Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:48 Nie 21 Gru 2014

Jaka jest różnica między saletrą a saletrzakiem :?:
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ansu

PostWysłany: 21:33 Pią 1 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tej pory stosowałem saletrzak 300kg przedsiewnie pod buraki i pszenicę jarą i zastanawiam się nad stosowaniem pogłównym kolejne 300kg po wschodach buraków (połowa maja) i w pszenicy przynajmniej w pierwszej dawce przed ruszeniem wegetacji.
Jeśli saletrzak to saletra z dolomitem to powinien azot być łatwiej lepiej dostępny dla roślin dodatkowo magnez, którego zawartość mam średnią do niskiej
Tylko męczy mnie pytanie, dlaczego saletrzak zalecają mieszać z ziemia a saletrę nie koniecznie i czy jest to ekonomicznie uzasadnione cena dzisiaj u mnie saletra34%-72zł i saletrzak27%+4%MgO+6%CaO-62zł właśnie podrożały o jakieś 7%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piootr

PostWysłany: 21:10 Pią 1 Wrz 2006    Temat postu: Re: Jaka jest różnica między saletrą a saletrzakiem :?: Odpowiedz z cytatem

ansu napisał:
Jaka jest różnica między saletrą a saletrzakiem Question
Saletrzak dolomitowy 27% N
jest nawozem azotowym uniwersalnym, będącym granulowaną mieszaniną azotanu amonowego z drobno zmielonym dolomitem. Należy do grupy nawozów amonowo - saletrzanych. Zawiera on połowę azotu w formie amonowej ( N-NH4+) i drugą połowę w formie saletrzanej ( N-NO3- ). Dodatkowo, ze względu na obecność wypełniacza dolomitowego, saletrzak zawiera wapń i magnez

Czyli saletra z dolomitem Idea
Więc czy można stosować pogłównie zamiast czystej saletry amonowej bez mieszania z glebą Question Question Question

Saletrzak ma właściwości zbliżone do saletry amonowej, może więc być używany zarówno przedsiewnie jak też do zasilania roślin w czasie ich wzrostu. W tym ostatnim przypadku winien on jednak być przykryty glebą poprzez bronowanie lub spulchnianie międzyrzędzi, aby zapobiec stratom azotu w postaci amoniaku

Question Idea

Jeśli chodzi ci o ten w żółtych workach z tarnowa to ja go stosuje pod buraki , kukurydze i na łąki pogłównie buraki też nim lece i jestem zadowolony z efektów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martinescu

PostWysłany: 19:23 Pią 1 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stosuje saletrzak jako naworzenie azotowe pszenicy wiosną w porównaniu z saletrą ma dłuższe działanie, coś jak mocznik no i gleby nie zakwasza, coś niecoś za to więcej kosztuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grześ

PostWysłany: 13:02 Pią 1 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz coś wynalezli i wciskają ludziom.
W tym roku furore robi jakikolwiek nawóz stosowany pod rzepak. Wszyscy to sieją a różnica jest taka że ma więcej Siarki i Boru. A stosowanie tych pierwiastków doglebowo jest wykorzystywane przez rośliny góra w 40%. Lepsze efekty sa w stosowaniu tych pierwiastków dolistnie.
Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 10:35 Pią 1 Wrz 2006    Temat postu: Jaka jest różnica między saletrą a saletrzakiem :?: Odpowiedz z cytatem

Jaka jest różnica między saletrą a saletrzakiem Question
Saletrzak dolomitowy 27% N
jest nawozem azotowym uniwersalnym, będącym granulowaną mieszaniną azotanu amonowego z drobno zmielonym dolomitem. Należy do grupy nawozów amonowo - saletrzanych. Zawiera on połowę azotu w formie amonowej ( N-NH4+) i drugą połowę w formie saletrzanej ( N-NO3- ). Dodatkowo, ze względu na obecność wypełniacza dolomitowego, saletrzak zawiera wapń i magnez

Czyli saletra z dolomitem Idea
Więc czy można stosować pogłównie zamiast czystej saletry amonowej bez mieszania z glebą Question Question Question

Saletrzak ma właściwości zbliżone do saletry amonowej, może więc być używany zarówno przedsiewnie jak też do zasilania roślin w czasie ich wzrostu. W tym ostatnim przypadku winien on jednak być przykryty glebą poprzez bronowanie lub spulchnianie międzyrzędzi, aby zapobiec stratom azotu w postaci amoniaku

Question Idea
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: