Skocz do zawartości
Lopi

Zakwaszanie pasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sąsiad poleca mi do zakwaszania pasz kwas benzoesowy.On mówi że jest bardzo skuteczny. Czy ktoś stosuje ten kwas do pasz? Goraco proszę o poradę i podzielenie się spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwas benzoesowy przechodzi w watrobie w kwas hipurowy a ten jest dość toksyczny właśnie dla wątroby. To jest wyścig z czasem, albo osiągnie wagę albo rozwalisz wątrobę. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co stosawać do kiszonki z kukurydzy aby były dobre efekty i niezadrogo jakie zakiszcze polecacie biologiczne czy jakies kwasy i z jakich firm są najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak co roku zakiszacz biologiczny z polmasu i kwas mrówkowo mlekowy stosowane przemiennie na pryżmie zawsze było ok na 35 przyczep kukurydzy z podwyższanymi burtami odpadł jeden rozrzutnik kiszonki która była spasana do połowy sierpnia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kiszonke z kukurydzy daje całym rokiem żadnego konserwantu nie daje i nic nie wyrzucam PODSTAWA to drobno ale nia na miazge pociąć i dobrze ugnieść. Ale sianokiszonka to co innego jaki konsetwant byście polecili? Co śdzicie o kwasie mlekowym? Chyba w tym roku zastosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co stosawać do kiszonki z kukurydzy aby były dobre efekty i niezadrogo jakie zakiszcze polecacie biologiczne czy jakies kwasy i z jakich firm są najlepsze

 

Spróbuj kiedyś produktu na bazie kwasu mrówkowego Fixensil. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkich postów nie wiem czy tematem jest zakiszanie czy zakwaszanie. A są to 2 różne procesy. Jako zakiszacz polecam biologiczny Bonsilage (są 4 rodzaje). Jako zakwaszacz najlepiej sprawdził mi się Schaumacid Protect granulat z Schaumann`a, trochę drogawy ale bardzo nie gryzie i świetnie się sprawdził przy odsadzaniu prosiąt. (u mnie upadki z 3,5% acidomix, sanocid, baracid, citromin duo na 0,6% protect; bez antybiotyków w obydwu przypadkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...