Skocz do zawartości
kefas1992

Ursus 912 czy MTZ 82

Rekomendowane odpowiedzi

witam od pewnego czasu szukam ciągnika który będzie pracował na 10h. Wymarzyłem sobie Ursusa 912 ale na nic takiego konkretnego do kupienia nie trafiłem. Ostatnio rozważam jeszcze nad MTZ82 z przednim napędem i dużą kabiną i tu mam dylemat. Z żadnym z tych ciągników nie miałem do czynienia nie wiem nic o komforcie jazdy o spalaniu i awaryjności podzespołów proszę o kilka słów na ten temat i o jakąś radę. Na ciągnik mam zamiar wydać max 27.000zł

(nie chcę żadnego Zetora bo nie wiem czemu mam jakiś wstręt do niego tak po prostu)

 

ursus 912: od 84r do 90r czy MTZ82 : od 84r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno chcesz 80kM na 10 ha ja bym pomyślał nas przynajmniej 100kM

A powaznie to masz jakiś sprzęt do takiego ciągnika ? Jeśli kupisz taka krowe to przydał by sie równiez mały ciagnik do lekkiej roboty ale na 10 ha to juz przesada trzymać 2 ciagniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Ja miałem MTZ 82 i powiem Ci, że jest to dobry sprzęt, bardzo silny, ale niestety u mnie 13l/mth wciągał. 912? Jak już proponowałbym c 385, bo mam taki ciągnik i szczerz Ci mówię, że pali tyle co 60tka, a chodzi tak jak 912. Wujas ma 912 to niestety, ale dużo więcej mu zjada. Gorąco Ci polecam 80tkę wersję eksportową (jeśli taką znajdziesz), bo one były robione z dużo lepszych materiałów niż krajówki. Moja jest właśnie taka i wzeszłym roku po 31 latach dopiero przestały działać półbiegi, a w krajowych żeby chodziły to trzeba ze świeczką szukać. A nie zastanawiałeś się nad 385a, albo 904?? Z napędem to jednak całkiem inny uciąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 10ha to polecałbym Fotona 404, 40KM, z przednim napędem. Dużo lepszy od 60tki. tylko niestety byś musiał wydać ok 65tys. za nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80-ka na ledwo 10h to straszne bydle. Na 100% pali więcej od mtz-ta.

Przeważnie są wychasiane, ciężko kupić dobrą sztukę, mało uniwersalny jak na jeden ciągnik w gospodarstwie.

Osobiście wolał bym mtz-ta. Jest lżejszy przez to mniej pali i to sporo, z racji wagi bardziej uniwersalny, totalnie prosty w naprawie, bardzo dobry silnik, dobra skrzynia do pracy w polu, posiada chyba najbardziej rozbudowana sieć sprzedaży internetowej w Polsce. Jako jeden ciągnik na placu nadaje się do tego idealnie.

Nad 80-ką myślał bym przy areale powyżej 20h a i tu nie jestem pewny czy nie wybrał bym zachodni ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mtz od 14 lat i nigdy mnie nie zawiódł pali mało jest szybki troche mało skrętny ale jest super do orki idealny naprawde polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do MTZ 82 niektórzy powiadają ze skrzynie ulegają uszkodzeniu i cieżko je regenerować coś w tym jest? co najczęściej siada, ulega uszkodzeniu w mtz ?

 

sprzętu pod taki ciągnik w okolicy jest u mnie bardzo dużo w cenie złomu. Głównie mi potrzebny do orki agregatu i transportu a nie uśmiecha mi sie męczyć w obecnym moim traktorze c 330m bo nie ma co się oszukiwać dobry tylko jako traktor pomocniczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia wytrzyma długo a ewentualny remont jest totalnie prosty. Części nie drogie, łożyska standard do kupienia wszędzie. Zapewniam cię że co do ciężkiej naprawy czegokolwiek w mtz-cie to nie prawda. Nawiasem mówiąc nawet nie spotkałem się z taką opinią. Jak ma zastąpić capka na pewno będziesz zadowolony. Oszczędny w polu. Pomaga mu w tym właśnie skrzynia. Najekonomiczniej jeździć na 1800obr silnika a prędkość regulować biegami. masz ich 18 do przodu. nic nie trzeba nadganiać gazem jak w zetorach czy 60-ce.

Co do ceny części proponuje na allegro wpisać mtz.Jest tam dosłownie wszystko i porównać z innymi producentami.

Sam osobiście posiadam. Zastąpił ursusa 4011. Jak na razie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na 10h to przy Mtz nic nie będzie palcem robił. To jest ciągnik na 3 razy większy areał. Pieniądze za jeden czy drugi są bardzo podobne. W 912 nie masz przedniego napędu a to bardzo dużo. Mtz jest na pewno szybszy w transporcie. Przy orce lepiej będzie szedł ruski bo przód w pewnych sytuacjach daje tyle że masz wrażenie jakby Ci ktoś c330 zaczepił na chwilę. 912 jest ciężki i długi to bardzo masywny ciągnik. Z częściami do jednego i drugiego nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro mtz nadaje sie na 3x wiekszy areał to dobrze nie bede marnował czasu na polu i wygodniej bede miał

czym sie różnią mtz w zgledem roku im młodszy to jakies dodatkowe wyposażenie ma czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie opiewam za tymi starszymi (końcówka lat 80) nie były składane jeszcze w Polsce i to do mnie przemawia. Te "nowe" z Pronaru mają trochę zmienioną deskę rozdzielczą przednie lampy w masce i pełne przednie felgi poza tym nie ma zbytnio różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poszukać mtz-ta za granicą. Składane na białorusi na wysyłkę za granicę były lepiej zrobione niż mtz-ty składane w Polsce o wiele później.

Kupiłem ruska z niemiec 92 rok w nowej desce, orbitrol pod deska rozdzielczą, siłownik 110, koła tył 18,4r34, solidny fotel kierowcy i co najważniejsze wszystko składane na białorusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...