Skocz do zawartości
marian892

ulga inwestycyjna w podatku rolnym

Rekomendowane odpowiedzi

Mam proźbe do osób które skożystały z kredytu MŁODY ROLNIK na budowe obory i uzyskały ulge inwestycyjną w podatku rolnym. jak to było w waszym przypatku. Disiaj byłem w gminie i podobno nie moge uzyskać tej ulgi w całości ponieważ mam dopłate do oprocentowania z budżetu państwa i to by było podwójna pomoc państwa .O co w tym chodzi??

Prosze o pomoc. Dziękue i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulge w gminie dostaniesz... kłopot bedziesz miał gdy arimr sie o tym dowie

Bardzo wiele osób tyczy ten problem z tyt. budowy płyty i zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ulge w gminie dostaniesz... kłopot bedziesz miał gdy arimr sie o tym dowie

Bardzo wiele osób tyczy ten problem z tyt. budowy płyty i zbiornika

 

no nie konieczne wszystko zależy od władz gminy, gdyż niektóre już się przed nadużyciami zabezpieczyły i ulg bezwzględnie nie przyznają chociaż rolnik ma je ustawowo zapewnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest oficjalna wykładnia prawna, która wskazuje, że nie można skorzystać z podwójnego dofinansowania. Rolnik, który z tego skorzystał (dopłaty i umorzenie podatku) może zwrócić się do UG i zgłosić rezygnację z otrzymanej ulgi i zwrócić otrzymaną ulgę - niestety razem z odsetkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że nie można skorzystać z podwójnego dofinansowania jest w rozporzadzeniach ARIMR a nie gminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwujne dofinansowanie występuje wtedy gdy realizujemy inwestycje za pomocą kredytu z dopłatami ARIMR, i chcielibyśmy jeszczy skorzystać z programów pomocowych, albo : kupić maszynę używaną na kredyt ARIMR, która już wcześniej była kupiona na kredytz preferencyjny. O powiązaniach z podatkiem rolnym nic nie słyszałem.

http://www.odr.pl/ekonom/ekon016.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu, więc zapytam się tutaj! Czy ulga inwestycyjna, w podatku rolnym obejmuje zakup nowego ciągnika kupionego za własne pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce zakładać nowego tematu, więc zapytam się tutaj! Czy ulga inwestycyjna, w podatku rolnym obejmuje zakup nowego ciągnika kupionego za własne pieniądze?

 

ulga inwestycyjna przysługuje tylko w wypadku:

-budowy budynków inwentarskich oraz obiektów służących ochronie środowiska;

-zakupu i instalacji deszczowni, urządzeń melioracyjnych i urządzeń zaopatrzenia gospodarstwa w wodę, oraz urządzeń do wykorzystywania na cele produkcyjne naturalnych źródeł energii (wiatru, biogazu, słońca, spadku wód)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podwójne dofinansowanie - czyli pomoc ze strony Państwa nie ważne czy przez ARiMR czy UG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanosząc faktury do gminy i składając wniosek powina być odmowa ulgi ponieważ na fakturach jest pieczątka banku, że zakup został sfinansowany z kredytu. Gmina o tym wiedziała i ulgę przyznała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do UG agencja przysłała pismo informujące, że jak ktoś skorzystał z PROW 2004-2006 lub SPO powinien odstąpić od ulgi w podatku rolnym. Nic nie napisali o kredytach preferencyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o ulge w ARIMR to odpowiedzieli że w piśmie jest napisane o PROW i SPO. Jeśli mam kredyt MR i nie korzystałem z prow i spo to oni ne potrafią odpowiedzieć. Jet ktoś w takiej sytuacji jak ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie byłem w gminie i mnie też powiedziano,że ulga nie przysługuje dla tych co skorzystali z kredytów preferencyjnych,co miał potwierdzić jakiś dokument z arimr, który gdzieś zginął ?!!!A może rzeczywiście dotyczy to dofinansowania z programów unijnych??? Kto może powiedzieć coś konkretnego i pewnego? Dzięki za ewentualną pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejąłem gospodarstwo rolne od rodziców, rodzice mieli ulgę inwestycyjna w podatku rolnym. UG odmówił mi ulgi, czy słusznie.

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zbudowaną chlewnie z kredytu MR i dostałem ulgę w podatku rolnym na kilka lat. Zakaz podwójnego dofinansowania dotyczy tylko dofinansowania z ARiMR(SPO, PROW) i wynika nie z prawa ogólnego tylko z umowy pomiędzy rolnikiem a ARiMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przejąłem gospodarstwo rolne od rodziców, rodzice mieli ulgę inwestycyjna w podatku rolnym. UG odmówił mi ulgi, czy słusznie.

Proszę o pomoc

 

ulga w podatku rolnym tudzież zwolnienie z podatku nie są dziedziczne lecz konieczne spełnienie określonych warunków, w tym przypadku zwolnienie przysługiwałoby gdyby gospodarstwo zostało przejęte a właściwie nabyte w drodze umowy sprzedaży (nie stosuje się zwolnienia, jeżeli nabywca jest małżonkiem, krewnym w linii prostej lub jego małżonkiem, pasierbem, zięciem lub synową sprzedawcy gruntów),

 

uwaga na przekroczenie wielkości pomocy de minimis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zbudowaną chlewnie z kredytu MR i dostałem ulgę w podatku rolnym na kilka lat. Zakaz podwójnego dofinansowania dotyczy tylko dofinansowania z ARiMR(SPO, PROW) i wynika nie z prawa ogólnego tylko z umowy pomiędzy rolnikiem a ARiMR.

 

Dzięki za wiadomość-dzwoniłem do ministerstwa i dowiedziałem się ,że nie dotyczy to kredytów-złożyłem wniosek w gminie i mimo obiekcji Paniusi , przyjęła go-przyszła decyzja i kilkadziesiąt tysiaków na kilka lat zostanie-warto dochodzić swego,a urzędasy dbają tylko o swoją wygodę(nie chcę myśleć,że chodziło o korzyść dla gminy- moim kosztem).Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wywalczyłem ulge w podatku mając kredyt MR jak by nie było 25 tyś do wykożystania jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od stycznia 2009 zmienily sie przepisy i ulga inwestycyjna nie przysluguje jesli byl zaciagniety na jej realizacje kredyt preferencyjny.Tak dowiedzialem sie w ARIMR.

Wydaje mi sie to krzywdzace dla rolnikow ktorzy byli w trakcie inwestycji. Szkoda tez ze nikt nie informowal rolnikow o tych zmianach z wyprzedzeniem...

Sadze ze trzeba sie od tych decyzji odwolywac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy dostane ulge budując przydomową oczyszczalnie ścieków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to budowla kwalifikowana jako urządzenie służące ochronie środowiska - więc niewątpliwie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w gminie wykręcają się sianem ,twierdzą że ulga sie należy gdy oczyszczalnia będzie podłączona do budynku inwentarskiego w którym znajduje się łazienka ,natomiast jak podłaczona do budynku mieszkalnego to nie należy się ,co ciekawe dzwoniłem do sąsiednich gmin tam można sobie ją odliczyć ,czy ktoś z Państwa ma podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję poprosić o wskazanie podstawy prawnej zarówno w swojej gminie jak i tej przyznającej ulgę, ja w ustawie o podatku rolnym nie odnalazłem przesłanek świadczących o możliwości uzyskania ulgi na przydomową oczyszczalnię ścieków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulga przysługuje:

1.Budowę lub modernizację budynków inwentarskich służących do chowu, hodowli i utrzymywania zwierząt gospodarskich oraz obiektów służących ochronie środowiska. .

To że oczyszczalnia jest zapisana w jednej linijce z obiektami inwentarskimi to nie oznacza, że musi być do nich przeznaczona. U mnie w gminie cieszą się, że rolnicy sami robią sobie oczyszczalnie - bo to dla gminy dodatkowe punkty przy sięganiu po finanse z UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie otrzymałem decyzje z gminy ,ulga przyznana jako inwestycja w ochrone srodowiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...