Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:56 Wto 21 Paź 2014

Rzepak
Idź do strony 1, 2, 3 ... 358, 359, 360  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szu

PostWysłany: 20:48 Sro 15 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy http://wtwoimdomu.com/?zastosowanie-boraksu,51

Proszę mnie opacznie nie zrozumieć

Ale skoro ten boraks jest taki wspaniały to moze całkiem sie na niego przerzucić ?

Tak do Biznesmenów to przypomniał mi sie takie jeden działkowiec z kilkoma dzierżawami pow 1000ha kazda On oczywiscie ciagnika nie ma bo zajmuje sie czyms innym zatrudnia mase ludzi i miedzy tych swoich pracowników poddzierżawia to co ma w dzierżawie cena za 5 i 6 klase 300 zł ha na rok i ona bierze płatnosci . Sa tez czarne owce co sie buntuja na takie warunki maja 2 wyjscia skulić ogon i pozwolić szefofi pobrać co jemu nalezne z pensji lub usłyszeć ze juz sie narobiłeś chłopie daj innym popracować i bierze nastepny za 300 i nie składa wniosku o doplaty . gosc zatrudnia okolo 1500 osób
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szu

PostWysłany: 15:51 Nie 12 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rooolnik napisał:
Panowie do tej pory tzn poprzedniego roku dużo nawoziłem dolistnie (krystalon pomarańczowy bo mało ma azotu tzn cena za dużo płacimy w wieloskladniku za azot + mocznik najtańszy azot efekty były fajne),ale ile przy tym roboty ,dajesz na grzyba robaka do tego jeszcze czasem regulator hmm i ten nawóz ..........myślę ze lepiej zadbać o makroelementy w glebie a dolistnie nawozić tylko i wyłącznie podczas stresu

ja tez sie bawiłem tym nawozem był duzo tanszy od nawozu od osadkowiskiego czy z Agro efektu

ale od jakiego czasu sam kupuje i sam robię podobny nawoz jak ten krystalon
kupuje azotan potasu siarczan potasu i monofosor w tym roku chnski nawet nie jest zły a od belgiskiego 10% tanszy . Mikro elementy raczej musisz dać dolistnie to tez sam kupuje i dodaje do nawozów tylko jak pisze nie wszystkie mikro elemtnty mozna mieszać razem a jeszcze kondykcionowanie wody ale tego od ogrodników sie dowiedziałem .Kazdy orze jak moze najlepiej to kolego było by na karaiby sie wybrać na wczasy Laughing
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 10:22 Nie 12 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie do tej pory tzn poprzedniego roku dużo nawoziłem dolistnie (krystalon pomarańczowy bo mało ma azotu tzn cena za dużo płacimy w wieloskladniku za azot + mocznik najtańszy azot efekty były fajne),ale ile przy tym roboty ,dajesz na grzyba robaka do tego jeszcze czasem regulator hmm i ten nawóz ..........myślę ze lepiej zadbać o makroelementy w glebie a dolistnie nawozić tylko i wyłącznie podczas stresu
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:25 Pią 10 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregorfik napisał:
szu nie bardzo o wiem o czym Ty teraz te posty napisałeś i do kogo, ale widze, że jednak złamanie, żelaznej zasady (nie odpowiadania na Twoje posty) było bardzo złym pomysłem...

Co do przedszkola to masz racje prawdopodobnie skończyłeś bo literki znasz, szkoda tylko, że z tą interpunkcją gorzej (to pewnie miało być w zlikwidowanej szkole) bo nie można rozkminić o czym i do kogo piszesz.

I nie "synuj" mi tu.

PS. wiecej nie odpowiadam. Twisted Evil
Very Happy Very Happy Very Happy
tato to Ty moze byleś na polonistyce ?
bo z nawozów sie w ogóle nie znasz a siarczan magnezu poza magnezem ma jeszcze siarkę która jest od wielu lat w deficycie z nieba za free nie leci .
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 21:30 Czw 9 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu nie bardzo o wiem o czym Ty teraz te posty napisałeś i do kogo, ale widze, że jednak złamanie, żelaznej zasady (nie odpowiadania na Twoje posty) było bardzo złym pomysłem...

Co do przedszkola to masz racje prawdopodobnie skończyłeś bo literki znasz, szkoda tylko, że z tą interpunkcją gorzej (to pewnie miało być w zlikwidowanej szkole) bo nie można rozkminić o czym i do kogo piszesz.

I nie "synuj" mi tu.

PS. wiecej nie odpowiadam. Twisted Evil
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:59 Czw 9 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy Chłopaki nie plączą kolego Laughing Laughing Laughing

Ja mądry nie jestem tez cytowałem kiedys dr hab dzis moze i ten ktos jest prof ale mam nadzieje ze takich bedeni nie mowi cyt randap jak dotrze do gleby to mikro organizmy go rozłożą taki to bezpieczny środek ,, koniec cyt .

i Wiesz co tak moze z 2 lata mi sie to podobało mimo ze wtedy wogóle nie stosowałem glifosatu ale pojawiła sie wdowa tez dr hab jakies nauczki o owadach wspominała swoja kariere naukowa i staż w angli dobrze ze był 3 mies Pojechała w pole a oni na słodyszka poprzeczki opryskali kawał 100ha a reszte robaki zarły za tydzien znowu plantacje oglądała liczyla straty , i tak mineło 3 mies okazało sie ze po 3 albo 5 tyg rosliny sie bardzo regenerowały i wystąpił efekt nad kompensacji strat . potem cos wspominala o swojej pracy w polsce ze jeszcze w latach 90 znajdowała w glebie resztki trufloaniny ja ten srodek raz w rzepaku uzyłem i kilka lat w pszenicy rzepak to porazka ale w przenicy nic za 12,2 zł na ha mi lepiej miotły nie zniszczylo ale w kolejnych latach było słabsze działanie .
Ale od tego czasu mimo ze nie wiedziałem ze monsanto nie jeden proces przegrało ze podaja nie prawde o bezpieczeństwie srodka juz nigdy nie cytowałem tego dr hab . Chciałbym by ludzie co sa na tym forum zastanowili sie 2 razy zanim beda cytować specjalistów z intermaga podałem wyniki badan dla nawozów chelatowanych jak i soli nawozów rożnych nie ma mowy o 10 i 90% pobierania roznice sa 2 do 3 % poproście specjalistów o wynika badań ,
Nawet jak bede mieli takie badania ja zawsze mogę wam podesłać badania o wynikach odimiennych ale to tez nie jest coś nadzwyczajnego .
Bo zawiłosci w stosowaniu nawozów srodków jest tak wiele ...
Ja nie mam sie za specjalistę bo nim nie jestem brak mi wiedzy i tu sie z Toba kolego gregorfik zgadzam w 100% Cool
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 21:19 Wto 7 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Synu pierodoły piszesz o mikro elementach
i nie tylko o mikro o nawozeniu mocznikiem to ja po pijaku i na trawie bym takich
rzeczy nie napisał efektywnosc w polsce pobierania N z nawozu doglebowo to okolo 30 % w europie kolo 50
dolistnie nawet w polsce masz kolo 90 %
i skoro Twoja uczelniana co tydzien podawała roslinka mocznik dolistnie to lekko mogła dać pełna dawke potrzebna np zbożą to jakim cudem okazało sie ze przy tej samej dawce N podanego doglebowo i dolistnie roslny dolistne słabo wygladały? Cud

ja juz dawno jestem ze mam problem z dobraniem minimalnej dawki mikro skladnika

problem jest inny czesto jest tak ze panie jednego tu przyklad z Zn podajać go musisz go podać bez N prawie wszyscy producenci helatuja go z amoniakiem wiec azot masz gratis i gówno a nie efekt z Zn wiec Twoja teoria sie sprawdzi ze nie doczekasz efektów

ja potrafię roślinki nieźle poparzyć przy dawaniu Zn efekt prawidłowo wykonanego nawożenia cynkiem jest w pelni wegetacji w ciagu 1 tyg moze 2
z żelazem tez takie cuda potrafie

z borem mam problem choć sa jakies informacje ze włąsnie przejasnia roslin to odziaływanie boru ale inne skadniki tez takie skutki wywołuja

Ja Ciebie sobie nie przypominam tu starałem sie znalezć rozwiazanie dlaczego jednym sie bor rozpuszcza w wodzie a innym tworzą sie zawiesiny ale
Tu kolega ewidentnie podaje w formie kwasu bor ale podaje jakas nazwe ktorej najzwyczajniej nie znam ja przedszkole skończyłem a podstawówkę juz mi zlikwidowali

Ja tam do Ciebie nic nie mam ani do innych forumowiczów pamiętajcie wszyscy sa 3 rodaje prawyd pzdr
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 20:09 Wto 7 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu cytowałęm kissmy bo to on pisał o ekspertach z adob i intermagu. Tobie nie odpowiadałem nic bo już kiedyś Ci pisałem, że nie będę odpowiadał na Twoje posty bo to najczęściej przeradza się ciągnącą się na kilka stron kłótnie i zasadniczo się tego trzymam.

Kissmy w linku który podałeś, wszędzie jest mowa o pH gleby a nie wody użytkowej to podstawowa sprawa, i oczywiście co do pH gleby jest tam sama prawda. Woda w oprysku to nie to samo zapewniam a czemu to opisałem w skrócie nie wchodząc w szczegóły w poprzednim poście. pH możesz mierzyć wody a i tak nawet jak Ci wyjdzie hipotetycznie bardzo niskie to i tak w duzej mierze mikroskładniki będą dostępne. Co innego oczywiście ŚOR.

Dlatego szu nie przejmuj się tak tym pH i nie oczekuj na reakcję rośliny po podaniu mikro- bo takiej reakcji nie dostrzeżesz chyba, że dasz próbki do analizy. niedobory mikro są dość trudne do zdiagnozowania (poza niektórymi charakterystycznymi) a "reakcja' na podanie składnika "brakującego" po wystąpieniu niedoboru jest tym bardziej bardzo trudna do zaobserwowania zwłaszcza zaraz po podaniu. Jeśli natomiast gdzieś wystąpi niedobór mikropierwiastka to nie wystąpi on na 2 roślinach buraka na polu Wink

Szu co do gospodarstw to należy je podzielić na gospodarstwa duże i gospodarstwa biznesmenów Cool. powierzchniowo takie same a zarządzanie zupełnie inne heheh
Przykład z życia. Gospodarstwo wielkie jak w stanie wyoming w stanach a właściciel biznesmen dowiedział się, że przewódkowe pszenice świetnie sypią (nie usłyszał w jakich warunkach i po czym) no to ciach po rzepakach wszyscy siali ozimą a on spokojnie czekał do połowy listopada i walnął same przewódki Laughing
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 19:17 Wto 7 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pH od czasu do czasu mierzę, ale tylko wody, ale muszę zająć się na poważnie tym zagadnieniem

a co ze szkodnikami? znalazłem jakąś larwę na korzeniu, czym traktujecie plantacje, bo ja rozwaliłem tylko pchełkę
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:00 Wto 7 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregorfik przyjacielu cytujesz gościa z kujawsko pomoskiego a piszesz ze mi eksperci intemaga coś odpowiedzieli ja tych ludzi cenie i szanuje ale ich rady wdrażam ostrożnie

pewnie ze nie mam takie wiedzy jak Ty wiec pytam sie ludzie i pisze na tym forum bzdury nie to co Ty jak juz coś napiszesz to prof cytuja Ciebie przez kilka lat

SOR jedne dobrze znosza niskie ph inne wrecz przeciwnie ja osobiscie wiem o kilku substancjach co dobrze działaja w niskim ph

Stabilizowanie wody by nie miala innych zwiasków do przereagowania to inna bajka a ze najtaniej jest dać kwas azotowy i efekt wtóryn obniezenie ph wody to wypadek przy pracy ale tego nie robisz wiec ...

masz czym zmierzyć ph cieczy użytkowej ? bo po wypowiedzieć Twojej wynika ze nigdy nawet tego nie badałeś ,
ja sie nie czepiam ale w tym haśle ogrodniczym jest napisane ma mała trwarosc w glebie nawożenie doglebowym dolistne nie jest nawozenie do glebowym chyba bo juz sam nie wiem niech kolega gregorfik rozstrzygnie czy jest czy nie o na duża wiedze .
Duze gospodarstwa robia róznie blisko mnie bylo takie duze gosc tak dbal ze rolnicy mali patrzyli z zachwytem na jego prace i pomysłowosc dzis kupił to Poznaniak ma na polu nawet gorzej niz mali rolnicy ale kupił jego farme na własnosc i ma 2 helikoptery do pozniamia w koncu ma 200km

a mało tego czasem sie własciele zmieniaja czasem sie dzieli 1 duze na duzo małych działek czasem duze połyka małe róznie to bywa

panowie ja juz nie jeden raz madre głowy pytalem o ph roślin o temperature roślin ale nie uzyskałem na tak banalne pytania odpowiedzi
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 20:29 Pon 6 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co się orientuję pH powyżej 6 rozwala wiązania chelatów EDTA (a te są najbardziej rozpowszechnione, ze względu na cenę), co prawda nie opieram cieczy na wodzie morskiej i zazwyczaj jeszcze dodaję jakiś multi zakwaszacz to jednak pH ma kluczowe znaczenie, dla przyswajalności mikroelementów

http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2213
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 20:10 Pon 6 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
ja stosuję boran sodu (solubor) w bardzo złożonych mieszankach nawozów dolistnych, nie wiedziałem, że jest to suplement diety http://www.longevitas.pl/index.php?id=91 (chyba zacznę to przepakowywać w żelatynowe kapsułki;)

na każde moje pytanie dotyczące pH cieczy roboczej i pszyswajalności poszczególnych mikroelementów i ŚOR 'eksperci" adoba i intermagu twierdzili, iż nie ma to znaczenie, jak śmiem przypuszczać dostateczna wiedza rolników w tym zakresie i dostęp do homogenicznej wody miałyby kolosalny wpływ na ich sprzedaż, pH można łatwo wyregulować, podobnie jest z napięciem powierzchniowym, wielkoobszarowe gospodarstwa opierają ciecz roboczą do każdego zabiegu na odpowiednim roztworze siarczanu magnezu i mocznika, ale w małych gospodarstwach brakuje warsztatu i wiedzy, aby osiągnąć lepszą efektywność stosowanej "chemii"

Eksperci Adoba i Intermagu bardzo dobrze Ci powiedzieli, szu nie po raz pierwszy w swych dywagacjacjach myli podstawowe pojęcia wynikające z braku elementarnej wiedzy.
pH roztworu ma znaczenie co do skuteczności zabiegów ŚOR a nie dostępności składników pokarmowych czy ich "skutecznego" wpływu na roślinę. pH w rozważaniach nad wpływem mikroelemenów ma znaczenie w przypadku gleby, gdzie zachodzą w zależności od pH rożne reakcje miedzy poszczególnymi "komponenentami" gleby w określonym jego zakresie. Stąd tez między innymi stosujemy mikroelementy dolistnie (najczęściej) bo unikamy tychże niepożadanych reakcji i spadku skutecznoścci zabiegu. I pH roztworu jeśli ma jakiś wpływ na skuteczność podania mikroelementów to oczywiście jest ona daleko daleko drugorzędna co potwierdzili Ci zgodnie obaj eksperci, no chyba, że zakładać, że się zmówili i celowo kłamali Wink

Najczęściej zakazy mieszania niektórych nawozów wynikają z przechodzenia roztworu w jakieś dziwne formy, kłaki osady a na to już np pH może mieć wpływ (ale nie musi), stąd tez u mnie coś sie kłacze a u kogoś innego nie.

Co do dużych gospodarstw tam sie raczej mało używa siarczanu i mocznika doslistnie, takie są moje obserwacje.
Ma być szybko, wydajnie i nieść niskie ryzyko poparzenia bo zabiegi są często wykonywane w warunkach które to ryzyko podnoszą. Dodatkowo używa się mało wody (80-150l/ha)(szybko i wydajnie a poza tym tanio).
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 19:13 Pon 6 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

solubor produkuje borax, sprzedaje adob, zawartość boru 17,5%, jest to sól sodowa kwasu borowego, oczywiście nie dodaję tego do herbicydów, one idą zawsze solo,

z borem z tego co słyszę są największe problemy, przede wszystkim z galaretowaniem cieczy, a w ubiegłym sezonie słyszałem o zniszczeniu plantacji rzepaku właśnie borem (2 x za duża dawka), co teoretycznie nie powinno się zdarzyć
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:07 Pon 6 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kto to produkuje ? ile ma procent boru

uparty jest ale spokojnie jakoś to rozgryziemy

cudów nie ma skoro jedni zalecają inni nie to albo ktoś sie myli albo jednak to sie rózni tak na pierwszy rzut oka to kwas plus zasada zawsze powstanie sól wiec nie o to chodzi ale to juz pisałem

Wiec prawdopodobnie to Twoje to musi być kwas bo większość mikro elementów ma kwasny odczyn podobnie jak nawozy p zawsze K lekko kwaśny ale tez kwasny mocznik jest alkaliczny ale nie duzo bo ph kolo 7

a skoro Ci herbicydy i inne srodki tez dobrze działają to nie wykluczasz mojej tezy ze obnizenie ph wody wpływa korzystnie na działanie środków chodz widzialem juz opinie ze na szkodniki ph powinło być wyzsze niz 7 ale 2 opinia przeczy pierwszej Cool
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 12:23 Pon 6 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój solubor to pentahydrat tetraboranu disodu, stosuję go w tęgich mixach razem z super5 (taki mix chelatów adoba) uzupełnione jeszcze odpowiednimi mikroelementami (w zależności od uprawy) + folicare (dolistny NPK) + siarczan magnezu + mocznik + w zależności od potrzeby fungicyd + insektycyd (kolejność mieszania zgoła odmienna)
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:23 Pią 3 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://adob.com.pl/produkty/solubor kolego to stosujesz ?

bo ja sam nie wiem czy to jest Na2B4O7

czyli boraks

czy to jest H3BO3

bo na skad chemiczny 17.5 B to ma kwas borowy ale solubor na kwas moim zdaniem nie wygląda ale mogę sie mylić

ale tak dla Twojehttp://sklep-galvet.pl/inkabor-kwas-borowy-granulat-25kg-p-3745.htmlj ciekawości i dla swojej popatrz co konkurencja sprzedaje
jeszcze mozna mieć
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 17:05 Czw 2 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy

troche mnie bolało ze zrobilem bład podać ze kwas borowy jest zawsze w postaci płynnej to nie jest prawda czysty kwas borowy ma okolo 17,4% Boru Boraks jak pisałem wczesniej ma 50% mniej ale to jest kwas a to jest zasada

To co Ty kolego masz to jest jeszcze inna forma popatrzę i napisze co to jest ,Duze gospodarstwa to sa takie co w ogole wody do oprysku nie uzwaja Razz

Adob czy intermag nie maja intersu Ci podawać jakie jest optymalne ph dla włachania sie nawozu jak rownie takie interesu nie maja koncerny chemiczne sprzedajace srodki pokarze Wam kiedys badania krajowe nad skutecznoscia srodków w zaleznosci od ph wody . jeden przykałd co robi wraznie to 33% i 88% skuteczności w tej samej dawce tylko z woda o współczynniku EC ponizej 0,5 a druga zwykła woda . teraz sam sobi odpowiedz czy sprzedaż wzrosnie jak bedziesz wykorzystywał wiedze
a tak swoja droga jeszcze kilka lat temu siarczan jedno wodny z itermagu na mnie robił wrazenie dzis jest tylko droższy od siedmio wodnego . a jest juz rosyjski siarczan magnezu w detalu poniezej 1000 za tone wiec Adob musi coś pomysleć nad kierunkiem zakupów siarczana magnezu

Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 13:06 Sro 1 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja stosuję boran sodu (solubor) w bardzo złożonych mieszankach nawozów dolistnych, nie wiedziałem, że jest to suplement diety http://www.longevitas.pl/index.php?id=91 (chyba zacznę to przepakowywać w żelatynowe kapsułki;)

na każde moje pytanie dotyczące pH cieczy roboczej i pszyswajalności poszczególnych mikroelementów i ŚOR 'eksperci" adoba i intermagu twierdzili, iż nie ma to znaczenie, jak śmiem przypuszczać dostateczna wiedza rolników w tym zakresie i dostęp do homogenicznej wody miałyby kolosalny wpływ na ich sprzedaż, pH można łatwo wyregulować, podobnie jest z napięciem powierzchniowym, wielkoobszarowe gospodarstwa opierają ciecz roboczą do każdego zabiegu na odpowiednim roztworze siarczanu magnezu i mocznika, ale w małych gospodarstwach brakuje warsztatu i wiedzy, aby osiągnąć lepszą efektywność stosowanej "chemii"
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:10 Wto 30 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a Ci co z wszystkim mieszają to jaki bor podają w formie stałej czy płynny

Ja znałem ze amerykanie robili badania na ludziach jakaś chorobę leczyli i wynika mielie takie ze 70% pomagała ale i 12% bez leku borowego a na placebo tez pomagało i coś mi sie wydaje ze na roślinach jest podobnie

Ja u siebie takich ostrych objawów braku boru nie miałem a jak miałem to były pojedyncze rośliny np 2 buraki na 1 ha miały zdeformowane liście i korzen tez nie zaciekawie wyglądał ale powodów ze rosliny jednostkowe nie pobrały tego składnika jest więcej niz ja mam palców łącznie z stopami Laughing
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:01 Nie 28 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daj linnk albo jakis namiar do goscia Very Happy bo ja zamiast wczoraj pić to tak sie zastanawiałem skad taka rozbierznosc i bor mozna nie tylko w postaci boraksa podać to to samo co Solubor

to ma silnie zasadowy
ph ale i mozna w postaci kwasu borowego to z koleji ma sline ph ale kwasowe kolo 1 ale ma o 50 % wiecej boru i ta forma przy mieszaniu z mocznikiem zasadowe ph saletra wapniowa to mogło by własnie sie robic ciekawie
nie pisze nazw handlowych nawozów bo to co płynne na 90 % jest na bazie kwasu borowego a to co biały proszek to własnie naturalny boraks Laughing
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 21:42 Sob 27 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazłem źródło: jest nim Pan Dariusz Szkudlarek, z przedstawiciel firm Floroland i Sakata
pisze również że boru nie miesza się z mocznikiem , saletrzakiem, saletrą amonową, saletrą wapniową i magnezową
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szu

PostWysłany: 17:52 Sob 27 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gregorfik napisał:
malkolm2 napisał:
boru nie wolno mieszać z siarką,
jeśli już chcesz coś do niego dodać to fosfor lub potas

Od zawsze tak robie. nigdy nic się nie stało.

Very Happy Very Happy post stary ale kolego jak bys sobie przypomniał kto dostrzegł złą ceche przy łaczeniu boru z siarka to byłbym wdzieczny

Ja to postaram sie przedstawić po swojemu

ja tez mam problem z dawkowaniem boru w rzepaku w burakach bo z moich durnych obserwacji jest bark reakcji rośliny albo zła reakcja Probowałem dawać z insekcydami z z herbicydami ale cosjest zle rozpuszcza sie dobrze i wydzielin nie ma
ale totalny brak działania lub rośliny przejaśni chodz ten 2 objaw mogłbyć predzej od skrucenia roślin .

A teraz dlaczego tego nie powinło sie łoczyć bor jest najczesciej w postaci boraksu czyli ph kolo 9 nawet siarczan magnesu ph ma od 6 do 7 jak dacie jakis fosfor co bedzie z kawasu fosforowego to ph macie kolo 3 moze 4 wiec moze o 1 wam podniesieprzy małej dawce boru np stosunek boru do P 1[10
. Ale czy przy okazji nie zablokujecie fosforu jak dacie wieksza z dawke boru i ph przekroczy 7 ? Cool Cool

A tym co sie dobrze fosfor i bor rozpuszcza bez zawiesin to na 100 % fosfor z nawozu jest w postaci kwasu i EC wody stabilizuje do poziomu poniej 0.5 i dlatego wszystko wydaje sie byc dobrze panowie papierki lakmusowe kazdy z nas juz dawno powinien mieć bo nawet nie wiemy jakie mamy ph w tym co pryskamy Shocked
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:23 Nie 14 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darko136 napisał:
Pytanie z innej beczki. Na jednym kawałku sianym 15.08 tuż przed deszczem trochę przesadziłem z ilością wysianych nasion i teraz jest trochę gęsto, poza tym rzepak rośnie jak oszalały. Czy zastosowanie Caryxu lub Toprexu jak jest gęsto ma sens, bo czytałem kiedyś że stosowanie tych środków przy gęstym siewie nie przynosi dobrych efektów.

jak masz brony a rzepak jeszcze nie skrył pola to mozesz go na poprzek przebronować to pomoze

ja widziałem u nas jeden gosc starej daty ma takie ciezkie brony ale delikatnie wiosna przed nawozem rusza ziemie w rzepaku tymi bronami ma dobrze zasiany pisze o obsadzie ale u niego te bronny wiele nie wyrywaja rzepaku
Powrót do góry
darko136

PostWysłany: 18:42 Pią 12 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie z innej beczki. Na jednym kawałku sianym 15.08 tuż przed deszczem trochę przesadziłem z ilością wysianych nasion i teraz jest trochę gęsto, poza tym rzepak rośnie jak oszalały. Czy zastosowanie Caryxu lub Toprexu jak jest gęsto ma sens, bo czytałem kiedyś że stosowanie tych środków przy gęstym siewie nie przynosi dobrych efektów.
Powrót do góry
maroLEK

PostWysłany: 01:37 Wto 9 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ślimax u mnie na obrzeżach rozsypany, więc to raczej nie slimaki. Miejscami też się trafiają dziury w listkach takie z biała obwódką, chyba pchełka, szczególnie na polu mocno zasklepionym przez ulewę. Chyba wypłukało zaprawę Nu...., tę co to jej nie wolno Cool , a może to dlatego, że rzepak bardzo rzadko tam powschodził ? ...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 358, 359, 360  Następny
Strona 1 z 360

Skocz do: