Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:07 Wto 2 Wrz 2014

Żyto
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mf3085

PostWysłany: 20:19 Pią 8 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem hybrydowe z KWS-u na VI klasie ziemi wydało ok 6 t.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
emil87

PostWysłany: 13:46 Pią 8 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tyle samo wyszło ale z 3,5ha Confused i się zastanawiam czemu tak mało jak 2 lata temu na tym samym kawałku miałem 12ton.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomtom

PostWysłany: 19:45 Pon 4 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomtom napisał:
Jak sypią żyta?
U mnie zeszło już z pola-jak zważę to zapodam info(nie wygląda to żle).
Smile

co za czasy -żeby cytować samego siebie Wink
średnia z ponad 8 ha wyszła 7t/ha Very Happy
Powrót do góry
tomtom

PostWysłany: 22:58 Sob 2 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak sypią żyta?
U mnie zeszło już z pola-jak zważę to zapodam info(nie wygląda to żle).
Smile
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 22:32 Czw 24 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedź, cały problem polega na tym, że ja sobie rozmnażam dosyć rzadki materiał stąd zależy mi na uzyskaniu największego plonu z każdego ziarna, odnośnie do wczesnych terminów siewu to przypomniał mi się artykuł o rolniku, który z powodzeniem wysiewał pszenice od połowy sierpnia (80kg/ha) oczywiście jesienią stosował ochronę fungicydową
Powrót do góry
Ulan

PostWysłany: 13:16 Czw 24 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrą opcją jesli chcesz zaoszczedzic, jest zakup żyta hybrydowego i zasianie go powiedzmy 70% zalecanej dawki, ale z tydzien wczesniej niż zazwyczaj (np. 15 wrzesnia)- ono ma szanse sie dobrze rozkrzewic i nie wymarznąć. Choć sam tego nie probowalem nigdy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ulan

PostWysłany: 13:13 Czw 24 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy - jak chcesz to zasiej sobie pod koniec sierpnia mniejszą ilość, ale to nigdy nie jest dobre. Po to są takie terminy, bo ktos kiedys to sprawdził, były badania w ośrodkach rolniczych, polach doświadczalnych itd. U mnie sąsiad zasiał w zeszłym roku 10 wrzesnia bo pozniej mial gdzies tam jechac i nie wygladalo to dobrze , tzn jesienią był łądny zeilony lan, ale pod koniec juz go grzyb zaczął żrec, a po zimie dużo roślin przemarzło i polon słabiutki. koszt materiału siewnego to nie jest niewiadomo co. Jeśli chcesz zaoszczedizc to nie kupuj kwalifikatu tylko zasiej wlasnym (choć moim zdaniem oszczednosc jest dyskusyjna). Możesz probowac różne opcje - ale radził bym pierwszego roku nie siać wiecej niż 1ha na probe (ja tak zawsze robie jak sprawdzam coś nowego). W innym wypadku jeśli coś Ci nie wyjdzie to straty moga być dotkliwe, a z 1 ha jakos sie jeszcze przełknie. Za to jesli rozwiazanie było by dobre, to w następnym roku mozesz juz zrobic znacznie większą powierzchnie.

kissmy... napisał:
czym poza terminem siewu można zastymulować żyto do krzewienia?
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 10:22 Czw 24 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czym poza terminem siewu można zastymulować żyto do krzewienia?
Powrót do góry
Ulan

PostWysłany: 23:11 Sro 23 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie- kazdy sam sobie liczy co mu sie oplaca. Nie da sie na 6 klasie uprawiac pszenicy, tak samo jak bez sesnu jest siać żyto na 1 klasie ziemi, bo plon moze i da duży, ale nawet jesli nie przewali sie na komplet, to i tak plon pszenicy będzie znacznie wiecej wart. Wiadoma sprawa. Jedni walą nawozy i opryski a inni sieją żyto po życie od 100 lat i też jest im dobrze, bo o nic sie nie muszą martwic- o wapnowanie, zmianowanie, ochrone itd.

A jesli chodzi o rozkrzewienia to mhybrydowe żyto moze dać nawet 10-12 rozkrzewien z jednego ziarniaka, populacyjne 5-7.
Powrót do góry
nowy32

PostWysłany: 18:04 Sro 23 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co te popisy zatruliscie zachłanniki ziemie ze mimo 10 zabiegow opryskiwaczem wszystko chore ....
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 14:26 Sro 23 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowy32 napisał:
Buldog ja sieje tylko zyto ,bez nawozow i opryskow przyjedz do mnie zobacz ,,,,co myslisz ze rzepak kukurydza taki biznes i soja ha ha ha policz buldog
sobie,,,,

Nie mam czasu do Ciebie jechać, ale znam taka uprawę ze średniowiecznych rycin, oraz fresków egipskich.
Ale może to i metoda.......
Powrót do góry
nowy32

PostWysłany: 14:24 Sro 23 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za wczesnie na siew zyta Smile ale z kolei jak siałeś w pazdzierniku to tez lipa ...15-20 wrzesnia to dobry termin ,,,,
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 14:06 Sro 23 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak mocno powinno rozkrzewić się żyto? miałem po 3-4 źdźbła, ale wskażcie mi czy mogę siać żyto w sierpniu, aby zużyć jak najmniej materiału siewnego?
Powrót do góry
nowy32

PostWysłany: 13:01 Sro 23 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buldog ja sieje tylko zyto ,bez nawozow i opryskow przyjedz do mnie zobacz ,,,,co myslisz ze rzepak kukurydza taki biznes i soja ha ha ha policz buldog
sobie,,,,
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 07:48 Sro 23 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie szkoda Ci stanowiska po kukurydzy pod żyto?
Uzyskujesz rozmnożenie 1 do 30 przy założeniu 100% wschodów. Przecież żyto się krzewi , a w każdym klosie powinno być więcej ziarniaków niż 30 szt wiec coś jest nie teges.
W stanowisku po kukurydzy siałbym pszenicę lub pszenżyto , ew jęczmień jary(zależnie od kompleksu glebowego) i to nie ze względu na dużo większy potencjał plonowania , lepsze ceny i łatwiejszy zbyt , ale z uwagi na przysłowie ,"kto sieje żyto i proso, chodzi goło i boso" .
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 22:42 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orzę zawsze z wałami w ubiegłym sezonie siałem żyto po kukurydzy około połowy października, ze 100kg nasion zebrałem 3t ziarna, chciałbym poprawić ten wynik i osiągnąć jeszcze lepszy stosunek plonu do ilości wysianych nasion, znacie jakieś źródło traktujące o przyspieszonym terminie siewie żyta?
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 21:35 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
wskażcie mi proszę kiedy najwcześniej można wysiać żyto? idzie o to, iż chciałbym zużyć jak najmniej materiału siewnego nawet kosztem dodatkowego zabiegu fungicydowego jesienią, pszenicę z powodzeniem można wysiewać już w sierpniu przy odpowiednio ograniczonej gęstości, a jak jest z żytem?

Szkoda zawacac Wisłę kijem.
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 20:10 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie są negatywne skutki siania żyta na nieodleżałej ziemi?
Ja zawsze siałem około 2 tyg czasami 3 po orce więc już chyba się uleżała?
Z tego co się orientuje to chyba szkodzi na system korzeniowy?
Powrót do góry
nowy32

PostWysłany: 08:36 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego kissmy ,żyto tym bardziej można zasiać wczesniej ,,,,,,,,ba nawet opóżniony siew bardziej mu szkodzi niż innym zbozom ,ale pamietaj żyto wymaga odleżałej ziemi czyli orka nawet miesiac wczesniej ,,,,,,,,,
Powrót do góry
emil87

PostWysłany: 08:19 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nietrzeba być jasnowidzem żeby wiedzieć co będzie. A pozatym też kiedyś hodowałem świnki i z tąd wiem co będzie za pare miesięcy. Oczywiście zawsze moge się mylić :D W tamtym roku bób był po 8 zł za kg więc w tym roku kto żyw zasiał bób w naszym rejonie a niektórzy wyrwali nawet sady i zaorali truskawki i jeszcze przed zbiorami wiadomo było że będzie go tyle że cena musi gwałtownie spaść no i jest po 2 zł.
Powrót do góry
rooolnik

PostWysłany: 07:18 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie co do cen może być różnie teraz mamy czas żniw każdy sprzedaje nadwyżki wiadomo cena leci ,ale w obecnym czasie patrząc na wschód ceny jak zaczęły spadać tak samo albo nawet szybciej mogą rosnąć Wink
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 07:07 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wskażcie mi proszę kiedy najwcześniej można wysiać żyto? idzie o to, iż chciałbym zużyć jak najmniej materiału siewnego nawet kosztem dodatkowego zabiegu fungicydowego jesienią, pszenicę z powodzeniem można wysiewać już w sierpniu przy odpowiednio ograniczonej gęstości, a jak jest z żytem?
Powrót do góry
Piotr155

PostWysłany: 23:11 Pon 21 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emil87 napisał:
Może być i po 15 zł za metr i też mnie to nie skłoni do podpinania powroza bo to żytko to tylko po to jest zasiane żeby było jako takie stanowisko pod truskawke która to stanowi jeden z kilku moich dochodów Laughing No i słoma się przyda do ciółkowania Very Happy Ale dzisiaj dzwoniłem do młynów i ma być około 35zł za metr więc się do interesu niedołoży Very Happy Ale na wielki majątek niema się co nastawiać Laughing
A świnki z tego co słyszałem to teraz nieżle płacą i większość pewnie nakupiła już prosiaków wię za pare miesięcy może niebyć tak wesoło bo taka jest natura ludzka że jak coś płaci to się wszyscy na to rzucają a potem zdziwienie że niepłaci bo każdy ma full i jest tanio Laughing
A kilkanaście postów niżej pisałem że żytko spadnie w tym roku do około 30 zł i dużo się niepomyliłem. W moim rejonie za świnki płacą tera 4,8 zł za kg a za pare miesięcy będzie pewnie ze 2,8 za kg jak porosną tym co nakupili bo się na kase nastawili Very Happy

Kolego nie siej bez sensu fermentu na co to Tobie ?.Po pierwsze świnki tanieją teraz i jak ktoś widzi w tym super interes ,żeby teraz rozpoczynać hodowlę ,to nie umie liczyć ,lub bardzo jest wielkim optymistą i jedynie za free będzie się bawił w ten super zyskowny biznes .A po drugie ,to nie rozumiem co wyskakujesz z tą ceną 2,8 ..jesteś jasnowidzem ???.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
emil87

PostWysłany: 20:44 Pon 21 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być i po 15 zł za metr i też mnie to nie skłoni do podpinania powroza bo to żytko to tylko po to jest zasiane żeby było jako takie stanowisko pod truskawke która to stanowi jeden z kilku moich dochodów Laughing No i słoma się przyda do ciółkowania Very Happy Ale dzisiaj dzwoniłem do młynów i ma być około 35zł za metr więc się do interesu niedołoży Very Happy Ale na wielki majątek niema się co nastawiać Laughing
A świnki z tego co słyszałem to teraz nieżle płacą i większość pewnie nakupiła już prosiaków wię za pare miesięcy może niebyć tak wesoło bo taka jest natura ludzka że jak coś płaci to się wszyscy na to rzucają a potem zdziwienie że niepłaci bo każdy ma full i jest tanio Laughing
A kilkanaście postów niżej pisałem że żytko spadnie w tym roku do około 30 zł i dużo się niepomyliłem. W moim rejonie za świnki płacą tera 4,8 zł za kg a za pare miesięcy będzie pewnie ze 2,8 za kg jak porosną tym co nakupili bo się na kase nastawili Very Happy
Powrót do góry
JACUS

PostWysłany: 20:41 Pon 21 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zeby tylko stanialo 15 zl.ja swinie hoduje od zawsze tylko dawniej bylo ich wiecej ale od 2010 gdy zboze poszlo w gore, ograniczylem produkcje i nie dokupuje zboza tylko to co nie sprzedam to spasam blondynkami,
ja kupilem prosieta dawno bo wroble juz na wiosne cwierkaly co sie bedzie dzialo w czasie zniw,magazyn pusty a i swieze zboze trzeba bedzie od razu skarmiac[bo zniw jeszcze dlugo nie zaczniemy,taka pogoda]
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

Skocz do: