Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:57 Czw 30 Paź 2014

Pszenica
Idź do strony 1, 2, 3 ... 334, 335, 336  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kdsz86

PostWysłany: 21:44 Sro 29 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co myslicie o mieszance pendimetalina izoproturon i diflufenikan w dawkach 1l pendi, 1,5l izo, 0,2l DFF-koszt mieszanki 81zl na ha??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szu

PostWysłany: 20:06 Sro 29 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego zamiast pszenicy zasiej mariuane ale nie kilka krzaków bo nie będziesz miał sie czym dzielić

z plantacji 1 ha wchodzisz w pełna ksiegowosc

Ale tak szczerze to bym nie powiedział ze jesteś z Wielkopolskiego bo kolega Grześ to dało sie wytrzuć .

Młynarza z Kraszewic dobrze wypominam kurde gość tyle zbóż mle a do nie dawna starym polonezem jeździł
Powrót do góry
ikcomas

PostWysłany: 19:43 Sro 29 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@szu u Ciebie to tak tylko po zielsku czy coś mocniejszego trzeba?
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:33 Sro 29 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ikcomas napisał:
Dobre, kto Cię takich mądrości nauczył? Laughing Laughing
To co powiesz o typie mąki 2000 tzw. "graham", że z kilograma pszenicy uzyskuje się 2 kilo mąki? Mr. Green
Młynarzowi nie chodzi o ilość mąki wyprodukowanej z kilograma tylko o kleistość tej mąki po połączeniu z wodą.

a ja sie nie znam wogole na mące nie znam kilku młynarzy i 1 młynarek kobieta ma analizator jakosci w rece i w oczach . jednego roku były tak samo mokre zniwa jak w tym badałem u 5 ludzi procen wilgoci i był w normie ona reke wsadziła i mowi ze mokre i ona miała racje bo dałem do pewniejszej firmy
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:17 Sro 29 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to raczej piekarzowi o wodochłonność chodzi by mieć duza mase i duzy nadpiek Razz
a nadpiek jest okolo 40% a wodochłonosc tez kolo 30 wiec patrzcie ile chleba z 1 kg maki powstaje

Ale dzis sie nadziwić nie mogłem bo z makro mąka ale zmiemniaczana mi sie skonczyła w zwykłym sklepiek kolo 4 zł a pyry takie tanie nie powinna kosztować wiecej niz 2 zł za kg

Ale to jest Polska
Powrót do góry
ikcomas

PostWysłany: 16:46 Sro 29 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre, kto Cię takich mądrości nauczył? Laughing Laughing
To co powiesz o typie mąki 2000 tzw. "graham", że z kilograma pszenicy uzyskuje się 2 kilo mąki? Mr. Green
Młynarzowi nie chodzi o ilość mąki wyprodukowanej z kilograma tylko o kleistość tej mąki po połączeniu z wodą.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:31 Wto 28 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
od lat zachodzę w głowę dlaczego to na pasze przeznacza się zboża najgorszej jakości, producenci zwierząt powinni być skłonni do płacenia za dobre parametry, ale nie są - dlaczego? co więcej nie ma dla nich znaczenia czy kukurydza ma 8 czy 11% białka, a pszenica 10 czy 15% dla nich to jedno i to samo - paszówka!!! byleby samo się z naczepy zsunęło

podobnie rzecz ma się z konsumentami, którzy nie zapłacą więcej za smaczny i bezpieczny produkt, lecz wolą zaoszczędzić kilka groszy i obejść się smakiem, postępują co najmniej nieracjonalnie nie dążąc do maksymalizacji użyteczności

Nie do konca masz racje ja znam drobiarza co jak były interwancje polskie czyli 440 plus dolpata on swoje zboże mimo ze miał towar de luks bo rzepak tez taki miał nie sprzedawał i nie kupował od innych paszówki .
Bo on produkuje mało w stosunku do potentatów nie daje antybiotyków do paszy a jak by dał zboże z nawet nie z małym białkiem ale on sie bał z grzybami
to miałby problem
a Młynarze to inna bajka płaca za lepsze wiecej ale patrz sie by kupić najtaniej bo patrz ile młynów upadło i małych i duzych . a najczesciej towar ma parametry to po co płacić lepiej ? A i sprzet do przemiału i segeregacji maki maja inny dzis kazdy z nich prawie kazdy robi mąki ile przenica wyda co najczesciej jest okolo 770g z 1 kg ziarna i ma wszystkie typy z jednego przemiału od 405 do 770 Razz a o separatorch do ziarna porażonego przez grzyby to dla młynów od 100 ton dziennie przemiału to standard a moze 10 lat temu 1 w polsce taki był
Ale to ze za jakoś nikt nie płaci to jest zagrywka pod pępek bo skor ziastno pszenicy ma 15,5 białka moj rekord to musiało więcej pobrać azotu niz to co ma 10% ale patrz jak ładnie robia potracenia Laughing
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 23:04 Pon 27 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od lat zachodzę w głowę dlaczego to na pasze przeznacza się zboża najgorszej jakości, producenci zwierząt powinni być skłonni do płacenia za dobre parametry, ale nie są - dlaczego? co więcej nie ma dla nich znaczenia czy kukurydza ma 8 czy 11% białka, a pszenica 10 czy 15% dla nich to jedno i to samo - paszówka!!! byleby samo się z naczepy zsunęło

podobnie rzecz ma się z konsumentami, którzy nie zapłacą więcej za smaczny i bezpieczny produkt, lecz wolą zaoszczędzić kilka groszy i obejść się smakiem, postępują co najmniej nieracjonalnie nie dążąc do maksymalizacji użyteczności
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:30 Pon 27 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys nasz ODR zrobił doświadczenia tz co roku robi ale wtedy ktos był odwazny i zaisali po zycie pszenice oz płon tez był doś przyzwoity i nie odbiegał od plonu po rzepaku doszli do wniosku ze zyto coś korzystnego wydziela do gleby ze taki plon był ale co to juz nie ustalili

rok rekordowych zbiorów wiem ze jęczmienia oz mieli pow 13 ale az sie bali wyniku i pisali ze musza jeszcze raz przeliczyć

Ja moze i upierdliwie o tym Zn pisze ale spotkałem sie juz z hodowcami drobiu bardzo ich łubie i gęba mi sie cieszy jak współpracujemy razem ale roznie ro bywa
Ale jeden sie skarzył w tamtym roku ze kupił ziarno pszenicy i kukurydzy od dobrego rolnika a przyrosty marne
szukał i sie okazło ze kukurydza białko ponizej 8% a w pszenicy 11 to tylko jedna partia miał a najmniej miał cos 9,5 . A ziarno wygladało bardzo dobrze .Ale jedno jest fajne jak juz człowiek wie jak ma wygladać roślina co ma cynku pod dostakiem .Nic nie zrobimy albo znajdziemy sposób na duzo niższe koszty albo bedziemy dopłać do interesu Very Happy
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 19:40 Nie 26 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czy siak wsadze ile mam wsadzić a potem niech się dzieje wola nieba bo z nią się zawsze zgadzać trzeba Very Happy
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:26 Nie 26 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego ja truskawek nie siadze ale skoro jeszcze rosna to co ma sie stać
wez 5 pedów do domu i do doniczki wsadz zobaczysz przez zimie co sie bedzie dziać a wiosna sam nam napiszesz co wynikło
a rzepak normalnie rósł juz zapomniałem kiedy to było ale napewno tak kiedys zrobilem bo to miałem taka wredna dzierawe ze jak dałem nawoz bo poprzednik ekolocznie jechał to chwasty jak szalone rosły i pryskałem na 2 lisciene wiosna i jesienia w zbożach Razz
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 19:24 Nie 26 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od dawki i czasu. Kiedyś poleciałem glinem w dawce koło 20g do okoła pola w jęczmieniu ozimym na jesieni. Jak w lipcu posiałem qq po tym jęczmieniu długo właśnie w tym miejscu qq nie rosła była o 50% niższa od tej kilka rzędów dalej. Najpierw sądziłem że to efekt brzegowy tylko że aż 18m, dopiero potem skojarzyłem to fakty. No i niestety to się utrzymało aż do połowy października aż poszła w kopiec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
emil87

PostWysłany: 17:35 Nie 26 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I nic się nie działo z rzepakiem?
Nie chodzi mi tak o te truskawki tylko o tą robote którą włoże niedługo w posadzenie a na wiosne się okaże że nic nie rośnie bo naciągło glinu i uschło Sad
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 17:02 Nie 26 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
na samosiewy rzepaku (nawet duże) wystarczy 5 gram gleanu, niektórzy praktykują 3 gramy
Very Happy Very Happy Very Happy

kolego takie posty powinły być na forum Cool

a tam o trustawkki sie nie martw pewnie cos złapały u mnie w okolicy w tym roku wszystkie maliny sa przebarwione od comandu i co ciekawe to on leci nawet z 20 m od rzepaku

ja nie raz tez siałem rzepak po dawkach gilinu do 15 gr a nie powinno tak sie robić
Very Happy
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 16:18 Nie 26 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja też właśnie mam zamiar opryskać linturem na wiosne jak będą jakieś chwasty pojesiennym pryskaniu.
A tak wogóle na tym glinie pisze że do 12 miesięcy po opryskaniu nim pola na tym polu niezaleca się sadzenia warzyw i innych upraw oprócz zbóż bo zalega w glebie i szkodzi roślinom a mi się troche kurcze na truskawki obok zakurzyło z których będę brał sadzonki w tym roku i ciekawe czy nie uschną po wsadzeniu skoro ten glin niby taki szkodliwy.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 13:23 Nie 26 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mi też proponowali dodatek jakiegoś sulfonylomocznika ale lepiej na wiosnę dać jakiegoś lintura czy nawet chwastoxa na poprawki w razie wtopy. Tak jestem do przody o miotłę i kilka innych chwastów.
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 07:59 Nie 26 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie chyba niema samosiewów rzepaku bo niepamiętam żeby na tum polu rósł rzepak ale za to jest zatrzęsienie ognichy bo pole leżało odłogiem kilka lat i się wysiało nasion na kilka lat. W truskawkach na tym samym polu obok ogniche skutecznie zwalczyłem sukcesywnie objeżdżając i wyrywając ją.
Ale pewnie po zaoraniu plantacji znowu nowe nasiona znajdą się pod wierzchem i od nowa polska ludowa.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 19:29 Sob 25 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na samosiewy rzepaku (nawet duże) wystarczy 5 gram gleanu, niektórzy praktykują 3 gramy
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 17:10 Sob 25 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego Grześ to dlatego wlasnie sam chce zrobic legatu plus
to ze cena dobra bo to bedzie IPU kolo 30 zł i ta substacja z legato 600 100ml czyli kolo 20 wiece bedzie kolo 50 zł
ja jeszcze staranna dodawałem mustanga i lekko chwastoksu na razie jest czysto ale pewnie do wiosny jeszcze coś sie pojawi wiec cena troche wyższa wyszła niz 50 na ha ale jeszcze tragedii nie ma bo bardzo niskie dawki dałem na 2 liscienne
czy to załatwi miotłe w kazdym roku to watpie ale zawsze coś zwalczy

Ja kilka lat temu z IPU sie rozeszłem nie do konca ale nie był to dla mnie podstawowy srodek na miotłe bo na oprysku po burakach zawsze wiosna dawałem polowe dawki zalecanej czyli 1 do 1.5 l na ha ale na powtorzeniu dawki w koncu zalecanej nie przekroczyłem bo było maksymalnie 3 a w tamtym przypadku było 2 l na ha i troche spaliło mi pszenice . ale tylko na nałozeniu

Bardzo mi pasował Apyros ale ostanie 2 lata to poprawki prawie wszędzie wiec sulylomoczniki u mnie przestają działać na dobre

a co do Glennu w dawce 8 gram kiedys tez tak dawałem ponoć na miotłe to nie ma znaczenia ale inne chwasty walczy np samosiew rzepaku to wazny chwast by go walczyć
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 12:50 Sob 25 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi sprzedawca polecił tolurex 2l +glin 8gram na ha na miotłe i dwuliścienne.
Opryskałem pole 10 dni temu.
Co myślicie o tych opryskach?
Stosował je ktoś i jaK ze skutecznością ich jest?
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 11:51 Sob 25 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie Ryś 500sc(0.25l)+ Isoguard 500sc(1,5l) wyszedł 88zł/ha.A za legato 600 sc chcieli ponad 100zł w takiej dawce
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:49 Pią 24 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diflanil 500 SC to na fiołka ?

ja tak sie zastanawiałem czy w następnym roku by sobie nie zrobić legato plusa samemu tz własnie to kupić plus IPU lub Zawartość substancji czynnych
- diflufenikan (związek z grupy anilidów) - 100 g/l,
- izoproturon (związek z grupy pochodnych mocznika) - 500 g/l.

to było by to samo kiedys tym pryskałem takie pole co wiosna mozna było tam wjedzać 2 tyg po ruszeniu wegetacji bo mokro jak diabli nie dawna łaka teren tez mokry ale jak ładnie ruszyło ozimie to rosło jak szalone wiosna tam siew to loteria wieksza niz totolotek
srodek dobrze zadziałał wiosna na 2 liscienne cos dałem ale luzki tylko troche drogi mi sie wydawał jak na te substancje ale i dawka jego jest mała zaraz po siewie
Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 21:24 Czw 23 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

250 ziaren/m² MTZ-53 ZK-99%, czyli 130kg/ha, nasiona premium zaprawa Celest Trio. Straszne bryły odległość między ziarnkami wyszła prawie jak rozstaw rzędów. Expert Met 56 WG -350g/ha + Diflanil 500 SC -0,15l/ha w fazie 2/3 liście pszenicy. Kawałek bardzo zróżnicowany, od doniczkowej przez cegielnię do szarego pyłu, dodatkowo na skraju przylega do lasu tam prawie w źdźbło strzela. Taki eksperyment, przeważnie sieje pod koniec września. Optymalny termin przypada na 15-20 września.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:47 Sro 22 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansu napisał:
Mam pszenicę zasianą 9 września tak na próbę 2ha i nic nie żółknie ma obecnie trzy rozkrzewienia, możne za gęsto zasiana wystarczyło by połowę 60kg/ha
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

widze ze na chwasty tez pryskales co bylo przedplonem?
ile siałeś
ja pierwsza 7 siałem tez ładna .

Ja juz pare lat sieje przed 10 wrzesnia a pszenzyto to nawet 1 siałem

jak pszenica po pszenicy ta wczesniej zasiana jest mocniejsza i tak sie nie daje choroba jak ta siana w terminie . Ale kiedys u mnie cały wrzesien padało a chciałem od 12 zaczać to dopiero w pazdzierniku ostania kolo 25 siałem ale tez ładna była . nie ma reguły na plon a termin siewu ale zboze do zimy zasiane wcześniej lepeij wyglada pzdr
Powrót do góry
HOKTOR

PostWysłany: 12:30 Sro 22 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe a ja dopiero wczoraj posiałem pszenice.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 334, 335, 336  Następny
Strona 1 z 336

Skocz do: