Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:28 Pią 25 Kwi 2014

Pszenica
Idź do strony 1, 2, 3 ... 323, 324, 325  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregorfik

PostWysłany: 21:11 Czw 24 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaleje i nawet juz zalewaja to nas skupujacy ale nie towarem, lecz propaganda, że "tyle" to to waru beda mogli za darmo sprowadzic z ukrainy....
Rownie dobrze na Morze Czarne moze wplynać flota rosyjska zablokowac porty i tyle bedzie z eksportu do UNI choć oczywiście droga morska to nie jedyna droga..., wiec nie wiadomo na dzień dzisiejszy jak to bedzie.
Sadze, że wiecej w tym propagadny niż realnych zagrożeń...
Zreszta np w rzepaku Ukraina do potęg nie należy co innego z qq i pszenicą...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przem

PostWysłany: 18:48 Czw 24 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiadomo czy do jesieni jeszcze Ukraina będzie istniała...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
center

PostWysłany: 17:24 Czw 24 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co wy tu chcecie chronić jak od jesieni UE znosi cło na towary rolne z Ukrainy... zaleją nas pszenicą, rzepakiem i nie wiadomo czym jeszcze... kto nam zapłaci za te opryski...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ekspert BASF
Moderator

PostWysłany: 10:40 Czw 24 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem, że przez pomyłkę użyłem nie tego cytatu co trzeba, przepraszam za błąd. Jeżeli chodzi o pytanie Szu Progi szkodliwość są rożne dla poszczególnych patogenów, różnią się także w kwestii faz rozwojowych roślin, inne w fazie krzewienia i inne w fazie strzelania w źdźbło, a jeszcze inne ewentualnie w fazie kłoszenia. W celu uzyskania takich informacji najlepiej skorzystać ze strony Ministerstwa Rolnictwa lub kontaktować się z regionalnymi punktami Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Natomiast na ten moment można zaobserwować już objawy chorób podstawy źdźbła oraz septoriozy paskowanej liści.
Przykład orientacyjnego progu szkodliwości dla łamliwości podstawy źdźbła dla pszenżyta ozimego\wygląda jak poniżej:
od początku fazy strzelania w źdźbło do fazy pierwszego kolanka próg ekonomicznej szkodliwości to 20–30% źdźbeł z objawami porażenia

Przykład orientacyjnego progu szkodliwości dla septoriozy paskowanej liści dla pszenicy ozimej \wygląda jak poniżej:
w fazie krzewienia - 0–50% liści z pierwszymi objawami porażenia lub 1% liści z owocnikami
w fazie strzelania w źdźbło - 10–20% porażonej powierzchni liścia podflagowego lub 1% liści
z owocnikami
w fazie kłoszenia - 5–10% porażonej powierzchni liścia flagowego lub 1% liści z owocnikami
Oczywiście przede wszystkim należy pamiętać że różnego rodzaju mieszaniny nie posiadają rejestracji jedynie stosowane są w praktyce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kissmy...

PostWysłany: 09:41 Czw 24 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ekspert BASF napisał:
W przypadku intesywnie prowadzonego łanu z zagrożeniem ze strony chorób podstawy źdźnła można zrobić poniższą mieszaninę:
Duett Ultra 0,4
Mondatak 0,7
Lotus 0,5

Jeśli chodzi o mniej intensyne plantacje lub prowadzone intensywnie ale bez zagrożenia ze strony chorób podstawy źdźbła lub małym zagrożeniem to poniższa mieszanina:
Duett Ultra 0,6
Lotus 0,5

dorzuciłem do mondataku 0,7l + lotus 0,33l jeszcze 0,5l tebukonazolu 250 (tak jak w ubiegłym sezonie)

duett zostawiłem na T2 - planuję aplikację z amistarem
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 08:01 Czw 24 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ekspert BASF napisał:
rooolnik napisał:
Szu Trzeba było tak od razu teraz wiemy o co kaman, chyba trzeci Twój post do dołu Laughing

Spotkałem się już z podobnym pytaniem. Jeżeli chodzi o Duett Ultra to środek ten może być stosowany w różnych wariantach ochrony fungicydowej, ale faktyczne lepiej spełni swoje zadanie w T2 (BBCH 37-69), w ochronie liścia podflagowego, flagowego i kłosa. Jednak mając taki zestaw środków można skompletować bardzo dobrą ochronę w T1. W przypadku intesywnie prowadzonego łanu z zagrożeniem ze strony chorób podstawy źdźnła można zrobić poniższą mieszaninę:
Duett Ultra 0,4
Mondatak 0,7
Lotus 0,5

Jeśli chodzi o mniej intensyne plantacje lub prowadzone intensywnie ale bez zagrożenia ze strony chorób podstawy źdźbła lub małym zagrożeniem to poniższa mieszanina:
Duett Ultra 0,6
Lotus 0,5

ntegrowana ochrona roślin wykorzystuje w pełni wiedzę o organizmach szkodliwych dla roślin (w szczególności o ich biologii i szkodliwości) w celu określenia optymalnych terminów dla podejmowania działań zwalczających te organizmy, a także wykorzystuje naturalne występowanie organizmów pożytecznych, w tym drapieżców i pasożytów organizmów szkodliwych dla roślin, a także posługuje się ich introdukcją[

Proszę podać progi szkodliwości oraz podać jaka choroba lub choroby juz wystąpiły (w jaki sposób ekspert stwiedzil ze taka choroba juz jest) dla zastosowania takich dawek bo każdy musi uzasadnić konieczność uzycia takich a nie innych dawek
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 18:49 Sro 23 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na etykiecie moddusa pisze że w mieszaninie 0,3 modusa i litr antywylegacza można stosować do 3 kolanka, ja w najbardziej wyrośniętej znalazłem dopiero dwa, zresztą też pryskałem dopiero w piątek taką mieszaniną
Powrót do góry
Don

PostWysłany: 16:51 Sro 23 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zaleceniach skracania KWS w swoich opracowaniach poleca CCC nawet na flagowy
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 11:49 Sro 23 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ccc można jeszcze zastosować choćby w zmniejszonej dawce, nie wyrobiłem się ccc kupione ale mówią że już za póżno może chociaż 0.5 l dam, co jest sens? zabieg od grzyba będę robił to razem by się prysneło
Powrót do góry
Ekspert BASF
Moderator

PostWysłany: 08:04 Sro 23 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rooolnik napisał:
Szu Trzeba było tak od razu teraz wiemy o co kaman, chyba trzeci Twój post do dołu Laughing

Spotkałem się już z podobnym pytaniem. Jeżeli chodzi o Duett Ultra to środek ten może być stosowany w różnych wariantach ochrony fungicydowej, ale faktyczne lepiej spełni swoje zadanie w T2 (BBCH 37-69), w ochronie liścia podflagowego, flagowego i kłosa. Jednak mając taki zestaw środków można skompletować bardzo dobrą ochronę w T1. W przypadku intesywnie prowadzonego łanu z zagrożeniem ze strony chorób podstawy źdźnła można zrobić poniższą mieszaninę:
Duett Ultra 0,4
Mondatak 0,7
Lotus 0,5

Duett Ultra 0,6
Lotus 0,5
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gregorfik

PostWysłany: 21:58 Wto 22 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak u Was ceny pszenicy z zeszłorocznego jak i tegorocznych zbiorów?
Jeszcze 2 tyg temu było trzeba się prosić, żeby ktoś dał 790zł za tonę a dziś sami dzwonią, że po 800 + vat dadzą i to jeszcze najpierw zapłacą a potem odbiorą.

A przyszłe zbiory propozycja jest 780 netto. Z tego co słyszę to w stosunku do rzepaku to dość przyzwoite ceny się robią, bo tam niestety dno...
Powrót do góry
adas

PostWysłany: 10:37 Nie 20 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego Mondataku daj z litr i pol albo 0,4 lotusa ale lepiej zamiast lotusa daj Taliusa 0,15-0,2 i dobry zabieg jest na pszenice rokującą do 6 ton
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 19:53 Sob 19 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
jechaliście już z T1? u mnie już grzyby ostro grasują, mam do dyspozycji duett ultra, mondatak oraz lotus - kombinować jakieś mieszanki?

Napewno nie polecam duetu ultra na T1. Zostaw go na T2. Z pozostałymi nie miałem styczności. U mnie standardowo na T1 idzie capallo 1l.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
INFOZA

PostWysłany: 09:22 Sob 19 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
jechaliście już z T1? u mnie już grzyby ostro grasują, mam do dyspozycji duett ultra, mondatak oraz lotus - kombinować jakieś mieszanki?

tak wczoraj pierwszy zabieg (Tilt turbo+optimus+antywylegacz płynny)
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 20:43 Pią 18 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 06:45 Pią 18 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
koseś

PostWysłany: 06:28 Pią 18 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szu aż mi cię żal że kolega Ci rucha żonę Embarassed
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:57 Czw 17 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="gregorfik"]szu nie kumam Cię. Chyba CIe nam tu zesłała Al-Kaida, żebyś nam forum roz....
Jak ktoś pisze białe to Ty zaraz, że czarne itd. Zawsze odmienne i oryginalne zdanie....
Laughing

akademickie z zakresu fizjologi roślin a uwierz mi są bardzo grube i trudne..... Może jak poczytasz to potem przestaniesz pisać to co piszesz, bo ktoś to czyta i jak sie naczyta tego to mozeN] Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy masz racje takie czytałem ale zwierzat i teraz widać braki dobrze ze opanowałem sie i zmienilem te grube na cienkie bo bym chyba do dziś czytał te grube Very Happy Very Happy Very Happy

ale Twoj wywód na moja skromna osobe podsumuje inaczej

Spotyka się dwóch znajomych.
- Co tam u ciebie?
- Mam dla ciebie złą wiadomość, a właściwie dwie złe wiadomości!
- Co się stało?!?!!
- Ktoś nam rucha twoją żonę...
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:11 Czw 17 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawidlubelskie napisał:
czy zastosowanie atrybutu z grodylem i granstarem zmniejsza skuteczność działania atrybutu, u nas mało kto odchwaszczał pogody brak zimno albo pada a pszenice przerastają także chciał bym jednym zabiegiem sprawę załatwić

spokojnie dawaj atribut jak na sama miotlle to w połowie dawki jak masz na rejestracji i głowa do góry

nawet mozesz rzepak posiać i bedzie rósł dobrze po takiej mieszance Very Happy
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:07 Czw 17 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymon87 napisał:
stosujecie dolistne nawozy npk typu rosasol, yara itp? warto je dawac czy to strata kasy? zauwazacie jakas roznice, korzysci?

dobre ale ja zawsze polecam samemu zrobić z np siarczanu potasu azotanu potasu lub Fosforan Monopotasowy

teraz sie rozejrzyj tam gdzie kupujesz czy naja który ktokolwiek z tych nawozów co podałem i ma 100% rozpuszczalność w wodzie
zapewniam Ciebie ze bedą sie patrzeć na Ciebie jak na kosmonauta
Rożnice szczególnie w kukurydzy widać ja ma problem z fosforem

Ja tu piszę po to by Wam trochę włączyć żarówki ,kiedyś mi ktoś to powiedział jak go usłałem to myślałem ze mnie na drzewo podprowadza .Ale jakoś do dzis utrzymujemy kontakt nie raz sa spięcia ale nie raz też coś wypijemy

Ja wiele nie wiem czytam co piszecie czasem ktoś ma racje czasem jak ja bez racji coś pisze ale w najgorszym przypadku to strace trochę czasu

a taka sielankowa atmosfera to nie zawsze w czasie swiat jest ozdr wszystkich tych co sie nie zgadzają z moim poglądami i tych co maja mnie w 4 literach Very Happy
Powrót do góry
flamenko

PostWysłany: 20:01 Czw 17 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stosuje NPK 20-20-20 juz kilka lat i bardzo sobie to chwale.
Powrót do góry
szymon87

PostWysłany: 15:45 Czw 17 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stosujecie dolistne nawozy npk typu rosasol, yara itp? warto je dawac czy to strata kasy? zauwazacie jakas roznice, korzysci?
Powrót do góry
szymekp

PostWysłany: 21:26 Sro 16 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mustang forte można mieszać z antywylegaczem, a czy można dołożyć jeszcze chlorek mepikwatu (Medax top)? testował ktoś?
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 20:28 Wto 15 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy zastosowanie atrybutu z grodylem i granstarem zmniejsza skuteczność działania atrybutu, u nas mało kto odchwaszczał pogody brak zimno albo pada a pszenice przerastają także chciał bym jednym zabiegiem sprawę załatwić
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 19:11 Nie 13 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

men2face napisał:
gregorfik problemy po komplecie?dawałes solo czy +coś.u mnie na pola chabrowe dodałem chlorotoluron a na rzepakowe sulfonylomocznik i póki co nic innego oprócz pszenicy(pszenżyta) tam nie rośnie.
na przytulie daj starane(tomigan)-zawsze zdążysz z zabiegiem.eksperymenty z aurorą moga być ryzykowne

Dawałem 0,5l solo. Tak jak Pan Bóg przykazał na szpilke. A na pola chabrowe się pobawiłem i dałem 0,4l na szpilke + jak (pszenżyto w tym wypadku akurat) miało 3 liście dałem litr chlorotoluronu. I muszę przyznać, że rzeczywiście chabra nie ma.

Ale tam gdzie solo 0,5l jest lipnie na niektórcy polach. Choć przyznam, że pole z przytulią ogólnie jest dość zachwaszczone dziwnymi sprawami (przytulia czy np owies głuchy).
W zeszłym roku navigator z metazanexem na tym polu też mi strasznie puścił przytulie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 323, 324, 325  Następny
Strona 1 z 325

Skocz do: