Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:51 Sob 19 Kwi 2014

Czy warto przechodzić na VAT dla rolników
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Finanse
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osa21

PostWysłany: 14:00 Pią 18 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie wszysko w granicach rozsądku, wiadomo że bedzie sie ciężko wytłumaczyć z 1000l benzyny. U mnie akurat zawsze jak kupowałem karnister benzyny to w ten sam dzień kupowałem olej do mieszanki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Jaro8038

PostWysłany: 09:32 Pią 18 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osa - zgadza się tylko ile tego odpisałeś ? Przecież wiadomo, że pytanie dotyczyło samochodu. Ile w US pokażesz, że zużyłeś benzyny do kosy spalinowej czy do ciągniczka do koszenia trawy ? Jest to nie więcej jak 60 - 80 litrów w roku. Oczywiście jeszcze trzeba posiadać takowy sprzęt.

Pzdr i wszystkiego dobrego na Święta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
osa21

PostWysłany: 14:36 Czw 17 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od benzyny da rade, ja na fakturze mialem ze do karnistrów a dopisałem jeszcze do kosy spalinowej. Miałem tego 2 x po 20l, nic sie nie przyczepili w czasie kontroli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Jaro8038

PostWysłany: 09:05 Czw 17 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale Vat odliczyć możesz tylko od zakupów, które bezpośrednio związane są z ponoszonymi kosztami związanymi z prowadzona produkcją rolną. Woda, gaz - jeśli umowę masz na gospodarstwo i jest to przeznaczone do pojenia zwierząt lub nawadniania upraw lub ogrzewania obiektów inwentarskich. Od benzyny nie odliczysz, od obrań tak ale tylko roboczych. Mam nadzieję, że to wystarczy :_)
Powrót do góry
center

PostWysłany: 09:43 Sro 16 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Czy ktoś może mi dać linka do informacji albo napisać z czego mogę odliczyć podatek będąc na zasadach ogólnych? Proszę o szczegółowe informacje bo że paliwo, nawozy, części do maszyn to wiem tylko chodzi mi o te inne rzeczy spożywcze, meble, benzyna do osobowego, woda, gaz, odzież, itp

Proszę o pilną pomoc pozdrawia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jaro8038

PostWysłany: 09:09 Pon 14 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ma homologację tak jak piszesz, to księgowa ma rację.
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 12:33 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W homologacji ma samochód osobowy inny kiedyś kupowało sie do niego jakiś płużek i można było uzasadnić odgarnianiem śniegu teraz "podobno" sie to skończyło
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 05:42 Pią 11 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy jak jest w homologacji. Są takie że rejestrujesz je w wydziale komunikacji jako ciągnik i po sprawie. Wtedy oczywiście cały vat odliczasz. A kiedy połowę? nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz

PostWysłany: 18:46 Sro 9 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie czy można odliczyć od nowego qłada vat sprzedawcy piszą że tak a moja księgowa mówi że tylko 50 % nie orientujecie sie jak to jest?
Powrót do góry
ruki1976

PostWysłany: 18:24 Wto 23 Lip 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie jestem na wacie do rolników i pożyczyłem 50tys bratu dwa lata temu teraz jak mi oddał to w us sie dopatrzyły tego na koncie bo chciały wyciągi przy sprawdzaniu mnie i chcą 2% z tego . Do mnie to jest nie normalne pozyczyłem mu z własnej oszczędności bez umowy tylko na słowo bo brat a ty sępy chcą za nic coś Sad Sad Sad
Powrót do góry
adam13

PostWysłany: 15:16 Pią 15 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RyszardD napisał:
Chcę niebawem wystartować z gospodarstwem agroturystycznym. Planuję zakup podupadającego gospodarstwa i jego rewitalizację. Tutaj chyba od razu powinienem być VATowcem ?

Nie koniecznie, ale zakres duży od razy dobre biuro bierz, żeby nie korygować swoich błędów.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 17:28 Wto 22 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma ktoś wersje VAT 7 (13) do edycji przez komputer (która obowiazuje juz za styczeń), prosił bym o wrzucenie linku lub na @. Z góry dzięki
Powrót do góry
RyszardD

PostWysłany: 20:40 Nie 13 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcę niebawem wystartować z gospodarstwem agroturystycznym. Planuję zakup podupadającego gospodarstwa i jego rewitalizację. Tutaj chyba od razu powinienem być VATowcem ?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 15:57 Sro 2 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od wczoraj mozna czy trzeba rozliczac faktury dopiero po zaplacie. A jak to jest z fakturami np z cukrowni ktore sie oplaca dopiero po oddaniu burakow czyli niekiedy po 6 miesiciacach. Czy fakture za nasiona z marca bede mogl rozliczyc dopiero w pazdzierniku. Czy tak jak teraz bylo.
Powrót do góry
Doradca podatkowy Słupsk

PostWysłany: 11:44 Pon 3 Wrz 2012    Temat postu: vat Odpowiedz z cytatem

podatek vat to jeden z tematów, ktory sprawia podatnikom wiele trudności
- obowiązki podatkowe
- obowiązki formalne
- prawo do do odliczenia
- miejsce opodatkowania
- wnt, wdt
itd

z mojej wieloletniej praktyki wynika, że samodzielne rozliczanie podatku vat przez podatnika bardzo często jest nieprawidłowe i w konsekwencji bardzo bolesne w przypadku kontrolii

Stąd zachęcam do skorzystania z pomocy doradcy podatkowego/prawnika, który nie tylko prawidłowo rozliczy podatek ,ale także doradzi i pomoże w sprawach podatkowych i prawnych

Słupsk ul.Kopernika 15
Ustka, ul. Akacjowa 3
tel.608 582 577
www.kancelarialextax.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chwilowki

PostWysłany: 16:22 Nie 5 Sie 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podacie taką stronkę, co kolega pytał o odliczenia? mnie to też interesuje, dzieki.
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 19:33 Czw 5 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potrafią się tego czepić. Moga chcieć żebyś udowodnił, ze użyłeś tego do gospodarstwa, a nie do domu. Ja nie mam takich problemów bo gospodarstwo, biuro i pomieszczenia socjalne dla pracowników mam w zupełnie innym miejscu niż dom. wtedy wszystkie wydatki "gospodarcze" bez problemu idą do skarbowego.
Powrót do góry
ruki1976

PostWysłany: 19:00 Czw 5 Lip 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem drugi rok na wacie i dzis jakaś z US dzwoniła do mnie bo sie dopatrzyła w fakturze jakiś płyn wc i proszek czy tego nie można watu odliczać ? a może rolnik sie myć nie musi Smile jest jakas strona co pisze co może rolnik odliczyć?
Powrót do góry
ursus c 330-3602x-c385

PostWysłany: 21:03 Pią 4 Maj 2012    Temat postu: Faktury podatki Odpowiedz z cytatem

Masz rację nie ma odliczeń na duplikaty a kombinatoprzy dostają kary i kończą na kocich łbach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
domagent

PostWysłany: 10:12 Wto 24 Kwi 2012    Temat postu: Duplikowane faktury Odpowiedz z cytatem

Pamiętajmy, że jeśli Urząd Skarbowy znajdzie nam dwie faktury na to samo z różnymi numerami albo coś co będzie wskazywało na duplikację faktur to nie ma prawa odliczeń od żadnej z tych faktur!
---
Kredyty przez Internet | http://pozycz-teraz.pl - pożyczki gotówkowe online | Kredyt gotówkowy i hipoteczny w EURO: http://kredytweuro.net/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
osa21

PostWysłany: 20:51 Sro 21 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet na tej fakturze z cukrowni sie wpisuje numer faktury której tyczy sie korekta, dlatego sie zastanawiam co w te miejsce wpisać czy numer początkowy czy numer korekty nr1.
Powrót do góry
Aleksander

PostWysłany: 19:23 Sro 21 Mar 2012    Temat postu: korekta faktury Odpowiedz z cytatem

Ja podchodzę do sprawy praktycznie. też jestem w ksc i otrzymałem trzecią wersję faktury. US chce od ciebie Vat bo trochę wzrosła cena buraków .Nadaję nowy numer fakturze , bieżący a że to jest korekta to napisali w cukrowni. Wpisuję tą fakturę do książki sprzedaży w czasie wystawienia faktury , jeden egz. odsyłam do cukrowni, i po sprawie. Czy dobrze niewiem może ktoś napisze jak to być powinno ?.
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 21:20 Pią 16 Mar 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie mi jak to jest z korektą faktur, Jestem w KSC i najpierw wystawili w październiku jedna fakture, poźniej w styczniu była korekta do tej faktury z października, a teraz w marcu przysłali kolejna korektę ale do której faktury? tej z października czy tej ze stycznia? mam zrobić korekte.
Powrót do góry
Aleksander

PostWysłany: 17:51 Nie 26 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kar86ban .wat na żywiec jest dla vatowców 8% , nie 3% i nie 5% , 5 % jest na zboże.Ty jako vatowiec dostajesz od nabywcy cenę netto plus vat 8% , lub 5% ,zależy co sprzedajesz , netto jest twoje a vat oddajesz do US . tu znajdzisz stawki vat oraz klasyfikację pkwiu .. PKWiU - Dział 01 - PRODUKTY ROLNICTWA I ŁOWIECTWA ORAZ USŁUGI WSPOMAGAJĄCE
.
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 17:05 Sro 22 Lut 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki moja księgowa terz ntwierdzi że nietrzeba podpisu, to jest faktura za drapke za pare zł ale za grubszą maszyne to tak ja pioszesz lepiej sie zabezpieczyć i mieć orginał z podpisem odręcznym.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Finanse Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

Skocz do: