Skocz do zawartości
Sebastian

Ciagniki sprowadzone z zagranicy

Rekomendowane odpowiedzi

mysle nad sprowadzeniem z zagranicy ciagnika marki zetor 7745 lub 7245 co wy o tym sadzicie czy mi to sie oplaci na co mam zwrucic uwage i gdzie kupic i za ile co musze zaplacic i ile po przekroczeniu granicy

 

wypowiadajcie sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle nad sprowadzeniem z zagranicy ciagnika marki zetor 7745 lub 7245 co wy o tym sadzicie czy mi to sie oplaci na co mam zwrucic uwage i gdzie kupic i za ile co musze zaplacic i ile po przekroczeniu granicy

 

wypowiadajcie sie

Ja wzięłem ciagnik od kolesia który z tego żyje tzn sprowadza głównie Zetory z Holandi... O ile sie nie myle to za ciągniki nie ma chyba nic do płacaenia... jedyny kosztychyba wiążą sie z tłumaczem bo musi przetłumaczyć dokumenty... A jak jest jakiś podatek czy coś to przynajmniej ja tak miałem że w umówie z holendrem było wpisane 100 euro i po sprawie:P Nawet jak jest akcyza jakaś to z tej sumy nie wyjdzie dużo:P W sumie warto bo za nieduże pieniądze możesz dostać zdrowy ciągnik.. Tylko że musisz mieć tam kogoś kto ci złapie taką okazje bo jak sam pojedziesz to wątpie że na szybkiego uda ci sie coś sensownego znaleźć:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybkiego nie musi byc moge tam nawet tydzien posiedziec ale zeby znalesc cos sensownego ... a jakiego zetora kupiles za ile i z ktorego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na szybkiego nie musi byc moge tam nawet tydzien posiedziec ale zeby znalesc cos sensownego ... a jakiego zetora kupiles za ile i z ktorego roku

No ja kupiłem 12045 z 1986 roku, fajny zadbany wszystko kompletne i sprawne widać że nie ma wyjechane za dużo bo jeszcze nie jest nic specjalnie wyciechlane. Wyszło mnie to 29 tys. zł bo zrobiliśmy to jakbym ja ten ciagnik sam sprowadzał bo inaczej musiałbym doliczyć jeszcze VAT... Dodam że w tym czasie żeby dostać coś w polsce tu w tym stanie to musiałbym położyć jakies 40tys.zł i jeszcze nie miałbym pewności czy to będzie dobry sprzęt. Robie teraz nim drugi sezon praktycznie bez awaryjnie.

http://www.traktory.for.pl/

Tu masz stronke tego kolesia co prawda on ją żadko aktualizuje ale mniej więcej taki u niego zawsze jest stan. Ostatnio na placu stało jakieś 15 ciagników bo naprzywoził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami handlarze sprzedają ciągniki do remontu, w wielu przypadkach awarie nie są poważne. Można kupić dobry ciągnik za małe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy wyhazd po ciagnik np do niemiec po zetora to dobra sprawa

jak masz tam znajomości z ludzmi z komisów to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Niemiec z reguly sa juz ostro wypracowane a jezeli nie to dosc drogie. Relatywnie najnizsza cena w stosunku do ilosci przepracowanych godzin i stanu technicznego to ciagniki z Hollandii (przynajmniej takie jest moje zadanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na slowacii a z czechami to mi chodzio cz sa wogule dobre na sprzedanie i do slowaci tez to sie tyczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na slowacii a z czechami to mi chodzio cz sa wogule dobre na sprzedanie i do slowaci tez to sie tyczy

Tam poziom ciagników jest porównywalny do tych w polsce... Oglądąłem raz czaskie czy słowackie stronki to to juz też wyglądało jakby swoje zrobiło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w polsce ciągniki stoją??? Ciagniki są do roboty i niegdzie na swiecie sie nie obijajom!!

ale zalzezy od kogo sie kupi jeden wlasciciem dba a drugi nie a wy muwicie ze zalezy od kraju!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a znasz jakies czeski i slowackie stronki jak tak to podaj

Tutaj gdzieś w poście a stronkach z maszynami były chyba to zajrzałem... No i był juz chyba temat o ciagnikach spr z czech to to mogło tam być. Dokładnie teraz już nie pamiętam:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

stroeny w Czechach - np.:

1. http://www.bohatec.cz/01.html

2. http://www.lainka.cz/stroje.asp?catid=1&nadpis=Traktory

3. http://www.agrobazarlipa.cz/

 

 

Powiem szczerze - część firm zajmujaca się ściąganiem ciągników z zagranicy to instytucje cwaniackie, mające gdzieś to, że do nich piszesz maile, nie ukaktualniają ofert na stronach www . Pisza Ci - tak oferta jest nieaktualna - sprzedane. Piszesz do np. Danii 4 miesiące później - bo widzisz dalej interesujący cie ciągnik - niby sprzedany - i dowiadujesz się, że tak naprawdę stał i stoi nadala na placu. A dealerowi krajowemu nie chce się go ściągnąć... teraz powiedz mi jak mam zaufać takiemu (słowo zostało usunięte)owi przy dokumentacji, skoro robi mi on pretensje przy informacji o ofercie....

 

Znam u siebie kilku kolesi którzy ściągają ciągniki itp. ale wiem o przypadkach kiedy koleś znalazł na necie ciągnik za 15 tyś , a dzięki ich usługom zapłacił 23 tyś - transport i widzi mi się...

 

Po za tym terminowość i kontakt z tymi ludźmi jest utrudniony - często gęsto jakbyś rozmawiał z krzesłem czy słupem...

 

Zatem polecam rozwagę i podjęcie kontaktów z osobami , które juz korzystały z usług firmy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a z czech

Z Czech to szkoda brać ciągnika, nawet jeśli jest tańszy, ale jest wyjechany. Kiedyś jeden gościu opowiadał, że kupił jakiś tam ciągnik z Czech i coś tam olej brał czy coś i potem jak rozebrał to okazało się, że ma tuleję pospawaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest regula że z czech to tylko złom trzeba zawsze uwazać co kupuje sie nie zlaeznie od kraju np. jak chodziłem po komisach to w takim komisie w wielkopolsce bloki ciagników np.c360 były pospawane od dołu miąły wstawione lemiesze!! a z zewnatrz miały nową maske i kabine fajną z tych nowych i pomalowane ale znajomy mechanik powiedział żeby spojrzeć pod spod heh wiec nie ma reguly można kupić wyjechanego JD w niemczech w czechach w polsce trza zawsze patrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niemiec, czech, słowacji czy z chin - ciągniki przecież nie stoją, tylko pracują. Ja kupiłem Fortschritta 323A z niemiec i jestem bardzo zadowolony - opłaty to 60 zł za tłumaczenie + koszt przeglądu i tablic. A tak na marginesie to handlarze ciągników zbijają grubą kasę. Dla przykładu ja za fortschritta dałem 13 tyś. zł od handlarza a on w niemczech zapłaci za takiego od 1 do max 2 tyś euro ale średnio ok 1500 euro stoją a więc przebitka niezła - no trzeba doliczyć jeszcze transport. A więc ponad 100% a nawet duzo ponad 100 % zarobku na 1 sztuce bo średnio u nas za takiego trzeba zaplacić ok 20 tyś zł. Ale jak mają łeb na karku to robią kaskę każdy robi to w czym jest dobry ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , juz pare lat siedze w ang. i sciagam ciagniki dla przyjaciol i znajomych . Pracuje na farmie i miedzy innymi ciagniki ktore sprowadzam to czasami te ktorymi jezdze ja sam lub znam ze ktos z innych farmerow uzytkuje i wiem o ich historii wszystko no prawie i znam od nowosci. Zgadza sie sa tansze, duzo i mysle ze w lepszym stanie . Nie spotkalem sie z tym by 110 koni podczepic do 4 obrotowej. Ciagniki sa regularnie serwisowane wiec nie prawda jest ze trzeba wszystko zmieniac tj. oleje i tp, bo sciagnolem kilka co mialo serwis kilka tyg temu. Co do transportu to kazdy kierowca tira za 3- 4 tys zlotych weznie do polski ciagnik bo po co ma pusto jechac i jest to bardzo proste do zorganizowania. Co do stanu , to jak kupujesz od farmera w anglii, i jak twierdzi ze ciagnik jest ok , tzn ze tak jest, ( no ja sie jeszcze nie naciole) zawsze dobre paliwo i oleje bo nikt sie nie bawi w wymiane tylko serwis przyjezdza. Tylko jedno sa brudne w srodku i z zewnatrz i to bardzo jednak wiekszosc jest garazowana.

Jednymi slowy oplaca sie sprowadzic ciagnik z angli . Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...