Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:25 Pią 24 Paź 2014

Facelia na nasiona.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zieluch111

PostWysłany: 13:20 Wto 7 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już pisze
Smile
facelia została zebrana w ostatnią niedziele
plon będzie raczej marny około 250kg ha ale to przez suszę w sierpniu bo bardzo nierównomiernie kwitła i ciężko było utrafić w termin zbioru część roślin całkowicie się osypała na głównym pędzie a część miała jeszcze całe zielone kwiatostany
zbiór ciężki nie czekaliśmy na całkowite zaschnięcie roślin gdyż każda mgła rosa obfita o tej porze roku powodowała pękanie i osypywanie sie nasion
zebrane przyczepka w burtach "4" na brudno gdyż na mokrych badylach nie dało się na czysto wszytko wyjeżdżało za kombajn
tak czy owak miało być wielkie ... a nie jest najgorzej Smile
jeśli ktoś poszukuje nasionek facelii to chętnie sprzedam około 500 kg:) czystej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
żelazny

PostWysłany: 18:59 Nie 5 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zieluch 111 napisz wyszła Ci ta facelia siana w czerwcu /???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
reds83

PostWysłany: 08:57 Sro 1 Paź 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wjacek napisał:
Tak kolego masz rację u mnie jest lepsze zejście.

Ale gdy chciałem pomóc w sprzedaży żaden z Was się nawet nie odezwał. Niejednokrotnie pisałem sukcesem sprzedaży nasion na wolnym rynku jest mieć je na początku sierpnia i tego trzeba się trzymać bo sieje się do 15 sierpnia na solidny poplon.

Wjacek, ja w tym roku nie miałem facelii.Ziemia poszła w dzierżawę......ale inni, że nie skorzystali to ich strata Wink Tak poplon z facelii jest świetny i co najważniejsze można go zaorać metodą "na raz".
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 17:29 Wto 30 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak kolego masz rację u mnie jest lepsze zejście.

Ale gdy chciałem pomóc w sprzedaży żaden z Was się nawet nie odezwał. Niejednokrotnie pisałem sukcesem sprzedaży nasion na wolnym rynku jest mieć je na początku sierpnia i tego trzeba się trzymać bo sieje się do 15 sierpnia na solidny poplon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
reds83

PostWysłany: 08:46 Wto 30 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wjacek napisał:
Trzeba wyrobić sobie markę i sprzedawać na własną rękę - ja ze zbytem od kilku lat nie mam problemów i cenę też ustalam jak chcę ( i zawsze po sprzedaży stwierdzam, że za niska) bo poszła by za więcej.

Masz rację wjacek-trzeba się cenić.......ale u Ciebie panują inne warunki do handlu takim towarem, a mianowicie zaglebie warzywne. Smile Zejście jest szybsze i za wyższą cenę.Poza tym to trudno podawać argumenty na korzyść facelii,skoro na koniec i tak uslyszę: "gorczyca jest po 2,5 to ja p....... tą facelie"
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 07:00 Wto 30 Wrz 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba wyrobić sobie markę i sprzedawać na własną rękę - ja ze zbytem od kilku lat nie mam problemów i cenę też ustalam jak chcę ( i zawsze po sprzedaży stwierdzam, że za niska) bo poszła by za więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
reds83

PostWysłany: 16:11 Sob 27 Wrz 2014    Temat postu: Re: Ceny facelii w kontraktacji Odpowiedz z cytatem

panol napisał:
Czy wiecie moze jakie ceny sa oferowane za facelie w kontraktacji? Jak wiecie duzo firm oferuje kontraktacje...ale jak to naprawde wyglada? Jaka jest minimalna cena i jaka cene placa przy odbiorze. Dzieki, Leszek

Tak naprawdę to wygląda to tak:
- jest nie urodzaj, tak jak w 2013 roku, firmy zabijają się o nasienie, jesteś panem sytuacji

- jest urodzaj, dużo ha zakontraktowanych,tak jak w 2009, wtedy kręcą nosem. Oczywiście badania czystości,siły kiełkowania etc. i co najważniejsze cena podana po wykonaniu prób.

Jedym zdaniem kontraktacja zapewnia zbyt, lecz nie cenę.
Powrót do góry
panol

PostWysłany: 09:06 Nie 21 Wrz 2014    Temat postu: Ceny facelii w kontraktacji Odpowiedz z cytatem

Czy wiecie moze jakie ceny sa oferowane za facelie w kontraktacji? Jak wiecie duzo firm oferuje kontraktacje...ale jak to naprawde wyglada? Jaka jest minimalna cena i jaka cene placa przy odbiorze. Dzieki, Leszek
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 15:31 Nie 24 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petkus był by idealny ale radzimy sobie zwykłą wialnią (zajmuje to trochę czasu).
Są 2 metody w świętokrzyckim zbierają dwuetapowo my w wielkopolsce jednoetapowo i bym się upierał przy mojej metodzie mniej zabiegów mniejsze ryzyko strat a na Reglone nie ma co żałować kasy bo mamy wtedy większość nasion zebranych a nie osypanych na polu. Jeśli chodzi o typ gleby nie ma to zbytniego znaczenia spokojnie na V klasie można osiągnąć plon (w sprzyjającym roku) 500 - 800 kg. Na początku zdarzyło mi się raz nie zebrać plonu ale przyczyną było zachwaszczenie (nie poradziłem sobie z rdestem) zaorałem plantacje.
Powrót do góry
panol

PostWysłany: 11:08 Nie 24 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzy pytanka mi sie nasuwają: czy sprzęt do czyszczenia to Petkus koniecznie czy są jakieś inne warianty? Czy dobrze rozumiem, że albo kosi na pokos i pózniej zbiera kombajnem albo przeprowadza desykację i zbiera kombajnem? Jeżeli tak, to która metoda jest lepsza? No i chyba najbardziej banalne pytanie - jak to srednio wychodzi na nie najlepszych ziemiach...a raczej jak czesto zdarzaja sie niewypały, ze nie da rady zebrać albo zbierze się 150-200kg / ha. Choc i to byloby chyba lepsze niz nasza soja:) nie u was koniecznie ale u innych ludzi zajmujących się facelią.
A jezeli chodzi o ziemie to mam zamiar ją siac na polu które bylo roundupowowane przez poltora roku wiec jakoś tam jest odchwaszczone choć to nie pełna kultura.
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 08:30 Nie 24 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PANOL - powiem tak (nie jestem tutaj autorytetem) ale może coś naświetlę:
1. Pole pod facelię trzeba przygotować kilka lat wstecz - chodzi głównie o chwasty (na ugoeze bym nie zaryzykował.
2.Kiedy na Ukrainie można wejść w pole? marzec czy kwiecień.
3. Chcąc mieć zbyt na facelię trzeba ją zebrać na przełomie lipca-sierpnia.
4. Trzeba mieć sprzęt do jej odczyszczenia natychmiast po zbiorze (nie wiem czy widziałeś co leci z kombajnu kupa śmieci).
5. Sam omłot sprawnym kombajnem to nie problem jak straszy przedmówca - kwestia odpowiedniego ustawienia.
6. Odpowiedni siewnik który pozwoli wysiać ok.8 kg /ha.
Tyle na początek, masz pytania pisz.
Powrót do góry
panol

PostWysłany: 05:57 Nie 24 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiscie moze sprobuje na paru hektarach, i tyle. Nie trzeba tego sprowadzac do Polski tutaj mozna sprzedac albo firmom ukrainskim albo niemieckim. Jest kontraktacja.

A co do kosztow dzierzawy to zalezy to od jakosci ziemi oczywiscie. Za ziemie IV klasy placi sie okolo 200 zl teraz (ale doplat to nie ma:). Koszta zalozenia gospodarstwa i wejscia sa duze i trudne do opisania. Nowy kraj, nowa metalnosc, firma musi miec kierownika, ksiegowego etc. Z kolei budynki sa za bezcen, sila robocza niewyspecjalizowana taniutka.
Wiecej moze na priwa coby ludzie sie nie denerwowali bo to jest jednak temat facelii.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 21:14 Sob 23 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie są koszty przewiezienia tego do Polski? uprawa facelii z tego co się orientuję nie należy do prostych, znam przypadek, gdzie przy zbiorze rozłożyły się 3 kombajny (usługodawcy) i plantacja została ostatecznie zaorana, warto spróbować na części areału, jakie są koszty posiadania gruntów na Ukrainie poza czynszem dzierżawnym? podatki, ubezpieczenia itd?
Powrót do góry
panol

PostWysłany: 09:06 Sob 23 Sie 2014    Temat postu: Facelia - oplacalnosc - dylematy Odpowiedz z cytatem

Wiem, ze tutaj nie ma jednoznacznych odpowiedzi i samo pytanie jest ksztyne nieprofesjonalne bo zalezy od tylu czynnikow ale jednak pytam...bo mam wielkie dylematy. Na pewno zaczne na probe.
Otoz mam 80 ha gruntow, ziemia piaszczysto gliniasta mysle ze klasa na pograniczu IV i V. Grunty beda po uprawie soi, wczesniej byl po prostu ugor. Juz widac ze soja ktora rosnie na wszelakich gruntach, rosnie i tu OK, ale plon z nawozeniem 200kg bedzie niewielki...ok 1,2 tony max. Czyli nawet na zero nie wyjdziemy. I cos z ta ziemia trzeba zrobic:) Pomyslalem sobie o facelii...zeby sprobowac (wiadomo pszczoly to tez ograniczenie ale pare hektarow mozna). Widze ze przy 300kg juz powinienem na tym cos zarobic - min 1000zl / ha. A o to wlasnie mi chodzi. Widze ze zapotrzebowanie na nasienie jest duze, nawet mozliwosci kontraktacji...ale na to za wczesnie. Co myslicie o tym?
Teraz zeby namieszac, to ziemia nie jest w Polsce:) a na Ukrainie ale 2km od granicy:) Jakby ktos mial jakis pomysl (moge miec ziemi tutaj do 400ha a mam prawie caly park maszynowy) to chetnie porozmawiam, a nawet nawiaze wspolprace, przyjme odwiedziny. Jestem prawdziwym Polakiem:) oryginalnie z Gdanska wiec nie weszcie tutaj jakichs kombinacji:) Pozdrawiam, Leszek
Powrót do góry
mieciuch

PostWysłany: 12:11 Nie 17 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wygląda sprawa uprawy facelii po kukurydzy odchwaszczanej herbicydami sulfonylomocznikowymi. Stosowane były milagro (nikosulfuron) oraz Mocarz (tritosulfuron + dikamba). gleba lekka, V klasa w wysokiej kulturze, ph 6,5.
Stosował ktoś może retardanty w tej uprawie?
Powrót do góry
marcin_ziemba

PostWysłany: 12:53 Pią 15 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze do sprzedania ok 1200kg faceli. Cysta,sucha. Cena która mnie interesuje to 12zł/kg. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam, ewentualnie jeśli ktoś z uczestników forum dałby mi namiary na ewentualnego odbiorcę to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam Marcin
Frysztak podkarpackie
tel 501 648 768
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
wjacek

PostWysłany: 17:38 Czw 14 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sprzedawałem 10-12 zł/kg ale po 15 zł też bym już nie miał. U mnie sprzedaż trwała 5-6 dni i brakło towaru.
Powrót do góry
rusin

PostWysłany: 22:32 Sro 13 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka cena na dzien dzisiejszy facelii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mf3085

PostWysłany: 19:52 Sob 2 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wjacek

PostWysłany: 19:27 Sob 2 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do 10-15 sierpnia.
Powrót do góry
mf3085

PostWysłany: 18:59 Sob 2 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy najlepiej wsiać facelię na poplon żeby jesienią zaorać ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wjacek

PostWysłany: 18:37 Pią 1 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Facelia i po faceli.
Udało mi sie w niedziele zebrać choć straty spore niestety ale co tu narzekać 800 kg nabiłem. Sprzedaż zajeła mi 5 dni i nie mam już ani kilograma na stanie.
Jak by ktoś miał problem ze zbytem i chciał to mogę wziąć w komis z 200 kg (spokojnie rozprowadzę) ale do poniedziałku by musiał by mi przywieź. Piszcie dzwoncie dogadamy się pomogę w zbyciu.
Powrót do góry
Jacekrol

PostWysłany: 17:48 Sro 23 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja skosilem bez desykacji i nawet niezle sie kosiło, nieduzo mialem to zaryzykowałem. W tym roku uprawa prawie jak w eko i wynik ekonomiczny całekiem całkiem.
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 13:32 Nie 20 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porównajcie sobie jak dziala Reglone w dawce 1,5l/ha w upalne 2 dni zdjecie nr 1 przed zabiegiem zdjecie nr 2 po dwuch dniach od zabiegu.
https://imageshack.com/i/ip2e07fcj
https://imageshack.com/i/iqb06128j
Powrót do góry
wjacek

PostWysłany: 06:16 Pią 18 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plan wykonany opryskana 5:00.
Na chwasty pryskalem tylko Afalonem 1l/ha choć mialem już go nie używać bo wstrzymuje początkowy wzrost facelii, odziwo obylo sie bez zabiegów wturnych po wschodach a w planie był Protugan i Lontrel. Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

Skocz do: