Skocz do zawartości
awe

Ciągnik Kubota

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spodkał się z ciągnikami Kubota może ktoś już jest posiadaczm takiego ciągnika są 3 wersje ME 5700 o mocy 62,5 KM . ME 8200 86,7 KM i ME 9000 93,8 KM wszystkie 4X4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobają mi się te ciągniki!!tylko ze one nie sa jeszcze sprawdzone na polskim rynku!!pewnie jeszcze zaden rolnik nie nabył tego ciągnika!!!jak sie troche rozpowszechnią to sie dowiemy od uzytkowników co nie co!!!ale ogolnie nie powinny byc złe!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiem że gospodarstwo pod Opolem kupiłu Kubotę, (była na rejestracji OP opdczas wystawy hodowlanej), ale niestety nie wiem jak sie sprawuje.

tanie to to na pewno niejest, a jak z częściami.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja widziałem go na wystawie agro szhoł 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agromix chce niby wziąć te ciagniki w deelerstwo, ja widzialem je z bliska, i moim zdaniem nie ma się czym zachwycać;/ za tą cenę to można kupić normlany ciągnik i nie bedzie problemu z częściami chociaż. A pozatym one są jak z pod sie kiery Ale każdy mas swój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz racje Pawela kazdy ma swoj gust ale czy 700 niemieckich rolnikow w 2004 roku mialo zly gust gdyz sprzedaz tych ciagnikow przewyzszyla takie marki jak Lambo., Valtre czy McCormicka- mnie to zastanawia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie słyszalem zeby niemieccy rolnicy kupowli tą markę, skąd masz takie dane???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie z rolniczego przegladu technicznego tam jest o tym napisane w nowym numerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa ze przygladałem sie temu "wynalazkowi" na pokazach i jak dla mnie to ten ciagniik nie jest wart swojej ceny.Ma dosć waskie ogumienie z przodu, małą kabine w której nie jest ani super cicho ani przytulnie(+za klimę) brak mu EHR-u.Skrzynia

18/18 blokada mechanizmu róznicowego mechaniczana i tylko jedna predkość WOM-u.Ogólnie całość nie robi wrazenia solidnego "konia pociagowego".Osobiscie bym tago nie kupił. Cena wersji 94KM to cos ok.35tyś.euro z Vat.Za 170tyś.brutto mozna miec McCormicka CX105 105KM skrzynia 32/32 power shift EHR itp.A niemcy kupowali pewnie dlatego ,że tanie MTZ tez przecież kupują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko niemców stac na takie eksperymety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi MTZ to coś jest bo faktycznie istnieje do nich eksport. W sumie patrzymy na niemieckich rolnków jak na wyrocznie, prawda ze oni kupują maszyny nowe i w wiekszości dobre, ale przecież każdy popełnia błędy. Moim zdaniem duża część niemieckiego rolnictwa powinna brać przykład z rolnictwa polskiego, oczewiście nie we wszystkich aspektach rzecz jasna. Jeśli chodzi o wymogi które obowiązują w Niemczech dotyczące np produkcji mleka, to tam gdzie niegdzie jest syf i ubustwo, u nas by to nie przeszło:( A dlaczego? Bo polacy są nadgorliwi:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem duża część niemieckiego rolnictwa powinna brać przykład z rolnictwa polskiego, oczewiście nie we wszystkich aspektach rzecz jasna. Jeśli chodzi o wymogi które obowiązują w Niemczech dotyczące np produkcji mleka, to tam gdzie niegdzie jest syf i ubustwo, u nas by to nie przeszłoSad A dlaczego? Bo polacy są nadgorliwi:(

Wpełni się z Tobą zgadzam.Takiego standardu w gospodarstwach mlecznych(oczywiscie nie we wszystkich) jak w Polsce to chyba nie ma nigdzie w Europie.Gdyby przyszło nam konkurować z Niemcami czy Francuzami na zasadach wolnorynkowych to by zbankrutowali bo oni nie potrafia żyć bez dotacji, a my potrafilismy przed wejsciem do Unii to i teraz dalibysmy sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co wy tu piszecie takie bzdury o Kubocie, chyba jej nie widzieliście na oczy. Ja jestem bardzo zadowolony, brutto zaplcilem 123tys. (byly w promocji) za 94KM. Co do jakości nie miałem wątpliwości bo mam rodzinę w hiszpanii, a tam są to bardzo popularne ciągniki i cenione. W Niemczech też są, bo pierwszą Kubotę sprowadzilem z tamtąd (używaną) i mam ją do dzisiaj(ma 20 lat). A teraz kupilem nową - z klimą, 4 tonami z tyłu i rewersem bez sprzęgła. A tego co mówi że w środku jest głośno nie słuchajcie, bo chyba z pronarem pomylił. Gumy przednie, fakt mogły by być szersze, ale z tego co wiem to przy kupnie można takie zamówić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kuboty z Pronarem nie pomyliłem. Faktem jest że w kabinie CICHO NIE JEST(porównując z zachodnią konkurencją), a traktor widziałem na oczy, jezdziłem nim i podtrzymuję wszystko to co napisałem wcześniej. Chwalisz bo masz wiec ja to rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

trochę mnie zainteresowały te ciągniki kubota, a jak zobaczyłem dane techniczne to spadłem z krzesła popatrzcie na ten model:

 

http://traktorykubota.pl/site/?page=produkt&zestaw=2&index=3

 

nizewykle niski moment obotowy(identyczny jak w 5714 który ma 8 koni mniej a wszyscy mówią że ursus 5714 na niski moment obrotowy )

Słaby podnośnik, to jest duża wada przy traktorach tej mocy.

 

A tak po za tym to wygląd OK i inne sprawy to by w uzywaniu wyszły np ile pali.Ole ten modment obotowy bardzo osłabia pozycję kuboty względem nawet takiego ursusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak ten ciagnik to lipa (moje zdanie)

i co najgorsze ze sie ceni ta lipa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój sąsiad ma taki 87KM i jest naprawde dobry i mocny. Spokojnie nim ora czwórką zagonową. A podnośnik ma 4 tony, to chyba wystarczy. Moim zdaniem jest to naprawde fajny ciągniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no to rzeczwiscie, a gdzie można pooglądać te Kuboty? macie jakieś zdjęcia? albo lepiej dane technicze? zamierzam kupic ciągnik ok 90KM i zastanawiam się. mam dwa samochody japońskie i kurcze są nie do zdarcia. traktory pewnie też takie będą. jeżeli ktoś posiada taki ciągnik to niech napisze jak on sie sprawuje - tylko proszę bez rozważań hipotetycznych interesują mnie tylko wypowiedzi POSIADACZY Kuboty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja posiadam taki 87KM i już mam 600 motogodzin zobione. Sprawuje się naprawde nieźle. jak dotąd nic mi sie nie zepsuło, tylko oleje i filtry wmieniam - lux. Taki ciągnik właśnie chciałem kupić. Leo - polecam Ci. full profeska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja powiem tak ten ciagnik to lipa (moje zdanie)

i co najgorsze ze sie ceni ta lipa

Dla ciebie to tylko Valtra a cała reszta to szmelc. Zaczynasz być tak nudny ze az nie dobrze sie robi. Daj sobie na wstrzymanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to ty gosciu nie jestes nudny a moze sie przedstawisz skoro lubisz tak oceniac ludzi ????????

 

po to jest forum a co do ciagnika"valtra" to nie czytasz wszystkich postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zobaczyłem w Sandomierzu na spotkaniu sadowniczym i był wystawiany Me7500 sadownik to jeden z najlepiej zrobionych i wizualnie trwałych .A jedynym o pogardliwej opinni byl zetor .W moim mniemaniu Kubota przejmie część rynku sprzedaży ciągników parametry i ich wykonanie (bardzo proste i bez jakis głupawych bajereczków) to pdstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to prawda, Kubota wyglądała świetnie. Kurcze chyba sobie taki sprawię. Podobno będzie je moża kupić od marca kwietnia, bo są nowe w Polsce.

Widziałem też rolnicze traktory, kurcze solidna konstrukcja. Ciekawe ile kosztują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do konca co do jakości, ale wygląd zewnętrzny, to przynajmniej mi, średnio się podoba (jak z pod siekiery)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...