Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:19 Pią 31 Lip 2015

Agrifirm
Pszenica
Idź do strony 1, 2, 3 ... 350, 351, 352  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szu

PostWysłany: 20:55 Sro 29 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

kolego tankowanie paliwem rolniczym osóbówki jest niezgodne z prawem Laughing Laughing

nie ja nic nie ma kiedys sie wkurzylem jak bylem na kursie dotowanym z EU a tam chłopy sobie piknik rodzinny zorganizowali zona dzieci wszyscy na kursie z darmowym hotelem i wyzywieniem

Ale kobiety zaczeły mówić po %

no i sie okazuje ze
0 P
0K
i nie wiele N

to nie Tylko Twoja technologia

ale co ciekawe na 1300 za czyńsz dzierżawny było

Ale Kolego koniunktora w rolnictwie dobra

Ceny na zboża fantastyczne mam nadzieje ze w tym roku na wakacje wyjedziesz na Majorke a zimą do Tybetu

pzdr fantastycznych forumowiczów Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maroLEK

PostWysłany: 06:50 Sro 29 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy 30 ha jak sie nie ma produkcji zwierzęcej, to limitu ON zostaje jeszcze na tankowanie samochodu, więc lpg odpada Smile Chyba że cos z maszynami albo umiejętnościami operatora jest nie tak. Poza tym na swoim polu mogę robic co chcę, byle nie było to przestępstwo, zgodnie z własną wiedzą i doświadczeniem, czasem poeksperymentować. I nie medytuję co na to ZUS, KRUS, GUS, US, PIORIN, NFZ... Kolego Szu.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 22:27 Wto 28 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="maroLEK"]Z ciekawszych rzeczy u mnie, 6.3 t/ha Bogatka po rzepaku, bezorkowo, 0.0 kg PK, 2.5 q Saletrzaku na wiosnę, 2x fungicydy, 1x jesienią herbicyd, 50 l ON. Chyba się opłaciło Smile Dla równowagi dzisiaj koszona w stanowisku po pszenicy, zadbana, wszystko "lege artis" i ... 3.6 t/ha Sad[/quote

Takie teraz zalecenia dla rolników frejerów

0 P
0K
N wystarczy nasrać

50 l ropki szkoda ze nie lpg było by taniej Laughing

GUS i tak wiecej zbierze i po wyższej cenie zyto sprzeda niż my pszenice
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 10:13 Wto 28 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O , taka tam sobie pszenica
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/15f3e84991e34a75.html
Powrót do góry
maroLEK

PostWysłany: 22:50 Pon 27 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ciekawszych rzeczy u mnie, 6.3 t/ha Bogatka po rzepaku, bezorkowo, 0.0 kg PK, 2.5 q Saletrzaku na wiosnę, 2x fungicydy, 1x jesienią herbicyd, 50 l ON. Chyba się opłaciło Smile Dla równowagi dzisiaj koszona w stanowisku po pszenicy, zadbana, wszystko "lege artis" i ... 3.6 t/ha Sad
Powrót do góry
rechu1

PostWysłany: 14:14 Pon 27 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwalicie się tym po to żeby handlarze czytali jakie to plony i cenę w dół jebali?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
sławek2209

PostWysłany: 08:59 Nie 26 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj skoszona piewrwsza pszenica sailor.plon około 8.3 t.wilgotnośc 13.2.gluten 26,białko 11
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 07:58 Nie 26 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja w przyszłym tygodniu pewnie nie zacznę, jeszcze miejscami zeielone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
S-Piotr

PostWysłany: 20:59 Sob 25 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jak by dzisiaj nie dolało wody to bym robił przygotowania do dożynek.
(10ha jęczmienia ozim. 10ha rzepaku, 9ha pszenicy,1ha owsa)
Pszenica sucha 13,1% wilgotności tylko że słoma twarda jak nigdy dotąd takiej nie miałem (0,4 madusa na 1 kolonko).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ulan

