Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie ile w waszych stronach kosztuje kubik lub 1m3 drzewa (może być we wszystkich formach,będzie to przydatne dla innych), mnie najbardziej interesuje cena kłod,ponieważ ściołem 2 pokaźne modrzewie i brzozę. Jest klient ale nie wiem jaką cenę powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupował sosnę z lasu(na pozwolenie) ,to płacił za 1 m3 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kubik lub 1m3

A czasami to nie jest to samo ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modrzew to znacznie lepsze i droższe drzewo niż sosna (chyba słyszeliście o dworkach czy kościołach modrzewiowych) i 300PLN za kubik to mało...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny za opalowe sosna 120.osika 80 .buk 140.olcha 90,jesion na meble 23 000za m3[lub kubik to to samo]modrzewia u nas brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 m3 i kubik to to samo, niektórzy mowia metr kubiczny...

topole przy drogach to 100-200 zł za sztuke... za 1 m3 obojetnie jakiego drzewa paleciarze zaplaca ok 150 zł za kubik lipa topola sosna i inne. ja uwazam ze 300 zł za kubik sosny to dobra cena, bo za 400-500 sa w ogloszeniach pociete i sezonowane.

ja cialem ostatnio topole to wiem jaka to charówa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę niedługo sprzedawał topole, gość płaci 100zł za m3, ale sam sobie ścina, obcina konary i ładuje, mnie nic nie obchodzi [za robociznę już nie liczy]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat kupował ostatnio sosnę i za 10m3 zapłacił niecałe 700zł

A cena dębu u nas to 100zł m3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ja bym Ci w życiu tyle nie dał bo iglaki to gówno nie drzewo u mnie w piecu idzie jak papier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ceny niezłe powiem... To ile w końcu mam wołać za kubik modrzewia te 300zł??[/

 

Ja wiem ze po 300 zł to można kupic u leśniczego normalnie na rachunek no a tak prywatnie to pewnie by jakies 20 zł można opuscic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 m3 i kubik to to samo, niektórzy mowia metr kubiczny...

nie jestm pewny czy to jest to samo, chociaż głowy bym nie dam

Z tego co sie orientuje to w m3 liczone i mierzone jest drzewo okragłe (całe pnie) i do tego sa jakieś specjalne przeliczniki.

Natomiast w kubikach liczone jest drewno opałowe czy papierówka a jeden kubik to jest 100cm na 120cm.Ale u nas kazdy mówi że kupuje drewno na metry Tak ze być moze są m3 i metry kubiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno to samo. Kubik określa objętość 1m3 czystego drewna [bez pustych przestrzeni jak np. w stosie drewna] - z angielskiego cubic meter = metr sześcienny.

 

Przy okazji znalazłem fajną stronkę z jednostkami, może się czasami przydać => http://www.jednostki.adgraf.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem ja bym Ci w życiu tyle nie dał bo iglaki to gówno nie drzewo u mnie w piecu idzie jak papier...

 

To ma iść do stolarni na wyroby jakieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest na pewno to samo. Kubik określa objętość 1m3 czystego drewna [bez pustych przestrzeni jak np. w stosie drewna] - z angielskiego cubic meter = metr sześcienny.

 

Przy okazji znalazłem fajną stronkę z jednostkami, może się czasami przydać => http://www.jednostki.adgraf.net

 

Zgadza sie ze Kubik to 1m3 ale tak jak piszesz samego drewna. Ale nikt w kubiku nie liczy każdego klocka oddzielnie tylko drzewo odrazu jest cięte na długość 120cm aby pokryć puste przestrzenie miedzy klockami. Ale fakt faktem że Kubik to 1m3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jak do stolarni to się zgodzę... myślałem że na zwykłe drewno na opał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak u mnie będzie liczył objętość ten gość któremu sprzedaję topole, sam jestem ciekaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest na pewno to samo. Kubik określa objętość 1m3 czystego drewna [bez pustych przestrzeni jak np. w stosie drewna] - z angielskiego cubic meter = metr sześcienny.

 

Przy okazji znalazłem fajną stronkę z jednostkami, może się czasami przydać => http://www.jednostki.adgraf.net

 

Zgadza sie ze Kubik to 1m3 ale tak jak piszesz samego drewna. Ale nikt w kubiku nie liczy każdego klocka oddzielnie tylko drzewo odrazu jest cięte na długość 120cm aby pokryć puste przestrzenie miedzy klockami. Ale fakt faktem że Kubik to 1m3 .

 

na 120 cm?

ciekawe gdzie skladaja drzewo na 1*1*1,2 a licza 1 m3? bo u mnie nadlesnictwa tna 1*1*1 i licza 1 m3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczę jak u mnie będzie liczył objętość ten gość któremu sprzedaję topole, sam jestem ciekaw...

 

 

Objętość walca, mierzysz w połowie długości średnicę i liczysz ze wzoru

3,14xr2 x h

r- promień

h-długość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 m3 to to samo co 1 kubik ,a jeśli chodzi o drzewo opałowe to liczone jest w metrach przestrzennych czyli jak ktoś wcześniej napisał jest cięte po 1,2 m i układane w stosy a następnie po zrobieniu pomiaru stosu drzewa przez leśniczego to 1,2 m jest liczone jako 1,0 m a róźnica wynika z pustych przestrzeni ,przecież bale drzewa nie są kwadratowe ,a cenowo jeśli ktoś napisał że kupił po np. 70 zł to było to drzewo opałowe cięte właśnie po 1,2 m ,choć nie koniecznie musi iść na opał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanka mam do sprzedania jesiony, czereśnie i wiązy(ścięte) w przeznaczeniu na meble jaka cene można otrzymać ze m3 takiego drzewa?

Z tego co wiem to sosna idzie po 200-300zł a w deskach to juz 1000 i więcej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sosna w deskach to ok.500 zl a drewno cięte na wywiązke 750 ,więc nie wiem skąd wziełes deski po 1000 i więcej.Może maś na myśli dębinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To informacje z drugiej ręki więc pewnie masz racje!

Nie wiesz po ile chodzi jesion, wiąz i czereśnie na meble?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...