Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam widze że nam zabrali świetny temat:) Jak tam przygotowania do uprawy itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem Glifosat i w przyszłym tygodnu będę musiał go wypryskać bo zaczyna się zielenić pod buraczki a że z 2 tygodnie musiałbym czekać z uprawą więć może pod koniec tygodnia wystartuję z opryskiwaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zamówiłem Glifosat i w przyszłym tygodnu będę musiał go wypryskać bo zaczyna się zielenić pod buraczki a że z 2 tygodnie musiałbym czekać z uprawą więć może pod koniec tygodnia wystartuję z opryskiwaczem.
grzesiu gdzie ty mieszkasz bo umnie na dolnym slasku dopiero w poniedzialek zeszedl snieg i niema mowy by jakies chwasty sie zielenily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Rawiczem a co ch chwastów to dziś mamy 1 kwiecień Panowie. Nikt was jeszcze nie naciągnoł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie i ile proponowali byście wsupać nawozy na pole pod buraki gdzie na zime było wapno a przed tem rosła pszenica ale bardzo mizerna pole wyjałowione bez obornika, mam takie pole teraz i nie wiem co zrobić jakieś pomysły macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na jesieni nie dałeś obornika ani fosforu i potasu to lepiej zasiej coś innego, chyba ze gleba bogata w składniki. Zrób analize to będziesz widział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najesień niedane nic tylko CaO ale to jest jeszcze przed orka na wiosne chce orać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kontraktujecie już buraki? Widzieliście w krajowej spółce cukrowej są dwa limity jeden jakiś cukrowy a drugi tonarzowy jak to rozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Centra: No masz dwa limity podane gdyż zawartosć cukru w buraku można przeliczyć na mase buraków i moze sie okazac że możesz mniejszą ilościa buraków wykorzystac limit gdyz cukru bedziesz miał wiece w burakach i na odwót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ze podobnie jak w ziemniakach - kontraktuje sie skrobie, a nie ziemniaki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi niemiec zaproponowałże jak przekrocze limit to może kupić odemnie buraki ale cukier z nich zmagazynuje za co poniosę część kosztów magazynowania a w następnym roku będę siał mniej o tyle ile mojego cukru jest w magazynie. nieźle kombinuje. Ja już od kilku lat mam napisane ile ton buraków mogę sprzedać za najlepszą cenę ale przy polaryzacji 16%. Czyli defakto kontraktowany jest cukier a nie buraki. Najbardziej denerwująca jest ciągle zmieniająca się w dół kwota limitu. Ciekawe kiedy będzie szła w górę- nigdy zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany że to jest Sunzucker.

 

W otmuchowie taka sama masakra - umowe podpisaliśmy dopiero 31 marca - skandal! Dobrze że wiosna opóźniona.

W takim tempie ot nie wiem kiedy przywiozą nasiona?

 

A miał być taki "ordnung"!

Miało być tak pięknie - wyszło jak zwykle.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też do niemca ale do pfeifer i langen. Nas już szkolą od ponad 10 lat jak produkować najlepsze buraczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem przekonany że to jest Sunzucker.

 

W otmuchowie taka sama masakra - umowe podpisaliśmy dopiero 31 marca - skandal! Dobrze że wiosna opóźniona.

W takim tempie ot nie wiem kiedy przywiozą nasiona?

 

A miał być taki "ordnung"!

Miało być tak pięknie - wyszło jak zwykle.

Pozdro.

 

a ja jestem pewien, że to jest SUDZUCKER

u nas nie dali nawet umów, tylko złożyliśmy autografy pod ilością limitu, bez potrąceń, bo jeszcze nie wiedzą ile mają obciąć, coś ok.12% w zależności od indywidualnej polaryzacji ubiegłorocznej, tylko skąd oni mogą wiedzieć jaka będzie w tym roku i jeszcze podpis pod nasionami i talony na chemie.

I cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niemiec obcioł 10% w stosunku do sumy zeszłorocznego limitu. Jak biorę połowę koraba a resztę załatwiłem sobie lewe ze Syngenty ale nie pamiętam odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre korab bardzo dobra odmiana ale nie zauważyłeś że polskie są kruche? a pozatym jak CI się udało lewe:)? ja też tak bym chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siejesz gammo to będzie łupać kleine nie łupie , ja sieje aeromatem i też nie łupie

 

Jak myślicie ile można za siewnik gamma wziąść mam do sprzedania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie niemiec obcioł 10% w stosunku do sumy zeszłorocznego limitu. Jak biorę połowę koraba a resztę załatwiłem sobie lewe ze Syngenty ale nie pamiętam odmiany.

 

lewe ? połowa ? u mnie cukrownia liczy ile ha mam obsiać i daje nasiona na całość, muszę brać nawet zapis jest w umowie mogę sobie tylko odmiane wybrać z listy wystawionej przez cukrownie i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas też tak jest że musze określoną ilość wziąść nasion ale mi chodzi że nie łupią się w siewniku tak to nie hehe ale są kruche przy zbioże polskie a zachodnie twardsze zauważuliście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest prosta wymówka zostały mi nasiona z zeszłego roku albo sieję bardzo rzadko. U nas też od 2 lat musi być numer działki na której będą siane buraki i ich powierzchnia na umowie kontraktacji. Ja sieję starym kleinem mechanicznym i jedna sekcja mi kruszyła bo była podjechana ale tokarz to wyprostował i już jest OK.

A ci ile siejecie ja co 21 cm. W zeszłym roku nawet zwiększyłem rozstaw do 52 cm ale to nic nie daje 2 cm. W tym roku wrócę jak bym czasem musiał brać firmę do kopania buraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak siałem unicornem to co 16 cm i międzyrzędzia 45 cm teraz aeromatem co 15cm i międzyrzędzia 47,5 cm

 

 

grześ ty dość żadko siejesz chyba 1 jednostka starcza ci na 1 ha

 

 

Mnie w tamtym roku najlepiej plonowała KUJAWSKA ,

 

Korab i tristan niewiele mniej

 

najgorzej mi plonowały janus i lubelska

 

polaryzacja była ponad 20% z każdej odmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...