Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

a mnie słoma sie zatrzymuje w cllasie roland 42 z 1990r przy koncowym dobijaniu 12-e rolek obraca sie a bela zatrzymuje sie i niemozna jej osznurowac mysle ze to ze niena 2-giego rzedu nagarniaczy za podbierakami wpada ,,wiechc słomy ktory klinuje obracanie sie beli ----- co sadzicie o zmienno komorowych new holland pasowych czy warto clasa nataka wynjenic ----------- kupje MENGEL 400 jednozedowy do kuku w MAZOWIECKIM jestem GG9089826 może komuś wpadł niebieski kolor sieczkarni u jakiegoś importer rupieci dajcie namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatrzymywanie beli słomy w prasach zwijajacych walcowych to normalka, bo te prasy sa produkowane raczej do sianokiszonki. to samo jest z nowymi z "sokółki" mój soąsiad taka kupił i żałuje. Do słomy najlepsze sa łańcuchowe typu sipma z279/1, ja mam sipme z komora mieszna z przodu wałki a góra i tył łąńcuch z569/1 i już jest duża róznica moja bardziej mieli słome czy siano, ale lepiej zbija sianokiszonke.

W mojej bela nie staje ale nieraz w suchej słomie potrafi sie bela rozleciec po wyładowaniu z komory( sznurki zsuwaja sie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może masz ograniczniki ustawione za blisko krawedzi????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ograniczniki juz sobie dorobiłem bo na oryginalnych to wogóle była masakra, tera mam dorobione takie które są odsuniete od brzegu o 5cm dalej niz ostatni z oryginalnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jakie zdanie o rolujacej na pasy jaka wytrzymałosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja man Claasa 46 RC z rotorem i przez cały sezon ani razu nie zatkało się nic ani nie stanął balot. Znajomy mówił że tak się dzieje jak nierówno się podaje masę lub jak jest poprostu za sucha słoma. Ja miałem wczesniej doświadczenia z Polskimi Sipmami i je odradzam. Wszystkie balotnice nie "lubią" słomy w postaci sieczki. Nalepiej belowało się w nocy mozna było śmiało dać 40% mniej sznurka i żaden balot się nie rozpadł. A te robione w dużym upale porażka. Jedyne wyjscie to siatka. Teraz tak zwijam i jestem naprawdę zadowolony. Jak naprawdę chcesz też być to kup balotnicę z retorem i na siatkę. Wychodzi trochę drożej ale beż porównania wydajność 2 razy wieksza aż chce się prasować. W zmiennokomorówkach mogą wysiadać łańcuchy szybciej niz przy inych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ze najlepiej prasuje sie w nocy lub z samego ranca do puki jest jeszcze rosa. W tym roku wyjeżdzałem nieraz o 5 rano do żytniej słomy, z wyległego żyta bo pożniej to już był koszmar. W tym roku słoma była bardzo krucha bo żniwa sie opózniały.

 

 

sorrki ża może głupie pytanie ale co to jest rotor i jakie ma zadanie. Może chodzi o docinacz który tnie sianokiszonke podczas podawania matriału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sorki, może ja zadam jeszcze głupsze pytanie. Jaką prasą prasujesz w nocy?-Sipma z224? bo ja taką mam i nigdy nie prasuję na rosie bo boje się o aparat Nie bijcie mnie jeśli to było głupie pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kluk" najpierw przeczytaj pózniej pisz. jakbys to zrobił to bys wiedział że pisalismy z kolegami o prasach zwijajacych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sorki, tak czułem że coś jest nie tak

 

A jaki traktor trzeba do dobrej prasy zwijającej? Zetor 5211 podoła?

Jak transportujecie bele? U mnie nie ma kto pracować przy słomie i moze bym zamienił kostkująca na zwijającą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5211 to troszke za mało, choc da sie robic i takim, ale zapewne silnik bys szybko zajechał. 7211 ma co robic, ja robie 7341 80KM i tez nieraz potrafi go dusić jak mocno zbijam bele. Transportowac mozna na wiele sposobów ja robie to przyczepami wywrotkami, ładować można ładowaczem czołowym lub zrobić sobie taki "dzióbak" na tylny podnosnik o długosci jakies 3m, tez dobrze sie sprawuje choc troche szyja boli po całym dniu od ogladania sie do tyłu. Znam ludzi którzy maja kilka hektarów co recznie wtaczaja bele po dwóch kołkach na wóż konny. Cyklop tez daje rade ale trzeba wtedy 2 osoby do załadunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rotor to taki walec za podbierczem a przed komora prasowania. Na nim są naspawane zębt w taki fikuśny sposów że materiał prasowany jast pobierany nie jednocześnie tylko z każdego miejsca po trochę( nie są to te śmieśne widły które podrzucają słomę w pozostałych prasach, luzują śruby na sprzęgłach, ścinają je) dodatkowo od dołu maqżna włączyć noże które potną ci np. sianokiszonkę pod tym względem rewelacja nie namęczysz się przy zadawaniu sianokiszonki z balotów. Co do ciągnika to znajomy męczy mieszańca(3P) już chyba 5 lat Sipmą i jeszcze mu chodzi. Dymi jak z kopalni ale idzie u mnie dużo wiary ciąga balotnice 360 lub mieszańcamu. Ja Claasa 46 muszę 914 a i tak ma co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile balotów jesteście wstanie zrobic przez jeden dzień (10-21) ok.???

ja 360 + 279/1 robie 200 szt

 

czy ma ktos prase na dwa sznurki ??? czy to dobrze działa ?????????

moze jednak siatka ????????

słyszałem ze duzo drożej siatką ale wydajnośc wzrasta czy to prawda

 

siatka ----- czy pozniej nie ma problemów ze coś sie rozwala w transporcie i?????????

 

/edit - Pon Paź 10 20:06:33

prasy zmiennokomorowe to na pasy są tak czy nie???

o jakich łancuchach piszesz??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zmienokomorowe sa na pasy np. claas vario i jakieś JD i na łańcuchy cała reszta jak NH, Krone. W zmiennokomorówkach pasy czy łańcuchy w przeciweirństwie do pozostałych są cały czas mniej lub bardziej naciągnięte czyli szybciej się zyżywają. znajomy ma krona i już 2 razy zmieniał coprawda robi bardzo duzo kiszonek ale w porównaniu z stałokomorowymi nawet Sipmami na to ma problem - chce go rozwiazać sprzedając prasę

 

/edit - Pon Paź 10 20:17:10

Ja na siatlę 160 balotów robiłem w 3 godziny z pszenżyta coprawda niskiego ale jeżdzenia było. Siatka przy 2-u krotnym owijaniu wychodzi max. 1,75 zł na 1 balot wysokości 130cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sianokiszonki polecam z nożami łańcuchową lub na walce do słomy na pasy bo dobrze i szybko sobie radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile balotów jesteście wstanie zrobic przez jeden dzień (10-21) ok.???

ja 360 + 279/1 robie 200 szt

 

czy ma ktos prase na dwa sznurki ??? czy to dobrze działa ?????????

moze jednak siatka ????????

słyszałem ze duzo drożej siatką ale wydajnośc wzrasta czy to prawda

 

 

siatka ----- czy pozniej nie ma problemów ze coś sie rozwala w transporcie i?????????

 

Ja zetorem 7341 + sipma z569/1 od godziny 9-22 zrobiłem 300 balotow w róznej słomie( zytnia, pszenżytnia i owsiana) na kilku kawałkach ale w niwielkiej odległosci od siebie. Ale ostro dawałem nawet na obiad nie stawałem tylko jadłem podczas pracy.

Jednym kłebkiem sznurka 2000m robie 35-40 balotów, nie zmieniam ustawienia do słomy czy sianokiszonki.

Mój znajomy ma welgera na 2 sznurki i wychodzi mu dużo wiecej sznurka bo musi go dac wiecej żeby sie balot nie rozpadł. Spowodowane jest to tym ze w np. mojej na jeden sznurek owijanie zaczyna sie od srodka i konczy na srodku, a u niego ida 2 sznurki w odległosci 10cm i zaczyna sie od srodka, ale mechanizm podajacy szybciej sie przesówa, i jak da za mało sznurka to poprostu balot sie rozpreża i rozciaga sznurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.Właśnie noszę się z zamiarem zakupu uzywanej prasy rolujacej w cenie ok.20tys.zł.Potrzebuje prasy do sianokiszonki i w mniejszym stopniu do słomy(ok.10ha).Myslę,że najlepszy byłby Class,Walger lub DeutzFahr. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.Właśnie noszę się z zamiarem zakupu uzywanej prasy rolujacej w cenie ok.20tys.zł.Potrzebuje prasy do sianokiszonki i w mniejszym stopniu do słomy(ok.10ha).Myslę,że najlepszy byłby Class,Walger lub DeutzFahr. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Właśnie noszę się z zamiarem zakupu uzywanej prasy rolujacej w cenie ok.20tys.zł.Potrzebuje prasy do sianokiszonki i w mniejszym stopniu do słomy(ok.10ha).Myslę,że najlepszy byłby Class,Walger lub DeutzFahr. Co polecacie?

 

Ja polecam ci Claasa Rolanda 46 RC mam go i jestem zadowolony tylko że 20 tyś chyba nie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witajcie

Czy na tereny górskie lepsze będą prasy rolujące siano, czy kostkujące? Aha jeszce jedno, jakie kosarki polecacie na trudny teren?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to to dobrze przynajmniej wszystkie zlecą w dół i tam sobie je pozbiera;) Nie będzie musiał jeździć i zbierac ich po całym polu hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...