Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:34 Czw 20 Lis 2014

Modernizacja gospodarstw 2007-2013
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Camry

PostWysłany: 19:49 Nie 20 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może wie ktoś, dlaczego zielona lista przysługiwania pomocy dla Wnioskodawców PROW 2007 - 2013 zaczęła się zmniejszac nagle ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pawel1991

PostWysłany: 16:05 Nie 20 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.petycjeonline.pl/petycja/dodatkowe-pieniadze-na-dzialanie-modernizacja-gospodarstw-rolnych/304

oto link do petycji skierowanej do ministra rolnictwa o dodatkowe pieniądze na modernizację, podpisujcie się i rozgłaszajcie całemu kraju, niech polska usłyszy że polscy rolnicy coś robią a nie tylko siedzą cicho i czekają na resztki pieniędzy które nam dają
Powrót do góry
wojtoon

PostWysłany: 21:03 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko świetnie tylko pan szanowny nawet sobie dupy tym nie wytrze, a nawet jak by chciał. to polska ma teraz taki ustrój że bez zdania angeli to sami pierdnąć nie możemy
Powrót do góry
kajetan

PostWysłany: 12:05 Nie 13 Mar 2011    Temat postu: Petycja do minstra rolnictwa Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów. Zredagowałem wstępny tekst petycji do ministra rolnictwa ws. przesunięcia środków. Przedstawiam Wam go do zaopiniowania. Jeśli przeważą opinie pozytywne, zamieszczę go na portalu z petycjami, zbierzemy podpisy, wyślemy wersję elektroniczną a po zebraniu podpisów także drukowaną z poświadczeniem autentyczności podpisów.

Szanowny Panie Ministrze.

W związku z opublikowaniem 8 marca 2011 roku przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa list rolników ubiegających się o wsparcie w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” w naborze 2010, my – rolnicy pragniemy zaznaczyć, że oczekujemy podjęcia kroków mających na celu przesunięcie niewykorzystanych środków finansowych z pozostałych działań realizowanych w ramach PROW 2007-2013. Wiele z nich nie cieszy się dużą popularnością wśród rolników w przeciwieństwie do działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, które na obecnym etapie zmian strukturalnych w rolnictwie i dążenia do konkurencyjności wobec rolnictwa Unii Europejskiej jest nam bardzo potrzebne.
Zdajemy sobie sprawę, że wsparcie producentów mleka jest istotne, jednak tegoroczne rozdysponowanie środków prawie wyłącznie pomiędzy producentów mleka, wzbudziło falę krytyki wśród rolników zajmujących się produkcją w jakże istotnych innych działach. Pozostała cześć hodowców niezajmujących się produkcją mleka, oraz pozostała cześć producentów rolnych zauważa, że poza sektorem mlecznym konieczne jest także wsparcie innych działów.
Aktualnie ceny maszyn są w stosunku do naszych dochodów bardzo wysokie. Mniejsi producenci nie mogą pozwolić sobie na ich zakup ze środków wypracowanych w gospodarstwie. Aby nasze rolnictwo mogło stawać się konkurencyjne wobec innych państw Unii Europejskiej, potrzebujemy wsparcia w zakupie nowych maszyn i urządzeń oraz inwestycji w pozostałych sektorach hodowli. „Modernizacja gospodarstw rolnych” stanowi więc dla nas kwestię priorytetową, czego dowodem jest ogromne zainteresowanie działaniem i maksymalne wykorzystanie dostępnych środków. Bez wsparcia realizowanego w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” większość rolników nieubiegających się o dofinansowanie produkcji mleczarskiej, nie ma szans na zakup nowych maszyn, wprowadzenia nowych technologii w warzywnictwie, sadownictwie, uprawie zbóż i innych roślin oraz hodowli trzody chlewnej, bydła mięsnego, drobiu, zwierząt futerkowych i pozostałych.
Na uwagę zasługuje także kwestia znacznego zainteresowania rolników, którzy skorzystali z działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom - 2010”. Znaczna ich cześć planowała przeznaczyć środki uzyskane w ramach tej dotacji na wkład własny do zakupu maszyn i urządzeń w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, tym bardziej, że harmonogram naboru wniosków na drugie z działań wyraźnie podporządkowany był zakończeniu prac nad ubiegłorocznym naborem wniosków w ramach „Ułatwiania startu młodym rolnikom”. Połączenie środków finansowych uzyskanych w ramach tych dwóch działań ułatwiłaby im rozpoczęcie pracy i wejście na rynek z własnymi produktami, natomiast większość z nich znalazła się na listach opublikowanych przez ARIMR na pozycjach, z którymi nie można wiązać nadziei na uzyskanie dofinansowania.
Także kryterium punktowania wniosków składanych przez młodych rolników na podstawie wskaźnika ESU nie jest do końca obiektywne, ponieważ rolnicy składający wniosek na działanie „Ułatwianie startu młodym rolnikom” w znacznej części nabywali grunty w okresie letnim i jesiennym, kiedy to nie mogli mieć wpływu na strukturę zasiewów w roku 2010 a w związku z tym wskaźnik ESU w roku bazowym.
Pragniemy zauważyć, ze zwiększanie konkurencyjności naszego rolnictwa w sektorach innych niż produkcja mleczarska będzie znacznie utrudnione. Liczymy na podjęcie i kontynuację skutecznych kroków mających na celu przesunięcie niewykorzystanych środków w ramach PROW 2007-2013 na działanie, na którym najbardziej nam zależy.
Powrót do góry
ruta23

PostWysłany: 19:36 Wto 1 Mar 2011    Temat postu: LGD Odpowiedz z cytatem

Lokalne Grupy Działania przyjmują wnioski o wsparcie inwestycji z PROW 2007-13.
o co tutaj chodzi na czym to polega ?
przeciez agencja nie oglosila zadnego terminu, a grupa osi 4 leader cos tam przyjmuje, moze ktos mi to wytlumaczyc ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Bazyl

PostWysłany: 21:23 Czw 24 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Składal już ktoś w tym roku wniosek o płatnośc w ramach MGR?Sprawnie im idzie wypłata tych pieniędzy?
Powrót do góry
Ulan

PostWysłany: 20:54 Pon 7 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz. A nie wiesz czy na co trzeba potem zwracać szczególną uwagę? Napewno musi być zapłacone przelewem, bo inaczej odrzucą. A takto jesli wszystko jest tak jak w ofercie to nie powinno być problemów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zitkar

PostWysłany: 20:45 Pon 7 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kris napisał:
Witam. Złożyłem wniosek na modernizacje na 2 etapy. 1-ciągnik, 2-kosiarka, przewracarka, zagrabiarka. Czy przed podpisniem umowy mogę kupić ciągnik, reszta później. Czy ktoś robił podobnie, czy lepiej nie ryzkować?

mozesz ale poczekaj na ogł. listy
Powrót do góry
zitkar

PostWysłany: 20:43 Pon 7 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ulan napisał:
jak to jest z kupowaniem wczesniej na wlasne ryzyko? od kiedy mozna kupowac? jak przyjeli wniosek, czy dopiero jak go wstępnie zaakceptują?

żeby wniosek mógł być refundowany z fakturą trzeba poczekać na ogłoszenie listy ok .40 dni licząc od 28 stycznia
Powrót do góry
zitkar

PostWysłany: 20:40 Pon 7 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kdsz86 napisał:
Witam, zlozylem wniosek na modernizacje, z wyliczen wyszlo mi 6 punktow, jak to ma sie u was, bo sam nie wiem czy to duzo czy malo, a moze taka srednia, druga sprawa to czy ktos sie orientuje ile zostalo zlozonych winoskow w oddziale dolnoslaskim???

wejdz na ARiMR tam wszystko masz
Powrót do góry
Ulan

PostWysłany: 20:27 Nie 6 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to jest z kupowaniem wczesniej na wlasne ryzyko? od kiedy mozna kupowac? jak przyjeli wniosek, czy dopiero jak go wstępnie zaakceptują?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kdsz86

PostWysłany: 13:41 Sob 5 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, zlozylem wniosek na modernizacje, z wyliczen wyszlo mi 6 punktow, jak to ma sie u was, bo sam nie wiem czy to duzo czy malo, a moze taka srednia, druga sprawa to czy ktos sie orientuje ile zostalo zlozonych winoskow w oddziale dolnoslaskim???
Powrót do góry
kris

PostWysłany: 07:44 Pią 28 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Złożyłem wniosek na modernizacje na 2 etapy. 1-ciągnik, 2-kosiarka, przewracarka, zagrabiarka. Czy przed podpisniem umowy mogę kupić ciągnik, reszta później. Czy ktoś robił podobnie, czy lepiej nie ryzkować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
garfi01

PostWysłany: 10:30 Pon 24 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki kolego.Tak też myslałem ze nie bede mógł skorzystac z modernizacji
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 08:37 Pon 24 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojciec - jeśli ma decyzję o przyznaniu renty, to nie może się ubiegać o pomoc z modernizacji.
Ty również dopóki nie będziesz właścicielem gospodarstwa nie możesz.
Powrót do góry
garfi01

PostWysłany: 21:58 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Panowie ja sie załapałem na dofinansowanie mlodego rolnika, a mój ojciec zalapał sie na rente strukturalna to czy ja bądz mój ojciec mozemy starac sie o Modernizacje ... .(nie mam jeszcze załatwionego aktu notarialnego na siebie właścicielem gospodarstwa jest ojciec)
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 18:20 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak - nie przejmować się biznesplanem, to tylko teoria.
Powrót do góry
Medio

PostWysłany: 17:01 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi właśnie o zmiane grup roslin czyli jak w przykładzie np. z żyta na rzepak itp...,

1. Czy trzeba spełnić jakieś szczególne przesłanki aby móc dokonać takiej zmiany (jakaś siła wyższa czy tp..),czy też wystarczy prośba o zmianę w PRG bez szczególnej motywacji?
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 16:13 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli w jednym roku będziesz miał napisane ze posiajesz 100% żyta, a posiajesz 100% pszenicy to nie ma problamu, ale jak bedziesz miał napisane ze 100% żyta a posiejesz 50% rzepaku i 50% żyta to bedziesz musiał pisać o zmiane biznaslanu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Medio

PostWysłany: 15:55 Sob 22 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Do Medio

Nie. Najlepiej wpisz we wszytskich latach taką samaą liczbę zwierząt jaką teraz posiadasz. To tylko taki plan, nie musisz się go trzymać."

OK a jak wygląda sytuacja z uprawami na kolejne lata w PRG , bo w instrukcji jest mowa ze może być odstępstwo 30% w grupie upraw., niby dużo .. a jeśli będziemy chcieli zrobić większe odstępstwa, albo za 3 lata zmienić zupełnie strukturę upraw to co wtedy....
Powrót do góry
Krzyno

PostWysłany: 19:19 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aktualnie to chyba jeszcze nikt się nie orientuje... nawet minister Sawicki...;p
'rozmowy w toku'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
a1980

PostWysłany: 17:06 Pią 21 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie orientuje sie ktoś może czy będzie nabór po 2013 na modernizację gosp Question
Powrót do góry
Krzyno

PostWysłany: 19:15 Pią 14 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medio napisał:
tu wiadomo wypis z księgi wieczystej

Czemu wiadomo? przeciez moze byc rowniez akt notarialny. a dzierzawy zalezy jakie. jest to napisane w instrukcji planu rozwoju gospodarstwa
Powrót do góry
Krzyno

PostWysłany: 17:17 Pią 14 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zostaniesz mlodym rolnikiem do 28.01.2011? w chwili skladania wniosku musisz miec akt notarialny w reku. jesli bedziesz mial to mozesz skladac wniosek o ile w twoim woj. beda jeszcze srodki na to dzialanie. sprawdz sobie
http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/185C/podzial_srodkow_finansowych_styczen_2011.pdf
Powrót do góry
pestek6

PostWysłany: 16:04 Pią 14 Sty 2011    Temat postu: pytanie Odpowiedz z cytatem

Mam takie pyanie.A mianowicie jestem w drodze zostania młodym rolnikiem,moją specjalnością produkcji będzie hodowla drobiu i produkcja roślinna nie mam krów,podkreślam że jestem z woj. pomorskiego czy mogę starać się pomoc na modernizację??
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 1 z 18

Skocz do: