Skocz do zawartości
robson1

LANDINI- opinie o ciągnikach

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Juz od jakiegos czasu probuje dowiedziec sie opini na temat ciagnikow LANDINI. jesli Ktos slyszal cos o tych maszynach to prosze o napisanie tego w tym poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traktor w południowej europie porownywalnie sprzedający sie jak NH. Jest watek o McCorniku - to praktycznie to samo , róznia sie kolorem i tym że Landini jest lepiej wyposażone w standardach (w praktyce tak samo wyposażone kosztują tyle co MC).

Jaki konkretnie model ciebie interesuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesujue mnie model POWERFARM 85, lub VISION 85.

Jesli mowisz ze jest to praktycznie to samo co MCcormik to co byś polecal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To co napisałem dotyczy raczej chwili obecnej niez przeszlości. McCormick wszedł do grupy Argo w 2001 roku. Od tego czasu sie coraz bardziej "ulandinia":-). Widac to szczególnie w nowszych modelach (dla porównania):

POWERFARM = C-MAX

http://www.mccormick-intl.com/downloads/C-Max.pdf

http://www.landini.it/img_schede_tecniche/powerfarm_uk.gif

lub

POWERMASTER = XTX

http://www.landini.it/img_schede_tecniche/powermaster_uk.gif

http://www.mccormick-intl.com/downloads/XTX.pdf

 

o innych mi sie nie chce pisac ale rozniece oczywiscie jeszcze sa.

 

Nalezy praktycznie przyjac ze te podobienstwa beda sie jednak rozszerzac i po przeniesieniu w 2006 roku fabryki McCormicka do Włoch niedługo skończy sie na różnicachw lakierze:-/

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to to samo co MC to jestem w kropce. Jestem ciekawy jak jest z awaryjnościa Landini. Z tego co sie orientuje to ceny sa podobne do NH, ale NH jest dosyc awaryjny.

Czekam na dalsze opinie o tym ciagniku.

Moze ktos ostatnio kupil taki ciagnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak proste . Wczesniej napisalem: będziesz miał ten sam traktor ale z inym wyposażeniem i róznica w cenie bedzie wynikała z tego. Na pierwszy rzut oka to chyba MC wypada lepiej ale po dodaniu wyposazenia bedzie cena chyba na korzysc Landini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od września posiadamy w gospodarstwie ladini powerfarm 85.

traktor ma już prawie 100 mth i narazie spisuje się bez zarzutu. pierwotnie miała być proxima 8441, ale wybraliśmy tego i nie żałujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupiłem Landini Vision 105 - prezentuje się lepiej niż MC. Piękna maszyna, wszystko jest dopracowane na ostatni guzik. Narazie za dużo nie mogę powiedzieć o jego awaryjności, użytkowaniu, itd. Przelatam troche motogodzin to napewno podziele się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Ci się spisuje Vision, bo sam myślę o takim lub o NH TL 100A.Jak się spisuje serwis,jak drogo wychodzą przeglądy?

Dzięki za ew.odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie maszyna chodzi bez zarzutu. Jeżeli chodzi o serwis to narazie mialem robiony pierwszy przegląd - koszt ok. 600 zł

Myśle NH nie sięga mu do pięt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jeste z Podlasia, jesli jestes z podobnego rejonu co ja (mam na mysli okolice Zambrowa) to napewno jest tam mnóstwo NH o których nie krążą za dobre opinie. Jest w Czyżewie Dealer który tego sporo sprzedaje i dlatego tyle tego na podlasiu jest.

Jeżeli chodzi o Landnini to za bardzo na podlasiu nie wiedziałem gdzie moge go dostać. Teraz podobno jakaś firma handluje nimi w Wysokiem Mazowieckiem, ale nie wiem czy to jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze ze jeste z Podlasia, jesli jestes z podobnego rejonu co ja (mam na mysli okolice Zambrowa) to napewno jest tam mnóstwo NH o których nie krążą za dobre opinie. Jest w Czyżewie Dealer który tego sporo sprzedaje i dlatego tyle tego na podlasiu jest.

Jeżeli chodzi o Landnini to za bardzo na podlasiu nie wiedziałem gdzie moge go dostać. Teraz podobno jakaś firma handluje nimi w Wysokiem Mazowieckiem, ale nie wiem czy to jest prawda.

 

Jest to prawda.Od 2 miesięcy Landini rozprowadza w Wys-Maz Szepietowski z PHU Gama .Ja jestem z okolic Czyżewa i do NH mam większe zaufanie ,a przede wszystkim do serwisu.Dealer Landini dopiero zaczyna handlować ciągnikami i ma niewielkie doświadczenie ,a jeszcze niewiadomo czy długo będzie nimi handlował ...swoją drogą Landini Vision 105 bardziej mi się podoba jak NH TL100A he he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągniczek ładny,oponki wspaniałe, itp. Tylko małe ale, u tego gościa same okazje.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5491834

 

Dzieki Janek za odp ale ja prosiłem o napisanie co sądzicie na temat tego ciągnika ( jak się sprawuje, czy nie jest awaryjny, czy duzo pali i takie tam czy np inny model landini jest lepszy ) a nie o opinie o sprzedawcy. Bo załączyłem linka tylko po to zeby pokazac dokladnie o który ciągnik chodzi. Wiec jesli masz rozległą wiedzę na temat tego ciągnika to prosze sie ze mna podzielic pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o opinie na temat tego ciągnika

Nie wiem czy moja wiedza jest rozległa. W moich stronach jest kilka takich ciągników, sprawują się całkiem dobrze. Ogólnie jest to MF w wydaniu włoskim, bardziej rozbudowany i komfortowy. Moc która tam jest podana jest zawyżona, kumpel w dowodzie ma wbite58 kW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje że PHU Gama handluje Landini. Firma ze Słupska (dystrybutor tych ciągników) skierowała mnie nawet tam na serwis. Miałem problem tego typu że ciągnik mi nie chciał odpalić - zadzwoniłem i serwis zjawił się w godzine, aż nie mogłem uwierzyć. Szybko wykryli usterke, siadła pompka paliwa. Naprawa trwała pół godziny. Wymienili całą pompke na gwarancji i po sprawie. Z tego co mówili to wyszła jakaś partia kilku wadliwych pompek i że więcej awarii nie powinienem mieć.

A co do ich serwisu to przyjechał jakiś koleś który po śląsku zaciągał, więc sie zapytałem dlaczego. Podobno zciągnęli go specjalnie ze śląska do serwisu Landini i maszyn JCB bo ppodobno też sprzedają.

Teraz już jestem spokojny o serwis, bo wcześniej myślałem że będzie problem. Widze ze Szepeitowski podchodzi poważnie do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem...nawet do jelonków serwis się nie śpieszy,a tu proszę.Może to nowa jakość w usługach i jak się chce , to można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje, oni mi mówili że są przyzwyczjeni do serwisu bo serwis udojni i schładzalników mają 24 godziny na dobę.

Kto wie może serwis będzie wlaśnie ich największym atutem - mi to na reke Czas pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciągniki Landini w woj. podlaskim sprzedaję również Zakład Zaopatrzenia w Koplanach k. Białegostoku. Widziałem tam te ciągniki, nieźle się prezentują. Szczególnie Vision 105. Rozmawiałem z gościem, który u nich kupił ten ciągnik i mówił że jest bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu zakupiłem Landyni 9880 z1988 roku morze ktoś posiada taki sam model prosze o opinie o tym ciągniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...