Skocz do zawartości
rybka2485

doplata do buraka cukrowego

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

otoz mam problem z ktorym niepotrafii nawet sobie poradzic ministerstwo rolnictwa hehe...

otoz przejalem gospodarstwo od mamy ktora jest obecnie na emeryturze, umowa z cukrownia stoi na mame i doplata do burakow na mame... i mam otoz taki problem jako nowy wlasciciel ziemi nie mam prawa do tejze doplaty gdyz mama jest wpisana do ewidencji doplat z 2006r., mamie nie moge wydzierzawic pola na 3,5ha burakow gdyz wtedy straci prawo do emerytury, jezeli nawet bym sie zdecydowal na to rozwiazanie to wyeliminuje mnie to zbrania z udzialu w mlodym rolniku albo modernizacji rolnictwa.... i co ja mam zrobic jezeli z burakow wraz z doplata mialem ok13tys.zl zysku rocznie a jezeli w tym roku cena moze pojsc w dol i bez doplaty zarobie tylko z 8tys.zl.... czy nie ma jakiegos sposobu zebym jako ja nowy wlasciciel gospodarstwa dostal doplate do cukru?? niby miala powstac jakas ustawa na ten temat ale nawet w ministerstwie o tym jeszcze nie wiedza:/co i jak

 

to co sie dzieje na stolkach na gorze wola o pomste do nieba..... a moze napisac do Brukseli czy gdzies.... prosze o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uprawiać buraki dalej a o dopłatę niech ubiega się mama, jeśli nie spowoduje to utraty emerytury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uprawiać buraki dalej a o dopłatę niech ubiega się mama, jeśli nie spowoduje to utraty emerytury

 

no ale niestety zeby mama mogla brac doplate to musi udowodnic gdzie one je uprawia, wiec musze jej wydzierzawic ziemie wiec odpada....... a z tym ze mama bierze np doplate sama to KRUS mi odpowiedzial ze mama nie moze miec zadnych dochodow zwiazanych z rolnictwa... no i nie wiem co zrobic.....

jutro mam rozmawiac na ten temat z pania Renata ...... Naczelnik do spraw doplat bezposrednich i cukrowych w Ministerstwie Rolnictwa .... najlepsze jest to ze w ARiMR pierwszy raz maja z tym do czynienia i nie mieli wczesniej pozytywnego rozwiazania do tego problemu... bede walczyl hehe... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedąc an rencie mozna mieć od 1 ha użytków rolnych, można napisać że na tym 1 ha miała plon 150t kto mi to udowodni, ale pozostaje kwesta ze nie moze mieć dochodów z rolnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wpadl mi pomysl zeby np wydzierzawic od mamy limit?? jak inni wydzierzawiaja limity?? na jakich zasadach to jest?? np jak z polami... ja uprawiam czyjes pole a doplaty bierze wlasciciel czy nie mozna by tak bylo zrobic i z burakami?? qtwa juz spac nie moge:/ pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku też mam przejąć gospodarstwo i jak dowiadywałem sie w ODR i cukrowni to cukrownia podejmuje decyzje o tym czy może nastepca dziedziczyć limit (ale to jest nie oficjalnie). a jak gadałem z kierownikiem z cukrowni to oni u nas nie stwarzają problemu z tym, no chyba ze masz 50 t buraków to szkoda roboty i wtedy następca bierze dopłate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w tym roku też mam przejąć gospodarstwo i jak dowiadywałem sie w ODR i cukrowni to cukrownia podejmuje decyzje o tym czy może nastepca dziedziczyć limit (ale to jest nie oficjalnie). a jak gadałem z kierownikiem z cukrowni to oni u nas nie stwarzają problemu z tym, no chyba ze masz 50 t buraków to szkoda roboty i wtedy następca bierze dopłate.

 

a no wlasnie NIE BIERZE jezeli gospodarke odziedziczasz od rodzicow tak jak ja, to doplata do burakow nie przechodzi na dzieci, tylko na malzonka, na dzieci z rodzicow moze przejsc ale dopiero podczas smierci wlasciciela doplaty buracznej, i tu jest sek ze my odziedziczajac gospodarke nie da rady tego limitu ruszyc heh.... ja dzis tak rozmawialem z pania naczelnik przed chwila i mi to powiedziala, jedynym sposobem moze byc takie cos ze ja uprawiam buraka a mama swoja droga sklada wniosek o doplate, tylko zeby byc fair z KRUS-em przelewa cala kwote z doplaty na mnie..... mam nadzieje ze ak przejdzie i dzisia musze to zalatwic w KRUSie.... mamy irlandie jak tusk obiecal szkoda gadac... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem jak jest w przepisach, ale mam znajomego który przejoł gospodarke w zeszły albo 2 lata temu i to on bierze dopłate do buraków i limit przepisali na niego w cukrowni bez żadnych problemów a sytuacja taka jak u ciebie. a jak być spróbowała odkupić limit buraków od rodziców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Rybko napisz jak się zakończyło z płatnością cukrowa za 2007 r,jestem w podobnej sytuacji ale jeszcze walczę o płatność teraz moja sprawa jest w Sądzie Administ. w Lublinie i czekam na decyzję sądu już ok. 3 m-ce.Czy zwróciłes nadpłatę do płatności cukr. za 2006 ja się odwołałem do dyr. region i czekam na odpowiedż,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu temat zgasl dawno hehe no ale jakos przypomnial mi o tym Aleksander.A wiec:

Podporzadkowalem sie ustawie o dziedziczeniu kwoty cukrowej

zlozylem wniosek o doplate buraczana w 2008r na siebie, papiery zlozylem 15maja bo nie chcieli mi przyjac dopoki ustawa nie wejdzie w zycie.bylo tak ze ustawa weszla w zycie 12maja i ludziska w ARiMR jeszcze nawet o tym nie wiedzieli ze oge cos takiego zlozyc w swoim imieniu. Udalo mi sie zlozyc wnioski ale jak do dzis nie mam decyzji co i jak.Wzywano mnie 3razy zeby pokazac umowy Mamy z cukrownia z kampanii 2006/2007 oraz 2007/2008.A ostatnim razem wezwano mnie zeby zlozyc ksero aktu notarialnego.I od tamtej wizyty ani slychu ani widzu decyzji ... i pozostaje tylko czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rybki .mnie bardziej interesuje rok 2007 gdyż i my nie dostaliśmy dopłaty cukrowej teraz jest sprawa w sądzie administ. i czekam na decyzje sądu poszukuję dobrych argumentów.A jak się zakończyła twoja sprawa. Za rok 2008 to jeszcze mamy czas oczekiwania do czerwca.W moim przypadku przeszkodą w/g arimr była renta strukturalna .Gospodarstwo przekazałem 27 03 2008 a agencja do tego czasu nie wydała decyzji o dopłatach, płacili dopiero w czerwcu.hej.. p.s.Czy inni forumowicze znają problem i chcieli by doradzić będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy po przepisaniu gospodarstwa na następce przechodzi też na nastepce dopłata cukrowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 marca 2008 znowelizowano ustawę o płatnościach i teraz następca przejmuje płatność cukrową po rodzicach( na pewno), w innych przypadkach niekoniecznie odsyłam do ustawy dz. u. nr 35, poz 217 z dnia 26 01 2007, tekst ujednolicony bo 15 03 2008 weszła nowelizacja ,szukaj art. 24.1 i niżej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleksander wielkie dzieki, bo dzis w cukrowni mi powiedzial gościu ze nastepcy nie przysługuje płatnośc cukrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj w cukrowni tylko w BP ARiMR. Mi powiedzieli że potrzebna będzie przy składaniu wniosku umowa z cukrownią, decyzja o przyjeciu renty przez poprzedniego plantatora i akt notarialny. To dotyczy przejęcia gospodarstwa po rodzicach przez darowiznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO RYBKI. MAM PODOBNY PROBLEM Z ARIMR, PRZEJALEM GOSPODARSTWO I SKLADAJAC WNIOSEK O DOPLATY ZOSTALEM POINFORMOWANY PRZEZ PRACOWNIKA ARIMR ZE PŁATNOSC CUKROWA MI SIE NIE NALEZY ,WIEM ZE USTAWA UMOZLIWIAJACA MI OTRZYMANIE TEJ PŁATNOŚCI JEST Z DNIA 15 03 2008 R. INTERESUJE MNIE TO O CZYM MOWISZ ZE TA USTAWA WESZLA W ZYCIE 12 MAJA 2008 R. GDZIE BYM MOGL ZNALESC ZAPIS MOWIACY O TY ZE TA USTAWA WESZLA W ZYCIE 12 MAJA? MAM SPRAWE DO WYJASNIENIA W ARIMR. Z GORY DZIEKUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DO RYBKI. MAM PODOBNY PROBLEM Z ARIMR, PRZEJALEM GOSPODARSTWO I SKLADAJAC WNIOSEK O DOPLATY ZOSTALEM POINFORMOWANY PRZEZ PRACOWNIKA ARIMR ZE PŁATNOSC CUKROWA MI SIE NIE NALEZY ,WIEM ZE USTAWA UMOZLIWIAJACA MI OTRZYMANIE TEJ PŁATNOŚCI JEST Z DNIA 15 03 2008 R. INTERESUJE MNIE TO O CZYM MOWISZ ZE TA USTAWA WESZLA W ZYCIE 12 MAJA 2008 R. GDZIE BYM MOGL ZNALESC ZAPIS MOWIACY O TY ZE TA USTAWA WESZLA W ZYCIE 12 MAJA? MAM SPRAWE DO WYJASNIENIA W ARIMR. Z GORY DZIEKUJE

 

na stronie ARiMR oraz oni o tym wiedza.... mi przyznali bezproblemowo, choc trzeba bylo sie troszke poklocic heh.... bylo tez o tym w "Tygodniku rolniczym" z maja 2008r. ..... ale z tego co wiem i mi pani w agencji mowila to przepisy kazdy juz powinien znac i bez problemu bedzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do leszka: napisz za który rok chcesz otrzymać płatność cukrową i kiedy było przekazane gospodarstwo i od kogo.ustawa o której piszesz weszła w życie 15 marca 2008...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOPŁATE CHCE OTRZYMAC ZA ROK 2008. GOSPODARSTWO PRZEJALEM PO RODZICACH W 2007 ROKU W ZAMIAN ZA RENTE STRUKTURALNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płatność cukrowa ci przysługuje za 2008 r i ją musisz otrzymać łaski nie robią,Poczytaj ustawę , wpisz w google" dz. u. nr 35 poz 217 z dnia 26 01 2007" , dalej wybierz "tekst ujednolicony", przeczytaj art 20 do 24.1 tam wszystko jest .Najlepiej wydrukuj i pokaż nieukom z bp arimr.Ja mam trudniej staram się o płatność cuk. za 2007r. i mimo trudności ze strony arimr mam nadzieję że ją dostanę ,(cyt. za JPII"NADZIEI NIE TRAĆCIE DUCHA NIE GAŚCIE") Napisz jaki będzie finał sprawy,na niekorzystną decyzję kierownika bp przysługuje odwołanie do dyr. oddz regionalnego ale trzeba przestrzegać terminów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich odwiedzających tą stronę,chcę sprawdzić czy jest zainteresowanie tematem ,czy wszyscy dostali dopłaty cukrowe po przejęciu gospodarstwa od rodziców za lata 2007 2008 ja nadal mam nadzieję że otrzymam moja sprawa idzie bardzo wolno ale do przodu , szukam pomocy na forum gdyby ktoś miał ochotę o tym podyskutować to będę tu zaglądał Pozdrawiam Braci Rolników...

ps. podobnie od strony prawnej wygląda sprawa PZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie nie było takich problemów bo ja przejołem po rodzicach w grudniu 2008 i za rok 2008 dopłaty bezposrednie i cukrową dostał ojciec na konto a na mnie przyszło ONW wypłata w lutym 2009, za 2009 rok wszystko już było na mnie z cukrową nie było problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ja mam nadal z tą dopłatą problem ,na domiar złego za 2009 r nie wypłacili PZ bo nie miałem zwierząt w roku referencyjnym. Zaskarżyłem decyzję dyr. oddz. region. do WSA i sąd uchylił decyzję z powodu nie podania podstawy prawnej, odmowa wypłaty oparta jest na stwierdzeniu cyt. ..iż przepisy prawa nie przewidują możliwości przejęcia prawa do płatności cukrowej zadeklarowanej we wniosku w wyniku przekazania gospodarstwa w ramach programu rent strukturalnych... k. cyt. ,po tym wyroku dyr. oddz. reg. wniósł kasację do NSA ,którą to 24 02 NSA oddalił i utrzymał w mocy wyrok WSA,i sprawa wróci ponownie do dyr oddz. reg.ARiMR w Lublinie. Piszę to też w tym celu że ten problem ma wielu następców w dzisiejszej biedzie szkoda tych pieniędzy, to że upłynął termin na odwołanie nie jest to problem gdyż KPA przewiduje PRZYWRÓCENIE TERMINU .Apel do innych jeżeli macie swoje doświadczenia z tą sprawą to opiszcie może wspólnie uda się pokonać molocha...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apel do odwiedzających ppr, jakis czas temu podawana była wiadomość że pewna Pani po śmierci męża nie otrzymała PZ za 2009r. a miała duże stado krów , może nawet minister sawicki współczuł że to zaszłości historyczne, jestem zainteresowany tą sprawą ,gdyby ktoś znał to proszę o inf. na ppr. co z tą sprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...