Skocz do zawartości
tom

Nawożenie dolistne upraw.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie odżywki sstosujecie i które z nich działają najlepiej na rośliny a nie na kieszeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 czy inny w jakiej dawce i ilie kosztuje litr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 ale w jakiej dawce nie pamiętam, bo zawsze stosuję opryski zgodnie z tym co jest podane na etykiecie a nie mam pamięci do takich rzeczy

Ceny niestety też nie pamiętam.

Kiedyś stosowałem również Ekosol (m.in w kukurydzy, burakach i ziemniakach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

basfoliar 36 20L koszt około 100 zł dawka około 5L/ha nieważne jakiej uprawy stosuje 2X w sezonie wegetacyjnym.

tytanit 30zl 1L dawka niższa niż zalecona 0,5L/ha 1x

mikroplonovit (czy jakoś tak)ma prawie wszystko ale w mniejszych % 25kg 70z, dawka tylko w pszenicy stosuje- 4kg/ha 2x.

borovit tylko ziemniaki też niewychodzi drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolo 10kg na 300l, ale przed chwila czytalem ze ze to b.malo 10%mocznika to 10kg/100l to na 300l musialbym dac 30kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy basfoliar 36 stosuje się sam czy w dawce z mocznikiem i czy naprawdę warto ,u mnie basfoliar 36 kosztuje 72 zł za 10 litrów a Wy piszecie że 20 litrów za 100 to chyba ktoś na mnie chce zarobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję Wuxal Top N po 4,2 zł /l. nie kupuję nawozów dolistnych z dużą koncentracją azotu bo najtańszy azot jest z roztworu mocznika.

Spokojnie mieszaj mocznik z dolistnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzisiaj specyfiki z firmy Intermag no i oni zalecają na obecną fazę 15% udział mocznika czyli na 100 litrów wody 15 kg mocznika wydaje mi się że to strasznie dużo no bo do 600 litrowego opryskiwacza trzeba by było dać 90 kg mocznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mi tez sie wydaje ze duzo. a juz raz widzialem jak gosc zalatwil sobie pole opryskiem z mocznikiem w duzym stezeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku po raz pierwszy zastosowałem basfoliar 12-4-6 na rzepak właśnie dziś nim pryskałem dodałem jeszcze siarczan magnezu i troszke mocznika. Basfoliaru dałem 10l/h a za banieczke 20l zapłaciłem dokładnie 71,50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 12% mocznika czyli 5,5%N jest stężeniem bezpiecznym dla wszystkich roślin? czy można opryskiwać w ciągu dnia czy tylko późnym wieczorem? i czy w takim stężeniu można bezpiecznie mieszać z pestycydami?

Pytam, bo zwykle stosowałem tylko połowę tej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stężenie roztworu mocznika jest zależne od stanu rozwojowego rośliny - im później tym stężenie powinno być niższe. W ostatnich opryskach taka jak piszesz Lisek powinno być 4-6% mocznika (przed kwitnieniem, wypływaniem kłosa). W fazie krzewienia zbóż może to być nawet 20-25%.

Ogólnie rośliny powinno sie pryskać, kiedy będą oprysk pobierać przez dłuższy czas - więc wieczorem, w czasie pochmurnej (bezdeszczowej!!) pogody. Nigdy w czasie ostrego słońca.

Z mieszankach z fungicydami i insektycydami nie stwierdzono pogorszenia działania takiej mieszanki. Natomiast w roztworze z niektórymi herbicydami może nastąpić osłabienie działania środka chemicznego na niektóre chwasty (zwłaszcza trudne w zwalczaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuję Wuxal Top N po 4,2 zł /l. nie kupuję nawozów dolistnych z dużą koncentracją azotu bo najtańszy azot jest z roztworu mocznika.

Spokojnie mieszaj mocznik z dolistnymi.

 

Czy ten nawóz dolistny nadaje sie na zboże?? Ile jego sie daje na ha i na ile L wody??Czy mocznik lepszy,czy taniej wyjdzie mocznik czy ten specyfik??Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy można zmieszać Attributa 70 WG i nawóz dolistny Wuxal Top N??I czy w ogóle można mieszać ze sobą opryski nawozy dolistne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można. Poszukaj w internecie na stronach producentów lub zapytaj sprzedawcę - mają czasami tabele zalecanych mieszanin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym mocznikiem w końcu??-ile dać mocznika na 2ha(chodzi mi o oprysk).Piszecie,że 10kg/100L wody.Na 1ha daje 200L(oprysk na chwasty) więc na 1 ha wyjdzie 20kg mocznika/Na 2ha wyjdzie 40kg.Czy taka dawka dolistnie to za duzo czy za mało,a może w sam raz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kazdej fazie rowoju psznicy jest inna dawka np . mozna dac 50 kg na 300l wody w fazie krzewienia- poznym wieczorem . slyszalem ze nawozenie dolistne w warunkach suszy jest badzo wskazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...