PostWysłany: 17:41 Sob 25 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy już macie pokonczone zniwa? a ja jeszcze nie zacząłem -a niby w łódzkim najwieksza susza była. Coprawda żyto zacząłem kosić 2 dni temu ale niestety w kombajnie silnik sie rozsypał no i 2 dni koszenia przeszło na wymianie serca maszyny. Ale i tak żniw bym nie skonczył, pszenżyto na mocniejszej ziemi, jeszcze zielone kłosy ma i tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lanz buldog

PostWysłany: 09:55 Sob 25 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dożynki.
Żniwa zapamiętam z zupełnie przyzwoitych plonów, zebranych jako suche i całkowicie bezawaryjnej pracy sprzętu .
Oby dożyc następnych , równie dobrych.
Powrót do góry
flamenko

PostWysłany: 19:43 Pią 24 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jednym polu ARCADIA 7,4t .Nastepne pole jutro kosze jesli burze nie nadejdą. Na taką susze sam sie zastanawiam z czego tyle naleciało. Wienc jestem zadowolony.
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 20:40 Czw 23 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sailor 4,5 t po burakach
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 20:29 Czw 23 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mewa , ok 5t/ha .
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 21:16 Nie 19 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie nowa, pozatym to miałłem miec inne odmiany, zamawaiłem przez cukrownie a wyszło jak wyszło w tym roku już od nich nic nie wezmę, nawet te odmiany na etykietach nie zawierały MTN, czystości i siły kiełkowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
marbar

PostWysłany: 19:45 Nie 19 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@osa bogatka nowa odmiana? Zrobiłeś krok w tył?
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 19:04 Nie 19 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas z bogatką były problemy z glutenem, a muszelka u sąsiada zawsze ma straszne porażenie, z jantarką nie miałem styczności
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 16:45 Nie 19 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku będę magazynował troche pszenicy a mam trzy nowe odmiany: jantarka, muszelka i bogatka, która powinna miec najlepsze parametry? Bo w poprzednich latach miałem inne pszenice i mogę stwiedzic że najlepej u mnie sie sprawdzały wg parametrów, lukullus, bamberka, boomer, pamier, retro, baryton, potenzial, A względem plonowania to pamier, bamberka, potenzial, lukullus, baryton, boomer, retro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
szu

PostWysłany: 20:27 Pon 13 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ przyjacielu Hekotr lepie kuknij na zdjecia Teskmme i mu napisz czy to objaw choroby zdzbła czy inna chorobo mu wywrocila lan zboza

a Dla Ciebie mam dobra rade bo widze ze kazdy gr liczysz kup se farme w niemczech tam na izby rolnicze sie placi od 7 do 9 %

utrzymujesz minstra Rolnictwa za duzo wieksze pieniadze np z dopłat cukrowych z ponad 45omln euro rolnika nie spełna 48% tej kwoty ARiMR wyplaci reszta gdzie? to Ciebie HEKTOR nie interesuje

taka ARiMR za nic otrzymuje gigantyczne pieniadze bo kredyty obsługuje czy ktos dostał od nich 1 zł kredytu juz nie wspome ze oni nie wygrali konkursu na wyplate platnosci i innych rzeczy ciekawe dlaczego nikt konkursu nie zrobił
takie ARR to juz tylko dla działczy PSL jest potrzebne bo co wyplacaja dotacje do materiału siewnego całkiem nie trafiona dotacja
która spowodował wzrost cen nasion
a nie spowodowała wzrostu zakupu nasion
ten PIORIN coś robił moze oceniali czy jest chowacz nie wychodzac z samochodu ale to specjalisci -po co uperdolić spodnie
jest taka inspekacja jakosci artykułować rolno spozywczych to juz całkiem pomyłka ten PIORIN ich zadania lekko by lyknoł

ja mimo ze jestem z opolskiego i moja izba rolnicza nigdy nie dostała dotacji do wapna rolniczego ale prawie 50 wniosków złozyla
o to dotacje i odpowiedz zawsze ze wapnowanie to nawożenie a opolszczyzna wogole nie jest narażona na wypłukiwanie wapnia a nadto wysoki poziom jest w glebach

mimo ze jest to najmniejsza izba z wszystkich w kraju i maja najmniej pieniadzy i mimo ze ludzie sami odchodza jak widza jak nie wiele mozna zrobic to straja sie cos pomoć .

W kazdej izbie jest radca prawny za darmo napewno wie wiecej od was
czy ktos kto tylko piedzuli ze to organizacja nie potrzebna byl raz u tego radcy?

ale ktos pisał o cenie 20 eu za pszenice panowie to w PL swin w ciagu 2 lat bylo by 100mln albo wiecej bo oplacalnosc na 1 szt byla by 200zł

drobiarze to latem chyba na wolnym wybiegu hodowali nawet w lasach

stawka vat na olej napedowy dla rybaków 0% a ile rolnicy płaca bo sie nie orientuje?

Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
HOKTOR

PostWysłany: 07:56 Pon 13 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koluniu SZU a czy te 2% podatku to nie są nasze pieniądze, moim skromnym zdaniem można by było lepiej te pieniądze wydać.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:40 Nie 12 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy
http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/uprawy/zboza/choroby_zboz/Choroby_zboz.html

tu nawet nasz ekspert jest to co podales jest mało dokladne zdjecie tz za mały obszar pokazuje

na chłopski rozum wylegniecie od N przekroczone jest gładkie jak na stole jak masz rowna pszenice lub co innego

jak masz podstawe zdzbła to masz takie koki pozawijane w kolo zdrowych roslin nigdy 100 % nie będzie zakatowanych

ponadto białe klosy to juz raczej napewno inna choroba niz podstawa zdbła

Kolego ja 20 lat temu albo więcej 2 az bylem w zyciu w ODR

i mowie panie mamy super pszenice ładnie nazwozimy pryskamy na grzyba bo sąsiad środek przynosi ale i tak nie wiemy na co tylko on przyniesie to prysmy bo on tez pryskał w zakladzie
ale preblem jest taki ze plon mamy 4 tony

i co jest gosc mi dał jakos ultke nawet nie pamiętam firmy ale podobnie byly opisane choroby

uwierz mi albo nie dzis mam kupa wieksza wiedze jak rozpoznawac choroby a nie tylko wiedze co to za choroba

Ty Kolego widac ze sie satrasz i fajnie ale zapewne możesz uzyć mniej srodka i z większa kozyscia podstawe zdbła i maczniaka sie jednoczenie zwalcza min jest to ekonomiczne mimo ze nie sa to identyczne choroby to srdoki te same działąa na jedna i na druga

zrob tak jak pisalem rano nie dopryskaj na pierwszy oprysk 2 m widac jak na dłoni jak choroba atakuje i co robi podstawy zdzła nie zobaczysz tak latwo
jak bedziesz miał rok wmiare to roznice symboliczne

i Zobaczysz ze przyznasz mi racje ze wiedzialem jak bez sprzetu ocenic po fakcie kiedy byl poczatek choroby.i zapisz pierwsze obajwy maczniaka np 15 maja wiec infekcja byla 1 maja bo dopiero 1 objawy golym okiem po 14 dniach widzisz
Zreszta metoda integrowa jest super bo oprysk ma byc ostaczenoscia ale by to osiagnac to rolnik musi miec duzo wiedzy np czy jzu ma próg ekonoczny szkodliwy przekroczony . Ci od Srodków byli przecini metodzie integrowanej twierdzili ze to im zabiera chleb
ale bym ja mogł to stosowac to musze miec za to zaplacone bo nie bede np kukurydzy redlił mechanicznie by za tydz opryskac chemicznie a w metodzie integrowanej tak powiniem zrobic .
w pszenicy tez najpierw bronami chwaty mam zwalczać jak to nie da skutku to mam chemicznie /Ale dodatkowe zabiegi to czas i pieniadze a tu rolnicy maja to robic za free to niech minister pójdzie do Sowy i Przyjaciele zje i niech nie zapłaci zaraz dostanie zapoznany z kelnerami

a do drugiego kolegi znam tylko kilka osob z izb rolniczych straja sie cos zmienic
nic nie placisz na izby to gminy przekazuja 2 % podatku

czy wiesz jaka kasiore za obsługe platnosci bierze Polski platnik?

jest to jedna z najdroższych intutucji platnichych w europie

do dzis pojac nie moge dlaczego w Polsce jest tylko jedna instytucja platnicza
myslisz ze IZBY rolnicze nie podołały by zadaniu wyplaty platnosci ?

można by te testery tez dac ODR ale tam wie by sie musiało zmienić by ktos cały dzien kazdego dnia jezdzil i badał rosliny

to przypuszczam ze juz lepiej prywatnym doradzca dac takie testery jeden 60 tys w tamym roku kosztował
ale nie wiem dlaczego nie ma przez cały rok dotowanych tych doradzców
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 12:06 Nie 12 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
Very Happy Very Happy Very Happy
...
a to zdjecie co dałes to nie objaw choroby podstawy zdzbła wiec to raczej nie skucona pszenica lub przekroczona dawka N.....

Miałem nie wdawać się z Tobą w polemikę bo to tak jak zawracanie kijem Wisły.Spójrz na str 10 http://www3.syngenta.com/country/pl/pl/produty/scp/fungicydy/Documents/unix_75_wg_ulotka_informacyjna.pdf
czyż objawy nie są bardzo podobne (łamliwość źdźbła zbóż)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
HOKTOR

PostWysłany: 10:56 Nie 12 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po primo SZU myślę że jesteś wysoko postawionym działaczem izb rolniczych bo CI się wydaje że wszystko wiesz i wszystko widziałeś a tak naprawdę to W D.... byłeś i G.... widziałeś.

Po drugie Ja uważam że izby rolnicze są dla polskich rolników nie potrzebne ponieważ nic nie robią a biorą kasę dużą kasę za co za nic. My płacimy składki pod przymusem, dodam składki a nie podatek i prawie cała kasa idzie na wynagrodzenia, a ty jeszcze chcesz dofinansowywać to isntytucję po co za małe pewnie pobory mają.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 10:04 Nie 12 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy

kolego malkolm nie jestes ze sciany wschodniej to masz daleko do środków z Ukrainy ale Titus jest ponad 10 razy tańszy niz na rynek polski

a co do kolegi Tekme ja nad Polskim morzem bylem raz przez 1 mies i potwierdzam wieje i zimno w kwietniu bo tak przypadkiem bylem w kwietniu

ja jestem z południa Polski i u mnie lekko o 14 dni jest wegetacja przesunięta do przodu wiec moze da tego u Ciebie koniec kwietnia ma sie nie jak do oprysku na grzyba u mnie 10 maja od maczniaka w pszenicy bez ochrony jest biało wiec jest to conajmniej 14 dni po infekcji . Tak sie patrz na pszenice nie dopryskaj z 2 m i na tej podstawie ocenisz kiedy u Ciebie jest poczatek maczniaka to najsposobniejszy moim dniem na okreslenei poczatku infekcji

ale zawsze mozesz eksperta spytac z BASF on zaleca podgrzewanie wody do oprysków moze to byłby sposób na wcześniejszy oprysk - To żarcik oczywiście

a to zdjecie co dałes to nie objaw choroby podstawy zdzbła wiec to raczej nie skucona pszenica lub przekroczona dawka N

ale o miernikach do zawartości aztou w roslinie tez juz pisalem ze ludzie co to ozywają 10% oszczedzaja na azocie . Ale po co inwestowac w takie mierniki i np wyposazyc izby rolnicze ktore by jezdzily od rolnika do rolnika i badaly by czy rośliny maja azot czy nie i wystarczająca ilosc lepiej sponsorować
ROLNIK SZUKA ZONY lub RANCHO
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 20:59 Pią 10 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy wy przypadkiem nie jesteście podesłani z innego forum aby nikt już tutaj nie zaglądał??
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 350, 351, 352  Następny
Strona 1 z 352

Skocz do: