Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam ten temat poniewaz chce znac Wasze zdanie na ten temat .

Jakie odmiany uprawiacie oraz jak przewidujecie ze zbytem bo przyznam juz bedzie pewnie ze 2 lata(moge sie mylic) jak jest cena jako taka i zbyt , ale przypominaja sie mi takie lata gdzie kapuste wywoziłem zpowrotem na pole lub oddawałem dla nadlesnictwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakontraktuj do kiszarni ,cena może nie jest rewelacyjna ,ale chroni przed klapa i kontraktujący zapewnia nasiona których cenę potrąca przewaznie przy sprzedazy.Nasiona sa dość drogie(holandia) i to ma znaczenie.Kiedyś kontraktowałem do firmy z ok.Rzeszowa i strat nie miałem a nawet stosunkowo niezły zysk.W razie wysokiej ceny na wolnym rynku ,część sprzedasz tam gdzie uwazasz a kontraktującemu oddasz tyle by rozliczyć nasiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiające jest dla mnie to że jest tak mało postów w tym temacie czyżby było tak mało producentów kapusty??

Ja posadziłem pierwszy raz w tym roku Galaxy i K. GłOWE,

KAMIONKI NIE MA KOMU SPRZEDAĆ NAWET PO 16GR ZA 1KG

 

Zachęcam wszystkich plantatorów białego szaleństwa do pisania w tym tenmacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kamiennej głowy nie ma juz od dawna. w tej chwili to u mnie po 15 groszy za kilo nie ma kto dać za holenderskie odmiany.sam mam jeszcze z 60ton i chyba na polu zostanie//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem plantatorem kapusty białej już od kilku lat. Co roku mam ten sam problem. Wchodzi mi w kapuste wciornastek. Czy ktoś zna może jakies dobre środki ale mieszanki środków?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję Nurelle nie mam problemu ze szkodnikomi natomiast mam problem ze sprzedażą a wy gdzie i po ile sprzedajecie, czy jest jakiś eksport na wschód?

Slyszałem że tiry przychodzą ale tylko po ziemniaki czy coś wie więcej na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja nurelle juz też stosowałem ale prawie nic nie pomogła. Może są jakieś mieszanki ??. Na giełdzie w kaliszu kapusta jest po 17gr/kg ale cały czas spada w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu zacznie placić bo przestaną niektórzy sadzić.

Ja zamierzam przejść na pekine tylko może ktoś napisze coś o niej

bo z tego co słyszałem to nie ma do niej żadnych herbicydów(?)

Dziwne ale może jakiś pekiniarz się co wypowie?

Jak z rozsadą, czym kropić jaka temp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja białą sprzedałem po 12gr

Też zastanawiam się nad pekinem i nad białą ale na wczesny zbiór sprzedawaną na gŁówki.

Zachęcam do wypowiedzi w tym temacie, jak myślicie można na tym zarobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pekinska to tylko Bilko z bejo ; ja kupuje tą odmianę już od pocczątku i jest super ; sąsiad miał inną odmiane to sam ją przeklinał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak zakładasz inspekt to jakie paletki 160? ile je trzymasz, kryjesz agrylem, czym i kiedy pryskasz? i jak sie ta bilko przechowuje? i jak sie przechowuje ten pekin w skrzyniach? masz przechowalnie? agregat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na wiosenna to w poł maja mam po 0,5-08 kg główka to odrazu Karate Zeon 50 CS za 10 dni jeszcze raz tylko wieczorem i bez deszczu. I w tym roku tyle było bo już sie nie pokazywały, chyba że znalazłem pojedyńcze to papierosem przypalam:) No jeszcze alphator jest dobry moim zdaniem a reszta to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vvu paletki mogę byś obojętnie jakie byle tylko bryłka ziemi była jak majwiększa ; Jak potrzymasz dłużej w polu to są więkrze główki a jak miesiąc po terminie to pękają pierwsze listki ; szczeże to u mnie bilko leży w skrzyni do tej pory i jest jeszcze dobry, nie psuje się i ja jade narazie do początku bez agregatów, mam ale jeszcze ich nie włączałem ; Ale leży w przechowalni ; tylko jak przechowujesz to musisz pilnowac zeby ci grzyb nie weszedł Ja podlewałem deszczwniom to jak on ma okres 60 dni to w 45 dni juz miał po 1 kg główki To by było na tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ładujesz do skrzyń to obrywasz tylko żółte i gnilne? A układasz pionowo czy leżąco? i dopiero do sprzedania to obrywasz i owijasz?

A jak złapie gryb to da się czym pryskać na przetrzymanie, czy już tylko szybko do sprzedania?

Bo kurde pekin droższy ale biała mniej skomplikowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas sąsiad cały hektar ztalerzował bo nie opłaciło się zbierać, ale tak to już jestr raz wyda raz nie wyda. Tutaj jest dużo o uprawie kapusty. Słyszałem ze w tym roku tzn w tamtym duzo zależy od regionu gdzie uprawiają kapustę, bo były miejsca gdzie do kiszenia dużo brali to i zbyt jakis był, bo wozić za daleko to też sie nie opłaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vvu ja kłade w skrzynie leżąco, ale pekin musi mieć powietrza, to pomiędzy klapka kładniesz deski ; Jak wytniesz do ładujesz w skrzynie na polu ; Jak ci już grzyb wejdzie to dajesz potrójną dawke środku i git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie odmiany kapusty jesiennej zasialiście? co sądzicie o odmianie ambrozja i brigadier? siał ktos takie , jakie plonowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siej tych odmian . Najleprze jest Bilko i możesz sobie ją siać kiedy chcesz 65 dni okres wegetacji. Ale obojątnie w którym miesiącu ja możesz siać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzasadnij dlaczego odradzasz te odmiany7?? już sa zasiane:/ ambrozje to za życzył sobie mój odbiorca kapusty, a tego brygadiera no to w sklepie gość polecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...