Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam Interesuje mnie uprawa lnu oleistego Czy ktos go już uprawiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym spróbować z tym lnem ale nic o tym nie wiem może się ktoś wypowie na ten temat jaie maszyny są potrzebne ile się tego zbiera i czy w ogóle można sprzedać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!w tamtym roku spróbowałem siac len oleisty,ogólnie szału nie ma ale lepsza opłacalnosc jak pszenica itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie opowiem o uprawie lnu ale chcę dać znać że jestem zainteresowany zakupem większych ilości (kilkaset kg do kilku ton) siemienia oleistego ale Z UPRAW EKOLOGICZNYCH metodami tradycyjnymi. Wiadomo cena odpowiednio wyższa. Chodzi o to żeby nie stosować oprysków a już na pewno nie przed zbiorem (chodzi o oprysk przyspieszający dojrzewanie).

 

Podobno len jest łatwy w uprawie i bardzo dobry jako płodozmian.

 

To dla zainteresowanych

 

http://paz.most.org.pl/len/uprawa.html

 

Myślę jednak że zbiór można z powodzeniem zmechanizować, jeśli chodzi o pozyskiwanie ziarna.

W artykule położony jest bardziej nacisk na pozyskiwanie słomy lnianej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!jesteś zainteresowany kupnem ziarna z gospodarstwa ekologicznego?bo ja takiego gospodarstwa nie posiadam,jeżeli chodzi Ci o ostatni zabieg czyli desykację to można go wyeliminowac ale jedynie dużym nakładem pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku zasiałem taki len i myśle że ekologicznie to z chwastami i robactwem to ciężko by było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , powiem o ochronie chemicznej we lnie do tej pory co stosowałem , przed śewem zaprawa po wschodzie od muszki karate od owsika targa od chwastów glin i myślę że jeszcze będzie trzeba od wćorniastka dać oprysk tak więc o ekologi przy tej uprawie można zapomnieć ,ma ktoś inne zdanie ,chętnie poczytam ,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam posiany len oleisty , no i jestem rolnikiem ekologicznym, więc za parę miesięcy powiem wam jak jest z uprawą lnu ekologicznego

do gwizdka w ekologi nie używamy środków ochrony roślin(poza paroma dopuszczonymi środkami które są publikowane w specjalnym wykazie)

Na sto procent nie ma tam żadnego desykanta (co najwyżej możesz skosić na pokosy i zbierać po tygodniu przeschnięte , modląc się o pogodę jak kto wierzący ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...