Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:14 Wto 7 Lip 2015

Agrifirm
Pszenica
Idź do strony 1, 2, 3 ... 349, 350, 351  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
predator&obcy

PostWysłany: 14:46 Nie 5 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja cię piepszę jakiś mondry Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szu

PostWysłany: 22:14 Pią 3 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

a co robiliście jak ceny produkcji do gory szybowały co liczyliście ze cena pszenicy będzie na 250 euro?
Nam jeszcze przedsiębiorcy pomagają 50 czy 70 tys za ha ziemie to nie kosmiczne pieniądze
znam takich co więcej placa i dzierżawią za doplaty i 300 sie placi wlascielowi to jest lokata kapitalu on jeszcze cos innego robi ale ja nie jestem od tłumaczenia

takie ceny sie placi po to by w danej okolicy podnieść innym czynsz dzierżawny

mało tego budowa 1 wiatraka powoduje ze w całej gminie ziemia zyskuje na wartości rolna !!!!!

a co zrobiliscie by miec doplaty do produkcji?

czy ktos powiedzial Izba Rolniczym ze Wyliczenia z Plonem wyższym niz GUS sa gówno warte?

Mimo ze jestem za Izbami Rolniczymi ale tam musi byc władza i odpowiedzialność a teraz oni opiniują w taki sposób by sie nie narazić na brak subwencji od ministra rolnictwa
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 15:42 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
Very Happy Very Happy Very Happy
drobiarza policzyłem zysk to dlaczego rolnikom mam nie policzyć dla pszenicy

86 l paliwa marne 450
200kg polidapu 400
200 soli 350
400kg saletry 550
3 razy grzyb 300
hwasty c 200

podatek 150
dobrze by bylo zaorac zasiac i zebrac

600

jest lekko kolo 3000

zakladam plon 6 ton co daje po 500 równo 3000

nie liczylem ze trzeba miec pole ze trzeba miec maszyny i nie liczylem pracy ale tez nie podałem doplat

plon sreni w Polsce według GUS to nie spełnia 4 tony wiec Ci to filantropi i dokładaj równo 1 tys do ha

Za to taka analiza kosztów odpowiadała wszyskim. Nikt nie kupuje 1h ziemi za 50/70 tyś wiedząc że nie będzi on na siebie zarabia.ł
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 15:09 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co się ma limit paliwa rocznego do paliwa które zużywam,...?A tekich ekonomistów co potrafili tylko płakać i nażekać żę niema żadnych zysków i muszą dokładać do interesu jest bardzo bardzo wielu i albo pracują u niemca albo na swojej ziemi tylko już jako parobek(swoją drogą są bardzo pracowici Very Happy ) a spszęt? może nie mam ciągników za 400000zł ale nie narzekam bo jest tylko i wyłącznie mój.,a nie jakiegoś tam banku. Very Happy A co do ceny to niema na to mądryych jaka będzie za miesiąc czy 2 czy za rok. I CZYTAJ PO 2 RAZY MOJE POSTY JEŚLI CZEGOŚ NIE ROZUMIESZ (to nie wstyd) bo nigdzie nie pisałem że pszeniće sprzedałem pużniej a nie w żniwa. A koników parę też mam ale tylko z pasji
POZDROWIENIA ZE SŁONECZNEGO MAZOWSZA DLA POZOSTAŁEGO LEKKO W TYLE KOLEGI Z BUSZU. Laughing
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 08:33 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy przy wypełnianiu deklaracji do US w przypadku wprowadzenia podatku dochodowego INFOZA błysnąłby podobnymi wyliczeniami.
Brak rozliczenia jesiennego nawozenia PK i komentowanie tego że rzepak zostawił ,pole na 'bogato " jest podobne do tłumaczenia darmowego wyjazdu na wczasy ponieważ nie musiałem tankować samochodu na stacji paliw , tylko napełniłem bak tym ,które pozostało mi w gospodarstwie po żniwach .
Podobnie traktuję imieniny , wyprawione za bezcen, gdyz po weselu mojej córki , zostało mi kilkanaście kartonów wódki .
Martwię się niestety moją pazernością, bo skoro pozostała mi wódka była za free , należało rozdać ją wszystkim nierobom pod sklepem.
Nic bym przecież nie stracił, a jaki szacunek zyskał.
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 07:18 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

INFOZA napisał:
... to prosta matematyka wszystko jasno napisane nakład i zysk z 1 h ........i nie bedzie mi nikt robił wyliczeń wyzsanych z palca
Ja to rozumie że to jest tylko zwykła "literówka" , ale ktoś bez zastanowienia zaraz palnie że to jest Twój zysk "godzinowy".
Jestem daleki od liczenia czyiś "pieniędzy",ale Twoje "cząstkowe" wyliczenia przynoszą więcej szkody niż pożytku.Nie tak dawno przypadkowo spotkałem byłego rolnika który z sobie znanych powodów sprzedał swoje gospodarstwo , ale ile było "jadu" i "zazdrości" w jego słowach że to teraz w rolnictwie jest tak dobrze że aż trudno to sobie wyobrazić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rechu1

PostWysłany: 06:42 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodaj nawożenie,wapnowanie,eksploatacje maszyn,czymś to pewnie wywiozłeś na skup... tu nie chodzi o naszą złośliwość. Gospodaruje na pierwszej klasie,zbieram po 8-9 ton i gdzie są te miliony z których tak się cieszysz? Żydzi nas golą ze wszystkiego !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
lanz buldog

PostWysłany: 05:10 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej rozbawia mnie fakt wyliczenia kosztow związanych z uprawą i transportem plodow rolnych na poziomie 500 zl.
Limit paliwa rolniczego , to 86 litrow na ha. Przy sredniej cenie w 2014r ponad 5 zl za litr.ta kwota starczala jedynie na paliwo.
Wypada mi w tym przypadku docenić dbalość kolegi INFOZY o stan techniczny swojego sprzetu , gdyż w jego kalkulacjach nie ma mowy o chocby minimalnym zużyciu oleju poprzez silnik ,hybba że kolega INFOZA pracuje trakcja konną i takowe wydatki są mu obce.
W takim wypadku , polecam , idąc za tym koniem zapytać go jak to jest z tymi kosztami.
Reczę , że wytłumaczy Ci kolego INFOZO , jak to jest z tą ekonomią w rolnictwie.
Posluchaj go dokladnie bo warto, jest starszy i madrzejszy
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 04:52 Czw 2 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregolrfik , owszem , mozna bylo sprzedać pszenicę w grudniu zbliżając sie do kwoty 800 zł za tonę , jednak w tym wypadku , chciałem zwrocić uwagę INFOZIE na koszty jej zmagazynowania i naturalne ubytki z tym związane , ktorych to nie uwzględnił.
Jednak kolega INFOZA cudownie sobie przypomnial, że sprzedal ją w okresie żniw, a bezsensowenej kwoty ktorą niby za nią otrzymał nie potrafł zripostować , wobec czego zaktualizował ją do realii.
INFOZA , na własną prośbe o wykazanie czy czegoś nie pominoął , nie koryguje wyliczeń , a twierdzi np. że materiał siewny nie kosztował go nic poniwaz obsial swoim , jedyni elaskawie liczy 20 zl za zaprawę.
Rozumiem rownież że pozostale koszty o ktorych INFOZA nie wspomina , finansowane są z produkcji rzepaku bądz np ziemniekow, ew z pracy poza rolnictwem.

INFOZA , jesteś poważnym szkodnikiem , wodą na mlyn dla min Sawickiego i pseudoekonomistów opisujących mityczne dochody rolnikow.
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 21:45 Sro 1 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Infoza w ekonomii rolniczej poslugujemy sie czesciej pojeciem dochodu rolniczego choc pojeciem zysku takze. Natomiast Twoje wyliczenia dotycza tylko nadwyzki bezposredniej wlasciwie. Lanz dobrze Ci pisze co powinienes policzyc abys policzyl zysk. Zasoby srodkow trwalych nalezy odtwarzac. Kupujesz ciagnik za 300 tys masz 100ha amortyzujesz 15lat i wychodzi Ci ze kazdego roku 200zl to obciazenie 1ha z tytulu zakupu ciagnika. To samo z kosztami serwisowania itd... krotko mowiac policzyles nadwyzke i kropka. Jak policzysz te wdzystkie rzeczy to okaze sie ze te koszty posrednie wynosza drugie tyle co bezposrednie i juz tak kolorowo nie jest.... bo Ty by wychodzilo ze dzis musialbym jezdzic bentleyem a jeszcze mi troche do niego jednak brakuje.

Lanz w grudniu sprzedawalem pszenice po 730 a chyba na przelomie roku 790.
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 21:24 Sro 1 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="lanz buldog"][quote="INFOZA"]
lanz buldog napisał:
INFOZA napisał:
PSZENICA FIGURA
ZBOŻE SPRZEDANE PROSTO ZE ŻNIW A CENA 680ZŁ więc zysk-3380zł

Takie rzeczy to tylko w Erze , 3380 zl zysku na 1 ha fizycznym przy cenie 680 zł , przekłada się w twoich wyliczeniach na nadwyzkę 4970 kg pszenicy , gdzie nakłady wynoszą równowartość 3530 kg , przy podanym przez ciebie plonie 8,5 tony.
Kolego klawiatura przyjmie wszystko i plonów na poziomie 12 ton przy nakładach rzędu 3 , choć przyznam szczerze, że mnie w (słowo zostało usunięte) nie zrobisz , za duzo w życiu obsiałem

człowieku o czy ty wogóle do mnie rozmawiasz jakie nadwyżki jakie 12t?? to prosta matematyka wszystko jasno napisane nakład i zysk z 1 h oczywiśćie fizycznego bo takim w rolnictwie się przede wszystkim posługujemy więc czego nie rozumiesz? .Z mień kalkulator,bo ja gdybym nie miał zysku to bym nie zajmował się tak niepewną branża jaką niewątpliwie jest rolnictwo i nie bedzie mi nikt robił wyliczeń wyzsanych z palca
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 20:49 Sro 1 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="INFOZA"][quote="lanz buldog"]
INFOZA napisał:
PSZENICA FIGURA
ZBOŻE SPRZEDANE PROSTO ZE ŻNIW A CENA 680ZŁ więc zysk-3380zł

Takie rzeczy to tylko w Erze , 3380 zl zysku na 1 ha fizycznym przy cenie 680 zł , przekłada się w twoich wyliczeniach na nadwyzkę 4970 kg pszenicy , gdzie nakłady wynoszą równowartość 3530 kg , przy podanym przez ciebie plonie 8,5 tony.
Kolego klawiatura przyjmie wszystko i plonów na poziomie 12 ton przy nakładach rzędu 3 , choć przyznam szczerze, że mnie w (słowo zostało usunięte) nie zrobisz , za duzo w życiu obsiałem
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 18:57 Sro 1 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A JESZCZ SŁOMY SPRZEDANEJ NIE LICZYŁEM.600ZŁNasiona były moje a zaprawa 20zł :lol:Po rzepaku zostaje w glebie tyle papu że pszenica spokojnie daje sobie rade,a roślina następcza też nie dostaje więcej niż powinna. A podatek każda rada ustala indywidualnie dla danej gminy i nie wszędzie płace tyle samo za tę samą klase ziemi.( Klasa I – gleby orne najlepsze
Klasa II – gleby orne bardzo dobre
Klasa III a – gleby orne dobre
Klasa III b – gleby orne średnio dobre
Klasa IV a – gleby orne średniej jakości, lepsze
Klasa IV b – gleby orne średniej jakości, gorsze
Klasa V – gleby orne słabe
Klasa VI – gleby orne najsłabsze
znam klasyfikacje gruntów i zawsze najlepsze plony osiągam na III b

zapomniałeś jeszcze dopisać piwa którego wypiłem,wody której zużyłem do mycia się,jedzenia którego więcej zjadłem przy wzmożonym wysiłku. A był bym zapomniał kupiłem jeszcze lizaka dziecku za to że jeżdził ze mną w ciągniku i postawiłem obiad koledze który mi młócił Laughing Laughing Laughing JA NIE PISZE O KOSZTACH ZWIĄZANYCH Z UTRZYMANIEM GOSPODARSTWA...
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 15:48 Sro 1 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisaleś ze Figura , tyle że skoro nie policzyleś nasion i zaprwy , to rozumiem że albo samosiejka , albo darowizna.
Co do braku nawożenia PKCa jesienią ,to znane są takie sposoby , tyle że wiąza się one z poważnym zwięszeniem nawożenia pod roślinę następczą po przenicy , bo w polu zostaje bieda .
Podatek rolny w roku 2014 wynosil 2,5q żyta z 1 ha przeliczeniowego .
Ziemia rolna o ktorej piszesz może być w klasie 3a lub 3b ,w każdym jednak razie jej 1 ha to więcej jak 1 ha przeliczeniowy od ktorego podatek w roku 2014 wynisil http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/znamy-stawki-podatku-rolnego-w-2014-roku
Każdy z posiadanych ha należy obciązyć procentową wartoscia skladek KRUS , obciążen ubezpieczeniowych , utrzymania budynków , zakupu odzieży roboczej narzedzi , energii elektrycznej ,utzrymania sprzętu etc. etc i wydatkow wiele Wobec czego wyliczenie zysku na poziomie 3 i wiecej tys zl z uprawy ha pszenicy jest malo wiarygodne .
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 14:43 Sro 1 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="lanz buldog"]
INFOZA napisał:
PSZENICA FIGURA
CENA 780ZŁ =6630-2400=4230 ZYSKU CZY COŚ POMINOŁEM? Very Happy Very Happy Very Happy
/quote]
Oczywiście , podanie gdzie i kiedy to kolega sprzedał owa pszenicę . pomiędzy sierpniem a 31 grudnia 2014 ,uzyskując takową cenę http://www.agrolok.pl/matif/wykres_okno.php?id_menu=291
Ze swojej strony przyjmę każde wyjaśnienie poza gołębiarzami i przedświąteczna sprzedażą na garnuszki milośnikom kutii.
Zanęta wędkarska również odpada.

SORKI KOLEGO MASZ RACJE ZBOŻE SPRZEDANE PROSTO ZE ŻNIW A CENA 680ZŁ więc zysk-3380zł ale nie 0 A materiał siewny pisałem"PSZENICA FIGURA "
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 20:36 Wto 30 Cze 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="INFOZA"]PSZENICA FIGURA
CENA 780ZŁ =6630-2400=4230 ZYSKU CZY COŚ POMINOŁEM? Very Happy Very Happy Very Happy
/quote]
Oczywiście , podanie gdzie i kiedy to kolega sprzedał owa pszenicę . pomiędzy sierpniem a 31 grudnia 2014 ,uzyskując takową cenę http://www.agrolok.pl/matif/wykres_okno.php?id_menu=291
Ze swojej strony przyjmę każde wyjaśnienie poza gołębiarzami i przedświąteczna sprzedażą na garnuszki milośnikom kutii.
Zanęta wędkarska również odpada.
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 20:28 Wto 30 Cze 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

INFOZA napisał:
na jesień nie daje nic bo niemam takiej potrzeby

Ja nie mam tak dobrze , muszę zawsze jesienią skorzystać z materiału siewnego .
Gdy tego nie zrobię , trudno mi dostosować wiosenną ochronę i nawożenie do danego pola , gdyż skąd będę wiedział jaka los obdarzy ,mnie odmianą , lub co gorzej zamiast np. pszenicy będzie tam jęczmień lub np żyto.
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 16:26 Wto 30 Cze 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PSZENICA FIGURA 2014r stanowisko po rzepaku 3 KLASA, na jesień nie daje nic bo niemam takiej potrzeby WIOSNA saletra 250kg/h +wigor 20kg/hoporysk na chwasty Gold+Atlantis+Actirob =600zł mocznik 200kg/h=300zl siarczan magnezu+ekolist =50zł oprysk od grzyba+antywylegacz Tilt turbo + Optimus 0,5/Antywylegacz płynny 1l = 250zł oprysk od grzyba ARTEA +siarczan magnezu+ekolist =100zł siarczan magnezu+mocznik 12kg/h=50zł oprysk od grzyba +odrzywka SOKÓŁ=100zł
ORKA SIEW OPRYSKI =500ZŁ
PODATEK =150
KOMBAJN =300 WYDANE-2400ZŁ zbiór 8.5t/
TAK WYGLĄDAŁO TO W ROKU 2014
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 23:01 Pon 29 Cze 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy
drobiarza policzyłem zysk to dlaczego rolnikom mam nie policzyć dla pszenicy

86 l paliwa marne 450
200kg polidapu 400
200 soli 350
400kg saletry 550
3 razy grzyb 300
hwasty c 200

podatek 150
dobrze by bylo zaorac zasiac i zebrac

600

jest lekko kolo 3000

zakladam plon 6 ton co daje po 500 równo 3000

nie liczylem ze trzeba miec pole ze trzeba miec maszyny i nie liczylem pracy ale tez nie podałem doplat

plon sreni w Polsce według GUS to nie spełnia 4 tony wiec Ci to filantropi i dokładaj równo 1 tys do ha

albo sprzedja po 800 i maja zysk 200zł z ha bez dopłat Razz

tak mi sie wspomniał znajomy lesnik 7 fentów 2 forwastery zasze mi mowi ze to sie inaczej pisze i kara z US 550 tys bo zle ksiegował wypłaty pracownika od tego czasu robi w szarej strefie i kupił 2 mietka nowego
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 09:50 Nie 28 Cze 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielu tu pisało ze propagane sieje i ze szukam dziury w cały

Skoro mamy system uproszczony doplat i jest prawie 1 tys do ha zboża wyliczony na postawie sredniego plonu z gus z lat 1994 do 2004 wiec podali kolo 3 ton

skoro w burakach mozna bylo zmienic dlaczego w zbozach nie mozna

ma ktos 3 bedzie dostwała po 330 do tony bedzie miał to samo
ten co ma 6 dostanie 6 x330

i analogicznie ten co ma9

jak szybko by sie zminilo

przy takich dopłatach pszenice bym uprawiam na nie wiecej niz 25%
bo kukurydza byla by o wiele bardziej oplacalna

pprodukcja zbóz w Polsce tez by mogła sie prawie ze podwoić

ppytanie jak to zagospodarować to inna kwestia

Ale Politycy diete kolo 150tys nie za free dostaja
Ale czy ktoś z forum kiedykolwiek mówil ze coś jest nie tak z systemem dopłat?
zzadowalani jesteście z łak ekologicznych z platnoscia kolo 2000 do ha
no zrobili utrudnienie trawe trzeba sparzać dodatkowy koszt 300 do 400 na ha

a deszcz u mnie pada wiec sie nie bedzie jutro kuzyc

pozdrawiam forumowiczów i zycze udanych żniw i dobrych cen
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 16:56 Sob 27 Cze 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NApisz kolego ile zarabiasz dzis pasówka od 540 do600

konsumpcja od 580 do moze 680

Jakie zyski?
a co z tymi co świnie paśli umarli czy maja 2 lewe ręce?

\Elewarr tez ma puste magazyny

Laughing Laughing Laughing

tak przypadkiem kiedys pracownika elewarru pytałem czy mili kiedys pełne

mieli jak kukurydza z USA z darów przyszła 1mln ton i 2 miln polscy kupili

Pociagami zapełnili bardzo szybko magazyn

a co zrobiliscie by nawet ta cena co jest byla opłacalna?

podesłać kolegą kalkulacje z IZBY ROLNICZEJ ZYSKU 1 opryskiem na Grzyba uzyskali 6 ton ziarna

Ja jak pisalem bylem o 10 razy bardziej zadowolny z systemu skupu po 440 niz z dzisejszego

południe polski zachodnie czesc Polski jest tragicznie mimo braku suszy na 5 klasie zyto usycha Laughing

a co bedzie z napełnia ziarna czas pokaże wiem ze znizwa będą wcześniej niz zwykle

a Wiosna za rok wiecej młyny maja kupic kolo 2,5mln kupują co roku ludzie beda więcej jesc?
4mln odpadło bo 10mln swin jest mniej czy ktoś masowo zacznie produkować ?
na drobiarzy mozna liczyć ze zwiększa produkcje ale oni nie zużywają tyle paszy co Ci od swiń co zostali Very Happy
moze Polacy sprzedadzą ale czy po 200euro bedzie gdzies kupiec 2000tys km od Polski|?

Ale pamietajcie Suszy nie ma w Polsce
Powrót do góry
INFOZA

PostWysłany: 14:26 Sob 27 Cze 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli kolego "szu" wszyscy mają zarobić oprócz mnie(czyli osoby która utrzymuje się z tego co urośnie mu na polu) super masz biznes plan.
A z tymi plonami to w tym roku raczej bym sie tak nie rozpędzał.U mnie magazyn już pusty i zboże poczeka do wiosny Laughing
Powrót do góry
HOKTOR

PostWysłany: 07:51 Sob 27 Cze 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie pszenica ma 9-10 rzędów zapowiada się całkiem ładnie nawet na klasie 5 mam posianą to 8 pełnych rzędów jest, dodam że jestem z podlasia i tu deszcze przechodziły tylko mamy taki mankament że jest mało podmiotów skupujących i u nas ceny nie były nigdy za duże, chyba ze ktoś dalej wysyła tirami.
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:12 Pią 26 Cze 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja osobicie w tym roku przenicy na 10 ton z ha nie widzialem
pewnie GUS taka posiada

pewnie ze widzialem takie pszenice ale nie w obsadzie 500klosów na m

ale coś innego chcialem napisać wiadomo kazdego z nas cena wysoka cieszy ale kij ma 2 końce

Czy nikt sie nie zastanawiał jak to jest kupic pasze z pszenicy ktora kosztowała 1070 to najdroższa jaką sprzedałem rok 2014 syczen albo grudzien 2013

nie pamietam dokladnie ale po tyle dostalem i od razu sie zastanawialem czy ten ktos moze co kolowiek zarobic skoro ptaki sprzedawał po 3,6

młyny podonie make od 1,4 do 1,6

czy nie bardziej przewidywalnie by bylo gdyby oplacalnosc pszenicy byla na 101 euro

pewnie drobiaz by cos zarobil przy takiej cenie pszenicy jako pasza
i młynaz mialby cos z tego poza pylica pluc
a i rolnicy by sie nie zastanawiali czy juz ma koszty pokryte produkcji czy dopiero bedzie miał
Jalk to sie stalo ze nawozy sa 2 a nawet 3 ktornie droższe niz 5lat temu ? lub troche wiecej lat
czy ktos zapomniał ze przy cenie 440 plus doplata dalo sie zarobic na ha kolo 1000 na czysto?

a do kolegi moj sasiad z miedzy ma o wiele lepsze zboze odemnie 6 pieter ma pszenica
Powrót do góry
HOKTOR

PostWysłany: 09:10 Pią 26 Cze 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie widziałeś pszenice 20-rzędową ja spotykam max 12 średnio 10 rzędów wiec plon z twoich obliczeń na poziomie 10 ton, bardziej realny
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 349, 350, 351  Następny
Strona 1 z 351

Skocz do: