Skocz do zawartości
Gość aaa

Jak jest z dopłatami do poplonów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Może ktoś to wyjaśn co i jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nieźle ale nic z tego już w 1 punkcie

Masz na myśli:

a) niestosowanie ścieków i osadów ściekowych, nawozów mineralnych, organicznych i wapniowych, z wyjątkiem obornika - w uzasadnionych przypadkach,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wszystkich rolników namawiam na opracowywanie planów rolnośrodowiskowych na poplony ozime - naprawdę warto. Czasu już niewiele - do końca grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nieźle ale nic z tego już w 1 punkcie

Masz na myśli:

a) niestosowanie ścieków i osadów ściekowych, nawozów mineralnych, organicznych i wapniowych, z wyjątkiem obornika - w uzasadnionych przypadkach,

Dokładnie a można to przeszkoczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to przeszkoczyć po konsultacji z doradcą rolnośrodowiskowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plan rolnosrodowiskowy robi doradca rolnosrodowiskowy czyli taki co ma uprawnienia:)

ja mam:))))))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 03-03-2006 dostałem dwa pisma z ARIMR w związku ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności z tytułu realizacji przedsięwzięć rolnośrodowiskowych

-- pierwsze pismo zobowiązuje mnie do prowadzenia rejestru działań agrotechnicznych (od 01-03-2006) siew koszenie orka itd. działka rolna ewidencyjna data

 

-- drugie pismo informuje za Agencja nie może wydać decyzji w terminie zapisanym w rozporządzeniu (do końca lutego Dz. U. Nr 22, poz.179) Przewidywany termin wydania decyzji 31-05-2006

 

To jak mam to rozumieć załapałem się czy nie?

Dlaczego Agencja nie przestrzega prawa Dz. U. Nr 22, poz.179

Jedyne pocieszenie, jeśli się załapię to to, że pierwsza płatność (Dz. U. 2004 Nr 174, poz. 1809 z póz. zm.) pierwsza płatność 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji czyli kaska 01-03-2007 oby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli się tłumaczą to jest OK (masz haka na kasę od nich ).

 

A jak to kiedyś chyba z rentami ktoś próbował się odwoływać że niby zgodnie z prawem (KPA) należą mu się odsetki bo w terminie nie wypłacili - to agencja dała odpowiedź że niby oni nei działają tak jak jednostki (struktury) administracji publicznej i oni żadnych odsetek płacić nie będą.

 

Więc, jeśli chodzi o kasę to napewno dostaniesz (kiedyś ) a co do terminu to mogą tak w nieskończoność (niestety oni działaja z ramienia ministerstwa rolnictwa, a ono to juz prawo uchwala jak agencji potrzeba - przynajmniej jeśli chodzi o niektóre szczegóły)

A Ty niestety zbyt dużo zrobić im niemożesz - jak zreszta inni też .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze jesli nie masz (a chyba nie masz) decyzji ze konkretnie: TAK - zostala przyznala pomoc, to nie wiadomo czy sie zalapales, oni do wszystkich takie pismo powysylali. ale z drugiej strony kasa jest na to, wiec jesli jakis razacych bledow nie ma we wniosku (zreszta nawet nie wiem jaki to moglby byc blad.. no chyba ze sie poplonu wpisze mniej niz 1 ha lub nie pokryje sie w 33% na zime) to wejdzie sie do programu..

ale kto to wie jak bedzie.........

pozdrawiam doradcow rolnosrodowiskowych z Milicza;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli się tłumaczą to jest OK (masz haka na kasę od nich ).

 

A jak to kiedyś chyba z rentami ktoś próbował się odwoływać że niby zgodnie z prawem (KPA) należą mu się odsetki bo w terminie nie wypłacili - to agencja dała odpowiedź że niby oni nei działają tak jak jednostki (struktury) administracji publicznej i oni żadnych odsetek płacić nie będą.

 

Więc, jeśli chodzi o kasę to napewno dostaniesz (kiedyś ) a co do terminu to mogą tak w nieskończoność (niestety oni działaja z ramienia ministerstwa rolnictwa, a ono to juz prawo uchwala jak agencji potrzeba - przynajmniej jeśli chodzi o niektóre szczegóły)

A Ty niestety zbyt dużo zrobić im niemożesz - jak zreszta inni też .

 

Pozdrawiam

Oni nie muszą płacić odsetek a jak jest ONW do zwrotu to sobie odsetki liczą

paranoja made in poland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...