Skocz do zawartości
Gość guteka

Krowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

moje krowy pokaszlują i urwały mleka,są to H-F,zachowują się jakby chciały jeść a nie mogły,zdezynfekowałem obore i trochę się poprawiło ale nie na długo,co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jaką masz wentylację??? Zmierz temperaturę w oborze?? Czy wypuszczasz krowy na zewnątrz?? Skąd piją wodę (wodociąg, rzeczka, własna studnia, czy są poidła)??

 

Jak na to odpowiesz to otrzymasz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak myślałem że to od wilgoci,tak?obora jest dość dużabydła tylko 10szt.moje czerwone zdrowe ale te h-fki to bardzo delikatne.Co radzisz pryskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

woda z wodociągów leje 2razy dziennie do koryta,proszę jaśniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Zbyt wilgotno - słaba wentylacja, na suficie kalenicy, murach skrapla się woda i kapie np. na czoło.

2. Za MOCNA wentylacja, przeciągi - komórki somatyczne itp.

3. Słabo jedzą - może kolega podaje za dużo paszy treściwej (paszy granulowanej lub własnej śruty), max jednorazowy odpas 2,5kg/szt. MAX (zależy od wydajności !!!!!) na dobę zalecam 10-12kg MAX !!!!

4. BFD - jeżeli mają gile pod nosem.

5. HF - jest bardzo delikatny, no i niestety lubi DOBRZE i DUŻO zjeść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawdopodobnie BVD , po 2 tyg. powinna nastąpić poprawa ,jeżeli nie to leczenie objawowe zastosowane przez lekarza wet .

Pojawiła się już szczepionka PregSure BVD , lub Rispoval 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze zamgławianie w obecności zwierząt środkiem dezynfekcyjnym np. RAPICID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy dojenie pierwiastek przed ocieleniem jest ratunkiem dla spuchniętego wymienia?Czytałem ,że w Niemczech to powszechna praktyka ,a dla krowy same pozytywy ,,hmm ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy dojenie pierwiastek przed ocieleniem jest ratunkiem dla spuchniętego wymienia?Czytałem ,że w Niemczech to powszechna praktyka ,a dla krowy same pozytywy ,,hmm ciekawe

chyba sturmfuhrer tak robi,to se wydój jałówke przed wycieleniem,ale wczesniej zadzwon po pogotowie niech juz czekaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na spuchniete wymię najlepiej przyłożyć jakiś zimny metal

Ja przykładam siekierę najpierw w wymię a potem w łeb i mam spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie BVD , po 2 tyg. powinna nastąpić poprawa ,jeżeli nie to leczenie objawowe zastosowane przez lekarza wet .

Pojawiła się już szczepionka PregSure BVD , lub Rispoval 3

Czy mógłbyś podać więcej informacji o BVD ?Interesują mnie dokładnie objawy tej choroby u krów oraz cielaków,jak się przenosi, jak szczepić żeby ustrzec się tej choroby, jak leczyć już zainfekowane sztuki,czy zwalczana jest z urzędu,czy krowy sprowadzane z zagranicy są badane pod tym kątem?Jaka jest obecnie skala tej choroby?Z góry dzięki za wszelkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje krowy pokaszlują i urwały mleka,są to H-F,zachowują się jakby chciały jeść a nie mogły,zdezynfekowałem obore i trochę się poprawiło ale nie na długo,co to jest?

1.IBR - kaszlą i smarkają wszystkie

2.Zimowa dezynteria - najpierw kaszlą i smarkają a potem srają na rzadko z krwią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś kopetentny wypowie się na temat wirusa BVD u bydła....pleaseeeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech ktoś kopetentny wypowie się na temat wirusa BVD u bydła....pleaseeeee

Wchodzisz na google, wpisujesz BVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem 2 tygodnie temu wycieliła mi sie jałówka i niechce cielakowi puszczać mleko, przed każdy pojeniem 2razy dziennie podaje jej oxy-cośtam i po minucie mleko samo leci a bez zastrzyku niema mowy o dojeniu. Czy można taką krowe jakoś wyleczyć czy czy tylko pozostała mi rzeźnia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść cielaka do krowy i zobaczysz co się będzie działo. Moim zdanie "uzależniłeś" krowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz mi braklo tego zastrzyku mówie sobie może ją rozdoi przeczymam ją, ani niema mowy 2 dojenia poczekałem i pojechałem do wracza po lek cielak głodny krowa wymie jak kamień, już ją zapisałem do rzeźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oxy - coś tam znaczy oksytocyna naturalny hormon, pobudzający wydzielanie mleka. Jest wydzielana w momencie rozpoczęcia doju i działa przez około 5-10 minut.

Działanie oksytocyny jest zaburzane poprzez niewłaściwe przygotowywanie do doju - antagonistą oksytocyny jest adrenalina - po prostu zdenerwowana krowa "nie działa" poprawnie - działanie oksytocyny jest maskowane innymi hormonami.

Bardzo rzadko zdarza się, że wydzielanie oksytocyny jest niewystarczające (przysadka mózgowa jest uszkodzona lub działanie jest zaburzone).

Trzeba byłoby wezwa naprawdę dobrego weterynarza, który zbadałby ją kompleksowo i ocenił jej przydatnośc w hodowli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co podać jak bydło kaszle?? Przywiozłem teraz kilka byczków i kaszlają jak diabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszel kaszlowi nierówny...

Częstą przyczyną że bydło (znaczy byczki) kaszlą mogą być pasożyty wewnętrzne. Często się zdarza, że dostają kiepską paszę z łąk zarażonych szkodnikami i nieszczęście gotowe.

Mogły być trzymane też w kiepskich warunkach - np. razem z trzodą i wtedy mogą mieć płuca zniszczone amoniakiem.

U bydła (rzadziej u byczków) zdarza się BVD - która była szerzej opisywana w innym temacie.

Tak więc nieststy kłania się dobry weterynarz, który oceni co poszkodziło... [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weterynarz musiałby zrobić jakieś badania krwi albo czegoś, bez tego będzie wiedział tyle co ja i ty a leki przepisze czy skuteczne W mojej okolicy niema dobrych lekarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy wie ktoś na co jest lek Combi-ject? Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...