Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:13 Pią 21 Lis 2014

Jaką (nową) chłodnię do mleka kupić??
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zyzio26

PostWysłany: 13:40 Nie 2 Gru 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam inne pytanie choc związane z chłodniami Wink czy ma ktoś z was automatyczne mycie chlodni takiej na 600 liter. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
andrzej 01967

PostWysłany: 19:44 Pon 23 Lut 2009    Temat postu: nowa chłodnia Odpowiedz z cytatem

kupiłem 11 lat temu nową chłodnie 1200 l od alfa laval i jak do tej pory działa bez zażutu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wojtek_123

PostWysłany: 13:34 Pią 20 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Kutna mam z 45km to w razie czego mozna dzwonic a ja mieszkam kolo Plocka
Powrót do góry
rafigal

PostWysłany: 13:27 Pią 20 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a skad Wojtek jestes?tzn miejscowosc bo nie mam nikogo w w razie awari schladzalnika w poblzzu? to w razie ararii bym dzwonil?jestes z Kutna
Powrót do góry
Wojtek_123

PostWysłany: 12:36 Pią 20 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.allegro.pl/item561006160_zbiornik_do_mleka_550l_alfa_laval.html

dobry zbiornik Alfa laval Polecam
Powrót do góry
Wojtek_123

PostWysłany: 11:47 Pią 20 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Siedzę trochę czasu już w chlodnictwie i moim zdaniem nie opłaca się kupować nowych zbiorników jezdzimy duzo po ludziach nawalili kupę kasy za nowe zbiorniki a teraz sprzedają za bezcen. nowe zbiorniki de lavala maja tak cieka blachę jak papier jednemu rolnikowi poszło dno w takim i zbiornik nadawał się na wyrzucenie nie da rady pospawac naprawic tego ponieważ przegrzewa sie ta cienka blacha i robi sie jedna wielka dziura w dnie. dwa takie zbiorniki nowe leza u mnie na zlomie dlatego odradzam kupowanie nowych zbiornikow najlepsze zbiorniki to sa starsze Alfa Laval lub Roka Odradzam tez zbiorniki Wedholms firmy szwedzkiej bardzo wadliwe dna gdy polozy sie cala nowa wężownicę wtedy dopiero zbiornik chłodzi.A co Do odzysku ciepła napisal ktos wczesniej ze 5tys zł za zalozenie chce firma to jedno wielkie zlodziejstwo zakładamy taki odzysk za 1500-2000zł z zawieszeniem na sciane calymi rurkami zespawaniem wpuszczeniem gazu do zbiornika zajmujemy sie tez naprawa i przedewszystkim sprzedaza zbiornikow.Dla zainteresowanych Posiadamy tez NAJNOWSZE STEROWNIKI do Schładzalnikow ktore mozna zobaczyc w tym linku: http://www.allegro.pl/item557400712_sterownik_do_schladzalnikow.html
zamontowac moze je kazdy prosty elektryk rolnicy sa bardzo zadowoleni sa latwe w obsludze pokazuja dokladna Temperature Długi przewód od czujki.

Pozdrawiam wszystkich

Tel:606900072
E-mail:wojteksierpc@wp.pl
Powrót do góry
michy1111

PostWysłany: 22:08 Sro 31 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam tego pana on posiada schładzalniki jak i również dojarki przewodowe nowe i używane jest dealerem westfaliasurge na moim terenie zakładał u mnie dojarkę uzywaną i jestem w 100% zadowolony obora na 20 krówek założyli jednego dnia w 3 osoby. spadki odpowiednie wszystko jak trzeba. z serwisem również nie ma problemu na jesieni padł mi agregat w chłodni nie miał u siebie takiego więc przywiózł mi drugą chłodnię a jak moją naprawił to swoją zabrał a kase wziął tylko za agregat. Jeszcze raz polecam oto jego dane.

Jarosław Borzym 502544789
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
rafigal

PostWysłany: 19:44 Nie 30 Lis 2008    Temat postu: zbiornik 400l Odpowiedz z cytatem

witam ponawiam temat bo rozgladam sie za uzywanym zbiornikiem 400l w dobrym satnie i za rozsadna cene:)najlepiejz lodzkiego ale nie koniecznie .Jezeli macie na sprzedaz albo jakies namiary bylbym wdzieczny:)pozdrawiam
Powrót do góry
Fojtek

PostWysłany: 19:52 Pią 21 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry odzysk to firmowy - u przedstawiciela firmy produkującej chłodnie. Bylejaki /tani/ - u każdego chłodniarza.
Powrót do góry
Adam1978

PostWysłany: 18:21 Pią 21 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie taki odzysk mozna zobaczyć, kupić lub lepiej wypróbować?
Powrót do góry
Fojtek

PostWysłany: 16:55 Pią 10 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W odzyskach ciepła chodzi również o ekologię, żeby nie wytwarzać niepotrzebnego ciepła /globalne ocieplenie/ i tam gdzie się da, to je wykorzystywać /ciepło/ wielokrotnie. Odzysk ciepła w chłodniach jest skuteczny wtedy - kiedy rurka z czynnikiem, który oddaje ciepło -na wylocie ze zbiornika, w którym podgrzewa wodę -jest znacznie zimniejsza niż na wlocie do tego zbiornika. Mamy wtedy pewność, że faktycznie oddała ciepło. Na rynku spotyka się bardzo dużo "odzysków" produkowanych przez "fachowców". Wewnątrz zbiornika często stosują oni wężownice z niewłaściwych materiałów, a na dodatek za krótkie. Klientom tłumaczą, że mają ciepłą wodę za darmo. Czy aby na pewno Question Gratisy zazwyczaj są kiepskiej jakości.
Skoro mówimy o odzyskiwaniu ciepła, to dlaczego tego ciepła nie odzyskiwać z mleka, zanim się je schłodzi w chłodni Question Są specjalne wymienniki, gdzie mleko jest wychładzane przed schłodzeniem w zbiorniku, są również metody wychładzania mleka "wodą lodową", nie potrzebny jest schładzalnik...
Powrót do góry
Robert1973

PostWysłany: 09:55 Wto 31 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o odzyskiwanie ciepła są takie urządzenia opłacalne jedynie przy dużych zbiornikach takich ponad 1000 l.
urządzenie kosztuje około 3000- 4000 zł Podgrzewa wodę do około 40-50 stopni wiec i tak potrzebna jest terma
Powrót do góry
ELżBIETA

PostWysłany: 10:36 Sob 16 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo się na tym znam,ale u mnie jest zbiornik na mleko 650 litrów a na wodę 60.Jeżeli chodzi o cenę to skontaktuj się z firmą która zakłada dojarki to oni coś więcej powiedzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
polanek

PostWysłany: 21:09 Pią 15 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elżbieta a możesz mniej więcej napisać ile to mogło kosztować bo ja rozmawiałem z gościami co sie tym zajmują i powiedzieli mi że ok 5 tyś taka przeróbka i zbiornik z wężownicą na 300litrów
Powrót do góry
ELżBIETA

PostWysłany: 09:37 Pon 4 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam przerobioną chłodnię na tz.odzysk ciepła.Robiła to u mnie firma która zakładała dojarkę przewodową.Koszt był wliczony w cenę całej usługi.Ale myślę że nie jest to droga inwestycja,a wygoda jaka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
buchaj

PostWysłany: 07:43 Nie 13 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałem, ze alfa laval produkuje jakieś urządzenia, które do tego służą, ale nie wiem czy da się to podłączyć do każdej chłodni. W sumie takie coś bardzo by się przydało, bo w zimie to ciepło z mleka zużywane jest do ofrzewani pomieszczeni, w którym jest zbiornik, ale w lecie to to ciepło sie po prostu marnuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
polanek

PostWysłany: 20:22 Sob 12 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

macie może poprzerabiane chłodnie tak żeby podgrzewały wam wodę do mycia aby wykorzystać temperaturę jaką wytwarza agregat i ile to kosztuje?
Powrót do góry
mikruss

PostWysłany: 19:47 Sob 12 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojciec w '97 roku kupił Frigomilk 650 litrów (dal cos ponad 10 tys zl) i hula do dzisiaj az milo, niedawno byl z nią mały problem bo gaz uciekał z agregatu ale nieszczelności zostały zaspawane (chłodnica zaczęła puszczeć, nastepnym razem bedzie trzeba ją wymienic juz - koszt jakies 700 zl) oprócz tego nigdy nic sie z nia nie dzialo. Polecam ją kazdemu bo są dobre i mają przystepną cene Very Happy
Powrót do góry
buchaj

PostWysłany: 14:47 Czw 3 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polanek napisał:
ja proponuje chłodnie frigomolk włoską 650l 13500zł.tak że cena dosyć przystępna

Ja też mam frigomilk i bardzo dobrze się spisuje. To już moja druga chłodnia tej firmy. Wcześniej miałem 430l ale musiałem ją wymienić na 1000l bo tamta była za mała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
polanek

PostWysłany: 13:11 Czw 3 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałem dopisać że chodzi o nowy sprzer bo taki kupiłem jak na razie jestem zadowolony taniej nic nie znalazłem u innych dilerów
Powrót do góry
polanek

PostWysłany: 13:06 Czw 3 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja proponuje chłodnie frigomolk włoską 650l 13500zł.tak że cena dosyć przystępna
Powrót do góry
marcin14021991

PostWysłany: 10:28 Nie 25 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja proponuje chłodnie 650L tez alva laval numer 516329311
Powrót do góry
makutra

PostWysłany: 21:57 Pią 23 Lut 2007    Temat postu: oferta Odpowiedz z cytatem

witaj jak cie interesuje to mam delaval 550l w idealnym stanie tylko 4 lata uzywany wszystko ok dziala tel 660596478 lub makutra1@onet.eu. polecam
Powrót do góry
wojtas

PostWysłany: 08:50 Sro 24 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuje zbiornik Westfalji. 550l. jest najniższy z chyba wszystkich dostąpnych można używke kupić za 5000 tys wbardzo dobrym stanie kupić , wystarczy podzwonić po dilerach
Powrót do góry
Silver

PostWysłany: 10:53 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wanienka alima bis za 600 dałem niecałe 18 tyś, łatwo sie myje szybko chłodzi, 400 tez chyba jest wanienka, a dodatkowo agregat jest odczepiony i możesz dowolnie ustawić a jak masz mało miejsco można nawet poza budynkiem montować, ale lepiej wewnątrz nie będzie tak wilgoci i ruru tak nie marzną, z kolei okrągła będzie te 2 do 3 tyś tańsza, polanes ma dość małe wymiary, podzwoń po dilerach
Pozdro
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: