Skocz do zawartości
NataszaX

Nasienie buhajów mięsnych z Francji

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Czy ktoś z was stosuje może nasienie buhajów mięsnych sprowadzane z Francji spoza listy sponsorowanej przez Fundusz Postępu Biologicznego? Można je ściągnąć przez Krasne lub Tulce. Jakie buhaje wybraliście i jakie zasugerowali wam ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Czy ktoś z was stosuje może nasienie buhajów mięsnych sprowadzane z Francji spoza listy sponsorowanej przez Fundusz Postępu Biologicznego? Można je ściągnąć przez Krasne lub Tulce. Jakie buhaje wybraliście i jakie zasugerowali wam ceny

Znam duże stada, które stosują nasienie bardzo dobrych buhajów francuskich limousine, charolaise ze SHiUZ w Bydgoszczy. Cena ponad 150 zł ale to oferta specjalna, to samo nasienie stosują we Francji, Hiszpanii, Irlandii. To buhaje do doskonalenia stad mięsnych natomiast oferta z Tulc i Krasne to typowe buhaje do krzyżówek towarowych i nasienie tej klasy buhajów wyprodukowanych w stadach krajowych waha się od 20 - 25 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o buhaje krajowe, tylko o nasienie imortowane przy sprzedaży Tulce i Krasne są pośrednikami. Jakich rozpłodników głównie używają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodziło mi o buhaje krajowe, tylko o nasienie imortowane przy sprzedaży Tulce i Krasne są pośrednikami. Jakich rozpłodników głównie używają

Nataszko X

Właśnie chodzi o to, że nasienie kupowane we Francji bądź produkowane od buhajów kupionych we Francji i oferowane przez Tulce i Krasne to jest nasienie od buhajów nadających się do krzyzowania towarowego i do produkcji materiału na rzeź.

Klasa tych buhajów jest więc porównywalna do nasienia od buhajów krajowych / np charolaise z Radanu albo limousine z Bieganowa/ a cena krajowych jest o wiele korzystniejsza,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza nimi można również sprowadzić nasienie wykorzystywane w kryciu czystorasowych dziewczyn w programach hodowlanych, czołowe buhaje francuskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwole sobie doradzic:znam hodowce charolaise we Francji on ma pod oceną swoje stado 240 krów kryje wszystko buhajami z tej firmy---Genes Diffusion Optimal adres tej firmy 42210 Montrond-Les-Bains-France Telefon 0033 477363444 i e-mail:charolaise-optimal@cz42.com strone internetową maja ale nie dziala narazie niewiem dlaczego ale podam www.charolais-optimal.com prosze sprawdzic moze na moim kompie tylko nie dziala.ja mam katalog buhajow dostalem od tego francuza.mysle ze jak napisze sie prosbe o katalog z adresem (po angielsku lub po francusku)to przyslą.katalog jest w dwoch jezykach.polecam.u tego hodowcy co kryje buhajami z tego katalogu jalowki wygladaja jak u nas najlepsze byczki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie jest katalog wybiera sie czy chcemy do czystorasowej czy krzyzowek odpowiednio pure breeding lub crossbreeding a nastepnie kryterium np easy calving co znaczy na latwosc wycielen i szereguje nam buhaje w tym kryterium na podstawie indeksu im wyzszy indeks tym buhaj lepszy pod wzgledem tej cechy ja bede kryl jalowki buhajem o nazwie Pinay chyba bo ma wyposrodkowane cechy wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a maja w shiuzie katalog z tymi buhajami z charolaise-optimal?trojan?

Trzeba się skontaktować ze Shiuzem to poinformują jakie aktualnie francuskie charolaise mają w depozycie a informacje o nich mozna znaleźć w katalogach charolaise- optimal lub na ich stronie

Przy zakupach nasienia na własną rękę trzeba pamiętać o formalnościach weterynaryjnych i zaświadczeniach hodowlanych wymaganych przez prowadzącego księgi w Polsce tj przez Związek / niestety/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Błażej:) W Tulcach możesz nabyć nasienie z Grupy AGENA, pośrednikiem jest Sersia France, buhaje możesz znaleźć na tej stronie www.sersia.fr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...