienia a może to wina ziarna jest dość grube i może mniej leci niż powinno bo rok temu poznaniakiem też miałem problemy bo zamało wysiał na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę kupował siewnik 3m razem z agregacikiem. we wniosku mam wpisanego famarola.

na dzień dzisiajszy mam poznaniaka 2,7m ze skrzynią 150kg.

czy to pradwa, że poznaniaki są lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kupować i porównywałem/ort wg mnie lepszy poznaniak zobacz tylko że poznaniaka nie porównujesz/ort z so25 tylko z tym o klase wyżej pozatym mi bardziej pasi poznaniak wykonanie rozwiązania popatrz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w czym poznaniak jest lepszy od Amazone amazone w agromie porównywałem siewnik poznaniak i wychodzi mi ze są bardzo podobne do amazone niewiem możę robią na licencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...