Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:34 Nie 23 Lis 2014

Pszenica
Idź do strony 1, 2, 3 ... 335, 336, 337  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ansu

PostWysłany: 19:09 Nie 23 Lis 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mączniak

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ansu

PostWysłany: 19:02 Nie 23 Lis 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tekmie jeśli to mszyce to może być problem z barley yellow dwarf virus BYDV (wirus żółtej karłowatości jęczmienia) który atakuje wszystkie gatunki zbóż łącznie z kukurydzą oraz wiele traw. Problemem przy ciepłej pogodzie może być również wheat dwarf virus, WDV (wirus karłowatości pszenicy) występuje na pszenicy, życie i jęczmieniu, tylko wektorem WDV jest skoczek zgłobik smużkowany
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 16:37 Nie 23 Lis 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansu napisał:
.. i mączniak atakuje.

przyjacielu a po czym wnioskujesz ze tu jest maczniak ? Cool Cool Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sławek2209

PostWysłany: 16:34 Nie 23 Lis 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na zdjeciu widać mszyce i one powodują te białe wżery
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 13:36 Nie 23 Lis 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia mogą być mylące z powodu jakość.Sądzę że główną przyczyną tych "białych cętek" na liściach jest to co na zdjęciach.Nie wiem co to jest dokładnie,więc nie podpowiadam

https://plus.google.com/u/0/photos/113275700209538508819/albums/6084874310783018033/6084874314557138994?pid=6084874314557138994&oid=113275700209538508819

PS:Widziałem pszenice porażone mączniakiem i wyglądało to całkiem inaczej.
Przepraszam że "rozwalę " trochę rozmiar ale chodzi mi o czytelność (za duży rozmiar zdjęcia) Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ansu

PostWysłany: 20:20 Pią 21 Lis 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.. i mączniak atakuje.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:34 Pią 21 Lis 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tekmie napisał:
Witam.W mojej najbliższej okolicy tak wyglądają pszenice

https://plus.google.com/u/0/113275700209538508819/posts/H7j5oNYGse4?pid=6084077157221038434&oid=113275700209538508819

tragedii nie ma chodź chwastów nie zwalczałaś wiec mogłaby być większa
ale z chwastami tez tragedzi nie ma nawet miotły jeszcze nie widać Very Happy
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 10:06 Pią 21 Lis 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakie ładne chwasty Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tekmie

PostWysłany: 09:52 Pią 21 Lis 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.W mojej najbliższej okolicy tak wyglądają pszenice

https://plus.google.com/u/0/113275700209538508819/posts/H7j5oNYGse4?pid=6084077157221038434&oid=113275700209538508819
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szu

PostWysłany: 21:38 Nie 2 Lis 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ musisz jechać do wachocka tam maja niska pszenice to na wylengaczach zaoszczędzisz
- Jak niska pszenica rośnie w Wąchocku?
- Tak niska, że jak wróbel chciał spróbować, to musiał przyklęknąć.
ja juz wszystka taka obsiałem ciekawe czy nie wypierdzuli znowu jak w tym roku Laughing
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 23:02 Sob 1 Lis 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kdsz86 napisał:
a co myslicie o mieszance pendimetalina izoproturon i diflufenikan w dawkach 1l pendi, 1,5l izo, 0,2l DFF-koszt mieszanki 81zl na ha??

gdzie kupisz tak tanią mieszankę? mnie drożej wyszedł sam ipu i dff a gdzie pendi.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:54 Pią 31 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kdsz86 napisał:
a co myslicie o mieszance pendimetalina izoproturon i diflufenikan w dawkach 1l pendi, 1,5l izo, 0,2l DFF-koszt mieszanki 81zl na ha??

no ja mysle ze skoro w legato jest go 100 gr to 0.1 DFF styknie i koszt o 9 zł tez zejdzie
Powrót do góry
adas

PostWysłany: 22:13 Czw 30 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ipu +dff+chlorotoluron super rozwiazanie dosc tanio wychodzi trinity do tego granstaru jak problem z chabrem i nic lepszego nie ma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kdsz86

PostWysłany: 21:44 Sro 29 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:06 Sro 29 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego zamiast pszenicy zasiej mariuane ale nie kilka krzaków bo nie będziesz miał sie czym dzielić

z plantacji 1 ha wchodzisz w pełna ksiegowosc

Ale tak szczerze to bym nie powiedział ze jesteś z Wielkopolskiego bo kolega Grześ to dało sie wytrzuć .

Młynarza z Kraszewic dobrze wypominam kurde gość tyle zbóż mle a do nie dawna starym polonezem jeździł
Powrót do góry
ikcomas

PostWysłany: 19:43 Sro 29 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@szu u Ciebie to tak tylko po zielsku czy coś mocniejszego trzeba?
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:33 Sro 29 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ikcomas napisał:
Dobre, kto Cię takich mądrości nauczył? Laughing Laughing
To co powiesz o typie mąki 2000 tzw. "graham", że z kilograma pszenicy uzyskuje się 2 kilo mąki? Mr. Green
Młynarzowi nie chodzi o ilość mąki wyprodukowanej z kilograma tylko o kleistość tej mąki po połączeniu z wodą.

a ja sie nie znam wogole na mące nie znam kilku młynarzy i 1 młynarek kobieta ma analizator jakosci w rece i w oczach . jednego roku były tak samo mokre zniwa jak w tym badałem u 5 ludzi procen wilgoci i był w normie ona reke wsadziła i mowi ze mokre i ona miała racje bo dałem do pewniejszej firmy
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:17 Sro 29 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to raczej piekarzowi o wodochłonność chodzi by mieć duza mase i duzy nadpiek Razz
a nadpiek jest okolo 40% a wodochłonosc tez kolo 30 wiec patrzcie ile chleba z 1 kg maki powstaje

Ale dzis sie nadziwić nie mogłem bo z makro mąka ale zmiemniaczana mi sie skonczyła w zwykłym sklepiek kolo 4 zł a pyry takie tanie nie powinna kosztować wiecej niz 2 zł za kg

Ale to jest Polska
Powrót do góry
ikcomas

PostWysłany: 16:46 Sro 29 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre, kto Cię takich mądrości nauczył? Laughing Laughing
To co powiesz o typie mąki 2000 tzw. "graham", że z kilograma pszenicy uzyskuje się 2 kilo mąki? Mr. Green
Młynarzowi nie chodzi o ilość mąki wyprodukowanej z kilograma tylko o kleistość tej mąki po połączeniu z wodą.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:31 Wto 28 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
od lat zachodzę w głowę dlaczego to na pasze przeznacza się zboża najgorszej jakości, producenci zwierząt powinni być skłonni do płacenia za dobre parametry, ale nie są - dlaczego? co więcej nie ma dla nich znaczenia czy kukurydza ma 8 czy 11% białka, a pszenica 10 czy 15% dla nich to jedno i to samo - paszówka!!! byleby samo się z naczepy zsunęło

podobnie rzecz ma się z konsumentami, którzy nie zapłacą więcej za smaczny i bezpieczny produkt, lecz wolą zaoszczędzić kilka groszy i obejść się smakiem, postępują co najmniej nieracjonalnie nie dążąc do maksymalizacji użyteczności

Nie do konca masz racje ja znam drobiarza co jak były interwancje polskie czyli 440 plus dolpata on swoje zboże mimo ze miał towar de luks bo rzepak tez taki miał nie sprzedawał i nie kupował od innych paszówki .
Bo on produkuje mało w stosunku do potentatów nie daje antybiotyków do paszy a jak by dał zboże z nawet nie z małym białkiem ale on sie bał z grzybami
to miałby problem
a Młynarze to inna bajka płaca za lepsze wiecej ale patrz sie by kupić najtaniej bo patrz ile młynów upadło i małych i duzych . a najczesciej towar ma parametry to po co płacić lepiej ? A i sprzet do przemiału i segeregacji maki maja inny dzis kazdy z nich prawie kazdy robi mąki ile przenica wyda co najczesciej jest okolo 770g z 1 kg ziarna i ma wszystkie typy z jednego przemiału od 405 do 770 Razz a o separatorch do ziarna porażonego przez grzyby to dla młynów od 100 ton dziennie przemiału to standard a moze 10 lat temu 1 w polsce taki był
Ale to ze za jakoś nikt nie płaci to jest zagrywka pod pępek bo skor ziastno pszenicy ma 15,5 białka moj rekord to musiało więcej pobrać azotu niz to co ma 10% ale patrz jak ładnie robia potracenia Laughing
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 23:04 Pon 27 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od lat zachodzę w głowę dlaczego to na pasze przeznacza się zboża najgorszej jakości, producenci zwierząt powinni być skłonni do płacenia za dobre parametry, ale nie są - dlaczego? co więcej nie ma dla nich znaczenia czy kukurydza ma 8 czy 11% białka, a pszenica 10 czy 15% dla nich to jedno i to samo - paszówka!!! byleby samo się z naczepy zsunęło

podobnie rzecz ma się z konsumentami, którzy nie zapłacą więcej za smaczny i bezpieczny produkt, lecz wolą zaoszczędzić kilka groszy i obejść się smakiem, postępują co najmniej nieracjonalnie nie dążąc do maksymalizacji użyteczności
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:30 Pon 27 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys nasz ODR zrobił doświadczenia tz co roku robi ale wtedy ktos był odwazny i zaisali po zycie pszenice oz płon tez był doś przyzwoity i nie odbiegał od plonu po rzepaku doszli do wniosku ze zyto coś korzystnego wydziela do gleby ze taki plon był ale co to juz nie ustalili

rok rekordowych zbiorów wiem ze jęczmienia oz mieli pow 13 ale az sie bali wyniku i pisali ze musza jeszcze raz przeliczyć

Ja moze i upierdliwie o tym Zn pisze ale spotkałem sie juz z hodowcami drobiu bardzo ich łubie i gęba mi sie cieszy jak współpracujemy razem ale roznie ro bywa
Ale jeden sie skarzył w tamtym roku ze kupił ziarno pszenicy i kukurydzy od dobrego rolnika a przyrosty marne
szukał i sie okazło ze kukurydza białko ponizej 8% a w pszenicy 11 to tylko jedna partia miał a najmniej miał cos 9,5 . A ziarno wygladało bardzo dobrze .Ale jedno jest fajne jak juz człowiek wie jak ma wygladać roślina co ma cynku pod dostakiem .Nic nie zrobimy albo znajdziemy sposób na duzo niższe koszty albo bedziemy dopłać do interesu Very Happy
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 19:40 Nie 26 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czy siak wsadze ile mam wsadzić a potem niech się dzieje wola nieba bo z nią się zawsze zgadzać trzeba Very Happy
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:26 Nie 26 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego ja truskawek nie siadze ale skoro jeszcze rosna to co ma sie stać
wez 5 pedów do domu i do doniczki wsadz zobaczysz przez zimie co sie bedzie dziać a wiosna sam nam napiszesz co wynikło
a rzepak normalnie rósł juz zapomniałem kiedy to było ale napewno tak kiedys zrobilem bo to miałem taka wredna dzierawe ze jak dałem nawoz bo poprzednik ekolocznie jechał to chwasty jak szalone rosły i pryskałem na 2 lisciene wiosna i jesienia w zbożach Razz
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 19:24 Nie 26 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od dawki i czasu. Kiedyś poleciałem glinem w dawce koło 20g do okoła pola w jęczmieniu ozimym na jesieni. Jak w lipcu posiałem qq po tym jęczmieniu długo właśnie w tym miejscu qq nie rosła była o 50% niższa od tej kilka rzędów dalej. Najpierw sądziłem że to efekt brzegowy tylko że aż 18m, dopiero potem skojarzyłem to fakty. No i niestety to się utrzymało aż do połowy października aż poszła w kopiec.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 335, 336, 337  Następny
Strona 1 z 337

Skocz do: