Skocz do zawartości
chabski

Szanse dla bydła mięsnego!?

Rekomendowane odpowiedzi

Redukcja pogłowia bydla mlecznego prowokuje wzrost zainteresowania bydłem mięsnym, jak to u was się przedstawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Redukcja pogłowia bydla mlecznego prowokuje wzrost zainteresowania bydłem mięsnym, jak to u was się przedstawia?

(słowo zostało usunięte)owo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trojan gratuluje jednym wyrazem udało Ci się przedstawic sytuacje całego polskiego rolnictwa, mocne słowo ale pasuje jak ulał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trojan gratuluje jednym wyrazem udało Ci się przedstawic sytuacje całego polskiego rolnictwa, mocne słowo ale pasuje jak ulał!

Dzięki Przem

W uzupełnieniu dodam, że określenie dotyczy również byłego i nowego kierownictwa resortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wszyscy chcą chodować bydło opasowe.wkurzają mnie tacy rolnicy wczoraj miał trzodę a dzisiaj przyczepy z garażu wyprowadził i trzyma byki a człowiek ileś lat kupował cielęta i było dobrze a dzisiaj pozabijali by się za byczkami.ale co zrobić każdy może chodować i uprawiać co chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hodowac przez samo h sie pisze też mnie wkurzaja.i jeszcze wiele innych rzeczy jak brak wykształcenia wsrod rolników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w skali kraju a nawet UE z wołowiną nie jest źle - jest poszukiwana i chwilowo występują jej braki. Nawet z Ameryk (dotychczasowych potentatów w produkcji wołowiny) przypływają statki żeby zakupić mięso wołowe.

Oczywiście główny popyt występuje na wysokogatunkowe mięso - a o takie rzeczywiście trudno - stad zarodowych czystych ras jest niewiele - natomiast programy hodowlane to minimum 5-10 lat (zapładnianie rasowym nasieniem).

Tak więc bydło (zarówno mleczne - jak ktoś ma kwotę) jak i mięsne (przy dobrej rasie) jest jednym z najlepiej opłacalnych kierunków produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian nieprzejmuj sie od chcenia do hodowli jest dłóga droga a od hodowli do pierwszych zarobionych pieniędzy jeszcze dłóższa takie coś odstraszy niejednego zapaleńca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt - na opasie bydła można cwiczyć cierpliwość, żeby dojść do satysfakcjonujących wyników potrzeba co najmniej dwóch cykli reprodukcyjnych - czyli 3-5 lat. Wszystkim "napaleńcom" bez zapału życzymy powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powidzcie po jakim czasie można otwożyć kiszonke z kukurydzy? Nigdy mi sie nieśpieszyło z otwarciem silosu ale w tym roku mam brak paszy i musze maksymalnie szybko zacząć karmić kiszonką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zajmę się bydłem opasowym Po prostu chcę się zorientować w tym kierunku co i jak? Ostatnio sprzedałem byki hf i gość powiedział żeby albo zająć się dobrą rasą bo za takie jest w miarę dobry pieniądz albo dać sobie na luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie powidzcie po jakim czasie można otwożyć kiszonke z kukurydzy? Nigdy mi sie nieśpieszyło z otwarciem silosu ale w tym roku mam brak paszy i musze maksymalnie szybko zacząć karmić kiszonką.

 

mam ten sam problem.zrobilem maly silos kukurydzy bez zadnego konserwantu. doradca zywieniowy podpowiedzial ze taka kiszonke mozna skarmiac po 3 tyg.gdyby byla z dodatkiem to wtedy przerywa sie proces kiszenia. wydaje mi sie ze kiszonka wczesniej otwarta bedzie dobrej jakosci tylko mniej stabilna i szybciej sie psula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj proces kiszenia jest to okres od 4 (w przypadku kukurydzy) do 6 (sianokiszonka) tygodni.

Jeśli zamierzasz jak najszybciej otworzyć pryzmę warto zaczekać do zakończenia procesu fermentacji, żeby uzyskać lepszą paszę. Czynnikiem pomocnym w zakończeniu procesu i utrzymaniu stabilnego środowiska są niższe temperatury, które niebawem nadejdą. Łatwiej będzie utrzymać jakość kiszonki.

Ważną rzeczą jest dokładne otulenie folii (najlepiej ziemią), które nie będzie dopuszczać powietrza do dalszych partii pryzmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy slyszal ktos z was o krzyzowaniu hf z rasa BB (belgijska blękitna)? podobno w Wielkopolsce kryje sie tym sporo i wychodza piekne mieszance. nie ma problemow z wycieleniami? chcialbym uzywac tej rasy do krycia towarowego u siebie bo kwota za niska.dotychczas uzywalem limousine na slabsze sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja jestem z wielkopolski bede pisał prace magisterska z badan nad tymi krzyzowkami hf z belgami,bede opisywal tu moje spostrzezenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bydlo opasowe mozna zywic caly rok tylko kiszonka, czy trzeba zapewnic pastwisko lub zielonke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna żywić,nawet lepiej bo ie musza sie przestawiac mozliwosci trawienne i nie ma spadku produkcji,flora bakteryjna jest caly czas ta sama i produkcja caly czas na tym samym poziomie,ale pastwisko to tania pasza przez miesiace pastwiskowe bydło rośnie w sumie bez zadnych kosztów,choć rośnie już nie tak dobrze,ale chów pastwiskowy i tak bardziej sie opłaca moim zdaniem wybór należy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy większości ocen nasion buhajów zagranicznych jest podawany indeks łatwości wycieleń. Są nawet wskazywane buhaje polecane do krycia jałówek (ich potomstwo daje odpowiednio drobne płody). Warto na to zwrócić uwagę, żeby uniknąć powikłań okołoporodowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Blazej pochwal sie co Ci wyjdzie z badan. ja kupilem juz nasienie bbb i bede inseminowal swoje hf. nasienie mozna dostac w ABS albo WWS Polska po niezlych cenach. slyszalem juz ze nie ma wiekszych problemow z porodami przy 1pokoleniu[ 50%bbb]. pojawiaja sie gdy rosnie dolew bbb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...