Skocz do zawartości
polszu

Talerzówki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszystkich mających doświadczenie z talerzówkami.

Czy talerzówka z talerzami o średnicy 510 nadaje się do podorywek sciernisk czy lepiej pokusić się o jakiś model z talerzami 560 czy 610..

I co myślicie o tych prostych Akpilach 2 walcowych z 510 'mi myślałem o takim 2,2m lub 2,4 m żeby wykorzystać do niego jeszcze strą 60 siątke to dobry wybór i czy da rade ?? czy pokusić się o jakiś model mocniejszy z 560 czy 610...??? wiadomo większe talerze mocniejsza rama większy nacisk jednostkowy ale i cena o niebo większa??? a i jescze jedno 2 czy 4 ro walcówki??

 

Jesli macie coś do powiedzenie chetnie poczytam i będe wdzięczny - pozdrawiam e-rolników:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 z 2,2m i talerzami 510 będzie miała co robić mam taką z słupska i mtz z nią jeździłem jak dociążyłem ją do 700kg.większe talerzę są lepsze ale 60 nie da rady.sprzęty te robią dobrze jak jest mokro w suchym ściernisku nic nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 60-tki najoptymalniejsze rozwiazanie to prosta talerzówka na 18 talerzy w układzie V + dociażenie i wecej nie pociagnie

 

Tania i dobra sprawa oczywiscie jak jest odpowiednio wilgotno, bo jak jest sahara to żadna talerzówka bez olbrzymiego dociażenia nie pomoże:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem. tez chcem kupic tylko zastanawiam sie nad agregatem bo tez musze kupic. poradzcie mi czy sa jakies agregaty które bedądziałały za talerzówke???a czym podrapać pole na wiosne po zimowej orce ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma ktoś brony talerzowej zawieszanej używki ~2m...2,2..2,4m na sprzedaż i jesli tak to za ile ..musi w dość lekich glinach chodzić z C -360 ..bo nic mocniejszego nie mam nielicząc Białoruśki na której wisi koparka:-). W rachubę wchodzi woj. śląskie małopolskie i podkarpackie...ewnetualnie południowa część lubelskiego i świętokrzyskiego gdyż dalej moze być kłopot z transportem... na razie traktuje to jak zwiad mam jedną taką tu ale nie bardzo mi ona pasuje z racji okrutnego "zjechania" talerzy...jeśłi możecie podajcie ceny za ile macie do sprzedania ewentualnie kupiliście i jakieś podsatwowe parametry

myślałem o Akpilu ale najwczesniej za miesiąc bo maja przestawioną produkcje na coś innego ..[/b] a ja będe chciał szybciej bo musze przejechać po zakupie z 7 ha po oprysku glifosatem tak za 2 -3 tygodnie.

 

Za wszelkie informacje dziękuje...pozdrawiam e -rolników:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o aresie talerzowym 3m wał packer

talerze 460 mm

czy to nadaje się do podorywki i uprawy po rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do twojego ciągnika będzie on za mały kup jak juz to 4m

 

PS. kupujesz RPT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4m nie mogę bo juz kupiłem poloneza talerzowego i w przyszłości myśle o bezpłużnej uprawie i jak gadam to coraz więcej jest takich ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj tak na próbę jeździłem aresem z zębami wał packer + polonez talerzowy

po ściernisku, trochę się pchało ale nie było aż tak źle

jak by tak przeleciał jakąś cięzką talerzówką ze dwa razy to na moje talerzowym siewnikiem spokojnie by zasiał

może w tym roku jakiś kawałek spróbuje zasiac bez pługa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was ma bronkę talerzową X np z Grudziądza czym się rozni od V ki czyz taką 2,3m 560 Zetorek 7211 poradzi sobie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ja taka robiłem zetorkiem 7211 tylko ze na lekkich ziemiach o równych bo pod ostra góre to przód był w górze i wogóle samej prawie nie mogłem wyciagac ale na równinie jest ok u mnie jeszcz emiałem problem z podnosnikiem bo mi cały czas podskakiwał i nie dało sie jechac po drodze bo ta taletrzówka jest dosyc cieżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki odpowiedzcie mi jaka jest lepsza talerzówka ciągnięta czy zawieszana Widziałem jak pracują obie ale lepiej mi się podobało pole po ciągniętej, ale ani jednej ani drugiej nie mam ale zamierzam kupić więc pomuszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam polecam tylko ciągane... widze po sąsiadach jak zawieszanymi sciernisko skrobią bo poprostu za lekkie są, a moją jak ustawie na talerzach to ciągnik nie może uciągnać jej, a w ziemie to po oski wejdzie(tylko że nie ma potrzeby takiego głębokiego talerzowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsza różnica to ciężar , w ciągniętej nie trzeba liczyć się z udźwigiem podnośnika , więc i może być większy nacisk na talerz . Jeśli pola spore ja bym kupił przyczepianą , na małych polach zawieszana ( mniejszy problem z nawrotami ) . Dochodzi jeszcze cena , ale można znaleźć używki w przystępnych cenach , bo przyczepiane nowe są duuuuuużżżżżoooo droższe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam uwazam ze najlepsze sa maszyny przyczepiane!! chociaz mamy pola w duzych kawalkach i polzawieszany agregat uprawowo-siewny to i tak uwazam ze manewrowanie tym zestawem jest troche upierdliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze najlepsze zawieszane, ale jeśli chodzi o talerzówkę to zaczepiane lepsze są… wiadomo że na trójkącikach czy tam jakiś małych działkach można się manewrować ale co zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myśle

 

U mnie gość ma ukraińską talerzówke 4m i ciąga ją mtz 82 poprostu tylko przegartuje ściernisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ja taka robiłem zetorkiem 7211 tylko ze na lekkich ziemiach o równych bo pod ostra góre to przód był w górze i wogóle samej prawie nie mogłem wyciagac ale na równinie jest ok u mnie jeszcz emiałem problem z podnosnikiem bo mi cały czas podskakiwał i nie dało sie jechac po drodze bo ta taletrzówka jest dosyc cieżka

 

U mnie podnośnik jest oki, a miałeś z przodu komplet obciązników ? ładnie robi ta talerzówka ściernisko ? idzie jak suchho? Nie skręca kół przednich podczas pracy jak to jest w V kach? Sorki że tak pytam ale myśle powaznie o czymś nowym dzieki:)

P.S. Ziemia 3 klasa miejscami 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obciazniki standardowe a robiłem jak było sucho miał co robic na 3 biegu a na nawrotach jak były jakies dołki to troszeczke podrywało to była pożyczona i ja bym takiej nie kupował do tego ciagnika szkoda sprzet tak obciązac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem ale ja nie potrzebuje mi styknie 2 bieg:) tylko powiedz czy warto kupować ją, czy dobrze robi ? jakieś wady w pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki odpowiedzcie mi jaka jest lepsza talerzówka ciągnięta czy zawieszana Widziałem jak pracują obie ale lepiej mi się podobało pole po ciągniętej, ale ani jednej ani drugiej nie mam ale zamierzam kupić więc pomuszcie.

Ja kupiłem niemiecka rabewerk 4,5 m ciągnioną i nie zamieniłbym jej na żadną inną, mocna, solidna, drzewa można wyrywać a łożyska w lepszym stanie niż polskie nowe, uwrocia przy takiej szerokości nie istnieją fajnie nadchodzi a co do zawieszanej to sąsiad ma i poprostu śmiech na sali

 

ps od 5 lat nie orze tylko talerzówka !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Polecam ci talerzówke mało znanej w Polsce firmy EVERS niesamowite maszyny, talerze mocowane bezosiowo. Diabelnie prosta obsługa. Niesamowite wykonanie i jakość stali jakiej może pozazdrościć wiele firm. Są różne modele zawieszane i półzawieszane do wyboru. Ja pracowałem zawieszaną dla przykładu po burakach z lisciami na polu lecisz raz na 15cm i siejesz pszenice. To samo w kukurydzy na ziarno w monokulturze koszenie Bizonem bez siekacza lecisz na jesień raz na 20cm i na wiosne przed siewem i masz stół można po polu autem jeżdzić 100 na godzine. Znam goscia 4 lata tak sieje kukurydze w monokultrze Kupił pierwszą w Polsce talerzówke Evers rocznie 300 ha kukurydzy dopiero po 3 latach wymienił talerze. Nie orze posprzedawał pługi. Ja jestem zachwycony.

 

/edit - A kropke na koniec zdania nie łaska użyć? MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Potrzebuje opini na temat Galucho gaxhr (4.8 - 5.4m). Jestem zainteresowany kupnem w/w talerzówki i prosze o informacje na jej temat. A może proponujecie coś innego? Chciałbym ją wykorzystać do uprawy pod jare po gorczycy (rolnośrodowiskowy) i spróbować metody uproszczonej na jesień. Pracowałaby w terenie pagórkowatym na mozaikach (od piachu przez glinę po ił) z 160KM lub 190KM ciągnikiem. Z góry dziękuję za informację i wszelkie uwagi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...