Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:00 Pią 24 Paź 2014

JAKA KISZONKA LEPSZA NA KRÓW MLECZNYCH

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robern

PostWysłany: 12:22 Czw 1 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieporównywalnie lepsza jest z pryzmy, ale musi to też być sianokiszonka - czyli z traw przewiędniętych. Zresztą zobacz temat o sianokiszonkach http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=2340&highlight=sianokiszonki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Casper

PostWysłany: 21:08 Wto 29 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że obie są podobnej jakości, różnią się przecież stopniem wysuszenia. Jeżeli masz już wybierak, ja doradzam zakup przyczepy, nie wiem ile tego zbierasz, ale koszty balotów są bardzo duże, a i różnie z nimi bywa, dużo się psuje z niewiadomych powodów... [ps. ja rezygnuję właśnie z balotów na rzecz pryzmy]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lagbart

PostWysłany: 05:28 Wto 29 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wygodniejsze może jest ale ja już od dawna stosuje kiszonke traw z pryzmy tyle że mam za mała maszynę do zbioru i skrzynia mi w niej wysiiada dlatego chce kupić inną i się zastanawiam co by było lepsze dla krów

Była u mnie gośiuwa z sano i ona mówiła tak samo jak ty żę z pryzmy kiszonka jest lepsza

ja mam wycinaka i od kilku lat już go stosuje i dla mnie jest to też wygodne chociaż zimą to więcej czasu zajmuje przywiezienie tej kiszonki niż w balotach

mi chodzi tylko o to jaki zestaw lepiej kupić czy prase i owijarke czy właśnie przyczepe samozbierającą napewno przyczepa jest tańsza i tańszy jest zbiór ALE KTÓRA KISZONKA JEST LEPSZA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Stasiek-84

PostWysłany: 20:21 Pon 28 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak rozmawiałem z ze znajomym to mówił, że sianokiszonka z balotów jest wygodniejsza i mniej angażuje przy zbiorze, ale jako pasza lepsza jest taka z silosu. Ważne tutaj jest to że w silosie wszystko jest przemieszane, a w balotach to jak sie trafi raz jest z lepszej trawy innym razem trafią sie badyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lagbart

PostWysłany: 19:14 Pon 28 Kwi 2008    Temat postu: JAKA KISZONKA LEPSZA NA KRÓW MLECZNYCH Odpowiedz z cytatem

Jak Uważacie jaka kiszonka jest lepsza:
Kiszonka z trawy zielonej ( skoszona i zaraz zwożona na pryzme)
czy może jest lepsza sianokiszonka ( w balotach)

pytam się z jednego względu ponieważ nadażyła mi się okazja kupienia przyczepy samozbierającej MENGELE na tandemia i łańcuchowa i teraz się zastanawiam co by było lepsze dla krów mlecznych kiszonka z traw czy sianokiszonka

się zastanawiam czy ją kupić czy nie

PROSZĘ O OPINIE NA TEN TEMAT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: