Skocz do zawartości
kaczrubwroc

ziemia na ukrainie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy ktos interesuje sie tematem emigracji za wschodnia granice? Macie jakies konkretne oferty dzierzaw na Ukrainie? Bo moje poszukiwania w necie przynosza narazie mizerny skutek, jest duzo ofert niemieckich posrednikow(tych wszedzie pelno), natomiast ciezko dotrzec bezposrednio do zrodla. W zeszlym roku rozmawiale tez z jednym posrednikiem u nas ale na poczatek za dobre slowo chcial mnie skasowac na 5000 wiec podziekowalem. Pozdrawiam i czekam na odzew.

 

P.S

Przyszlosc rolnictwa to wlasnie wschod, a nie doprowadzone do granic absurdu reczne sterowanie z Brukseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie wiem czy to takie łatwe samsię interesowałem ale tam są nieciekawe przepisy. kupić nie możesz. jedyne co cię może użądzić to spółka z ukraińcem. sam mam propozycję dzierżawy 4 kmod polskiej granicy na spółę z gościem z ukrainy 250ha.ale się zastanawiam. a cena dzierżawy to 50kg pszenicy za hektar!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czyli na tamte pieniądze jakieś dwa litry wódki!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , ze sie ktos wreszcie odezwal. Sluchaj ja w tej chwili mam 260 hektarow wyglada niezle tylko co z tego skoro polowa tej ziemi to sa dzierzawy na dwa trzy lata, na dluzsza mete tak sie nie da gospodarzyc. A cena ziemi w naszym rejonie osiagnela zupelnie absurdalny poziom(ok 40000zl/ha). Tak wiec albo trwanie na tym co mam albo..... chetnie bym sprobowal szczegolnie z kims do spolki, gospodarzenia na ukrainie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym zastanawiałem, ale po pierwsze dziwne przepisy ukraińskie

A po drugie czy jest sens pchać sie na 250 ha ja osobiście myślałem o czymś większym

Z drugiej strony, kto nie ryzykuje ten nic nie ma

Trzeba znaleźć jakiegoś Ukraińca zrobić z nim spółkę dać mu do podpisania weksel+deklaracja wekslowa+umowa pożyczki i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na ukraine rzut beretem więcwiem jak to wygląda. w pobliżu granicy niewiele jest dużych gospodarstw do wzięcia jak już są to gleba 2-3 klasa i 20 lat nieorane. a tam dalej za kijowem to i owszem 2000-5000ha też się znajdzie tylko, że tam to już Kozacy w większości mieszkają i sami wiecie jak to z ruskimi się dogadać można. pijesz wódkę on twój brat mówi tobie a w głowie myśli jak tu cie ojebać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj 2, 3 klasa to nie jest zle, ja u siebie mam od 2 do 5 wiekszosc 3b i wszystko rosnie. A to ze ugor no coz, ale czynsz 100zl a nie 1000 jak u nas. To nie musi byc przy samej granicy bardziej liczy sie dobra komunikacja no i odleglosc do portow czarnomorskich bo to najtanszy sposob transportu na caly swiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak ja

jak cos to gg 4727787

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo sie tym interesowalem mieszkam w Lubelskim i też mam blisko do granicy. NIe wiecie ile może tam kosztuje 1ha ziemi?? i czy wogule jest możliwość kupienia ziemi tak powyzej 500ha mniej więcej w "jednym kawalku". Ciekawi mnie również czy tam jest tak jak u nas że bardzo ciężko kupić gospodarstwo po dawnym PGR-ze czy tam co oni tam mieli.Zastanawiałem sie czy jaby tak iwestować w duże gospodarstwo czy by sie to opłaciło. Już dawno zastanawiałem się nad zalożeniem spółki z bratem i kupieniu ziemi za Bugiem ale puki co nie mam jak dojść d źrudeł informacji. Jakby co to gg 9762651

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ziemię to niezła, ale gospodarzyć na Ukrainie troche ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko, bo to kraj nieco zacofany w stosunku do Polski.

Kilka tygodni temu sprzedałem Ukraińcowi grabarkę konną. Kiedy ją rozkładał na części to uważał, aby starych śrub nie zepsuć. Zpytałem Go dlaczego tak robi, a on mi odpowiedział, że w jego najbliższej okolicy nie ma sklepu gdzie mógłby takie śruby kupić

Jeśli chodzi o takie rzeczy to my dla Ukraińców jesteśmy Ameryką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze w wiekszosci wiosek tak jest to prawda ale np. na stronie www.farmweb.cz (to nietylko czeska strona) mozna zobaczyc zdjecia z prac polowych w wielkich ukrainskich gospodarsywach to oni tam uzywaja najnowoczesniejszych maszyn,ale ogólnie to zacofany kraj w stosunku do nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zdjęć nie używałbym jako argument, bo podobne można było zrobić i w Polsce trzydzieści lat temu, a i teraz jak by się uparł to pewnie i w Holandii znalazłby wzór zacofania

 

Jak w Polsce są miliarderzy to nie znaczy że jest bardzo bogatym krajem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jak w koncu przyjma Ukraine do UE

skoro Rumunia jest w UE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co jak w koncu przyjma Ukraine do UE

skoro Rumunia jest w UE?

Jeśli tak się stanie to zakup ziemi na 'ukrainie może być niezłą lokatą kapitału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jesli chodzi olokate kapitalu, ale w temacie bylo o wyzwoleniu sie z pod recznego sterowania Brukseli. Czyli marzeniu o wolnosci ( w rolnictwie ) , jak step szerokiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się tam przeniosła za parę lat. Póki co trzeba znaleźć kapitał, kontakty, rozeznać się w warunkach gospodarowania.. A potem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...