Skocz do zawartości
MC_BLACK

przyczepy samozbierające

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić samozbierającą i ciężko mi wybrać. Czy mógłby ktoś poradzić mi która z firm jest z leprzych specjalizującą się w zbieraniu zielonki ???

Dokładnie chodzi mi w takiej cenie do 9000 zł.

Prosiłbym o doradzenie w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem warto by bylo zainwestawac w JOGOSŁAWIANKE 3 to jest maszynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie można znaleźć jeszcze w miarę dobre maszyny. Rozejrzyj się za Claasem (33 lub 330) i ew. Deutz-Fahrem.

Cechy na które musisz zwrócić uwagę:

ilość i rodzaj mocowania noży,

sposób podawania masy na noże (najlepiej rotor)

walce wyrzucające

taśma przesuwająca się w dwie strony,

sprawna hydraulika,

łamany dyszel - ułatwiający wjazd na pryzmę,

zaczep niewypracowany (chociaż jest wymienny - i wtedy trzeba baczniej się przyjrzeć całości)

tandem,

przykładowe:

http://www.allegro.pl/item154401235_przyczepa_samozbierajaca_claas_sprint_320k.html

http://www.allegro.pl/item156397845_samozbierajaca_deutz_fahr_tandem_dwie_osie_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ MC_BLACK a skąd jesteś??? mam na sprzedanie polskiego mirosławaika T-085 za 8 tyś

za 9 tyś zł to z rotorem nie kupi...ale z podajnikiem grzebieniowym to napewno. ja tez sie rozglądam za jakąś.szukam przyczepy o ładowności 5-6t z hydrauliką, dyszlem, na jednej osi, najlepiej jakby miała ponad 20 noży.za 12 tys to kupi już w bardzo dobrym stanie.ale najpierw musze swoja sprzedać

a ile masz ha łak??i z jakim ciągnikiem miałaby chodzic??bo jugosłowińska to raczej zabawka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ MC_BLACK a skąd jesteś??? mam na sprzedanie polskiego mirosławaika T-085 za 8 tyś

za 9 tyś zł to z rotorem nie kupi...ale z podajnikiem grzebieniowym to napewno. ja tez sie rozglądam za jakąś.szukam przyczepy o ładowności 5-6t z hydrauliką, dyszlem, na jednej osi, najlepiej jakby miała ponad 20 noży.za 12 tys to kupi już w bardzo dobrym stanie.ale najpierw musze swoja sprzedać

a ile masz ha łak??i z jakim ciągnikiem miałaby chodzic??bo jugosłowińska to raczej zabawka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do jugosłowiańskich jest problem z częściami

 

niema żadnego problemu u nas jest wszystko od ręki w mojeje okolicy jest około 30 sztuk jugosłowianek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostała mi się oferta kupna KRONE ładowność 4700 , łamany dyszel , 3 wały rozrzutowe, 24 noże Doradzali mi znajomi i w końcu zakupiłem dziś. Co sądzicie o moim zakupie dałem za nią 10 tyś. Posiadam Zetora 7211 jak taki ciągniczek poradzi sobie z nią i czy w ogóle jest to jakiś w miarę sprzęt , czy poprostu kupiłem lipę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej cenie można znaleźć jeszcze w miarę dobre maszyny. Rozejrzyj się za Claasem (33 lub 330) i ew. Deutz-Fahrem.

Cechy na które musisz zwrócić uwagę:

ilość i rodzaj mocowania noży,

sposób podawania masy na noże (najlepiej rotor)

walce wyrzucające

taśma przesuwająca się w dwie strony,

sprawna hydraulika,

łamany dyszel - ułatwiający wjazd na pryzmę,

zaczep niewypracowany (chociaż jest wymienny - i wtedy trzeba baczniej się przyjrzeć całości)

tandem,

przykładowe:

http://www.allegro.pl/item154401235_przyczepa_samozbierajaca_claas_sprint_320k.html

http://www.allegro.pl/item156397845_samozbierajaca_deutz_fahr_tandem_dwie_osie_.html

 

 

 

Dzięki za pożyteczne rady Teraz to już chociaż coś wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ MC_BLACK a skąd jesteś??? mam na sprzedanie polskiego mirosławaika T-085 za 8 tyś

za 9 tyś zł to z rotorem nie kupi...ale z podajnikiem grzebieniowym to napewno. ja tez sie rozglądam za jakąś.szukam przyczepy o ładowności 5-6t z hydrauliką, dyszlem, na jednej osi, najlepiej jakby miała ponad 20 noży.za 12 tys to kupi już w bardzo dobrym stanie.ale najpierw musze swoja sprzedać

a ile masz ha łak??i z jakim ciągnikiem miałaby chodzic??bo jugosłowińska to raczej zabawka...

 

 

Sorki ale już zakupiłem ale jeszcze nie wiem czy się okaże dobry ??

A łąK mam z ok 7 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest model Krone - chociaż wnioskuję z opisu że pewnikiem Turbo 5000. Osobiście mam 4000 i ciągam ją obecnie Farmerem 82 KM. Nabijam dwa razy więcej niż gdy pracowała z 360 - 3P. Twój Zetorek na pewno da sobie radę. Tylko będziesz musiał uwiesić na przednim zaczepie kowadło lub teraz jak masz więcej czasu zrób przednie obciążenie.

Sprawdź w jakim stanie są noże - jeśli są "obgryzione" to wymień na nowe. Koszt jednego to ok. 50 zł.

Więcej o sianokiszonkach możesz poczytać w temacie: http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=1946&postdays=0&postorder=desc&highlight=sianokiszonka&start=75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki to jest model Krone - chociaż wnioskuję z opisu że pewnikiem Turbo 5000. Osobiście mam 4000 i ciągam ją obecnie Farmerem 82 KM. Nabijam dwa razy więcej niż gdy pracowała z 360 - 3P. Twój Zetorek na pewno da sobie radę. Tylko będziesz musiał uwiesić na przednim zaczepie kowadło lub teraz jak masz więcej czasu zrób przednie obciążenie.

Sprawdź w jakim stanie są noże - jeśli są "obgryzione" to wymień na nowe. Koszt jednego to ok. 50 zł.

Więcej o sianokiszonkach możesz poczytać w temacie: http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=1946&postdays=0&postorder=desc&highlight=sianokiszonka&start=75

 

 

Właśnie w tym problem że nie wiem jaki to model bo była malowana. Poprawka noże 21 Jest to jednoosiowa I raczej to nie jest turbo 5000 Ciężko mi ustalić model Ale racja będę musiał założyć obciążenie na przód, koleś od którego brałem

wyjął środkowy wał rozrzutowy bo podobno się zapycha ciekawe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź np. na www.traktorpool.pl i z wyszukiwarki (maszyny do zielonki, przyczepy, Krone) porównaj z modelami. Jeśli zapychało wał środkowy to raczej noże są zużute i długi materiał zapychał wyrzutniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko będziesz musiał uwiesić na przednim zaczepie kowadło lub teraz jak masz więcej czasu zrób przednie obciążenie.

t=1946&postdays=0&postorder=desc&highlight=sianokiszonka&start=75[/url]

 

 

aż tak ciężko wjecheć Twoja przyczepą???masz ja na tandemie czy na pojedyńczej osi???przy moim zestawie 4512 i mirsławiak przód podnosi mi dopiero przy ostatnich przyczepach.

C-360 miała za cięzko że Farmer lepiej ubije??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko będziesz musiał uwiesić na przednim zaczepie kowadło lub teraz jak masz więcej czasu zrób przednie obciążenie.

t=1946&postdays=0&postorder=desc&highlight=sianokiszonka&start=75[/url]

 

 

aż tak ciężko wjecheć Twoja przyczepą???masz ja na tandemie czy na pojedyńczej osi???przy moim zestawie 4512 i mirsławiak przód podnosi mi dopiero przy ostatnich przyczepach.

C-360 miała za cięzko że Farmer lepiej ubije??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze nabijałem - aż ciągnikiem podrzucało - przy wysokości ok. 70 cm zaczybały się kłopoty z wjazdem na przymę - ponieważ mam mały plac manewrowy i brak rozpędu przy najeździe.

W porównaniu do mirosławiaka ta moja Krone "wchłania" więcej. I jest ona na tandemie, z łamanym dyszlem. Farmer natomiast radzi sobie lepiej na występujących u mnie skłonach. Przy 360 w pewnym momencie przyczepa mogła zacząć mnie wyprzedzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile masz ładowności???albo m3 że tandem???jakim ciagnikiem ubijasz??

ja chciałbym cos lepszego kupic...ale mausze sprzedac swoja t-085... a raczej bedze problem.

mam dylemat jaką dużą, bo tandem do 4512 to juz trochę duzo do tego silosy też nie za duże, jak zwale z mirosławiaka to jest tak akurat, tylko ze on słabo tnie...do tego łaki mam raczej małe, sporo kręcenia i boje sie ze tandem bedzie zrywał darń...

myślę o takiej do 6t ładowności czyli najwiekszej na jednej osi...czy lepiej tandem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 4512 to polecam przyczepę mniej więcej mojej wielkości - 4,5 t ładowności ok. 15-18 m3 pojemności. Nie warto kupować większej od mocy ciągnika - bo niewiele zaoszczędzisz na zbiorze.

Tandem powoduje owszem trochę zrywania darni - ale posiada większe trochę większe balony i powoduje mniejszy ucisk na podłoże. Ponadto są zmniejszone opory toczenia i możesz więcej załadować. Na uwrociach zawsze możesz ze dwa razy cofnąć i robić to po łukach, żeby nie niszczyć darni. Jednak przy jednej osi dokonasz większych zniszczeń przy nabieraniu materiału i wrzynaniu się kół w trakcie transportu.

Natomiast co do wysypywania w mniejszych silosach to zawsze możesz trochę wysypać, ugnieść i wyrzucić resztę. Będziesz miał mniej kursów na pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka samozbierająca polecacie do c 360??

Czy zbior samozbierająca jest taki szybki jak np sieczkarnia?? Co prawda wystarczy 1 ciagnik a do sieczkarni min 2, ale tutaj za kazdym razem musisz do domu z pola wracac a przy sieczkarni jeden siecze a drugi zwozi to chyba szybciej idzie a paliwo to samo bo jeden tylko zwozi a drugi tylko siecze a z samozbierajaca robisz jedno i drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do C-360 patrz mniej więcej to samo co do 4512.

Sieczkarnia potrzebuje dużo więcej mocy niż przyczepa samozbierająca i zapominasz o fakcie, że w trakcie zbierania sieczkarnią dwa ciągniki jadą równolegle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak sieczkarnia ma zaczep to wtedy podpinasz do niej przyczepe i jeden ciagnik tylko zwozi.

No ale faktycznie do przyczepy mniej mocy trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie co będzie lepsze dla mojego c 360 czy to

http://www1.traktorpool.de/suchen/detail.php?TPSESSID=ff7fe8a7e758deb3fd7e0d4bf8c484b6&masch_id=968549#

nie duza cena, co prawda koles mi odpisal ze nie ma 11 noży ale to nie jest chyba duzy koszt pewnie dodatkowe 600 zł.

 

czy moze to:

http://www.mascus.pl/Rolnictwo/Uzywane-Przyczepy-ogolnego-zastosowania/Krone-Turbo-4000-T/3995648E-04F9-49E4-8FDA-B26097C8D89D.html

tutaj cena wieksza ale i maszyna bardziej przyszlosciowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla c-360 będzie lepsza Mengele jednak jeśli planujesz zakup mocniejszego ciągnika (jakieś 70-80 KM z przednim napędem) to Krone będzie lepsza. Jeśli chodzi o noże to do oryginalny nóż do przyczepy Pottinger Siloprofi 2 kosztuje 75zł/szt więc do Mengele będzie kosztować podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do sprzedania pottinger ernte wagen II stan dobry w ciaglym uzytkowaniu od 4 lat lamany dyszel komplet nozy (31) na zabezpieczeniach walki rozrzucajace cena do uzgodnienia nr gg 2138373

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...