Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:20 Czw 31 Lip 2014

odszkodowanie za słupy energetyczne
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Prawo i rachunkowość
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anezram

PostWysłany: 08:21 Sro 9 Lip 2014    Temat postu: Pytanie Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie na działce teściowej stoi słup rozkloszowany złożony z 2 słupów żelbetonowych żeby wejść na posiadłość trzeba pod tym słupem przejść. Stoi on bardzo blisko budynku (max 5-6 metrów) a mało tego zaraz za płotem może z 2 metry ( czyli od domu max 6-8 metrów)stoi słup z transformatorem. Nasuwa mi się pytanie czy w ogóle jest to prawidłowe żeby przy samym domu stały i czy jest możliwość uzyskania jakiegoś odszkodowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cocoroco

PostWysłany: 16:53 Nie 22 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nukito napisał:
Cytat:
Za pośredictwem lini elektroenergetycznych realizowany jest cel publiczny polegający na dostarczaniu energi odbiorcą. W takiej sytuacji interes publiczny ma pi erszeństwo przed interesem indiwidualnym.

Jasne , zwłaszcza że ten cel jest odpłatny a na dodatek oni na tym zarabiają.

Publiczny, czy nie publiczny - zawsze warto zawalczyć o swoje. Może należałoby Ci się odszkodowanie, w końcu to Twój teren a taka ingerencja "na cele publiczne" musi pociągać za sobą słuszne odszkodowanie (nawet Konstytucja o tym wspomina), dlatego może warto poradzić się prawnika. Na ten temat znalazłem informacje na stronie jednej z Kancelarii:www.kancelarialuty.pl.
Powrót do góry
nukito

PostWysłany: 09:29 Nie 1 Cze 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Za pośredictwem lini elektroenergetycznych realizowany jest cel publiczny polegający na dostarczaniu energi odbiorcą. W takiej sytuacji interes publiczny ma pi erszeństwo przed interesem indiwidualnym.

Jasne , zwłaszcza że ten cel jest odpłatny a na dodatek oni na tym zarabiają.
Powrót do góry
Piotr155

PostWysłany: 21:28 Czw 8 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest taka możliwość ,żeby energetyka zamieniła mi słupy na kabel i wkopała go w ziemię ?.U moich sąsiadów zakładają prąd pod nowe domy przez drogę i kabel wkopują w ziemię .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
adam13

PostWysłany: 16:22 Pią 25 Kwi 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kopanie się z koniem. Jeżeli prawnik chcę zająć się sprawą, a powiesz, że kasa po wygraniu sprawy to już go nie ma Smile
Powrót do góry
MagdaW

PostWysłany: 09:38 Pon 31 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga, przy dochodzeniu odszkodowania za słupy należy dokładnie weryfikować od kiedy infrastruktura przesyłowa znajduje się na terenie naszej nieruchomości. Jest to istone ponieważ żądając odszkodowania za przeszkadzające nam urządzenia (słupy energetyczne, transformatory, itp), Zakład może wykazać zasiedzenie, czyli prawo służebności przesyłu. Ponadto maksymalny okres za jaki można dochodzić odszkodowania od zakładu przesyłowego to jedynie ostatnie dziesięć lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tusdey

PostWysłany: 14:25 Pon 3 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że odszkodowanie Ci się należy. Masz tutaj wzory pism które powinny zostać wykorzystane przy tego typu wnioskach.
Powrót do góry
Egolite

PostWysłany: 13:44 Sro 22 Sty 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
jako osoba prywatna, która nie jest właścicielem linii energetycznej przebiegającej przez Pana działkę, zaś przedsiębiorstwo przesyłowe z nich korzysta to może się Pan domagać odszkodowania za słupy. Jednak pojawia się problem służebności przesyłu, na który powołuje się przedsiębiorca. W tym wypadku należy dokładnie zbadać sprawę. Zaś najlepiej byłoby zgłosić się do profesjonalnych doradców, którzy po zapoznaniu się ze wszelkimi aspektami Pana sprawy będą umieli rozjaśnić sytuację.
Powrót do góry
wlodek99

PostWysłany: 09:14 Sro 9 Paź 2013    Temat postu: Re: Odszkodowanie Odpowiedz z cytatem

krzysiek11052 napisał:
Witam Wink
ja obecnie mam sprawę w sądzie i został powołany biegły sądowy aby wycenić wartość linii energetycznych i słup który znajduję się na mojej działcę
i wyszło ze nalezy mi sie 15tys złotych za 10lat czyli na miesiac 125zł. Posiadam 47m2 linii i słup czyli lczac ze mam 50m2 linii wychodzi ze wartość metra2 ziemi wynosi smieszne grosze 2,5zł .oczywiscie się odwołam od tego

Co wy o tym sądzicie ? Również walczycie ? jak wam idzie ?

Witam forumowiczów. Dawno mnie nie było, ale widzę, że nie śledzicie Państwo wszystkich forum.
Pisałem już kilkakrotnie i musicie to zrozumieć, że wynagrodzenie dla Państwa idzie za dwa okresy. Jeden to bezumowne korzystanie z gruntu za 10 lat wstecz drugi służebność na lata przyszłe. Krzysiek piszesz,że należy Ci się 15 000 zł. za 10 lat, prawdopodobnie jest to za lata wsteczne, nie znam szczegółów, ponieważ nie opisujesz ich, ale chyba mam rację. Chociaż przy tej długości linii może być inaczej. Napisałeć że masz 47 m2, ale chodzi chyba o 47 m bieżacych linii.?
Musicie Państwo wziąć pod uwagę, że do wyliczeń wysokości wynagrodzenia dla Państwa bieże się pod uwagę długość linii, napięcie, ikość słupów (nie muszą być), cena za m2 gruntu i jeszcze kilka innych. Dopiero na tej podstawie można cokolwiek wyliczyć.
Kwota wynagrodzenia nie może być wyższa niż cena działki, bo wówczas energetyka mogła by kupić ten grunt.
Nasza kancelaria wygrała sprawę na 61 000 zł. (na razie bo będziemy dalej prowadzić sprawę) dla klientki która miała tylko 30 m linii, ale wysokiego napięcia i cena gruntu (budowlanego) była dość wysoka. za m2.
Mając cenę gruntu rolnego nieuprawianego przy długości linii 500 m ale niskie napięcie kwota roszczeniowa minimalna wyniosła 20 000 zł. Więc jak Państwo widzicie, pomimo, że długość linii jest dużo większa klient otrzymał dużo mniejsze wynagrodzenie.
Jeśli nie znacie Państwo do końca tematu służebności proszę nie prowadzić spraw samodzielnie, bo możecie bardzo dużo stracić.
Drugi przykład.
Zgłosiła się do nas klientka, aby poprowadzić sprawę służebności. Jak zawsze w pierwszej kolejności, na podstawie danych wyliczamy wysokość roszczeń. Wyliczyliśmy wstępnie, że klientka może otrzymać ponad 1 000 000 zł. Chciała już podpisać z nami umowę, ale po sprawdzeniu przez nas w Księdze Wieczystej (zawsze to robimy) okazało się, że już ma wpis o służebności. Jak się okazało
klientka otrzymała od zakladu energetycznego za nowo postawiony słup wysokiego napięcia (bez rozprawy sądowej) 60 000 zł. Różnica jak widać jest potężna. Klientka chciała jeszcze raz walczyć, ale niestety już nie można.

Zapraszam do naszej kancelarii. Warto, bo wyliczamy najwyższe kwoty w kraju, mamy argumenty i bardzo dużą praktykę w temacie służebności. Również zasiedzenia. My, jako nieliczni prowadzimy sprawy zasiedzeń, z dużym powodzeniem.
Piszę o zasiedzeniu, ponieważ bardzo wiele osób rezygnuje z służebności ponieważ występują we własnym zakresie do zakładów energetycznych i otrzymują pisma, że słupy stoją powyżej 30 lat i energetyka budowała linie eneretyczne na podstawie ówczesych przepisów, a co za tym idzie nie można ubegać się o wynagrodzenie. To nie jest całkowita prawda. Chociaż w niewielu przypadkach może tak być, ale nie decyduje o tym zakład przesyłowy tylko sąd i zdarza się to naprawdę sporadycznie, aby takie zasiedzenie przez zakład przesyłowy wystąpiło. Nie należy absolutnie rezygnować. Należy sprawę prowadzić, bo w 99% można sprawę wygrać. Ale nie wygracie takiej sprawy bez prawnika który na temacie zasiedzenia się nie zna. Wiele kancelarii nawet nie podejmuje się tego tematu, ponieważ niestety nie znają dokladnie tego tematu.
Trochę się chwalę, ale prowadzimy sprawy służebności od 2009 roku, więc wszystko o czym piszę, znam z praktyki. Proszę mi wierzyć.
I jeszcze jedno. Możecie wierzyć lub nie, ale mam takich klientów, którzy byli w różnych kancelariach prawnych i powiedziano im, że nie można wygrać z energetyką. Kompletna bzdura. Pieniądze prawie zawsze się Państwu należą, tylko kwestia jakie?
Uwaga. Temat służebności może zakończyć się w 2016 roku, po tym czasie będzie wchodzić temat zasiedzenia, więc proponuję się spieszyć.
Pozdrawiam i zapraszam wszystkich chętnych do współpracy. tel. 600 023 799
www.mediumfinanse.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Axis3d

