Skocz do zawartości
patryk53

kary z ARiMR zwiazane z doplatami

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moze ktos sie orientuje jak wyglada sprawa z karami z agencji za rozne niedociagniecia wynikajace podczas kontroli....

np Zadeklarowany ugor nie jest obrobiony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie oszukac, poprostu nie zdazylem obrobic wszystkiego- znaczy wykosic ugoru... a teraz chcial bym go odwolac z wniosku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdyby tak wykluczyc nie obrobiona dzialke z wniosku ? Zastanawiam sie czy sa jakies kary czy jest moze na forum ktos kto sie dosc dobrze orientuje w tym temacie ? Bo juz mi nie zalezy na tej dotacji ale nie chce tylko aby byla jakas kara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz jak najszybciej wycofac taką działkę z wniosku!!!!

możesz ją wycofac do momentu poinformowania Ciebie o kontroli na miejscu, lub przed wykryciem nieprawidłowości......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To załeży od tego jak bardzo nie obrobiona, tzn, kiedy ostatni raz była obrabiana, i jak duże drzewka tam rosną (drzewa to taki wskaźnik dla inspektora do zakwalifikowania działki). O ile jakieś rosną.

2. To zależy z jakiego Jesteś regionu (w niektórych, bym juz się nawet nie martwił w tym roku)

 

Ale tak w skrócie, to chyba tak wygląda: np. działaka nieużytkowana rolniczo (ten Twój ugór dajmy za to), inspektor wpisuje powierzchnię 0,00ha i odowiedni kod (najczęściej DR18), agencja przy naliczaniu Twoich dopłat (o ile nie przekroczyłeś 30% powierzni, której brakuje tzn. jaki jest udział tego ugoru w całym gospodarstwie) mnoży tę powierzcnię (pow. ugoru) razy 2 i odejmuje z Twoich dopłat (każda płatność o którą się ubiegałeś tzn. JPO, ONW, bo UPO odpada) i za tyle nie płacą. Czasem mogą też zarządać zwrotu wcześniejszego ONW na tę poeiwrzchnię z odsetkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. To załeży od tego jak bardzo nie obrobiona, tzn, kiedy ostatni raz była obrabiana, i jak duże drzewka tam rosną (drzewa to taki wskaźnik dla inspektora do zakwalifikowania działki). O ile jakieś rosną.

2. To zależy z jakiego Jesteś regionu (w niektórych, bym juz się nawet nie martwił w tym roku)

 

Ale tak w skrócie, to chyba tak wygląda: np. działaka nieużytkowana rolniczo (ten Twój ugór dajmy za to), inspektor wpisuje powierzchnię 0,00ha i odowiedni kod (najczęściej DR18), agencja przy naliczaniu Twoich dopłat (o ile nie przekroczyłeś 30% powierzni, której brakuje tzn. jaki jest udział tego ugoru w całym gospodarstwie) mnoży tę powierzcnię (pow. ugoru) razy 2 i odejmuje z Twoich dopłat (każda płatność o którą się ubiegałeś tzn. JPO, ONW, bo UPO odpada) i za tyle nie płacą. Czasem mogą też zarządać zwrotu wcześniejszego ONW na tę poeiwrzchnię z odsetkami.

 

Uścieślenia:

 

(kod błędu zawyżenia deklaracji DR 13+)

(przekroczenia dekalracji JPO - do 30%, UPO - do 20%, ONW - do 20%)

(w przypadku drzewek inspektor wpisuje w protokół DR10, pozbawiając prawa do płatności JPO i UPO na wieki wieków tą działkę)

(ugór - grunt wyłączony okresowo z produkcji rolnej jednak zoachowany w

dobrej kulturze rolnej - np. ugór herbicydowy, zielony, czarny - to o czym pan mówi to odług ...)

(podstawą do naliczenia sakcji są wszystkie koperty finansowe na które beneficjent deklaracje zawyżył czyli np jeśli był to jęczmień to JPO, UPO i opcjonalnie ONW)

(odsetki odnoście zwrotu ONW liczą się od dnia odbioru pisma dt. windykacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim przypadku można wycofać działkę a w kolejnym roku znowu starać sie o dopłaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wycofasz działkę, która będzie stanowiła mniej niż 3% powierzchni obędzie się bez żadnych sankcji, powyżej tej kwoty zostaną naliczone już kary.

Oczywiście w przyszłym roku znowu można wpisać tą działkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli wycofasz działkę, która będzie stanowiła mniej niż 3% powierzchni obędzie się bez żadnych sankcji, powyżej tej kwoty zostaną naliczone już kary.

Oczywiście w przyszłym roku znowu można wpisać tą działkę.

 

 

Ale kary za wycofanie działki z dopłat to tylko zwrot ONW na tę powierzchnię, w przypadku kontroli, to powierzchnię razy 2 (o ile się zmieści w 30% pomyłki na całe gopodarstwo) i potrącają JPO i UPO a ONW swoją drogą. Więc przekalkuluj co się bardziej opłaci. Myślę że wycofanie działki to najrosądniejsze co można zrobić - ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg dyrektora olsztyńskiej ARiMR kontrole na ten rok zostały zakończone (wnioski o dopłaty bezpośrednie). Jedoczesnie trwa naliczanie już płatności - mają już przygotowane ok. 40% i na 1. grudnia mogą je już wystawiać. Na pewno jeszcze w trakcie wystawiania decyzji pojawią się niezgodności we wnioskach (wspólne składanie z sąsiadem, niewłaściwe wielkości działek itp.) co też Agencja wlicza do kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

represje ARiMR

jak mi sie podoba ta praca !!!!!!

BUEHEHEHEHEHEHEHEHEHE!!!!!!

niedługo zacznę nosić obcisłe bryczesy i szpicrutę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
represje ARiMR

jak mi sie podoba ta praca !!!!!!

BUEHEHEHEHEHEHEHEHEHE!!!!!!

niedługo zacznę nosić obcisłe bryczesy i szpicrutę

No co Ty, już Cię nie poznaję Sardynko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kserkses - lubisz takie? mraU;)

Stanisław11 - czemu mnie nie poznajesz? nie zmieniłam się.. no, może tylko trochę mi włosy urosły;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kserkses - lubisz takie? mraU;)

Stanisław11 - czemu mnie nie poznajesz? nie zmieniłam się.. no, może tylko trochę mi włosy urosły;P

Żartowałem, ale przyznaj, że ta praca w ARiMR trochę zmienia człowieka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale przyznaj, że ta praca w ARiMR trochę zmienia człowieka?

trochę, ja teraz mam dopełniony obraz sytuacji: rolnik-ODR-ARiMR...

paskudny obraz niestety;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką "zmianę" masz na mysli, bo na pewno masz? uważasz, że jaka teraz jestem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak....

Bardziej pełny obraz miałabyś po pracy MRiRW albo

Ale jak Ty to odbierasz, co miałaś na myśli pisząc "paskudny"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paskudny.....

nikt nikogo nie rozumie i nie chce rozumiec. tylko swoje racje są ważne. znam bolączki i odr i arimr i wiem, jak ważna jest współpraca między tymi dwiema instytucjami bo każdy miałby z tego korzyść, a największą rolnicy....

ale cóż, najwazniejsze jest nie wychylać się bo wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo oberwania po glowie..

cos Ci zaraz napisze na prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że wkurzyłem co poniektórych pracowników ARiMR

ale pisząc represje miałem na myśli przewidziane kary a nie inne w tym cielesne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...