Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

po co była ta zmiana forum!!teraz jest mało informacji!!tam juz było duzo i mozna było sie czegos dowiedziec!!tamte wpisy zosatły juz utracona!!mogliscie chociaz z kopiowac tu na to forum!!!szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zakupiłem ciągnik 1214 bez tylnego osprzętu, z jakiegoś powodu został wymontowany i sprzedany, chodzi o zaczep tylny górny, dolny, szelki, wieszaki do podnośnika w dobrym stanie i cenie.

Jeśli ktoś ma taki złom gdzieś w warsztacie to proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam !

Marek

 

mar@mapa.net.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy duża jest różnica w uciągu pomiędzy 914 i 912 bo mam zamiar kupić 912 a róznica w kasie przy tych modelach wacha się nawet powyżej 10 tyś.zł za to tylko że jest przodni napęd i czy 912 uciągnie pług 4 razy 35 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośiadam mtz82 po rozłączeniu napędu nieda się tym pracować ze względu na mały ucią i więkrze zużycie on .Moim zdaniem do prac ciężkich tylko i włącznie z przednim .A szczegulnie biorąc pod uwagę mały przeswit ursusa to tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy duża jest różnica w uciągu pomiędzy 914 i 912 bo mam zamiar kupić 912 a róznica w kasie przy tych modelach wacha się nawet powyżej 10 tyś.zł za to tylko że jest przodni napęd i czy 912 uciągnie pług 4 razy 35 cm

 

W transporcie i lekkich pracach zwłaszcza na płaskim terenie na dobrą sprawę niewielka, ale w ciężkiej robocie, przy dużym poślizgu - bardzo wyraźna.

Co do 4x35 to zależy od warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/b]jak usunąć wycie zwolnic w ursusie c-360.doradzcie bo nie moge już w nim wytrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak zwykle nie zaskakujecie swa przebiegłością jeden pisze jak usunąc wycie zwolnic w 60 jak by nie wiedział jaka jest ich konstrukcja (dla ułatwienia dodam że w każdej wyją) a drugi jeszcze lepszy mózg pisze żę MF nie ma przekładni zwolnicowej następnym razem pomślcie przed napisaniem jakiś bzdur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesiu wymądrzasz się ale chyba wiesz jaka jest rużnica miedzy zwolnicami w obydwu przypadkach.Konstrukcia i wykonanie c360 to średniowiecze ale na zwolnice w c360 jedna rada.Zamiast oleju przwkladniowego smar z niewielką ilością oleju.A nailepiej pozbyć się tego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sz.p. wiesiu ja nie mowie ze MF nie ma przekladni zwolnicowych chyba ze traktujesz przekladnie glowna jako zwolnice. Jezeli jednak w MF sa zwolnice (a nie wydaje mi sie) to u mnie nie wyja a poza tym w C-360 3p tez mi nie wyja a twierdzisz ze kazde wyja. I jak to wyjasnic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mf 255 czy ursus 3512 maja zwolnice planetarne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[/b]jak usunąć wycie zwolnic w ursusie c-360.doradzcie bo nie moge już w nim wytrzymać

Siema,mojego sąsiada tez to denerwowało i podmienił jakiś wałek i coś jeszcze ale nie wiem co(oczywiście w skrzyni) od zetora i teraz jest cichutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś się dowiedzieć co twój sąsiad zrobiłw c-360.Będe wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,mojego sąsiada tez to denerwowało i podmienił jakiś wałek i coś jeszcze ale nie wiem co(oczywiście w skrzyni) od zetora i teraz jest cichutko.

 

Przyłączam się do tematu, tylko mam jedną sugestie, to nie wyją zwolnice tylko wałek atakujący, jak by się dało podmienić to by może coś z tego było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ursusowi c-360 można dodać siły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hej pozdrawiam wszystkich fanatyków 360!!! Jesteście naprawdę dziecinnymi luźmi i dlatego się wami nie przejmuję Czy nie lepiej zamiast zakladac turbine do takiego gratowiska jakim jest 360 lepiej jest kupić duży i dobry traktor np 1014? Mam 1014 i serdecznie ten traktor polecam wszystkim tym którzy muszą mieć turbinę w swoim ciągniku.

Zakładanie turbiny do 360 jest takim samym co zakładanie turbiny do esa.

Wydaje się że zawse tu muszą być tacy ludzie!!! Jeśi chcecie to zakładajcie turbiny i przednie napędy do swoich esów czy 360.Zyczę powodzenia!!

A może lepiej zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego?

Dla mnie 360 to kupa złomu i tyle.Unia daje kasę aby takiego ustrojstwa się pozby ć-Możecie skorzystać. Ludzie którzy chcą zakładać turbiny do 360 są albo są nie normalni albo to są dziecaki które nie mają co robić.

I dziwić się potem dlaczego polskie rolnictwo jest takie zacofane

Sprzedajcie swoje 360 i osły sobie kucie, to będziecie szczęśliwy. Dobry osioł jest lepszy niż najlepszy 360!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu mateuszu toś się wypowiedział 1014 wielki mi cud technik i jak unia daje pieniądze to poco jeździsz tym o czym piszesz.

A tak na poważnie niech się ktoś wypowie czy dostał jakieś grosze na maszyny z tych osławionych funduszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w porównaniu do 360 to każdy traktor jest cudem techniki

Dobrze o tym wiem. Sam zacynałem od 360 i wiem jakie to jest gratowisko. Niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy ktos moze mi powiedziec ile pali ursus 914 przy orce plugiem na 4 skiby (140 cm) w sredniej i ciezkiej ziemi?

interesuje mnie zuzycie paliwa na jadna motogodzine.

bardzo prosze uzytkownikow 914 o rzetelną infrmacje czy ten traktor jest w miare oszczedny.

chce kupic U 914 lub zetora 7745 ale bardziej interesuje mnie ursus.

Wszystkim bardzo dziekuje za wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu mateuszu toś się wypowiedział 1014 wielki mi cud technik Laughing i jak unia daje pieniądze to poco jeździsz tym o czym piszesz.

A tak na poważnie niech się ktoś wypowie czy dostał jakieś grosze na maszyny z tych osławionych funduszy. Question Exclamation

 

 

ciągnik śleza opryskiwacz polowy cięzka brona nie narzek odddali co do złotówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Załuż sobie przedni napęd.Tylko musisz kupić most od zetora 7245 z kołami ,skrzynie koszty tego przedsięwzięcia będą droższe od niektórych 360 ale warto .Ja mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do Piotra:

914 pali w orce od 6 litrów w lekkiej ziemi do 9 w cięzkiej.

W bardzo ciężkiej ziemi silnik ma problemy z uciągnięciem 4 skib na ale jeśli ktoś chce to może i jakoś to pójdzie.

 

Do gościa:

Proszę nie zaśmiecaj forum swoim bzdurami o 360.

Przedni napęd w Twoim 360 jest napędzany mocą pochodzącą z reaktora atomowego znajudującego się obok kabiny kierowcy.

A świstak siedzi i owija wszystko w srebeka.......

Powinieneś do swojej sześdziesiątki założyć skrzydła i lecieć jak najszybciej do najbliższej poradni psychiatrycznej.

Ta twoja 360 z przednim napędem to świetnie jeździ w doniczce z kwiatkami mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hej, mam 360 z 1981 roku, z turbina i przednim napedem.

Jego moc szacuje na 90-100 koni.

Wszystkim polecam zakładanie turbin do 360 bo można z 50 koni zrobić nawet 100. Spalanie przy tym mi sie w ogóle nie zwiększyło/

Moj 360 turbo świetnie radzi sobie z pługiem obrotowym na 5 skib(szerokość robocza okoła 200 cm), z glęboszem na 4 zeby idzie na fula nawet w najtwardszej ziemi.

Oczywiście wszelkie agregat to dla mojej szejdzesiątki pestka, idzie jak burza.

W ubiegłym roku kupiłem rozrzutnik na 16 ton i moja szejdziesiatka idzie z nim bez problemu w kazddych warunkach.

Aha zapomnialem powiedzeic ze moja szwsdziesiatka ma zalozony wzmacniacz momentu obrotowego mojej wlasnej konstrukcji, dzieki któremu ma 20 biegów do przodu i 4 do tyłu.

W tamtym roku widzialem jak moj sasiad oral swoim 1224 i powiem wam ze moja szesdziesiatka duzo lepiej radzila sobie niz ta cala krowa ktora podobno ma 115 kon. Po co mi jakies 1224 czy inne traktory kiedy z mojje szejdziesiatki zrobilem duzo lepszy traktor!!!!

Przy mojej szejdziesiatce wymiekaja nawet zagraniczniaki.

Planuje zalozyc turbo do t25 i zwiekszyc moc ruska do 80 koni tak aby na 4 obrotowe skiby w najtwardszej ziemi sobie radzili

i Surprised

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak naprawić hamulce w 360??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...