PostWysłany: 20:01 Sob 5 Paź 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponujemy Państwu kompleksową obsługę roszczeń związanych z uzyskaniem odszkodowania za słupy energetyczne, wodociągi i inne media.
Dochodzimy odszkodowań za straty jakie poniósł władający nieruchomością, w tym za zmniejszenie wartości nieruchomości spowodowane wybudowaniem infrastruktury.
Występujemy o rekompensatę za utracone korzyści, które władający mógłby uzyskać gdyby nie budowano infrastruktury (zniszczenie, utrata lub uszkodzenie pożytków i części składowych gruntu).
Na chwilę dzisiejszą prowadzimy ponad 1000 spraw związanych z odszkodowaniami oraz służebnościami przesyłu na terenie całego kraju.
Nasze działania dzielimy na dwa etapy - przedsądowy i sądowy. TEL : 668 149 034
Powrót do góry
magnus

PostWysłany: 12:05 Pon 23 Wrz 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

human napisał:
Czy jest to w ogóle możliwe? Nad moją działką rolną idą linie bardzo wysokiego napięcia - 400 tys. V (Krosno-Tarnów) i wcale odszkodowania nie chcą dać...

Konsultowałeś się z jakimś prawnikiem?
Powrót do góry
human

PostWysłany: 07:08 Wto 17 Wrz 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest to w ogóle możliwe? Nad moją działką rolną idą linie bardzo wysokiego napięcia - 400 tys. V (Krosno-Tarnów) i wcale odszkodowania nie chcą dać...
Powrót do góry
krzysiek11052

PostWysłany: 15:07 Sob 8 Cze 2013    Temat postu: Odszkodowanie Odpowiedz z cytatem

Witam Wink
ja obecnie mam sprawę w sądzie i został powołany biegły sądowy aby wycenić wartość linii energetycznych i słup który znajduję się na mojej działcę
i wyszło ze nalezy mi sie 15tys złotych za 10lat czyli na miesiac 125zł. Posiadam 47m2 linii i słup czyli lczac ze mam 50m2 linii wychodzi ze wartość metra2 ziemi wynosi smieszne grosze 2,5zł .oczywiscie się odwołam od tego

Co wy o tym sądzicie ? Również walczycie ? jak wam idzie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Tores

PostWysłany: 21:26 Pon 3 Cze 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam sprawdzonej firmy obejmującej obszarem działania na Śląsk i Małopolskę, a która nie pobiera żadnych opłat wstępnych, a jedynie po wygranej sprawie. Są takie firmy? Proszę o kontakt.
Powrót do góry
ranczerka

PostWysłany: 13:21 Pią 22 Mar 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , przez nasze pola planowana jest budowa lini napowietrznej 400 kV . jestem własnie po rozmowie z przedstawicielami spółki. chciałabym uzyskac opinie na temat proponowanego odszkodowania i umowy .
Więc : linia napowietrzna 400 kv z pasem technologicznym o szerokości 35 metrów po obu stronach osi Lini .
propozycja : 1,90 za metr kwadratowy pod linią , oraz 3 tyś za słup ( 10x10 metrów ) na naszych działkach będzie w sumie 3 słupy
umowa jest określona jako jednorazowe " Wynagrodzenie " z tytułu ustanowienia słuzebności - wieć zapewne do oddania będzie kwota podatku od wzbogacenia .
umowa nie mówi nic o czasie trwania umowy , tylko o wpisie do księgi wieczystej .
Powrót do góry
wlodek99

PostWysłany: 19:39 Pon 23 Kwi 2012    Temat postu: Re: słupy Odpowiedz z cytatem

robo2103 napisał:
Jeśli chcecie Państwo pomocy w odszkodowaniach za słupy bez opłaty wstępnej to zapraszam na stronę http://merr.pl

A skąd kolega wziął takie informacje, że za każdy słup należy się odszkodowanie. Chyba to jakaś nieścisłość. Nie ma takich roszczeń. Proszę nie wprowadzać zainteresowanych w błąd na swojej stronie internetowej. To jest absolutnie bzdura.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wlodek99

PostWysłany: 19:34 Pon 23 Kwi 2012    Temat postu: odszkodowanie Odpowiedz z cytatem

Ulan napisał:
a czy sprawa jest do wygrania jak słupy staja w granicy? ale jest sie wlascicielem obu dzialek i w zasadzie stanowią jedno pole?

Witam. Tak jeśli słupy stoją na granicy, ale Pan jest wlaścicielem obu działek, należy się również wynagrodzenie.
Pozdrawiam
wlodek
600 023 799
Powrót do góry
robo2103

PostWysłany: 12:44 Sob 21 Kwi 2012    Temat postu: słupy Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcecie Państwo pomocy w odszkodowaniach za słupy bez opłaty wstępnej to zapraszam na stronę http://merr.pl
Powrót do góry
wlodek99

PostWysłany: 08:02 Sro 18 Kwi 2012    Temat postu: koszt poprowadzenia sprawy Odpowiedz z cytatem

Jak pisałem wcześniej jest opłata wstępna oraz prowizja po wygranej sprawie.
Zapraszam pod nr 600023799 lub odszkodowania@medium.pila.pl
Powrót do góry
kredyt

PostWysłany: 11:22 Wto 17 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile kosztuje pomoc w uzyskaniu takiego odszkodowania?

---
forum odszkodowania
Powrót do góry
wlodek99

PostWysłany: 14:01 Czw 12 Kwi 2012    Temat postu: Re: Słupy Odpowiedz z cytatem

do robo23. A skąd takie okresy za lata przyszłe? Czy wynika to z ustaw?
Pozdrawiam
Powrót do góry
wlodek99

PostWysłany: 13:58 Czw 12 Kwi 2012    Temat postu: odszkodowania za słupy energetyczne Odpowiedz z cytatem

witam. Szanowni Państwo. Mam prośbę do osób dzwoniących w sprawie informacji nt. służebności przesyłu. Nie pytajcie mnie proszę na samym początku rozmowy ile otrzymacie odszkodowania. Nie jesteśmy w stanie określić wysokości odszkodowań nie mając żadnych danych. Pisałem już na forum, aby wyliczyć kwoty, musimy mieć kilka podstawowych danych dotyczących słupów, długości linii, ceny za m kw. gruntu itp. I kolejna sprawa. Pobieramy opłaty wstępne. Jeśli Państwo nie chcą dokonywać opłat wstępnych niestety nie możemy takich spraw przyjmować do realizacji, nawet za wyższą prowizję. Proszę pamiętać, że nad Państwa sprawą pracują prawnicy przez cały czas, aż do momentu otrzymania przez Państwa wynagrodzenia co trwa niekiedy nawet 24 miesiące. To się Państwu jednak opłaci, ponieważ jeśli sprawę załatwiacie przez naszą kancelarię, macie gwarancję najwyższych kwot wynagrodzeń w Polsce. Nie tylko mamy największe kwoty roszczeń, ale jesteśmy w stanie obronić wysokość tych kwot w sądzie. Zapewniam, że wszystkie sprawy załatwiamy profesjonalnie i uczciwie, co wynika również z powyższego e-maila.
Przypominam Państwu o zbliżającej się nowej ustawie o korytarzach przesyłowych. Na jej podstawie kwoty roszczeń będą dużo mniejsze i procedura wydłuży się bardzo w czasie. Proponuję się pośpieszyć, ponieważ nie będzie już takiej szansy jak obecnie.
Zapraszam więc do nas. tel. 600 023 799. Udzielimy niezbędnych informacji. Pozdrawiam forumowiczów.
Powrót do góry
Dominikaa

PostWysłany: 10:08 Wto 10 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz na swoim gruncie urządzenie przesyłowe (słupy wysokiego napięcia, transformator, linie gazociągu...). Czy wiesz, że masz prawo do odszkodowania? Nie masz pojęcia jak się za to zabrać?
Skontaktuj się z nami pomożemy ci przejść przez cały zawiły proces uzyskania odszkodowania.

Kontaktując się z nami inwestujesz jedynie swój czas ponieważ
nasze wynagrodzenie jest uzależnione tylko od kwoty jaką otrzymasz.
Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych.

KONTAKT
Krajowa Platforma Odszkodowań
Tel: 71 723 07 97
Więcej informacji na:
kpod.pl
Powrót do góry
Axis3d

PostWysłany: 12:49 Pon 2 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POMAGAMY W UZYSKIWANIU ODSZKODOWANIA ZA SŁUPY ENERGETYCZNE NA TERENIE POLSKI PÓŁNOCNEJ - 668 149 034
Powrót do góry
robo2103

PostWysłany: 19:14 Pią 16 Mar 2012    Temat postu: Odszkodowania za słupy energetyczne Odpowiedz z cytatem

Ponawiam zaproszenie na stronę merr.pl w sprawie odszkodowań za słupy energetyczne i inne instalacje przesyłowe bezprawnie posadowione na prywatnych polach i posesjach Różne opcje prowadzenia roszczenia o odszkodowanie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Prawo i rachunkowość Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: